„Omnitel“ raportuoja, kad iki šių metų pabaigos, 2013 m. gruodžio 31 d., pagaliau teiksis įvykdyti Lietuvos Respublikos Elektroninių ryšių įstatymo nuostatą, be jokių išlygų įpareigojančią visus mobiliojo ryšio operatorius iš karto automatiškai perduoti Bendrajam pagalbos centrui duomenis apie telefonu 112 skambinančio žmogaus – su SIM kortele ar be jos – buvimo vietą. Įstatyme teigiama: „Vietos nustatymo duomenys kiekvieno pagalbos skambučio atveju neatlygintinai Bendrajam pagalbos centrui pateikiami iš karto, kai tik Bendrasis pagalbos centras atsako į tą pagalbos skambutį“ (68 str. 2 dalis).
„Omnitel“ ir „Bitė“ šį įstatymą jau turėjo būti įvykdę, kaip tai padarė Tele2. Dabar tai veidmainiškai nutylima, „Omnitel“ atstovai skelbia: „Antradienį, rugsėjo 24-ąją, mes nutarėme įdiegti automatinį buvimo vietos perdavimo sprendimą, kuris veiks ir tada, kai žmogus numeriu 112 skambins telefonu be SIM kortelės. Šis sprendimas pradės veikti dar iki šių metų pabaigos. Viskas bus atlikta laikantis reikalavimų, ir šiame darbe mes tikimės glaudaus bendradarbiavimo su bendrosios pagalbos centrais. Taip pat per ateinančias savaites mes įdiegsime ir SMS sprendimą, kuris leis mūsų klientams susisiekti su Bendruoju pagalbos centru SMS žinute.
Visiškai automatizuotą buvimo vietos perdavimo Bendrajam pagalbos centrui sprendimą „Omnitel“ diegia savo lėšomis. Sprendimas atitiks visus Vyriausybės ir Europos Sąjungos reikalavimus“, skelbiama tinklapyje alfa.lt.
Po tragiško moksleivės nužudymo visiems „Omnitel“ vartotojams išsiųstame bendrovės prezidento Dano Strömbergo pasirašytame laiške ne tik ciniškai viliamasi, kad „problema, apie kurią kalbame, nesukėlė Jums nepatogumų“, bet ir teisinamasi: neva apie tokį įstatymą nieko nežinota iki šių visą Lietuvą sukrėtusių „nepatogumų“, apsimetama, kad bus vykdomas Vyriausybės reikalavimas, kurio nėra ir kurio, tiesą sakant, nė nereikia, nes niekas nepanaikino aiškios ir kategoriškos cituoto įstatymo formuluotės.
P.S. Lietuvos mobiliųjų telefonų operatoriai, atrodo, iki šiol nevykdo ir Europos Sąjungos direktyvos dėl Pagalbos numerio. Pagal ją valstybės privalo užtikrinti, kad mobiliųjų telefonų operatorių sutartyse su privačiais asmenimis būtų įrašytas įsipareigojimas abonentui paskambinus telefonu 112 užtikrinti jo vietos nustatymą ir pagalbos suteikimą.