A. Cinino kolegė teisėja Ona Gasiulytė apie nuosprendį OMON smogikams: „glitu, neskanu ir labai negera“

Vilniaus apygardos teismo teisėja Ona Gasiulytė, perskaičiusi OMON smogikams Boleslovui Makutynovičiui ir Vladimirui Razvodovui paskelbtą išteisinamąjį nuosprendį socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad dėl priimto nuosprendžio iš savo draugų sąrašo pašalino teisėjų kolegijai pirmininkavusį teisėją Audrių Cininą.

To paties Vilniaus apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėja O. Gasiulytė, kaip pati savo įraše prisipažino, negali patikėti, kad jos kolegos priėmė tokį verdiktą: „Nežinau, ką pati būčiau dariusi tokioje situacijoje, bet pasirašyti po tokiu nuosprendžiu nebūčiau galėjusi“.

„Nemanau, kad turiu aiškintis, kodėl savo kolegą A. Cininą pašalinau iš draugų tarpo. Pagal Teisėjų etikos kodeksą mes neturime teisės kritikuoti kolegų sprendimų. Aš to ir nedarau, juolab absoliučiai neišmanydama baudžiamosios teisės (35-erius metus esu civilistė). Tačiau gyvenimas – toks sudėtingas dalykas, kad sausa įstatymo raidė nebūtinai reiškia teisingą sprendimą (mes civilistai tam turime CK 1.5 str. – teisingumo, sąžiningumo ir protingumo kriterijai). Dar kartą kartoju: nekomentuoju, nekritikuoju, bet man – tai nesuvokiama, ką jis padarė 25-aisiais Lietuvos nepriklausomybės metais, t.y. Lietuvos teismas pasakė, kad mes nebuvome okupuoti, kad nebuvo karinių veiksmų ir pan., kai Rusijos kariuomenė Lietuvą paliko tik 1993 m.

Mano Tėtis – 10 metų kasęs Vorkutos šachtose anglis už tai, kad šieno kaugėje slėpė sužeistą Lietuvos partizaną, grabe vartosi, tokius dalykus girdėdamas. Dar kartą kartoju – nekritikuoju, nekomentuoju.

Nežinau, ką pati būčiau dariusi tokioje situacijoje, bet pasirašyti po tokiu nuosprendžiu nebūčiau galėjusi. Aukštesnės teismų instancijos sudėlios taškus ant i, bet man, kaip nepriklausomos Lietuvos pilietei (nukentėjusiai nuo sovietų okupacijos), toks nuosprendis nesuvokiamas, kaip ir kas ten beaiškintų, kas kaltas – prokurorai ne taip suformulavo kaltinimus ar dar kas nors. Glitu, neskanu ir labai negera… Ne kaip teisėja, bet kaip nepriklausomos Lietuvos pilietė, aš turiu teisę į tokią nuomonę – juk gyvename demokratinėje šalyje? Ar jau nebe?

Labai gaila, kad Lietuvoje nebuvo laiku priimtas Desovietizacijos įstatymas, todėl tokie dalykai ir vysta dabar.

Kartais šieno kupetoje norisi pasislėpti, kad tu esi savo brangiausios Tėvynės teisėja, bet nieko nepadarysi – ir sovietiniai, parsidavę anai valdžiai, visokie KGB rezervistai turi vienodas teises, o tu nieko negali padaryti. Tada norisi kaukti, bėgti iš savo darbo, bet kodėl? Aš myliu savo darbą, jį išmanau, nekolaboruoju su svetima valstybe. Bėkit Jūs – parsidavėliai… Gerai, išmeskit mane, nes aš nebaliavojau su žinomu Kaišiadorių verslininku, o Jūs baliavojot ir tame nieko blogo neįžiūrit – kaip atpirkimo ožį išmetėt kanclerį iš darbo, o patys – švaručiai. Na, nežmoniškai šlykštu.

Veidaknygė

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
41 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
žinoma - šlykštu

cinino karjera baigta. Lai varo paskui Venskienę.

Mukaburis tam žinoma - šlykštu

Kodėl gi jo karjera baigta? Manau, kad kaip tik dar gali kilti ir kilti, gal iki KT pirmininko, ten tokie labiausiai reikalingi.
Vyksta nuolatinis tautos kantrybės ribų išbandymas. Jei visuomenė prarijo ištrintą vaiko atmintį, tai po kiek laiko praris ir ištrintą kolektyvinę atmintį, tai tik laiko klausimas. O jei kas nors pradės kalbėti apie peržengtas ribas, tuos bus galima lengvai nutildyti pamokymais apie valdžių padalijimus ir kad teisingumą vykdo tik teismai, o patį išprovokuotą pasipiktinimą panaudoti kaip įrodymą, kad teismui daromas spaudimas, ir tuo pagrindu ką reikia išteisinti, ką reikia nuteisti.
Ką mes padarėme, kad Lietuvos išdavikų karjera būtų baigta?
Ir kam juos siųsti paskui N. Venckienę?
Čia toks pajuokavimas?

PATARIMAS

Vienykites visi saziningi teisininkai ,viesinkite ju juodus darbus . Nebijokite ,kovokite ,manau jusu saziningu dauguma .

Cininas

dar karta pasielge labai,labai,labai,…..ciniskai.

Eptenis

Štai žmogus! Ona Gasiulytė. Yra, pasirodo, Lietuvoje tikrų teisėjų. Tamsos fone labiau išryškėja šviesa. „Nežinau, ką pati būčiau dariusi tokioje situacijoje, bet pasirašyti po tokiu nuosprendžiu nebūčiau galėjusi“.
Šią nuostatą reikėtų įtraukti į teisėjų priesaikos tekstą: nepasirašinėti po ciniškais sprendimais, net jei formaliai nėra galimybės priimti kitokį, teisingą, sprendimą. Būtų puikus kriterijus teisėjų atrankos komisijai aukštinant teisėjus. Reikėtų tik įvertinti pretendento nusiteikimą rizikuoti savo kėde, bet nepasirašyti po neteisingu sprendimu.

Beta

Ciniškiau už tai, jog parštkolos dėstytoja, iki paskutinio TSKP atodūsio Lietuvoje kartu su OMON’u kariavusi savo mažąjį karą už mokyklos patalpas, šiandien Lietuvos prezidentė, jau nėra.
Mano supratimu, visai be reikalo ant tų teisėjų pykstama. Jei čia kažkokie pokiliminiai susitarimai tarp prokuratūros ir VSD. Kaip ir Pociūno byloje ir dar daug kur. Siūlų galai tai ten.
„Labai gaila, kad Lietuvoje nebuvo laiku priimtas Desovietizacijos įstatymas, todėl tokie dalykai ir vysta dabar.” Būtent.

turbūt

nėra durnesnės už betą.
paskaityk bent KalaMarla komentarus gretutinam straipsnyje. Bent kiek apsišviesk.
Na, kiek gi gaiima taip klaidžioti tamsybėse?

Betai

toks įstatymas buvo paruoštas. Nežinojai?

Beta > turbūt

Grybauskaitės dvarponių sapnai manęs nedomina.

Beta >  17:32

Buvo paruoštas, bet nebuvo priimtas.

betos diagnozė

Kas tik protingai rašo – visi iš Grybauskaitės dvaro:)

Betai

o kažin kodėl?

Betai

gal visažinė žinai ir kas ruošė?

Beta to 17 41

Tai Landsbergio pasiklausk tamsta. Jei AT laikais iš bėdos dar galima suversti bėdą ant Tautos pažangos frakcijos, tai 1996-2000 metų Seime, kada konservatoriai turėjo konstitucinę daugumą, bėdos versti nėra ant ko. Tik paspėlioti galima- jų partijoje kaip tik ir buvo daugiausia KGB-istų. O desovietizacijos ir liustracijos įstatymai ėjo viename pakete.

Beta to  betos diagnozė

Iš kuklumo tai tikrai nemirsi. Kaip ir tamstos Neklystančioji.

Marijonas

Kai tokios teisėjos su tokiu mąstymu vykdo teisę tampa aišku, kad Lietuva nėra teisinė valstybė. Žiūrėkite koks bobos mastymas: omonininkai turėjo būti nuteisti, NES mano tėtis buvo ištremtas. Ir taip mąsto teisėja??? Nesupratusiems aiškinu: nėra jokio ryšio, antra teisėja akivaizdžiai mąsto per asmeniškumus.

to>žinoma - šlykštu  ir kitiems šlykštiems kome

O prie ko čia Venskienė (Venckienė)? Cininas ir Visockas varys, Venckienė sugryš ir kai kam labai atsirugs.

Betai, istorija tokia

desovietizacijos įstatymą buvo paruošęs Landsbergio draugas Virginijus Čepaitis. Jis turėjo komunistinės/kėgėbistinės nomenklatūros neprileisti prie Valstybės valdymo. Į jo svarstymą atėjo mažesnė pusė – 61 Auksčiausios tarybos narys. Prunskienė su Brazausku neatėjo. Sakalas agitavo nepriimti, nes neliks neva kas dirba, neturėsim prokurorų ir t.t ir retoriškai paklausė „Kodėl siūlome apriboti teises kuriam nors partijos sekretoriui, o ne, pavyzdžiui, marksistinės etikos dėstytojui?”. Aiškiai taikydamas į Lansbergį. Landsbergis sukrizeno:” Na taip, kapitalistais tape komunistai, jau jokie komunistai”. Sakalas su Andriukaičiu kompartiją jau buvo sukergę su tradiciniais socialdemikratais. A.TAryba nubalsavo 37balsais UŽ DESOVIETIZACIJOS ĮSTATYMĄ. Įstatymas buvo atidėtas antram svarstymui. … Tada atsitiko štai kas. KGB beldėsi į Čepaičio namus. Nerado. Kitą dieną Vito Tomlkaus Respublikoj pasirodė straipsnis – ČEPAITIS KGB AGENTAS su klička „juozas”.… Skaityti daugiau »

Aneeeee

O kas čia dabar abejoja teismo sprendimais? Juk gyvenam teisinėje valstybėje, niu, niu, niu. Neburnokit ant jų didenybės teisėjų, o ir tarpusavyje nesipykit. Linkėjimai visiems, ir gudriems, ir dar gudresniems. Palinkėkime vieni kitiems kantrybės. To ir sau linkiu.

Stasys

” … vienam dėdei nutarus …. „.
Ar tikrai tik vienam dėdei nutarus ?
Kas už jo nugaros ?

Prisimenu, kai vieną dėdę vertė iš aukštybių, tai už vieno dėdės, kuris vertė, už nugaros stovėjo kitas dėdė, kuris stebėjo,ir, manyčiau, reguliavo, kad gerai verstų….

Beta to  18:48

Nedek tų pasakų- Čepaitį pirmiausia puolė Landsbergis ir jo kompanija. Visa tai vyko AT laikais.
Kas trukdė Desovietizacijos ir Liustracijos įstatymus priimti 1996- 2000 metų Seime, kur konservatorių buvo konstitucinė dauguma?
O LDDP ir LSDP susijungė tik 2001 m. sausio mėnesį.

grumstas

Sutinkame ,kad yra sąžiningų, principingų , savo šalies ateičiai ,savo valstybei neabejingų teisėjų, bet… Bet Sistema tai kitokia sukurta, ji net nesupūvo, ji kaip buvo sovietmečiu suburta, taip ir liko.Šios Sistemos nepakeis tokie atskiri ,kaip ši teisėja, individai,nes priešingu atveju Ji sutraiškys juos pasitelkusi savo teisinį ir prievartos apartą.

Kas blokuoja

Prisiekusiųjų atsiradimą teismuose?Atsakingi tie.

Juozapas

„Virš Ispanijos giedras dangus” Man patiko šmaikšti gerb. p. Irenos V. užuomina. Nesiplėsiu. Kultines frazes reikia žinoti. Taigi, daug peno mintims sukelia sentencija. Nuo vilčių, jog kažkas per radiją perskaitys kodinę frazę ir susipratę tautiečiai pasipils į gatves versti chuntos, iki paslėpto sarkazmo , t.y kitos savaime išlendančios kultinės frazės – „Ne tau Martynai mėlynas dangus”. Pastaroji įsiūta mažne kožno lietuviso smegeninėje lygu kokiam alkašui ampulė nuo lakimo. Užsikodavę būti lūzeriais. Atgal deevoliucionuojantys. Iš paukščių į roplius. Gimę šliaužioti skraidyti nebegali. Oho, sakysit, ale užtat kaip šliaužiojam! Pasakyčiau, … Gal patylėsiu. Nematau didelio pagrindo euforijai. atvirkštinė evoliucija „greituoju būdu” juk vyksta toliau. Mes driežais juk nenurimsim. Evoliucionuosim į moliuskus, po to į pirmuonis. Svarbiausia nepamiršti užpildyti anketos paskutinės gyvos liet-amebos… Skaityti daugiau »

kodel tokiam teisejui nera rengiama apkalta???

Jug jo sprendimas liecia visa vslstybe ir visa Tsuta.Gal jam kas narkotiku doze suleidzia pries nuosprendziu priemima???Is veido jis lb.itarinai ir keistai papurpes atrodo???

Juozapas

Savo žemiau parašytą komentarą, turėjau įkelti siūlomoje Irenos Vasiniauskaitės diskusijoje. Bet jis čia tinka labiau. Ar gali lietuviai priešintis. Ne, šiuo metu negali. Neįgalūs. Vienas dalykas, nėra vertybinio pagrindo ant kurio tas Pasipriešinimas galėtų stotis, o antra tautiečiai neturi idėjos – kokia Lietuva turėtų būti išardžius dabartinį parazitų lizdą. „Kitokia”-tokį atsakymą tegali išmykti tūlas statistinis. Paprašytas patikslinti, vardintų viską kas galų gale pasirodytų… sovietinio lygiavos socializmo utpija. Va taip… Prisižaista. Klausimas ar pirma išnyksim ar prieš tai spėsim atgauti Viešpaties malone duotą žmogaus pavidalą ir susiėmę susikursime tai kas būtų civilizuota -šis klausimas balansuoja tarp atviro ir retorinio. Kol kas vaizdzialis nykesnis už nykų. Visi mielai pusbalsiu plūsta blogą, blogą valdžią ir niekas net nemano siūlyti tartis kažką kartu daryti.… Skaityti daugiau »

to:Betai, istorija tokia

tokie istorijos rasytojai ivardijami, kaip ,,istorijos klastotojai” ar ,,istorijos perrasytojai”.

kazkas buvo parases, kad

naujaji gen. prokurota Meiluti labai teigiamai charakterizavo buves Kauno m.vyr.teisejas INOKAITIS. Idomu, juk Inokaitis yra KGB rezervistu sarase. Kaip jis susijes su Miliniu ar Meiluciu?

tolerantiškas konjaunuolis

Vielietinia bjauribia! Rūsams dirba! Nepasidokite papulystams,žmogai!

geras ir blogas policininkas.

matai, matai – yra gerų teisėjų. gal ne visi jie niekšai kgbistai?

stasys

Gražus Juozapo komentaras ..bet kaip visada tolokai nuo realybės prašauta, o juk ne taip jau blogai yra su ta Lietuva išskyrus tas atskiras piliečių grupes ..kurios ir šeip nelabai linkusios kuo nors realiai gyvenime užsiimti ..Nors Lietuvoje motina statistika mėgsta pameluoti ..ar savaip su savo vaikais (skaičiais) pažaisti, bet ir be jos plika akimi pastebima ..Lietuvoje darbo užimtumas paskutinius mėnesius tik didėja , darbuotoju (bent teoriškai norinčiu dirbti ) didėja, ateities perspektyvos ..netgi pablogėjus situacijai Ukrainoje neturi didelės įtakos ..vidaus lūkesčiams . Todėl atsakant į Juozapo užduota klausima,’ kodėl Lietuviai neina į gatves’ , butu toks ..DARBAS NELAUKIA JUOZAPAI ..KAS NEDIRBA TAS IR NEVALGO ,. O JEI VALGO tai SKURDŽIAI. Tokia ir butų ta gyvenimo filosofija su kuria reiktu nesutikti… Skaityti daugiau »

Tadas

Kai Cicinas skelbė absurdą pedofilijos byloj,niekam nebuvo nei šlykštu,nei glitu,visi sėdėjot subines iš baimės suraukę,o dabar kai išlindo šita provokacija su omonu,tai į eilę sustojot,pasirodyt ,kokie jūs patriotai,man tai šlykštu ir glitu į tokius teisininkus žiūrėti.

Povilas

Juozapai, piktai rašai.
Bet teisingai.
R.Kazlas impotenciją pasiūlė vadinti lietuviškai – ramygala.
Pasinaudojant jo teminologija, galim drąsiai sakyt, kad dėl pilietinės impotencijos mes užtikrintai keliaujam į ramygalą (į ramų galą).
Viskas vyksta visiškai ramiai todėl vieni nepastebi, kiti nereaguoja, nors mus visus lyg avinų bandą varo į skerdyklą.

rinkėja iš Kauno

manęs nestebina šitas „objektyvus” nuosprendis – juk teisėjų kolegijai vadovavo asmuo, išradęs „ištrintą mažametės liudytojos atmintį”, bet nepasivarginęs jos apklausti, ir šitaip išbalinęs pedofiliją ir jos veikėjus byloje. O dar atsiminus asmenis, apmokėjusius Stankūnaitės brangius advokatus… Kas galėtų paneigti , kad tie patys apmokėjo Medininkų bylos kaltinamojo Michailovo advokatus? Ir – pratęsus aliuzijas… patys suprantam, kodėl Makutinovičiaus ir Razvodovo byloje atsitiko taip , o ne kitaip…

...

Visada paskaitau komentarus ir visada dziaugiuosi,kad beveik po visais straipsniais prisimenamas garliavos pogromas,byla zudike.Tauta niekada nepamirs,gal atsiras drasiu teiseju,sudelios visus taskus.

Tarabilda to ...

Gerai norėtum. Ne Ramygaloj, brolau, o Baisogaloj baigsis mūsų maršrutas.

Tarabilda

Atsiprašau, komentarą adresavau ne daugtaškiui, o Povilui.

va, dar yra pasirodo

tarp teisėjų ir garbingų šios profesijos atstovų. Ačiū, gerbiama teisėja, už nuomonę. Šiai dienai labai reikalingi drąsūs, dorovingi ir teisingi žmonės.

Antanas

Ačiū Juozapai.

Juozapas--Povilui ir Tarabildai

Puikūs kalambūrai.
Man labai patiko.

D.M.

Normaliai mąstanti, pilietiška ir drąsi moteris-tik nepriklausomas žmogus gali taip drąsiai išsakyti tiesą.Šaunuolė-SĖKMĖS.

41
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top