650 000 piliečių ragina Obamos vyriausybę uždrausti hidraulines uolienų ardymo technologijas valstybinėse žemėse

Organizacija „Amerikiečiai prieš hidraulinį ardymą“ įteikė peticiją, raginančią JAV prezidentą ir Žemės Valdymo biurą (Bureau of Land Management) ginti bendruomenes, o ne pataikauti naftos ir dujų pramonės interesams.

Vašingtone (JAV) rugpjūčio 22 dieną koalicija, sudaryta iš 276 aplinkosaugos ir vartotojų organizacijų, įteikė peticiją, adresuotą JAV prezidentui Barackui Obamai ir Žemės Valdymo biurui. Peticiją pasirašė 650 000 amerikiečių. Peticijoje reikalaujama uždrausti hidraulinio uolienų ardymo technologijų taikymą valstybinėse žemėse.

„Leisdamas naudoti hidraulinio ardymo technologiją valstybinėse žemėse, Žemės valdymo biuras dalyvauja įteisintoje korupcinėje schemoje, kuri žlugdo mūsų demokratiją ir kenkia nacionaliniams interesams, – teigė aktorė ir aplinkosaugos aktyvistė Daryl Hannah. – Mūsų valstybines žemes, kurios jiems yra patikėtos, jie aukoja naftos ir dujų pramonei bei privačiam pelnui. Užuot elgęsi pagal savo mandatą, reikalaujantį saugoti tų žemių švarą, neužterštą vandenį, orą, dirvožemį ir biologinę įvairovę vardan visų piliečių ir ateities kartų.“

„Nuo Kalifornijos iki Kolorado, nuo Pensilvanijos iki Niujorko ir visur kitur gyventojai supranta, kad hidraulinis uolienų ardymas kelia betarpišką grėsmę mūsų vandeniui, orui, sveikatai ir klimatui, ir jie duoda atkirtį. Prezidentas Obama turi nustoti pataikauti naftos bei dujų pramonei ir įsiklausyti, ką sako jį išrinkę žmonės“, – pridūrė Wenonah Hauter, organizacijos „Food & Water Watch direktorė. „Jei prezidentas Obama iš tiesų nori sustabdyti klimato kaitą ir vesti mus į atsinaujinančių energetinių resursų rytojų, jis turi imti klausytis mokslo ir uždrausti hidraulinį ardymą.“

Laiške, kurį nusiuntė JAV prezidentui organizacija „Amerikiečiai prieš hidraulinį ardymą“ (Americans Against Fracking) ir kitos į koaliciją susijungusios organizacijos, yra paaiškinta, kad Žemės valdymo biuras kontroliuoja prieigą prie 700 milijonų akrų žemės, kurioje galima mineralinių išteklių eksploatacija. Apie 38 milijonai akrų valstybinės žemės yra išnuomota, ir per ketverius pastaruosius metus naftos bei dujų pramonė išgręžė per 3000 naujų gręžinių, dauguma jų buvo taikyta hidraulinio ardymo technologija.

Skelbiame 650 000 piliečių laišką JAV prezidentui B.Obamai. Jame rasite ir visų organizacijų, pasirašiusių šį laišką, sąrašą.

Šaltinis: ecowatch.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top