Karas Ukrainoje. Keturi šimtai keturiasdešimt aštuntoji (Gegužės 17 diena)

newsweek.com

Kijevo kariuomenės paskelbtais duomenimis, per beveik prieš 15 mėnesių prezidento Vladimiro Putino pradėtą plataus masto invaziją į Ukrainą “likviduota” daugiau kaip 200 000 Rusijos karių.

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas, kasdien atnaujindamas informaciją apie karą, skelbia duomenis apie Rusijos karių ir technikos nuostolius. Per pastarąją parą Maskva neteko 610 karių – pagal trečiadienį kariuomenės paskelbtą Rusijos karių aukų skaičių – ir iš viso jų skaičius pasiekė 200 590.

Nors aukų skaičiai vertinami įvairiai, o Ukrainos skaičiai paprastai lenkia Vakarų sąjungininkių duomenis, analitikai “Newsweek” teigė, kad Rusijos nuostoliai vis labiau veikia jos gebėjimą veiksmingai kovoti. Vienas iš jų teigė, kad su prastai apmokytais rekrūtais, kurių daugelis yra iš ne rusų etninių vietovių, dažnai elgiamasi kaip su “patrankų mėsa”…

*******

Locked N’ Loaded

Šaltiniai JAV Gynybos departamente patvirtina, kad vakar vykusio raketų smūgio Kyiv metu viena Patriot sistema buvo nežymiai pažeista, remontas atliekamas vietoje. Jei rusai būtų pataikę (kaip sako), Patriot būtų sunaikinta, o ne apibraižyta. Galima spėti, kad numuštos rusų raketos nuolaužos krisdamos pažeidė sistemą, tačiau jos efektyvumui esminės įtakos neturi.

Luhansko kryptis. Rusų aviacija ėmė dažniau smūgiuoti į ukrainiečių gynybos gilumą krypties flanguose (Charkiv sritis ir Syversk rajonas). Taip tikėtina agresorius bando atakuoti galimiems puolimo veiksmams formuojamus ukrainiečių vienetus bei logistiką.

Svatove. Rusai bando plėsti savo kontroliuojamą teritoriją prie Masyutivka, tačiau tai padaryti jiems sunku. Dominuojančias aukštumas kontroliuoja ukrainiečiai, agresoriaus pozicijos žemumoje. Aktyviai dirba ukrainiečių artilerija. Rusai taip pat suaktyvino savo veiksmus centre (Novoselivske) bei pietuose (Stelmahivka). Aktyvi jų aviacija, tačiau ukrainiečiai išlaiko pozicijas, pereina į kontratakas.

Kremina. Kontaktinėje linijoje lokalūs susidūrimai. Agresorius suaktyvėjo prie Nevske, tačiau čia jam nieko nepavyko nuveikti.

Lysychansk. Ukrainiečiai atmušė atsinaujinusias rusų atakas prie Bilohorivka, Spirne atakuoja agresoriaus aviacija.

Donecko kryptis

Bakhmut. Jau vakar pasirodė fragmentinė i formacija, kad agresorius į Bakhmut sektorių permetė bent 4 bataliono dydžio vienetus iš kitų sektorių (dalis jų tikėtina permesta iš Kremina sektoriaus). Šiandien atėjo daugiau patvirtinimų. Panašu, agresorius mobilizuotųjų padaliniais bando užkišti skyles flanguose.

Galima spėti, jog kovingesnius vienetus jie gali traukti link pačio miesto ir siekti užbaigti jo užėmimą. Tokiu atveju rusai siektų ne operacinio tikslo (ukrainiečių grupuotės Bakhmut sektoriuje apsupimas ir sunaikinimas), o taktinės pergalės ir propagandinio triumfo (užimti kelis likusius miesto kvartalus, paskelbti apie grandiozinę pergalę ir pereiti į gynybą).

Gali būti, kad nepaisant turimos persvaros artilerijos vamzdžiais ir sviediniais, nieko rimčiau agresorius ir nebegali nuveikti, todėl ima realistiškai vertinti savo jėgas. Kaip bus – matysime.

Šiaurinis flangas. Ukrainiečiai įsitvirtina naujose pozicijose, mūšiai bent kuriam laikui įgavo pozicinį pobūdį.

Bakhmut mieste labai sunkūs mūšiai, agresorius intensyviai siekia išvystyti vakar pasiektą taktinę sėkmę prie Yuvileinaya gatvės.

Pietiniame flange rusai bando susigrąžinti prarastas pozicija ir atakuoja Ivanivkse ir Stupochky link, ir toliau aktyvi agresoriaus aviacija prie Kurdiumivka. Panašu, rusai baiminasi ukrainiečių atakų šiame ruože. Savo ruožtu ukrainiečiai išlaiko pozicijas ir taip pat neduoda ramybės agresoriui.

Antai rusų duomenimis prie Ivanivske besiginanti rusų 4 – oji motorizuota brigada vakar per dieną patyrė bent 10 ukrainiečių atakų. Priminsime, kad prieš keletą dienų šios brigados štabas su vadovybe buvo sulygintas su žeme. Tai, kad ši brigada nebuvo patraukta į gynybos gilumą rodo, jog nepaisant tokių netekčių rusams pavyko išlaikyti kovingumą ir valdymą. Tai dar vienas įrodymas, kad ukrainiečiams lengva nebus.

Avdiivka – Mariinka. Tradiciškai karščiausia Mariinka, kituose ruožuose kiek ramiau. Agresorius suaktyvino smūgius kontaktinėje linijoje aviacija.

Vuhledar. Kontaktinėje linijoje be pakitimų, dominuoja pozicinės kautynės. Ir šia me sektoriuje rusai aktyviai naudoja aviaciją.

Zaporizhia ir Pietų kryptyse be pakitimų. Daugiausia darbo žvalgams ir artileristams.

1.4 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
71 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
prigožinas

Домой, домой Бахмут домой.

Kur kontrpuolimas???

NA, PATRIOTAI-IDIOTAI, KUR KONTRPUOLIMAS???

Kukis

Vyksta , Vasilisa , vyksta !

Babushka s ukrainskim flagom

Zelenskos vaginoje vyksta!

???

Kur Zaluznas?

Singeris

IEŠKOKIT ZALUŽNO.

Kukis

200 000 ruskeliu nustipo bandant apiplest Ukraina. Pagal bandita Vovana viskas eina pagal plana. Zelenskis saunuolis. Ginkluojasi letai , taciau uztikrintai. Ruskelis bando uzgrobt Bachmuto miesta dydziu su lig Alytum jau pusmeti !!! Kuda Ukraina i prieki. Juda . Aciu dievui ir Prezidentui Landsbergiui , kuris , beja , numate kad taip bus. Kievas per savaite neivyko !!

Babushka s ukrainskim flagom

Išgerk vaistus ir eik ramiai miegoti, d u r n e l i !

U-2

Nebesekit čia kaholų pasakėčių, nusivalykit ašaras ir eikit geriau, mulkiai, rinkti pinigus naujam PATRIOT, visgi milijardą baksų kainuoja.

Kukis

taip taip Vania. Tai pola ruskis ar ne pola ???

petras

Kuki, tu reto bukumo tipas. Perskaityk, berašti, ką parašei – “pola” ar “ne pola”?.?

Kukis

Taip Petia . Tai kaip kremliaus sudziai rekavo daug metu , Kai Prezidentas Landsbergis sake kad ruskis agresyvus , del to kad necivilizuotas : pola ruskis ar puola ??

petras

Apie tokius debilus kaip tu sakoma: durnas kaip landsbergio apmyžtas !

Puiki rusiška dokumentika
Diedas

Ūdačno stūkanuli :):):)
https://youtu.be/WTutEg32jJk
.

kaput

zelionij hitler

pasakiškas amerikos veteranų gyvenimas
yell…Z.O.V.marine

fašistinės ir nacistinės padugnės, kuriomis paprastai tampa iniciatyvūs idiotai, visada išplaukia į drumsto vandens paviršių pirmoj eilėj… 🙂 šitas „gamtos” dėsnis yra visų pindostano geopolitinių strategijų pagrindas, drumsčiant vandenį visuose pasaulio kampeliuose …, ko norėti iš eilinių pamazgėlių, jei visas litsovietas jau knibžda,įvairaus debilumo ir aršumo laipsnio nacistėliais, o šįvakar, ta prasme labai norėtų puikiai „užsirekomenduoti” ir pats kretinizmo spartuolis nuokruša su niku “Kukis”…:))))

Oho

Z.O.V. keičia kryptį. Jau ir + užsidirbo
Na, tas šūdas marinas tikras padugnė.

Sveikinu

Pagaliau ateina supratimas kad tas zovas šūdas yra žydas, komunistas, nekenčia kitataučių (rašo lietuviškai bet be lietuvybių), ir nekenčia Putino nes į vietą pastatė Rusijos žydus oligarchus. O šiame portale tik kelia sumaištį… Viskas pagal pilną programą gojams durninti…

Ei tu, WC eketė

Negi būsi chlorkalkių persiuostęs…

Vakarai su narkomanais iš Banderlando

Reklamuoja jau pusę metų :))) bet kaip nėra, taip nėra kontrpuolimo…

trumpai

Nieko čia keisto, nori pagalba feikų Rusiją užkariaut

Lašiniai Ukrainai

saloreichui kaput

Kur kontrpuolimas???

NA, TVARTELIO UTĖLĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

pokšt

Žaibas dieduko kelnėse, o ne kotrpuolimas.

Uždanga nuleidžiama

Ukrainos dainos sudainuotis, liko tik stalą nukraustyt!

kame kampas?

pasidomėkite plačiau, kas vyksta SVO ir pačioje Rusijoje. Kokie įstatymai „prastūminėjami”. Putinui, kaip ir Zelenskiui nusišikt, kiek žus karių, svarbiausia užtęsti konfliktą. Putinas, kaip ir visi pasaulio „galingieji” puolė badyti savo žmones per covid. Jei jis būtų Rusijos patriotas, būtų kaip ir Lukašenka neparsidavęs covid aferai. Tiek Putinas, tiek Zelenskis yra šeriami tos pačios pasaulį valdančios žydaujos rankos. Ir ta vadinamoji SKO yra tik COVID plandemijos tesinys, kuris neša pelną tiek vakarams, tiek ir rytams. Beje, kol visų demesys nukreiptas i ta vadinamaja SKO, Rusijoje įvedinėjama vietinių galvijų skaitmenizacija Kinijos pavyzdžiu. Tai nera karas tarp rytų ir vakarų, – tai bankininkų, big pharmos ir kitų 1% globalistų karas prieš visą žmoniją.

kampas

kampas auksiniam milijarde

Baltagalvis erelis

Jungtinės Amerikos Valstijos, amerikietiška svajonė, geras ir lengvas gyvenimas. Turbūt visi kažkuriuo gyvenimo laikotarpiu esame pasvajoję apie tą nuostabią vietą. Tačiau ar kada nors pagalvojote kodėl labai daug žmonių norėtų išvykti gyventi į JAV? Na, turbūt todėl ,kad visi žino ,jog ten gera gyventi. Demokratiškoji laisvė, parduotuvės pilnos šlapimo spalvos alaus, negendančių hamburgerių, rūdis valyti galinčios Coca-Cola buteliukų. Į parduotuvę apsipirkti važiuojama visoje Amerikoje populiariais, 5 litro variklio sunkvežimiais, žinoma todėl ,kad į paprastą lengvąją mašiną toks kiekis hamburgerių ir alaus tiesiog netilptų. Nepamirškime ir angliško kambario dydžio šaldytuvų, ir kartoninių namų su 10 kambarių bei 2 metrų įstrižainės televizoriumi kiekviename jų. Šalia namo būtinas baseinas bei dažais dažoma žalia pievelė, apsupta baltos medinės tvorelės. Viskas kaip pasakoje. Bet ar… Skaityti daugiau »

Apie ginklus ir karus

Aukštų technologijų ginkluotė. Vakarų technologinis pranašumas prieš visą likusį pasaulį. Kaip puikiai skamba šitos lopšinės, kuriomis mus bando užliūliuoti įvairaus plauko politikieriai, NATO entuziastai. Ir jiems nusišvilpt, kad šis teiginys neturi jokio realaus pagrindo. Tai man ir kelia nerimą. Vieną gražų rytą visų tų savo pranašumu įsitikinusių žmogėnų sapnai gali nutrūkti ir jie, atsibudę realiame pasaulyje, gali labai nemaloniai nustebti.Kaip pavyzdį mums dažnai pateikia Jugoslavijos ir Irako atvejus – štai kaip mikliai mes juos sutvarkėm, argi tai ne įrodymas? Ne, man tai ne įrodymas. Dėl dviejų priežasčių. 1. Palyginkime tų dviejų valstybėlių žmonių, teritorinį, finansinį potencialą su užpuolikų potencialu. Skirtumas dešimteriopas užpuolikų naudai. Tiedu karai panašūs į negražias muštynes gatvėje, kai raumeningų vyresnio amžiaus vyrukų „koalicija“ suspardo sutiktą pirmokėlį. 2.… Skaityti daugiau »

Kijeve

Raketa Х-47 «Кинжал» sunaikino ZRK PATRIOT.

Paskaičiuokime, ponai

Vienos ZRK PATRIOT sistemos kaina siekia milijardą dolerių.

Patriotas

Kam skaičiuoti? Tu jau suskaičiavai. O rusų nuostolių skaičiavimo nepamiršai?

sakė

Nabašnikas Patriot prieš mirtį spėjo 32 raketas paleisti, bet viskas veltui…nebepadėjo… Kinžalas tik kirdyk ir pervėrė kiaurai.

brangios pakasynos

Viena PATRIOT raketa kainuoja 4 milijonus dolerių Viso bendra paleistų raketų kaina – 128 milijonai. Brangios pakasynos!

kaip

jei pavadinsi laivą titaniku tai bus kaip titanikui – nuskęs
jei pavadinsi raketą patriotu tai efektas bus kaip idioto, faktai kaip blynai

Kukis

Meluoji Vania. Taip nebuvo. Tuo tarpu US Patriot sunaikino visas ruskiu raketas .

Puikus rezultatas

Pagoglinkit – “„Кинжал” 16 мая уничтожил в Киеве РЛС и пять пусковых установок ЗРК Patriot”.
https://ria.ru/20230517/spetsoperatsiya-1872497307.html

Российские войска при помощи гиперзвукового ракетного комплекса „Кинжал” накануне уничтожили многофункциональную радиолокационную станцию (РЛС) и пять пусковых установок ЗРК Patriot, сообщили в Минобороны.

„По достоверно подтвержденным данным, 16 мая в результате удара гиперзвуковым ракетным комплексом „Кинжал” в городе Киев были поражены и полностью уничтожены: многофункциональная радиолокационная станция, а также пять пусковых установок зенитного ракетного комплекса Patriot производства США”, — подчеркнули в ведомстве.

xmelnickis

paGuglinkit „13 МАЯ ВЗРЫВ В ХМЕЛЬНИЦКОМ ЖЕСТЬ „, „Ledakan Terbesar Depot Amunisi Ukraina di Ukraina Barat”

Kaput Ukraine!

Pagoglinkit – “ВС России нанесли удар по крупному складу боеприпасов в Николаеве”. 
https://ria.ru/20230517/nikolaev-1872398321.html

Российские войска нанесли удар по крупному складу боеприпасов в украинском Николаеве, сообщили в Минобороны.

„Сегодня ночью Вооруженными силами Российской Федерации нанесен групповой удар высокоточным оружием большой дальности морского базирования по крупному складу боеприпасов, оборудованному на территории судоремонтного предприятия в городе Николаев”, — говорится в сводке.

Patriotas

Kam tu čia kiši Kremliaus propaganda? Pasakų pasakos.

panašu

panašu kad išlėkė į dausas Ukrainai perduoa amunicija, kurios sudėtyje yra nusodrinto urano, skirtų tankams „Challenger 2“, ir kurią žadėjo perduoti jukėjus.
Manote putinc laukia kol nusodrinto urano sviediniai pradės kristi ant donbaso?

Patriotas

Tu tikriausiai Putino patarėjas būsi? Tipo Putinas visagalis?

Prašalietis

Straipsnio citata-„Kijevo kariuomenės paskelbtais duomenimis, per beveik prieš 15 mėnesių prezidento Vladimiro Putino pradėtą plataus masto invaziją į Ukrainą “likviduota” daugiau kaip 200 000 Rusijos karių…”- pasako, kad lansberginio durnių laivo valdžios lovį propagandiniame fronte aptarnaujantys runkeliai skleisdami tokias „informacijas” savo beviltišku bukumu gali rungtis nebent su šiandieninės Ukrainos banderiniais chalopais… Kur dvi moterėlės į socialinius tinklus įkėlusios nufilmuotą klipą apie Kijevo „Pidarioto” „numušamus 6 Kinžalus”, Ukrainos SBU buvo surastos ir joms, už gerą darbą demaskuojant kaip „Pidriotas” numušinėja rusų „Kinžalus”, yra pateikti kaltinimai „dėl draudžiamos informacijos skelbimo”, gresia bausmė 8 metai kalėjimo… Jos viešai atsiprašinėja, kad demaskavo „rusų 6 Kižalų numušimą”.. „Iki kojų panagių nusipatriotinę”, bet dar „kruopą” smegenų atminties funkciją išsaugoję lansberginio durnių laivo runkeliai gera žinia,kad „yra… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

…vargseli,eik ilseeeeetis…

blue yellow zov marinie

prrrrrrrrr

Šapito cirkas

Laurent Gerra: le cirque Zelensky, bientôt proche de chez vous! https://www.youtube.com/watch?v=p-ZyUJAJb9U&ab_channel=RTL

Prašalietis

Ukraina, Zelenskio beveik kasdieniniai pasirodymai ir dažni vizitai po Europą ,matomai, pradėjo daug kam jau pabosti, todėl RTL redakcija leido, kad Laurent Gerra savo laidos klausytojus pajuokintų ir Zelenskio vizito į Prancūziją proga… Šaipydamasis iš cirkininko Zelenskio(matomai Gerra žino, kad Zelenskis scenoje vaidino grojantį savo „anuo” ant pianino), Gerra rado progą nemažau pasišaipyti ir iš Prancūzijos prezidento Macron, kaip žogliruojančio šio Zelenskio cirko dalyvio… Lansberginiame durnių laive valdžios lovį aptarnaujantys runkeliai tokį gilią prasmę turinčio feljetono pasakotoją paskelbtų „liaudies priešu”, kuris su tokiu pasišaipymu daro nusikaltimą reiškiantį: „pritarimas Putino agresijai; kėsinimasis į Ukrainos nepriklausomybę; žeminimas Ukrainos prezidento kas kelia tarptautinę įtampą, skatina Putiną dar labiau kariauti..”

blue yellow zov marinie

…o tu ,pasirodo,da ir psixiskai nesveikas….tuomet viskas aisku…

diagnozė

kedmis demaskuoja –  8: 54 cru profesionalių specialistų, kontaktavusių ne kartą su zelenskiu, įvertinimas – psichiškai nestabilus
https://youtu.be/Vq9fssCekqU

ČŽV

Vašingtonas planavo Artimuosiuose Rytuose sunaikinti dar 7 valstybes, bet nelauktai Sirijoje gavo per kupolą nuo rusų… Dabar JAV prognozuoja dar 5 mėnesius konflikto Ukrainoje užbaigimui, ką anksčiau apskaičiavo Kinija. Liepos mėnesį baigsis amerikonų parama Kijevo režimui.

Nu jo…

Karas anksčiau ar vėliau baigsis. Bet kuo daugiau yra daroma pinigų „iš oro”, tuo jų daugiau reikės tam, kad padengti išteklių gavybą ir pagaminamo produkto generavimą. Ateina metas, kai sąlygas diktuos tie, kurie turi gamybai reikalingus išteklius, pramoninį/ gamybinį potencialą ir geležinius kumščius, pvz. rusai, kinai, kurie leis atsimušti nuo chaliavščikų ir kitokio parazituojančio elemento, įpratusio gyventi kitų sąskaita…

U-2

“Šiandien Vyšyvankos dieną švenčia ir puošiasi vyšyvankomis premjerė Ingrida Šimonytė, pirmoji valstybė ponia Diana Nausėdienė, beveik visi Seimo nariai…” Pikti liezuviai plaka, kad gegužės 16tą, po ilgos komos pas Banderą su reikalais išlėkė ukroreicho feldmarsalas Zalužnas. Visi norintys, galintys ir zinoma pasipuošę naujomis vyšyvankomis, gali jį aplankyti Kujevo morge nr1. Oranzereinaja 9. P.S.Jeigu pikti liezuviai nemeluoja, tai sventė gali būti dviguba…

blue yellow zov marinie

…taigi,dziaugeisi,kad Zaluznas a.t.a….tai kaip cia…….durnumas sluuuuugsta ar kyyyla…idiote…

rimtai

pasimatuok temperatūrą…

blue yellow zov marinie

xa xa xa,ka tu,durniau,gali da ka pasakyt….

petras

Na va, išlėkė tavo Zalužnas pas savo patroną Stepaną Banderą į dausas susitikti. Amen.

Jadzė

Tai kapiec Zalužnyj , jau suklijavo ląstus. Dabar galės nabašnykas su sliekais kortomis lošti.

Kur kontrpuolimas???

NA, LANZBERGIO MANDAVOŠKĖS, KUR KONTRPUOLIMAS???

Ką JIE nuo mūsų slepia?

Mokantiems rusiškai-puikių straipsnių ir knygų rinkinys:

http://archive.li/35P5F

Patriotas

Susikisk į vieną vietą ruskiu propaganda

Patriotas

В аннексированном Крыму в результате взрыва с рельсов сошли вагоны с зерном

Patriotas

В аннексированном Крыму в результате взрыва с рельсов сошли вагоны с зерном

Simonas

D u r n e l i, ar kai du kartus iš eilės tą patį parašai, tik tada tau daeina???

Patriotas

Na nerustauk taip būk geras)

Realūs faktai apie Osvencimą
Ukrainoje

11 mobilizacija? ???? O kur likusios 10?

Ten

Iš kur nebegrįžtama.

YouTubėje

Gražu žiūrėti, kaip prie Bachmuto dega Olandijos dovanotos šarvuotos pėstininkų kovos mašinos YPR-765

Klausiu konkrečiai

Nagi, patriotai-idiotai, įvardinkite nors vieną banderų pergalę nuo Rugsėjo 2022 metų, pasakykit nors menkiausio kaimelio ar gyvenvietės pavadinimą, kurį ukrufašistai per tą laiką atsiėmė??? Nagi??? Nėra, – NE?!!

71
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top