Almantas Stankūnas. TEF skelbia, kad aukštos iškastinio kurio kainos yra demokratijos garantija

Esu perskaitęs K. Schwab/TEF (Davoso Forumo) Great Reset (GR) ir publikavau to veikalo apžvalgą.

Pagrindinis šios knygos bruožas, apart idėjų, kurios veda link šokiruojančių išvadų, yra didžiuliai pateikiamų teiginių prieštaravimai vienas kitam. Taip beveik visi teiginiai pakimba neargumentuotoje fantazijų erdvėje.

Nepaisant to, drįstu teigti, kad GR, dėl milžiniškos jo sudarytojų galios ir įtakos Pasaulyje yra programinis Pasaulio ateitį formuojantis dokumentas, kurį verta studijuoti ir nuolat pasitikrinti, kaip realybėje vyksta GR idėjų realizavimas.

Turint omenyje pagrindinį GR bruožą, nevertėtų labai stebėtis ir šiomis dienomis paskelbtu TEF teiginiu, kad aukštos iškastinio kurio kainos yra demokratijos garantija ir, kad tas kainas reikėtų dar didinti.

https://www.breitbart.com/…/world-economic-forum-says…/

Ponui K. Schwab ir TEF atrodo nerūpi, kad aukštos iškastinio kuro kainos smogia socialiai pažeidžiamiausiems vartotojams, smulkiajam ir vidutiniam verslui, įsuka infliacijos spiralę. Nerūpi, kad dėl netinkamai veikiančių prekybos elektra biržų, atsinaujinančios energetikos plėtra neužtikrina biržų kainų mažėjimo, jeigu dujų kaina yra aukšta.

Taip pat jiems atrodo nerūpi, kad, be proto skubant padaryti energetiką superžalia, centriniai bankai vykdo pavojingai dideles pinigų emisijas ir įsuka infliacijos spiralę, kol galiausiai Pasaulis atsiduria ant stagfliacijos (didelės infliacijos ir ekonominio nuosmukio situacija, kai nėra gerų priemonių kovoti su ekonomikos problemomis) slenksčio.

Galiausiai jiems atrodo nerūpi, kad visa tai gali pasibaigti centrinių bankų bazinių palūkanų pakėlimu į kosmines aukštumas. Štai XX a. 8 dešimtmetyje JAV CB, kovodamas su stagfliacija bazines palūkanas padidino iki 20%.

O tai reikštų vidurinio visuomenės sluoksnio ir vidutinio bei smulkaus verslo finansinį bankrotą ir turto konfiskavimą.

Apie kokią demokratijos plėtrą tada galima kalbėti?

Gal reikia kalbėti apie socialinius neramumus, kurie lengvai gali pavirsti geopolitiniais neramumais? O tada, kaip įvyko Ukrainoje, visi žalumai bus pamiršti ir kovos su klimato kaita srityje būsime nublokšti dešimtmečius atgal.

Tačiau TEF ignoruoja minėtas grėsmės ir kalba apie demokratijos plėtrą.

Ar jie yra tokie nenuovokūs, kad nesupranta elementarių ekonomikos dėsnių? Būtų sunku tuo patikėti.

O gal jie yra apakinti žaliosios pasaulio gelbėjimo ideologijos ir dėl to ignoruoja tuos dėsnius?

O gal jie viską puikiai supranta ir svarsto, kad savo ilgalaikę dienotvarkę, kurios gairės buvo paskelbtos GR, greičiausiai bus įmanoma įgyvendinti tik pasiuntus Pasaulį į iki šiol nematytą ekonomikos ir geopolitinio nestabilumo situaciją?….

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top