A.Stancikienė. Aplinkos ministerija klaidina savivaldybes ir joms įsakinėja

Aplinkos ministerija Jurbarko, Pagėgių, Šilutės ir Tauragės savivaldybėms išsiuntinėjo raštą, kuriame skubos tvarka reikalaujama suderinti leidimo išdavimą skalūninių dujų žvalgybai ir gavybai kompanijai „Chevron“.

Kartu su profesoriumi Romualdu Jukniu, Lietuvos žaliųjų judėjimo pirmininku Rimantu Braziuliu buvo kreiptasi į Pagėgių ir Šilutės rajono savivaldybes su prašymu nepritarti šiam Aplinkos ministerijos išsiuntinėtam Vyriausybės nutarimo projektui.

Aplinkos ministerija, kreipdamasi į savivaldybes, pateikė klaidinančią informaciją, kad neigiamų pasekmių priėmus projektą nenumatoma. Iki dabar svarstytame pasekmių aplinkai vertinime nagrinėtas tik galimas tradicinių angliavandenilių (naftos) gavybos poveikis aplinkai. Nors bandoma šį dokumentą pritaikyti ir išskaidytiesiems angliavandeniliams, tačiau kol kas skalūninių dujų gavybai nėra atlikta nei tinkamo strateginio pasekmių aplinkai vertinimo, nei poveikio aplinkai vertinimo. Turint tiek Lietuvos mokslininkų, tiek užsienio specialistų informaciją apie tai, kad išgaunant skalūnines dujas naudojamos cheminės medžiagos gali paveikti geriamą vandenį ir visą aplinką, toks ministerijos pareiškimas yra daugiau negu nerimtas.

Susipažinus su gautais dokumentais kyla klausimas, ar gali Aplinkos ministerija nurodinėti savivaldybėms skubos tvarka įgyvendinti jos nurodymus. Savivaldybių veiklą nustato Vietos savivaldos įstatymas, kuriame joms suteiktas funkcijas, laikantis Konstitucijos ir įstatymų, jos įgyvendina savarankiškai.

Šiuo metu paaiškėjo, kad Jurbarko ir Tauragės rajonų savivaldybės jau priėmė sprendimą nepritarti išskaidytųjų angliavandenilių išteklių žvalgybai ir gavybai. Gali būti, kad tokį patį sprendimą priėmė ar priims ir Šilutės rajono bei Pagėgių savivaldybės. Tai rodo, kad savivaldybės gina savo žmonių interesus ir nepasiduoda institucijų diktatui.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top