JAV Atstovų Rūmų demokratai ruošiasi bauginti ir net bausti homoseksualų/translyčių darbotvarkės užsienio oponentus. Šią savaitę šis klausimas buvo svarstomas Atstovų rūmų komitete, kai Kongresas svarstė Visuotinės pagarbos įstatymą.
Šalininkai teigia, kad įstatyme bus numatytos nuobaudos už žmogaus teisių pažeidimus, padarytus asmenims, kurie save laiko homoseksualiais ar translyčiais. Respublikonai sutiko, kad žmogaus teisių pažeidėjai turėtų būti nubausti, tačiau jie įtikinėjo, kad įstatymo projektas kelia grėsmę religijos laisvei ir yra politiškai nukreiptas į LGBT politikos priešininkus visame pasaulyje, įskaitant religinius lyderius ir susirūpinusius transseksualių vaikų tėvus.
Kongreso narė Claudia Tenney (Respublikonė iš Niujorko), kuri pasisakė už respublikonų mažumą Įstatymų leidybos komitete, sakė, kad kiti federaliniai įstatymai jau saugo asmenis nuo žmogaus teisių pažeidimų, nepaisant jų seksualinių polinkių ar elgesio. Ji teigė, kad įstatymo projektas geriausiu atveju yra „viešinimo triukas“ ir „informavimo projektas“, kuriuo siekiama nutildyti homoseksualių santuokų ir LGBTQI+ politikos priešininkus visame pasaulyje.
Tenney pabrėžė, kad JAV valstybės departamentas nepritarė įstatymo projektui kaip „dubliuojančiam ir nereikalingam“, ir perspėjo, kad įstatymo projektas nustatys varginančius biurokratinius reikalavimus.
Demokratai gynė įstatymo projektą kaip būdą „nusiųsti žinią“ tiems, kurie pažeidžia homoseksualių ar transseksualių asmenų teises, ir pažadėjo, kad jis nebus naudojamas religijos ar žodžio laisvei apriboti.
Jamie Raskin (Demokratas iš Merilendo) teigė, kad įstatymas gali būti naudojamas tik patraukti baudžiamojon atsakomybėn žmogaus teisių pažeidėjus „už jų veiksmus, o ne už kalbą“.
Tenney sakė, kad tokios demokratų garantijos skamba tuščiai. „Negalime manyti, kad jis nebus naudojamas partizaniniams politiniams tikslams. Nepriklausomai nuo ketinimų, jis bus naudojamas taikantis į religinius ir ideologinius priešininkus kultūriniuose karuose.“
Tenney teigė, kad įstatymo projekto kalba apie tai, kas „bendrininkavo“ vykdant žmogaus teisių pažeidimus, buvo pakankamai miglota, todėl ja būtų galima pasinaudoti siekiant atgrasyti nuo žodžio ir religijos laisvės. Ji paaiškino, kad ši kalba galėtų apimti ir Popiežiaus požiūrį į santuoką kaip šventą vyro ir moters sąjungą, o taip pat politinį pasipriešinimą translytinei politikai mokyklų tualetuose ir organizuojamoje sportinėje veikloje.
Ji apkaltino demokratus išduodant savo ketinimus, nes pirminėje Atstovų Rūmuose pateiktoje įstatymo projekto versijoje buvo dar platesnė kalba, kuri aiškiai apėmė „kurstymą“.
Demokratai nenorėjo leisti įstatymo projekto pataisos, pasiūlytos Kongreso nario Scotto Perry (Respublikono iš Pensilvanijos), kuria būtų uždrausta taikyti šį įstatymą prieš religinių pažiūrų apie „santuoką, šeimą ar žmogaus biologiją ir seksualumą“ reiškimą.
Atsakydama į tai Tenney tvirtino, kad demokratai tik „propaguoja toleranciją tol, kol jų nepaprašo už ją balsuoti“, ir apkaltino juos „kiekvienos sandūros metu perženginėjant leistinumo ribas kultūros karų klausimams ne tik šalies viduje, bet ir užsienyje“.
Respublikonų pataisą dėl religijos laisvės Įstatymų leidybos komitetas atmetė pagal partinę liniją.
Tarptautiniai žmogaus teisių mechanizmai įprastai kaltina religinius lyderius prisidėjus prie neapykantos ir smurto, kai šie pasitelkia religines doktrinas, palankias vyro ir moters santuokai, ir priešinasi translytiškumo politikai vaikų atžvilgiu.
Per komiteto posėdį respublikonai taip pat apkaltino demokratus vengiant didesnės skubos reikalaujančių debatų žmogaus teisių klausimais. Atstovas Guy Reschenthaler (Respublikonas iš Pensilvanijos) pavadino Visuotinės pagarbos įstatymą „atsitraukimu nuo to, ką turėtume daryti, kad patrauktumėme atsakomybėn Kiniją.“
Atstovų rūmų daugumos lyderis paskelbė balsavimą dėl įstatymo projekto vyksiant savaitę, prasidedančią vasario 7 d.
Šaltinis: c-fam.org
***
PAPILDYMAS. Kongreso Atstovų rūmai įstatymą priėmė.