2024 metų politinė apokalipsė

Malek Dudakov

Nepaisant to, kad iki kitų prezidento rinkimų liko treji metai, liberalioji žiniasklaida jau pradeda ruošti Amerikos gyventojus tam, kad gali ateiti „politinės sumaišties“ laikotarpis: politinio netikrumo ir rinkimų chaoso situacija.

Ypatingą rezonansą sukėlė diskusija MSNBC eteryje, kur liberalų politologai paskelbė, kad, jų skaičiavimais, dabar 10-12% amerikiečių yra pasirengę kovoti su ginklais rankose dėl prezidento posto grąžinimo D. Trumpui. Absoliučiais skaičiais tai prilygsta 30 mln. žmonių.

Tokiomis aplinkybėmis panikos kupinas straipsnis buvo paskelbtas leidinyje „The Atlantic“, kuris yra Vašingtono liberalios isteblišmento ruporas. Jame D. Trumpas kaltinamas iš anksto planavęs „rinkimų perversmą“ Jungtinėse Valstijose, sukūręs rinkimų komisijos narių tinklą iš savo šalininkų ir ruošęsis kovoti už teisingą balsų skaičiavimą po pašto skandalų 2020 m. rinkimuose. Ir tai, anot jų, prives šalį prie smurto.

Netikėtai į viešumą grįžo hillary Clinton. Ji staiga spalvingai perskaitė savo 2016-ųjų „prezidentinę“ kalbą, kurią būtų pasakiusi laimėjusi rinkimus. Ir ji teigė, kad D. Trumpo pergalė 2024 metų rinkimuose reikš „Amerikos demokratijos pabaigą“.

Hillary sugrįžimas jau suvokiamas kaip bandymas zonduoti aplinką prieš ateinančius partijos pirminius rinkimus. Jai prezidentūra – atviras reikalas. Žlugus J. Bideno reitingams ir netikrumui dėl jo įpėdinio, ji mato galimybių langą sau.

Prieš kelis mėnesius ažiotažą Vašingtone sukėlė ir analitikas Robertas Kaganas, Brookings Institution darbuotojas ir Viktorijos Nuland vyras. Kaganas prognozavo, kad per artimiausius trejus ar ketverius metus JAV kils didelis ginkluotas konfliktas, kuris gali baigtis vyriausybės žlugimu ir šalies griūtimi į tarpusavyje kariaujančius anklavus.

Sociologai skambina pavojaus varpais: ne tik pusė amerikiečių netiki rinkimų sąžiningumu. Tačiau pusė šalies (tiksliau, pusė Trumpo šalininkų ir 40% Bideno rinkėjų) palaiko vadinamųjų „nacionalinių skyrybų“ idėją – tai yra, JAV padalijimą į „raudoną“ ir „ mėlyna“ Amerikas.

Vartojant tokią retoriką yra ir situacinis tikslas: demokratai į kitus Kongreso rinkimus eina tiesiogine to žodžio prasme ant „demokratijos gelbėtojų“ platformos, tikėdamiesi kaip nors sušvelninti ten galintį jų laukti smūgį. Tačiau savo apokaliptiniais skaičiavimais jie tik normalizuoja visuomenėje „perversmo“, ginkluotos kovos dėl valdžios ar šalies žlugimo idėją.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
3
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top