Advokatas Remigijus Merkevičius neįžvelgia jokio moters nusikaltimo: jos sulaikymui pagrindo nebuvo

Pareigūnų elgesys su trispalve mosavusia lietuvių kalbos mokytoja – jos sulaikymas ir išgabenimas į policijos komisariatą, sužalojimai, dėl kurių ji kreipėsi į gydymo įstaigą – sulaukė ne tik pasmerkimo, bet ir iškėlė daug klausimų. kokiu pagrindu pareigūnai sulaikė moterį, jei mosavimas vėliava nėra nusikaltimas? kodėl būtent iš moters pareikalauta prisistatyti? kodėl ji išgabenta į policijos komisariatą?
TV3.lt paprašytas pakomentuoti įvykio aplinkybes, Vilniaus universiteto baudžiamosios teisės dėstytojas, advokatas dr. Remigijus Merkevičius pareiškė neįžvelgiąs jokio moters nusikaltimo ir buvo įsitikinęs, kad jos sulaikymui pagrindo nebuvo
.

Visų pirma jis patvirtino: kad policija gali sulaikyti žmogų tikturėdama tam pagrindą, t.y. asmenį sulaikyti galima tik tada, kai jis daro pažeidimą, arba kai sulaikymu siekiama surašyti administracinio nusižengimo protokolą.

„Pareigūno nurodymas arba reikalavimas turi būti teisėtas, nes tik už teisėtų nurodymų nevykdymą gali kilti kažkokia atsakomybė. Jeigu policijos reikalavimas neteisėtas, niekas tokių reikalavimų vykdyti neprivalo. Juo labiau niekas už tai bausti negali“, – tv3.lt kalbėjo R. Merkevičius.

Teisininko teigimu, jei žmogus tiesiog stovi gatvėje ir mosuoja vėliava, jis nieko blogo nedaro, nebent vėliava yra draudžiama, pavyzdžiui, nacistinė. „Bet, jeigu tai yra Lietuvos Respublikos vėliava, tai nėra nusižengimas, čia jokio nusižengimo nėra“, – sakė pašnekovas.

Kita incidento metu policininkų „nusikaltimu“ palaikyta aplinkybė – keturių žmonių buvimas vienoje erdvėje buvo palaikytas susirinkimu ir pavadintas nesankcionuotu mitingu.

Pagal Susirinkimų įstatymą susirinkimo organizatoriai turi pareigą laisva forma pranešti savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui apie organizuojamą susirinkimą, jei numatoma, kad jame dalyvaus ne daugiau kaip 15 žmonių. Jei susirinkime ketina dalyvauti daugiau nei 15 žmonių, dalyviai iki susirinkimo dienos privalo pateikti savivaldybės administracijos direktoriui ar jį pavaduojančiam asmeniui rašytinį pranešimą apie organizuojamą susirinkimą.

Tačiau R. Merkevičius pabrėžia, kad reikėtų vertinti, ar keturių žmonių susibūrimas turėjo mitingui būdingų požymių: ar buvo organizuotas, ar turėjo tikslą, ar buvo prieš ką protestuoti. Jei susitikimas tokių bruožų neturėjo, vertinama, kad pavienis žmogus mosuoja gatvėje su vėliava. Ir tiek.

Vertindamas policijos veiksmus, R. Merkevičius kėlė klausimą, ar policininkas apskritai turėjo teisę reikalauti moterį prisistatyti. „Nes tada situacija būtų tokia pati, kad policininkas bet kurį gatvėje gali sustabdyti ir sakyti: duok savo asmens dokumentą. Jeigu mes kalbame apie normalią, sveiką, demokratinę valstybę, taip būti negali. Policininkas riboti žmogaus judėjimo laisvę gali tik turėdamas tam tikrą įtarimą, kad jis padarė kažką blogo“, – pabrėžė advokatas.

Tiesa, savaitgalį policijos išplatintame pranešime teigė, kad pareigūnai įtarė, jog moteris galėjo būti susijusi su vandalizmu Trispalvės alėjoje. „Na ir kas? Jeigu jie įtarė, kad žmogus galėjo užsiimti vandalizmu, tai jie jau žinojo jo asmenybę. Tai reiškia ir neįtarė. Aš įtariau, kad jis gali užsiimti vandalizmu, nors nežinau, kas jis yra, – tai viena nesąmonė. Arba aš įtariu ir žinau, kas jis yra, bet prašau nustatyti jo asmenybę. Vėlgi gaunasi kalambūras. Čia kažkas ne visiškai taip“, – svarstė R. Merkevičius.

Visą advokato komentarą galite rasti tv3.lt portale ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
23 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
pastebejimas

PAGARBA AUTORIUI!

Dziaugiuosi,

kad dar yra morales nepazeistu zmoniu ,kurie nebijo pasakyti teisybe

Asmens tapatybė

Čia kaip su Laimute Kediene buvo: išnešė iš nuosavų namų, nuvežė iki komisariato, nuvedė basą per balas į skyrių. Asmens tapatybei nustatyti.

stasys

Turėjo teise nuvežti į nuovada ..neturėjo ? ta ginčą gali išsprendžia tik teismas . O tai reiškia kad ponas dėstytojas turėtu susitikti su ‘nuskriaustąją’ ir jai patarti kaip toliau elgtis . Autorius mėgsta dalinti patarimus per spauda .. visa laimė kad jo balsas neina į dangų ..

taip

jis pirmas pasisakė per spaudą, nes LAISVOSE NUO DIKTATŪROS VALSTYBĖSI VISI GALI PASISAKYTI PER SPAUDĄ.

Antiietuvišką ONS režimą įveiks tik DARNA...

CP lyderis Puteikis (ar Juozaitis,ar Dagys ir Ko ) toli grazu ne angelas,bet ,palyginti su ONS mesla dauginanciais ,,lovio” partiju seimunais,su juo kartu ,del viesu interesu, bendrus darbus nuveikti galima..Ir mokytojos istorijos fone jis atrodo ONS oponentu ryztingu lyderiu, skirtingai nuo daugelio formaliu demokratu lyderiu…. Radzvilo kompanijos keistas, sakyciau siurksciau -dargi nesveikas, polinkis,visur ieskoti ne sajungininku, o nevertu bendram zygiui ar koalicijai asmenu, pol. grupiu ar panasiai visada baigiasi tos kompanijos fiasko…Jie trypia Sajudzio vienybes ir nesiskaldymo principa, neatleidzia nuodemingiems ,skirtingai ,nei moke Kristus, ir pan… Jei to keisto antisajudinio polinkio nenugales ,tai seimo rinkimuose bus visiskas VF salininku bankrotas… Visur ,ant kiekvieno man prieinamo kampo, ,,kalsiu” butent Radzvilo grupe, jei Seimo rinkimuose demokratai netures bendros koalicijos,bet pelnys baisia geda,isbarstydamai… Skaityti daugiau »

buvo buvo

visi, kurie naudoja tautišką arba katalikišką atributiką (vyčius, gedimino stulpus, trispalves, kryželius ir pan) – yra nusikaltėliai
—–
nes jie įžeidžia LGBT, žydų, rusų, musulmonų, komunistų jausmus.

tiek

tai dar kartą atsiskleidė tik kitataučių požiūrį į lietuvę ,o kitu atveju – į lietuvį ir jų pretenzijas turėti savo valstybę . Antitautinis požiūris,kurio visa esmė – lietuviai neturi teisės į savo valstybę.Apgailėtina

Klausimėlis

Kai žmonės pakabino (grąžino) į savo vietą atm. lentą Gen. Vėtrai, nieko neišvežė į nuovadą. Pagal š..maišį ten gi vyko didesnis nusikaltimas.
Jie bijo ŽMONIŲ!
Ten piliečių buvo daug.
Prie K. Škirpos tik 4!
Keturi ekipažai,(tris rezerve) maskolių rankom lengvai įveikė moteriškę.(Vyrų nekliudė) Tai bent pergalė! Patamsy, kad niekas nematytų, nugalėjo gausias priešų pajėgas…
Ar ne šaunuolė mūs mentūra?

stasys

LPS veteranas A.K. nutarė vėl į Radvilo lenta įkalti savo vinį ..ant kurio galėtu pakabinti savo „biudionovka” ir visiems drąsiai pasakyti ..matai kaip aš kovojau . Na taip turime amžiu kai kiekviena perekšlė tampa svarbesnė to gaidžio .

...paskutinė, žūtbūtinė kova...

Raudonarmietis štazis prisiminė, kaip vadinosi jo galvos apdaras. Primenu, kad kelnės vadinosi – galifė. Į jas gali krauti, kiek tik lenda, vietos pakankamai. Tą tik ir sugebi. Užuojauta.

Žodžio laisvė...

„Karinos”nusižiūrėjo kaip Maskvoje dorojasi su manifestantais tenykštė milicija-
policija-kazokai žiauriai net neišskirdami moteris,laužo rankas ,kojas,tampo už plaukų,baisu žiūrėti – tikri istrebitelių palikuonys.
Lietuviai ,jei manote,kad Vilnius yra Lietuvos sostinė tai nuo sausio 12 d.12 val.
iškelkite savo languose,balkonuose,kiemuose Lietuvos valstybės trispalvę vėliavą ir
nenuimkite jų bent savaitę.Taip pasakysite valdžiai ir „karinoms”,kad Lietuvos
Trispalvė – ženklas už kurį Lietuvos Patriotai aukojo gyvybes,kovojo dėl Nepriklausomybės.Tai Kazys Škirpa pirmas iškėlė Gedimino pilyje šį garbingą Lietuvos ženklą,kurį šiandien Vilniaus piemenai ir NKVD-istų palikuonys siekia pažeminti jo garbę ir orumą.

Paulius

tiesą sakant tas advokato komentaras – tik bendro pobūdžio pasvarstymas. bet viskas baigsis, kaip visuomet – niekuo. Nes Policijos įstatymas yra pakankamai neapibrėžtas ir, matyt, tik per teismą galimą pasiekti pripažinimo policininkę viršijus savo įgaliojimus. Po šito policijos pareigūnės karinos antipovos didvyriško žygio pasiskaičiau specialiai tą policijos įstatymą. daug įdomybių sužinojau. siūlyčiau ir jums ponai Lietuvos Respublikos piliečiai. žvalgybos įstatymo pataisos dėl kurių dabar lūžinėja ietys – tik žiedeliai pasirodytų palyginus su tuo, kas leidžiama policininkams „kilus“ ar net nekilus „įtarimams“. pasirodo, pareigūnė karina antipova“ beveik teisi – jai tikrai anot PĮ, galiojančio demokratinėje Lietuvos Respublikoje, nereikia „pagrindo“. Jokio pagrindo, tik „budrumo“. Štai, jei ponai teisininkai pakomentuotų pačio PĮ nuostatas dėl sulaikymo, patekimo į būstą ir t.t. būtų daug smagiau… Skaityti daugiau »

Paulius žodžio laisvei

o aš siūlau atvirkščiai – masiškai boikotuoti Valstybinės vėliavos kėlimą ir tuomet, kai to reikalauja įstatymai. ar tautiečiai jau ir tiek neišdrįs?

dr. Jonas Ramanauskas joramlt@yahoo.com

Nusikaltėlių, antikonstitucininkų, hibridinių stribų valdomoje valstybėje nekalti yra kalti, o kalti baudžia nekaltus.

Tikslinimasiis dėl „ONS“ demaskuotojo

Ar čia tas pats susikompromitavęs „LPS veteranas A.K.“ (Algirdas Karčiauskas),
nuo kurio visi, kas žino ir kas gali, bėga kaip nuo užtikrintos destrukcijos?
P. S. Kaip ir nuo draugo Ramanausko Yahooooooooo (kokiu niku veikei ligšiol?).

štaziui

kūlversčiais į dvokiančią FSB kiaulidę iš čia. Ir mėšlą savo susirink, gėbistini kiauliašmoti.

Vidas.Tidikis

Sovietinės milicijos metodai.Pseudo rašytoja Vanagaitė įvairiais būdais dergia laisvės kovotojų atminimą,pasitelkdama televiziją,rašydama įvairias knygeles,publikuodama spaudoje nesulaukia jokio milicijos dėmesio,o mokytoja užkliuvo Lietuvos sostinėje su Lietuvos vėliava.

keturiese - mitingas

va nueisiva su ponia ir suaugusiais vaikais su valstbės vėliava kurion vieton, – jau mitingas? Jau būtinai nesankcionuotas? Mjoooo… Džordžas Orwellas rūko kamputyj susigūžęs… Stribėja raudonuoja šalis ne dienom, o valandom.

stasys

Vidas.Tidikis 2020-01-7 23:32 > Tarp nuomonės ir šmeižto yra tam tikros moralinės ribos. Dėl J.Noreikos išsakytos klaidingos nuomonės R.Vanagaitė atsiprašė , priešingai nei ta mokytoja guašu ištepliojusi Lukiškiu a. stovinti maketo pavyzdį. Neatsiprašė ir St.Tomas kūjų sudaužęs senąją J.Noreikos atminimo lentą , neatsiprašė ir R. Šimašius davęs nurodymą pakartotinai demontuoti ta pačia jo suklijuota lentą. Tie kas turi įsitikinimus ir juos gerbia supratę klydę nesunkiai ryžtasi pripažinti padare klaidą , deja apie likusius to pasakyti negalima .. nėra ten įsitikinimu… tik išsprogusios bepročio-tės didelės akys .Dar viena detalė R.Vanagaitės naudai .. bepročiai nerašo knygų , nes joms nėra turinio .‘Tarpuvarčių patriotai‘ …. gal po dešimt metu verta bus aprašyti ta keista visuomeninį reiškinį ..!!

Platinkime žinią apie mitingą ir aukokime gynybai

Priešinkimės kartu ,,lovio” partijų Lietuvoje įtvirtintam oligarchinės-nomenklatūrinės santvarkos (ONS) režimui. Dalyvaukime ir platinkime info.,,Kviečiame į mitingą lietuviškai trispalvei ir A. G. Astrauskei ginti (leidimas gautas): „Mitingas „Lietuvos vėliavos neuždrausit!” vyks šį šeštadienį, sausio 11 d. 14.30 val. prie Karaliaus Mindaugo paminklo. Š. m. sausio 3 d. Vilniaus policija sulaikė lietuvių kalbos mokytoją A. G. Astrauskę vien už tai, kad ši laikė iškeltą Trispalvę – Lietuvos Respublikos valstybinę vėliavą. Uždaryta į grotuotą policijos automobilio kabiną, ji buvo nuvežta į policijos nuovadą, apklausiama pasitelkiant psichologinį ir fizinį smurtą, dėl patirtų sužalojimų šiuo metu yra nedarbinga. Tautos Trispalvė buvo savavališkai atimta… Palaikykime gerb. Seimo nario Naglio Puteikio iniciatyvą paremti Astros Genovaitės Astrauskės teisinę gynybą nuo policijos draudimo mojuoti Lietuvos Trispalve. Juolab kad prieš… Skaityti daugiau »

Kaimietė

Mane domina vienas dalykas- taip elgdamiesi policininkai norėjo žmones įbauginti ar paprasčiausiai nežino įstatymų.Gal teisėsaugininkus ruošiančios mokyklos priima pačius silpniausius abiturientus, kurių šūkis,,Syla iest- uma nie nado”.

Tekintojas

Sovietiniais laikais tai ateidavo į fabrikus verbuoti,kad jauni žmonės eitų į miliciją ir užverbuodavo beveik 100 procentų tinginius,kurie fabrike tingėdavo dirbt.Nemanau,kad dabar tas pats teko matyti keletą situacijų policininkų darbo tai jie prilygo visišku bukumu ir įstatymų nesilaikymu,tai dienos šviesoj,o kai vienas susidurtum tai visai pilietis lieki visiškas beteisis prieš milicininką.Iš buvusios milicijos mokyklos padarė Romerio universitetą su tais pačiais milicininkų mokytojais.Čia prieš kelius metus norėjo uždaryti,bet senoji gvardija neleido,nes nebus ką jiems dėstyti,nebent šaligatvio plyteles.O teip tai jau gražūs šitie milicininkai : riestos kepurės,apsikabinę medaliais ir ordinais atrodo,kad jie būtų dalyvavę Antrajame pasauliniame ir laimėję.

23
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top