Olandų ūkininkai sukūrė savo pačių politinę partiją, ir apklausų duomenys rodo, kad jai gerai sekasi

Jie laimi mūšį prieš vyriausybę, keliančią grėsmę jų gyvenimo būdui.

Olandijos ūkininkų protestai mums visiems yra įkvėpimo šaltinis.

Tai yra sėkmės istorija apie sveiko proto bendruomenės politikos iškėlimą į nacionalinį lygmenį ir apie tai, kaip stiprūs socialiniai ryšiai nugali nežmoniškos biurokratijos jėgas.

2021 spalio mėnesį olandų ūkininkai pradėjo protestus prieš savo vyriausybę. Protestų priežastis buvo vyriausybės aplinkosaugos politika. Siekdama sumažinti azoto emisiją ji paskelbė ketinimą priverstinai uždaryti 3000 ūkių ir dvigubai sumažinti mėsos gamybą iki 2030 metų.

Nyderlandai yra didžiausias Europos mėsos eksportuotojas ir antras pagal apimtis maisto eksportuotojas pasaulyje. Toks žingsnis turėtų pasekmių maisto kainoms ir prieinamumui visame pasaulyje. Jis ūkininkų buvo sutiktas su ryžtingu pasipriešinimu ir pilietinio nepaklusimo kampanija, patyrusia policijos šūvius ir sutikusi į gatves išvestą kariuomenę. Ūkininkai užtvėrė automagistrales traktorių vilkstinėmis, pylė ant policijos mėšlą ir stovyklavo greta ministerijos pastato. Pastangos išsaugoti savo pragyvenimo šaltinį, aprūpinantį didelę dalį pasaulio maistu pasaulinės maisto tiekimo krizės metu, buvo apibūdinamos kaip terorizmas.

Vis dėlto ūkininkai laimi. Jie išsikovojo vyriausybės nuolaidų vietiniame ir nacionaliniame lygmenyse. To pasekmė buvo žemės ūkio ministro atsistatydinimas. Dabar jie sukūrė politinę partiją, kuri, panašu, keis vyriausybės pobūdį ar net jai vadovaus.

BBB, Ūkininkų ir piliečių judėjimą 2019 metais įkūrė pusiau airė moteris vardu Karolina van der Plas (Caroline van der Plas). Ji laiko kaimynystės ryšius pagrindine partijos vertybe, ir ši idėja yra miela olandų ūkininkų širdžiai, nes kai prireikia, jie remiasi pagalba tų, kurie šalia. Tai idėja, kuri plinta tautoje, bet ypač stipri ji kaimo vietovėse, kur biurokratija nepakeitė bendruomeninės paramos tinklo. Šis stiprių žmogiškų ryšių pabrėžimas, individuali, o ne masinė nuosavybė, nepriklausomybė nuo plataus masto biurokratijos, pasikliovimas savimi ir bendradarbiavimas labiau primena katalikišką ekonominį distributizmo modelį. Galbūt tuo paaiškinamas jo demonizavimas medijose.

Olandai ūkininkauja intensyviai ir yra antroje vietoje pasaulyje pagal maisto eksporto apimtį (po JAV). Ir jų žemės ūkio verslai nėra tik didžiųjų verslų nuosavybė. Jungtinės Amerikos Valstijose mėsos pramonėje dominuoja keturios kompanijos. 2022 metais, priešingai, dauguma olandų mėsos įmonių turėjo vieną darbuotoją, 60 jų turėjo du, ir tik 35 įmonės turėjo daugiau nei 100 darbuotojų. Olandų ūkininkai nėra didžiųjų korporacijų rankose, bet jos priklauso ir valdomos smulkių vietinių ūkininkų, besiremiančių vieni kitais.

Socializmas žada laisvę per reguliavimą, išlaikydamas nepakeistas didžiules visuomenės struktūras. Jis teikia pirmenybę pramonės sustiprinimui per milžiniškas operacijas, kas verčia žudytis pienininkystės ūkininkus, nes jie nėra pajėgūs varžytis su didžiule prekybos centrų perkamąja jėga. Tai jėga, kuri mažina kainas vartotojui, bet iki tokio lygmens, kuris nebeleidžia išgyventi smulkiems gamintojams. Ūkininkams tikimybė nusižudyti Jungtinėse Valstijose yra šešis kartus didesnė nei vidutinė Amerikoje. Tokia pati tragedija kankina ūkininkus Jungtinėje Karalystėje ir Australijoje.

Apie ūkininkų savižudybių epidemiją JAV Maikas Rosmanas (Mike Rosmann), buvęs seminaristas ir klinikinis psichologas rašė taip:

Aš manau, kad į ūkininkų elgesio sveikatą galima žiūrėti kaip į pavojaus jų ekonominei gerovei signalą, nes ją veikia žemės ūkio produktų kainos, kurių ūkininkai negali kontroliuoti. Be oro sąlygų, objektyvi kainas kontroliuojanti realybė yra labai susijusi su verslo interesais, kurie daro didžiulę įtaką valstijų ir federaliniame lygmenyje. Jei ūkininkų elgesio sveikata valstijoje yra prasta, galima lažintis, kad šie įtakos darytojai laimi.

Savininkų valdomi intensyvūs Nyderlandų ūkiai remiasi pasitikėjimu pagrįsta bendruomene, kurią telkia stiprūs jų kaimynystės ryšiai. Jų atėjimas į politiką yra gyvenimo būdo, paremto bendradarbiavimu ilgalaikėse, stabiliose ir vieni kitus pažįstančiose bendruomenėse, skatinimą. Politinės platformos pagrindimas tokia socialine giminyste susilaukė didžiulio balsuotojų palankumo, ir jų partijos palaikymas, apklausų duomenimis, siekia iki penkiolikos procentų. Tikėtina, kad esant tokiai tendencijai partija taps antrąja ar trečiąja pagal populiarumą partija Nyderlanduose. Kai kas sako, kad ji netgi gali tapti pirmąja.

Medijoms partija, besiremianti giminiškumu ir stabilia bendruomene, yra kaip nuodai. Šios vertybės yra „kraštutinė dešinė“, žinoma, remiantis ideologija, kuri laiko mėsą, šeimos vertybes ir kaimynišką bendradarbiavimą ekstremizmu. Be to, protestai prieš paskelbtą olandų vyriausybės tikslą uždaryti 3000 ūkių buvo pajuokiami kaip „sąmokslo teorijos apie pačios Vakarų civilizacijos užsipuolimą.“ Kitur ūkininkai buvo nepagrįstai kaltinami kaip „didžiausi teršėjai“, kad būtų toliau įteisinama neapykanta paprastiems žmonėms, kurių bendruomenės gyvenimo dar nesugriovė pasaulinio lygmens veikėjai.

Laimei olandai, atrodo, atsparūs pastangoms marginalizuoti normalų gyvenimą kaip tam tikrai neapykantos ideologijos formai. Ūkininkų ir piliečių judėjimo palaikymas apklausose išaugo, ir tikimasi, kad jis gaus virš 10 procentų balsų būsimuose vietinės valdžios rinkimuose kovo mėnesį.

Tai nėra tiesiog vilties istorija, bet istorija, žadanti sėkmę rinkimuose, siūlydama našios gamybos modelį, kuris išsaugotų ūkius, o platesniame socialiniame kontekste – vertą gyventi gyvenimo būdą.

Šaltinis: lifesitenews.com

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top