Advokatas Saulius Dambrauskas: „Viešojo intereso gynimo galimybių išplėtimas – pilietinės visuomenės egzistavimo ir raidos sąlyga“

Kviečiame pasiklausyti advokato Sauliaus Dambrausko pranešimą „Viešojo intereso gynimo galimybių išplėtimas – pilietinės visuomenės egzistavimo ir raidos sąlyga“, perskaitytą Visuotiniame advokatų susirinkime 2021 m. rugpjūčio 20 d.

Iš pranešimo:

„Suinteresuotos visuomenės galimybė kreiptis į teismą ginant viešąjį interesą yra bene pati veiksmingiausia valdžios bei verslo neteisėtų veiksmų užkardymo priemonė, kadangi vien tokios teisės egzistavimas atgraso valdžios institucijas nuo piktnaudžiavimo galia, o verslo subjektus – nuo socialiai nepateisinamos ir teisę pažeidžiančios agresyvios verslo plėtros.
[…]
Tačiau teismai Lietuvoje pagal Suinteresuotos visuomenės skundus (ar ieškinius) apskritai atsisako nagrinėti viešojo intereso bylas bei pasisakyti dėl keliamo teisės pažeidimo.
[…]
Mūsų teismų lingvistinė ekvilibristika pasiekė tokias aukštumas, kad net pamatinėms Žmogaus Teisėms pajėgi suteikti bet kokį teisinį turinį, – net ir tokį, kuris visiškai pakeičia ar iškreipia šios teisės esmę.
[…]
Žmonija teisę sukūrė, kaip tam tikrą taisyklių sistemą, kuri padėtų jai sugyventi, tačiau galiausiai ji pati tapo teisės įkaite.
[…]
Esminiu teisinių diskusijų darbotvarkės prioritetu turėtų tapti didesnis piliečių įgalinimų užtikrinimas įvairiose srityse, taip pat ir viešojo intereso gynime, o ne jų ribojimas.
[…]
Pirmoji kliūtis siekiant apginti viešąjį interesą Lietuvoje – tai mūsų teismų sistemos „klampumas“ – giliai įsišaknijusi praktika, pagal kurią bet kokiu formaliu pretekstu teismai tiesiog siekia nusišalinti nuo savo konstitucinės priedermės – Teisingumo vykdymo. Todėl dėl daugelio TEISINGUMO spragų ir net tautos emigracijos aš taip pat kaltinu teismus, nes būtent jie, turėdami Teisingumo vykdymo galią, ją „išbarsto kiaulėms” ir taip kėsinasi į mūsų, kaip teisinės valstybės, būtį.
[…]
Baigdamas kviečiu – pakelkime akis į aukštesnius Teisingumo tikslus!“

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
ah1

jau seniai Lietuvoje teisingumą „vykdo” žiniasklaida skelbdama nekaltumo prezumpciją pažeidžiančias vesijas – į ką žiniasklaida „dūrė” pirštu su tuo susidorojama bylą pritempinėjant prie žiniasklaidos versijų naikinat įrodymus, šalinant liudininkus, klastojant teismo nutartis – neatitinkančias faktinei bylos medžiagai, nerenkant objektyvių įrodymų o žinomiausias to pavyzdys Klonio gatvė. Garliavos įvykiai tarsi eksperimentas ant katino-pasisekė ant katino galima praplėsti… Tai va, pradėti pirmiausia reikėtų nuo teisingumo. Ir pagalvoti apie priimamų įstatymų teisinį priežiūros institutą laisvei/bardakui įstatymuose reguliuoti visų pirma atitiktį LR Konstitucijai -sakančiai kad negalioja joks priešingas teisės aktas LR Konstitucijai ir net įvesti ” cenzūrą” įstatymo projektams, prieštaraujančiams LR Konstitucijai kad tuščiai netrukdyti seimo narių darbą ir neskaldytų visuomenę, pavyzdys LR Konstitucija ir šeima kur aiškiai pasakyta kas yra šeima, tarp kitko… Skaityti daugiau »

Kas vyksta???…Pasaulio pabaiga!!!

„Mes esame visur“, – toks pirmą kartą miesto istorijoje šiandien vykstančių eitynių „Kaunas Pride“ šūkis, o dalyviai veidus dengia rožinėmis kaukėmis su užrašais „Tyla = Mirtis”. Taip seksualinių mažumų atstovai akcentuoja, jog būtina garsiai kalbėti apie esamas problemas.

Nu jo…

Petuchai Kauną mindo.

>Kas vyksta???………

Viską žinom. Taip – vaizdelis siaubingas.

Mantas kaunietis

Rudžiai visur? Kad policijos saugomam narve, tai dar ne visur. Ateikit pažygiuot kai policijos nebus. Už šitą pinigų taškymą Bilotaitei reikia pateikti sąskaitą- tegu iš savo kišenės apmoka policijos operaciją.

Raimis

Landsberderiai iškrypėlius remia, ištvirkę bestijos.

Laima

Pasaulio padugnes remia Lietuvos padugnes. Gėda.

Blogas komunikavimas

LGBT išverčia kailį ir atsuka nugara.

Žiūrėjau perK.Motiekos laidotuves

Senis Landzbergis apsikabinęs nuotraukoje palapines stulpą,matomai jau greitai dvės!….

Amen

Labai nuliudino NS pozicija visu mitingu atzvilgiu.Pasirode kaip bejege tusciu plepiu partijele,be jokio veiksmo,reakcijos i nudiena.Gal net zmoniu siekiu isdavikai.Nemalonu labai,bet taip yra.

pastabus

Daugelis Kauno marozų, Kauno ponių ir panašaus tipažo besmegenių susirinko pasmurtauti ir viduriniais pirštais pamosuoti, ale čia Kaunas ne toks miestas, niekada LGBT nepraeis čia ir t.t. Tik nesusivokia, kad tas jų Kaunas kultūrine prasme yra kapitalinė skylė, nes Matijošaitis ir jo „komanda” susirūpinusi tik savo ofisų ir viešbučių statybom lengvatinėm sąlygom. O po to galės visi šiaušti po velniais. 🙂

Pagarba

kalbantiems tiesa,gaila kad seimo Judams nusispjaut.

koks uolus luinys

čia masiškai kopijuoja komentarus iš respublikos???… Nuo „Kas vyksta” iki minimum „žiūrėtojo per Motiekos laidotuves”. Čia kažkuris penelyg uolus tautietis taip supranta žinios skleidimą? Komentarais apie ligonių paradą Kaune po straipsniu apie viešo intereso gynimo galių suteikimą visuoenei? Ar komitetas šeštadienį pasodino nekalbų pagiriotą stąsio satrūdnyką ir liepė banaliai kopijuoti iš respublikos ne į temą?…

koks uolus luinys

čia masiškai kopijuoja komentarus iš respublikos???… Nuo „Kas vyksta” iki minimum „žiūrėtojo per Motiekos laidotuves”. Čia kažkuris penelyg uolus tautietis taip supranta žinios skleidimą? Komentarais apie ligonių paradą Kaune po straipsniu apie viešo intereso gynimo galių suteikimą visuomenei? Ar komitetas šeštadienį pasodino nekalbų pagiriotą stąsio satrūdnyką ir liepė banaliai kopijuoti iš respublikos ne į temą?…

Šiandien

Savotiškai KAUNAS prarado savo NEKALTYBĘ.

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top