Advokatas Jonas Ivoška. Nenustebsiu, jeigu kuris nors teisėjas bus nušautas

Tik iš kito lūpų girdint, kas vyksta Lietuvos teismų sistemoje, galima ir suabejoti. Juk teisėjo etika, profesinis prestižas, jo priesaika (“…būti ištikimas Lietuvos Respublikai, vykdyti teisingumą tik pagal įstatymą”), pagaliau, žmogiškas padorumas ir sąžinė, atrodo, negalėtų leisti žinomiems teisėjų bendruomenės nariams profesinėje veikloje smukti “žemiau plintuso”. Deja, taip yra. Dėl to, visuomenei laiku nesusirūpinus ir nieko nedarius, reikštų šalies valstybingumui dar vienu civilizacinės degradacijos laipteliu leistis žemyn.

Suprantant, kad kiekviena šeima į jos nario kritiką reaguoja skausmingai, tad nėra malonu sisteminę problemą pateikti per konkretaus žmogaus profesinio nuosmukio pavyzdį. Bet nėra kito būdo dokumentuotai pagrįsti, kad institucinė sistema savo degradacinius recidyvus realizuoja ne kaip nors abstrakčiai, o tik konkrečių pareigūnų elgesiu.

Kita vertus, konkrečiam sistemos atstovui užlipus ant “nuospaudos”, gali suveikti jo savimeilė. Dėl to, iššaukus keršto ugnį į save, galbūt pavyktų giliau užčiuopti dalies teisėjų profesinio nuosmukio priežastis ir ieškoti “vaistų” sistemai “gydyti”.

Nenustebčiau, jeigu pažeidžiant principą : “Niekas negali būti teisėju savo byloje” už teisėjo(s) kritiką aš būsiu tos teismų sistemos teisiamas, nes Lietuva neturi Konstitucinio Tribunolo, kuris, pavyzdžiui, numatytas mūsų parengtos naujos LR Konstitucijos projekte ir skirtas spręsti ginčams, kai ginčo dalyku tampa teisėjų instituciniai interesai.

Vadovaudamasis konstituciniu teisėjo nepriklausomumo principu (LR Konstitucijos 109 str. 2 dalis) Lietuvos teismų sistemos išsigimimą bandysiu pailiustruoti per Vilniaus apygardos teismo teisėjos Astos Pikelienės nagrinėtą bylą apeliacine tvarka ir jos priimtą 2023 m. rugpjūčio 10 dienos nutartį civilinėje byloje Nr. 2S-1676-866/2023. Nuorodas į konkretų teismo dokumentą šioje publikacijoje teikiu tikslingai, kad skaitytojas, suabejojęs mano teiginių tikrumu, galėtų tai patikrinti.

Štai teisėja Asta Pikelienė paskiriama nagrinėti bylą, kurioje dėl pirmosios instancijos teismo priimtos nutarties paduoti dviejų proceso šalių skundai. Viename iš skundų nurodyta, kad pirmosios instancijos teismas šiurkščiai pažeidė Civilinio proceso kodekso 14 straipsnį, visiškai nepasisakydamas dėl šešių esminių įrodymų, kai įstatymas įsakmiai nurodo, kad teismas privalo tiesiogiai ištirti visus byloje esančius įrodymus.

Nors apylinkės teismo teisėjo netirti įrodymai argumentuotai pateikiami ir skunde apeliacinei teismo instancijai, teisėja Asta Pikelienė tesugeba dalį jų savo nutartyje pakartojamąja forma įrašyti, bet, galimai suprasdama, kad įrodymai jokiais loginiais argumentais nenuneigiami, net nebando jų teisiškai įvertinti. Greta to, formuluodama teismo nutarties rezoliucinę (direktyvinę) dalį, teisėja Asta Pikelienė rašo, kad išlaidas nutarčiai vykdyti išieškoti iš nustatytų kaltų asmenų, nors byloje niekada nebuvo įvardinti jokie įstatymų pažeidėjai, nenurodyta, kuris kokį teisės aktą pažeidė ir koks nustatytas jų kaltės laipsnis.

Aptardama valstybės institucijoms patikėtų funkcijų (statybos leidimo išdavimas) tariamus pažeidimus, teisėja valstybinėms įstaigoms prilygina ir privatų asmenį, kuris nedirbo jokioje valstybinėje įstaigoje. Tokiu išgalvotu pretekstu dalis finansinių prievolių teismo nutarčiai vykdyti skiriama žmogui, kuris, pasak buvusios prezidentės D. Grybauskaitės, yra “ne prie ko”.

Svarbu pažymėti, kad paminėtos, o ir kitos su tiesa prasilenkiančios teisėjos Astos Pikelienės prielaidos skirtos tam, kad būtų sunaikintas daugiau kaip milijono eurų vertės valstybės nustatyta tvarka žmogaus viso gyvenimo santaupomis sukurtas turtas, šį niekuo neapkaltintą pagyvenusį žmogų iki gyvenimo pabaigos paliekant be pastogės. Ne mažiau kenkėjiškai atrodo biudžeto lėšų švaistymas turto naikinimui, nes pagal statinių ir įrenginių griovimo sąmatą tam reikia dar apie trečdalio milijono eurų.

Kyla pagrįstas klausimas, kokios paskatos stumia teisėją, pažeisti Konstituciją ir kitus nacionalinės teisės aktus, Europos Žmogaus Teisių Teismo, saugančio Europos žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių apsaugos konvenciją, nurodymus, sulaužyti teisėjo priesaiką ir paminti sąžinę bei paprasčiausią žmogišką padorumą?

Kaip tai gali vertinti normalus šalies pilietis, mokesčių mokėtojas, kurio nelengvai uždirbtų lėšų dalis paimta į biudžetą teisėjo valia ne tik verčiama niekais, bet dar ir kenkėjiškai nukreipiama prieš to mokesčių mokėtojo gyvybinius interesus. Tiesiog apgailėtinai atrodo toks teisėjo trumparegiškumas, kai jis tyčia naikina biudžeto išteklius ir tuo pačiu guodžiasi, kad teismams trūksta lėšų.

Kokios mintys tokiais atvejais nepalieka žmogų ramybėje?

Tai teisėjo(s) kerštas, kad nepasiūliau kyšio. Ta(s) teisėja(s) – Lietuvai priešiškos valstybės infiltrantas, kurio užduotis griauti piliečių lojalumą savo valstybei. Tai žmogysta, turinti sadistinių polinkių, kuri taip tenkina saviraiškos motyvą. Tai galimai susiję su konkrečia mano pilietine veikla, siekiant konstitucinės reformos, kurios išdavoje ne tik būtų užtikrintas teisėjų finansinis nepriklausomumas, jų (kaip ir politikų) atlyginimą konstituciškai susiejant su vidutiniu darbo užmokesčiu, bet tuo pačiu įvesta teismo aktams konstitucingumo kontrolė, kas stipriai suvaržytų teisėjų korupcinius siekius.

Bet kuri prielaida, palaipsniui gali įgauti satisfakcijos “pagreitį” ir vesti prie išvados, jog tai ne teisėja(s), o kenkėja(s), kurį šventa Tėvynės žemė veltui nešioja.

5 12 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
24 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

“…būti ištikimas Lietuvos Respublikai, vykdyti teisingumą tik pagal įstatymą”

Gerai, kad dar nepanaikinti žodžiai „Lietuvos Respublikai“.

Dzeikas

Lietuva ir teisingumas – du skirtingi reiskiniai.
Koks teisejas patriotas nusispjoves i bet koki teisinguma leis verdiktus palankius Lietuvai.
Klausimas ar tai bus auyomatiskai teisinga.

blue yellow zov marinie

..kad ir koks didelis butu teiseju atlygis,anys vis vien sieks to,ko sieke minetakurwa pikeliene.I nuoseda kreiptis juokinga.Vaistu nuo siu isgamu nera ir nebus,nebent tokios pikelienes parodomai kabaldziuotu lukiskiu aikstej…arba butu giljotinuotos…tik…… dar dar dar galvuzele nezmogos pikelienes…..

Foto

Smetoninė Temidė buvo su neužrištom akim.

Foto

Šūdžiu, kas netinka, ką?
Aišku, čia vėl koks žydkomunis piktinasi tiesa. Argi ne.

Dzeikas

Ne, nebuvo.
Ta Temide tiesiogiai vykde vykdomosios valdzios isakymus , apeidama , o daznai nepaisydama istatymu.

Įrodyk

Dėk nuorodą ar pan.

Dzeikas

Atsiversk istorijos vadoveli ir skaityk:
Pvz., kaip vokieciu Klaipedos krasto vokieciu separatistai buvo nuteisti , o po to isteisinti DEL VOKIETIJOS VYKDOMO POLITINIO SPAUDIMO.
Ir teismo sprendimas buvo pakeistas.
Tad cia dviracio neisradai: buvo Lietuvos teismai vald?ios prostitutes tada, liko ir dabar.
Ir visai nesvarbu kokia valdzia, tautinyku ar sajudiniu landzbergistu ar dar kokia.

Foto

Du klounai, ar skaityti nemokate?
Aiškiai parašyta ,,Foto”…

Skaitytojas

Nelabai aiškiai. Jei būtumėte parašęs „straipsnio nuotraukoje yra smetoniška Temidė“ ar pan., daug kam būtų aiškiau.

Foto

Parašiau:
,,Smetoninė Temidė buvo su neužrištom akim.”
Suprantu, kad reikėjo pažymėti dėl PALYGINIMO su straipsnio foto, mat skaitytojai nedisponuoja informacijos gausa ir nepasižymi analitiniu mąstymu…

P.S.
„… straipsnio nuotraukoje yra smetoniška Temidė“. Hmm.
Regis aiškiai prikišu, kad straipsnio foto tikrai nėra ir negali būti smetoniška temidė!
1. Apie smetonišką temidę su neužrištom akim(!!!) nuskambėjo Sąjūdžio steigiamajame dviejų dienų suvažiavime.
2. Realią nuotrauką galima rasti fotoalbume skirtame 500 metų Vytauto Didžiojo jubiliejui paminėti.
3. Ir dar smetoninėje spaudoje ir pan.

P.P.S.
Iš kur paimta šita Temidė ir dar su tokiu keistu ,,muturu” ant akių? Smetoniška temidė turėjo paprastą raištį virš antakių! Ar tik čia nebus kokia anglo-saksų ar JAV vertybė..?

Paul Casimir

Labas, durniau… 🥵 Tokiais atvejais net šauktuko nėra jėgų pridėti. Jaučiuosi kaip vienišas policininkas kišenvagių pasilavinime turgaus išvakarėse.

nesimėtyk akmenais stikliniame name

Sistemos išsigimimą neįmanoma pagrįsti vienu ar keliais pavyzdžiais, jeigu dauguma pavyzdžių rodo priešingą vaizdą

IP 88.118

Konstitucinė reforma yra būtina ir senai, tik kas ją inicijuos, juk konstitucinės „dvasios“ leidžia kai kam būti aukščiau to, kas toje Konstitucijoje yra įvardijama kaip valstybė.  Niekada nepritariau V. Radžvilo idėjai eiti į priekį revoliuciniu būdu („Evoliucija ar revoliucija“ V. Radžvilas 2005 m.), bet evoliucija šioje teritorijoje nevyko, nes tai kas vyko ir vyksta yra kontra-evoliucija, politine ir teisėsaugine prasme. Bent jau man toks faktas užsifiksavo po vadinamos „Centurionių“ bylos 1994 m., kuri buvo vilkinama ir patyrė visišką fiasko kartu su visa teismine sistema.  Bėda ta, kad visuomenė nekreipia į tai jokio dėmesio, nes dauguma piliečių su teismų praktika nesusiduria ir nežino kokie ten „stebuklai“ vyksta. Yra bylų, kurios keliamos pastoviai tuo pačiu pagrindu, susiformavo savotiški karteliai: policija-prokuratūra-teismas-antstoliai, jokio nagrinėjimo… Skaityti daugiau »

jei kaip tik dabar imtų ir nušautų

Advokatas turėtų nemalonumų dėl sutrikusio elgesio asmenų kurstymo

Dzeikas

Pasakyk tautiskam teisejui , kad jis turi.
vykdyti teisinguma ir teisti pagal istatyma BE NAUDOS SAU.
Ka jis tau atsakys? – Tu durnas ir klinikinis idiotas?
O svarbiausia, kad taip atsakytu didzioji dauguma tautos. – Ble, mano zodis lemia ir as neturesiu sau is to naudos??? Debilas, ble…!

kas nekaltina Landsbergio

Civilinėse bylose pusė besibylinėjančių pralaimi bylas ir, aišku, kaip visi dori lietuviai, kaltina teismą ir teisėjus. O be to , prisiminę, dar Lietuvą ir Landsbergį. O kas laimi, tas tyli, pagyrimų teismui ir Landsbergiui iš tokių neišgirsi.

Dzeikas

As , ziurint retrospektyviai, kaltinu Landzbergi tesiant nepotizmo ir teisinio nyhilizmo tradicijas Lietuvoje.
Jis kaip ir Smetona iskele asmeninius interesus auksciau valstybiniu. Smetona turi sioki toki pasiteisinima – gresme jo asmeniniam saugumui, gyvybei.
Landzbergis neturi net to.

Ir beje, nesutinku kad teiseju saudymas duos kokios tai naudos.Tokiais atvejais nusaunami maziausiai kalti. Stambiems nieksams tai tik i nauda iseina.

LT prezidentai komunistai nesutiks

Kad yra Landsbergio pastumdėliai

tikrai gali nušauti

jei teisėjas bandys laikytis įstatymų, sąžinės ir moralės
bet jie puikiai žino – jų šefai iš kgb tokių cirkų nepakęs 🙂

ne kgbistai o komunistai

Kokie dar kgbistai. Po 1992 metų rinkimų ir prichvatizacijos Lietuva tvirtai brazauskinių komunistų rankose. O kgbistai vaikams gąsdinti. Jei mūsų neklausysite, ateis kgbistai su Landsbergiu, bus jums tada

tikrai gali nušauti

deja, komunistai kgbistų rankose – putinas tai kgbistas

Foto

Postsovietinė Temidė yra topless.

Supraskit, kaip norit 🙂

s.m.

Deja, tai liūdna tiesa, dėde Jonai.
Totali teismų degradacija baigia pasivyti genderinio maro išplitimo lygį.

24
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top