Anglijoje katalikė slaugytoja dėl kryželio ant kaklo atleista neteisėtai – teismas

laikmetis.lt

Ligoninė, kurioje dirbo Mary Onuoha (Marija Onuoha), paprašė jos nusiimti grandinėlę, bet ji atsisakė tai padaryti dėl religinių priežasčių. Surėjaus (grafystės Anglijoje) ligoninės slaugytoja laimėjo bylą dėl diskriminacijos darbe – ji buvo atleista iš darbo už tai, kad nešiojo grandinėlę su mažu auksiniu kryželiu.

2014 m. Kroidono universitetinėje ligoninėje įdarbintos katalikės slaugytojos buvo paprašyta nusiimti grandinėlę. Ligoninė teigė, kad prašymą išleido remdamasi Nacionalinės sveikatos tarnybos politika (toliau NHS), pagal kurią grandinėlių nešiojimas kelia pavojų sveikatai ir saugumui.

Po kelių bandymų priversti ją nustoti nešioti savo tikėjimo simbolį ligoninė pažemino ją pareigose ir paskyrė dirbti registratūros administratore. Iš darbo ji pasitraukė 2020 m., 18 metų dirbusi slaugytoja. Tuomet Onuoha pateikė kaltinimus, teigdama, kad buvo atleista nepagrįstai ir kad ligoninė pažeidė jos laisvą religijos išraišką.

Sprendimą priėmęs darbo tribunolas nustatė, kad darbuotojai ligoninėje įprastai nešiojo papuošalus ir kad ligoninės vadovybė tai „visiškai toleravo.“ Kiti religiniai papuošalai ir aksesuarai, tokie kaip galvos apdangalai ir turbanai, buvo dažnai dėvimi ligoninės darbuotojų.

Be to, Onuoha ant kaklo turėjo nešioti kelis raištelius, ant kurių buvo tvirtinami tapatybės ženklai ir leidimai. „Nebuvo jokio tinkamo paaiškinimo, kodėl šiuos daiktus buvo leista naudoti, o kryžiaus vėrinio – ne“, – sakoma sprendime.

Komisija nustatė, kad „sveikas protas“ diktavo, jog jos kryželio infekcijos rizika buvo „labai maža“. Nigerijoje užaugusi Onuoha sakė: „Mano kryžius mane lydi jau 40 metų. Jis yra mano tikėjimo dalis ir niekada niekam nepadarė jokios žalos. Šioje ligoninėje yra darbuotojų, kurie keturis kartus per dieną eina į mečetę, ir niekas jiems nieko nesako. Hinduistai ant riešų nešioja raudonas apyrankes, o musulmonės moterys dėvi hidžabus. Tačiau mano mažas kryželis ant kaklo buvo laikomas tokiu pavojingu, kad man nebebuvo leista dirbti savo darbo. Esu stipri moteris, bet su manimi buvo elgiamasi kaip su nusikaltėle.“

Krikščionių teisės centro grupė, kuri palaikė Onuoha jos byloje, teigė, kad ši byla yra religijos laisvės pergalė. Krikščionių teisės centro vadovė sakė: „Nuo pat pradžių ši byla buvo susijusi su tuo, kad vieną ar du darbuotojus įžeidė kryžius – visame pasaulyje pripažintas ir branginamas krikščionių tikėjimo simbolis. Skaudu, kad patyrusi slaugytoja pandemijos metu buvo priversta rinktis tarp savo tikėjimo ir mylimos profesijos“, – sakė ji.

NHS atstovas spaudai sakė, kad bus peržiūrėta sveikatos agentūros politika dėl papuošalų. „Norėtume atsiprašyti ponios Onuoha ir padėkoti Darbo tribunolo komisijai už kruopštų šio klausimo svarstymą“, – sakė jis.

Šaltinis: Aleteia

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
1
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top