10 000 Nyderlandų ūkininkų Hagoje protestuoja prieš vyriausybės nustatytą žalingus azoto junginių išmetimo tikslus

Protestuotojai tvirtina, kad Nyderlandų vyriausybė meluoja apie išmetamų teršalų problemos mastą, norėdama užgrobti privačią žemę.

Tūkstančiai Nyderlandų ūkininkų šeštadienį protestavo prieš vyriausybės politiką, kuria siekiama sumažinti išmetamų azoto junginių kiekį, ir įspėjo, kad dėl to ūkiams teks nutraukti veiklą, ir nukentės maisto gamyba.

Prieš šią savaitę vyksiančius regioninius rinkimus į renginį Hagoje suvažiavo šimtai traktorių iš visų Nyderlandų; naujienų agentūros Reuters duomenimis, renginyje dalyvavo daugiau kaip 10 000 ūkininkų.

Protestuotojai kaltino Nyderlandų vyriausybę, kad ji verčia ūkininkus palikti privačią žemę, siekdama įtikti Briuseliui, ir nešė plakatus su užrašais „Nėra ūkininkų – nėra maisto” ir „Azoto junginių problemos nėra”.

„Mes kovojame prieš korumpuotą ir neteisingą valdžią”, – sakė susirinkusiesiems Eva Vlaardingerbroek, garsi ūkininkų gynimo kampanijos dalyvė. Ji kalbėjo apie vyriausybę, kuri „varo mūsų ūkininkus iš jų žemių” ir kuri „užsipuolė savuosius gyventojus”.

„Šimtmečius mūsų ūkininkai gamino maistą milijonams žmonių visame pasaulyje. Kitaip, nei, tą aiškina melagiai Hagoje, jie tai darė atsakingai ir tvariai.”

„Tačiau mūsų ministrų kabinetui gamta nerūpi. Jie paprasčiausiai sukūrė melą, kad pavogtų žemę iš mūsų ūkininkų,” – pridūrė ji.

Ministro Pirmininko Marko Rutės (Mark Rutte) administracija pažadėjo imtis radikalių veiksmų, kad būtų pasiektas ambicingas tikslas iki 2030 m. perpus sumažinti azoto junginių išmetimą šalyje, bei nurodė, kad dėl didelio gyvulių skaičiaus ir trąšų naudojimo pagrindinis kaltininkas yra didelis šalies žemės ūkio sektorius.

Praėjusiais metais vyriausybė paskelbė planus trečdaliu sumažinti laikomų gyvulių skaičių, o ūkininkams taip pat buvo pranešta, kad jų žemė gali būti priverstinai išpirkta.

Žemės ūkio darbuotojai surengė keletą demonstracijų prieš vyriausybės politiką per masinius praėjusių metų protestus blokuodami greitkelius ir savitarnos parduotuvių paskirstymo centrus.

„Numatytas sumažinimas yra toks didelis, kad šios kaimo bendruomenės bus visiškai ekonomiškai sužlugdytos,” – praėjusių metų birželį sakė Nyderlandų žemės ūkio ir sodininkystės asociacijos LTO Nederland atstovas Sanderis van Diepenas (Sander van Diepen).

Buvęs Nyderlandų žemės ūkio ministras Henkas Staghouveris (Henk Staghouwer), kurį Markas Rutė paskyrė įgyvendinti šiuos planus, atsistatydino praėjusių metų rugsėjį po audringos vasaros, per kurią vyko masinės demonstracijos, ir pasvarstęs prisipažino, kad jis nebuvo „tinkamas asmuo, galintis prižiūrėti man pavestas užduotis”.

Regioniniai rinkimai į Nyderlandų Senatą vyks kovo 15 d.

Šaltinis: Remix News

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Al.

Jei žmonės tik ginsis, o komunofašistiniams sąmokslininkams bus leista užgrobti valstybes ir jų politinius išteklius, galų gale pasipriešinti nepavyks. Visi pasikėsinę į tautų suverenias teises privalo būti nubausti kaip antivalstybinio sąmokslo dalyviai. Tam visi padorūs Europos ir Pasaulio žmonės, draugijos, partijos turi vienytis antikomunistinę sąjungą – Anti Comunist Aliance, ACA.

DIENAS KOMENTARS jau ir feisbuke

Nacionalinis Susivienijimas jau ne kartą yra pasisakęs vienijimosi tema…

Skaitytojas

Kaip ir reikėjo tikėtis, delfiuose ir komjaunimo tiesose apie tai nėra nė žodžio. Visai kaip per Kanados sunkvežimių protestą.

3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top