A. Lukašenkos gerumo akcija: paleidžia iš kalėjimo buvusį kandidatą į prezidentus

BNS

Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka suteikė malonę keletui politinių kalinių, praneša prezidento spaudos atstovai. Apie tai informuoja news.tut.by.

„Atsižvelgdamas į humanizmo principą, Baltarusijos prezidentas šiandien priėmė sprendimą dėl paleidimo iš laisvės atėmimo vietos ir malonės suteikimo šiems kaliniams: Nikolajui Dedokui, Igoriui Olinevičiui, Nikolajui Statkevičiui, Jevgenijui Vaskovičiui, Artiomui Prokopenko, Jurijui Rubcovui“, – teigiama pranešime.

N. Statkevičius (buvęs kandidatas į Baltarusijos prezidentus – DELFI) atvyksta į Minską šį vakarą. Kada į laisvę išeis likę politiniai kaliniai, kol kas neaišku.

N.Statkevičiaus žmona patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad jis buvo paleistas ir šeštadienio vakarą turi grįžti į sostinę Minską.

N. Statkevičius – vienas žymiausių Baltarusijos politinių kalinių. Tai vienintelis buvęs kandidatas į prezidentus, patekęs į kalėjimą ir nesutikęs rašyti malonės prašymo.

Buvęs kandidatas į prezidentus buvo sulaikytas 2010 m. gruodžio 19 d. Minske esančioje Nepriklausomybės aikštėje pasibaigus protesto akcijai. Jis atsisakė duoti parodymus ir paskelbė bado akciją, kurį nutraukė tik po 23 dienų.

Jis buvo kaltinamas masinių neramumų organizavimu. Teisme jis nepripažino savo kaltės ir pareiškė, kad nepasitiki Baltarusijos teisine sistema, nes ši nėra nepriklausoma. 2011 m. N. Statkevičius buvo nuteistas šešeriems metams laisvės atėmimo sustiprinto režimo kalėjime.

N. Dedokas buvo apkaltintas anarchistine veikla. Sulaikymo metu jis mokėsi Europos humanitariniame universitete Vilniuje.

J. Vaskovičius ir A. Prokopenka buvo nuteisti už mėginimus padegti saugumo komitetą Babruiske.

I. Olinevičius buvo nuteistas už anarchistinę veiklą septyneriems metams laisvės atėmimo sustiprinto režimo kolonijoje.

J. Rubcovas buvo apkaltintas teismo įžeidimu. Tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių organizacija „Amnesty International“ J. Rubcovą paskelbė sąžinės kaliniu.

delfi.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top