Agnė Širinskienė. Bijomasi referendumo dėl šeimos?

Konservatorių prezidiumas nulinčiavo savus 13 krikdemų ir su išmetimo iš partijos grėsme uždraudė net galvoti apie referendumą dėl homoseksualių asmenų partnerystės, kaip šeimos teisinio santykio, pripažinimo ar nepripažinimo.

Visi, pasisakantys už referendumą buvo išvadinti prorusiškais ir kitokiais epitetais, o konservatorių lyderiai iš viso pasakė, kad klausimas nėra tiek svarbus, kad būtų verta atsiklausti Tautos.

Tačiau to negana. Suprasdami, kad referendumo gali nepavykti išvengti, nes jį remia opozicinės partijos, jie sugalvojo jį padaryti neįmanomą.

Iš to, ką išgirdau šiandien iš Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko St. Šedbaro lūpų, panašu, kad konservatoriai su liberalais greičiau padarys taip, kad Referendumo įstatymo iš viso, mažiausiai pusmečiui, neliktų.

Konstitucinis Teismas pripažino esamos redakcijos Referendumo įstatymą prieštaraujančiu Konstitucijai ir jis iš teisės sistemos bus eliminuotas šių metų liepos 1 dieną. Tuomet neliks jokio įstatymo, kuris reguliuotų referendumo surengimo tvarką. Kitaip tariant, nors Konstitucija tokią teisę žmonėms numato, praktiškai referendumai taps neįmanomi, jei iki tos datos nebus iš naujo priimtas Referendumo įstatymas, o valdantieji, kaip matysite iš pridedamo įrašo, ne tik kad neparengė jo naujojo teksto priėmimui, tačiau to ir neketina daryti artimiausiu metu, nes rinkimų sistemos pertvarka – pirmiausia naikinant Seimo vienmandates, dabar – sunkinant su jais konkuruojančių rinkimų komitetų veiklą – jiems svarbiau, o Referendumo įstatymo rengimas geriausiu atveju nusimato tik rudenį.

Vadinasi, mažiausiai pusę metų nebus net įmanoma pradėti rengtis bet kokiam referendumui, nesvarbu, kas galvotų jį rengti: Seimo narių grupė ar žmonės, rinkdami parašus, nesvarbu, kokiu klausimu. Nežinau, kaip kitaip, jei ne priesaikos sulaužymu, pavadinti tokį valdančiųjų elgesį ribojant pamatines piliečių teises reikšti savo nuomonę referendumu.

Reikėjo sugebėti sukurti situaciją, kai Konstitucija garantuoja piliečiams teisę į referendumą, o laiku nepriimtas įstatymas neleis šia konstitucine teise pasinaudoti.

Manau, Seimo opozicijai būtų pats metas Referendumo įstatymą perregistruoti ir siekti jo priėmimo, nepaliekant žmonių be įgyvendintos teisės svarbiausius Tautos ir valstybės gyvenimo klausimus spręsti referendumu

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
14 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Visiskas fiasko

O ko buvo galima is ju tiketis? JU rinkejai, ar esate patenkinti savo favoritais?

Žodžio laisvė...

Trenkiu kumščiu į stalą ir klausiu:po galais,kada pasibaigs tyčiojimasis iš rinkėjų?
Ar valdančiuosius įkvėpė Lukašenkos valdymo metodas,kad nusprendė ir Lietuvoje išbandyti tokį?Net ir karantiną ,matyt,nusprendė tęsti iki kito sniego.Tie,kas nesiskaito su Lietuvos piliečiais nusipelno išvadinti juos kiaulėmis.Kas užmiršote,primenu:Tauta yra Suverenas.Gal gana bandyti Tautos kantrybę???

Kai tautos tarnai naikina įstatymus,

ateina jo didenybės Linčo teismo valanda.
Nuo visko, kas antikonstituciška, tauta turi teisę gintis visais įmanomais būdais. Taip sako nusikaltėlių koncervleberastų kol kas nepanaikinta Lietuvos konstitucija.

Heiders

Nerimsta Karbauskio pitbulis !!! Jis nesupranta , ka sake Landsbergis. Vokietija pasimoke su referendumais. Galiausiai buvo padalinta..

Pastaba

Kaip nebūtų keista, šį kartą pilnai pritariu gerb. A.Širinskienės nuomonei.

Širinskienei

negaila eikvoti pinigus referendumams. Juo labiau, kad jis tikrai būtų ne jos deklaruojamos nuomonės naudai. Tylioji Lietuva, skirtingai nuo Šeimos maršo šalininkų, yra žymiai didesnė. Jau ne kartą įsitikinome, kad garsiai rėkiantys ir įsivaizduojantys nugalėtojais, rinkimuose visada tesurenka kelis procentus. Tie keli procentai yra labai aktyvūs ir sudaro daugumos įvaizdį. Širinskienė, tikiu, net nepateks į seimą, jei dar kartą bandys per kitus rinkimus. Tautiečiai nėra tokie kvaili, kaip ji įsivaizduoja.

Paulius G.

Kodėl homoseksualizmo propaguotojai net neparodo jokio dėmesio į A. Širinskienės ir L. Kasčiūno siūlomą alternatyvų Partnerystės, doroviniu atžvilgiu NEUTRALAUS, įstatymo, klausimas yra tik formalus, kadangi šiuo atveju nebūtų keičiama šeimos samprata pagal homoseksualistų supratimą.
Apie alternatyvųjį Partnerystės įstatymo projektą skaityti pagal nuorodą https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/laisves-partijai-gedint-pramestos-partnerystes-ideja-gali-pasisavinti-valstieciai.d?id=87290557

Pikta šeimininkė

Prieš trenkiant puodynę į žemę, ją aukštai iškelia.

Diedas

O kaip nebijosi referendumo, kai toks reiškinys visada padaro milžinišką žalą Lietuvai. Referendumu buvo nuspręsta neprtęsti Ignalinos AE darbo. Kitu referendumu, kovodami prieš atominę energetiką „ŽALIEJI !!!!!!” pasirūpino maskolių reikalais ir Astravo monstro statyba prie Vilniaus. Ir dabar, kai šeimos reikalais rūpinasi šeimą išdrąskęs kremliaus klapčiukas su savo pradažna šaika, šeimos referendumo pasekmės bus tragiškos.

Aušra

Valdantieji iš demokratinės šalies piliečių atima teisę į referendumą. Tad apie kokias žmonių teises jie nuolat kalba? O gal mes jau nebe demokratinėje šalyje gyvename?

dalyvis

Diedai, proto knisėjau, referendumas dėl Ignalinos AE buvo UŽPROGRAMUOTAS JOS UŽDARYMUI. Referendumo klausimas buvo dėl AE darbo pratęsimo, ne uždarymo.

Kadangi žiniasklaida (kurios Lietuvoje nėra) apie referendumą skleidė tik pašnibždomis, jis neįvyko dėl per mažo balsuotojų aktyvumo (kaip ir dėl žemės nepardavimo užsieniečiams).

Jei klausimas būtų suformuluotas kitaip ( pvz „Ar pritariate IAE uždarymui?),
referendumui neįvykus (dėl per mažo balsuotojų skaičiaus) būtų paprasčiausiai pratęsta jos veikla. Bet tuo metu jėgos, kurias tai labai ‘lietė’, būtų suorganizavę propagandos kampaniją žiniasklaidoje su gardėsiais – skalbimo milteliais, alum ar kažkuo patrauklesniu..

dalyvis

Jei kažkam labai būtų rūpėjus visuomenės nuomonė ar Konstitucija, būtų vykęs referendumas dėl nacionalinės valiutos (Lito) keitimo į eurą referendumas.

„9 straipsnis
Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu.”

Bet atrodo kai kurie ne tik valiutos nori(-ėjo) atsikratyti, bet ir vėliavos.

Kis

nebus referendumo,suruosim Maidana,kokia beda,juk zmoniu nesunaikins,kazkokias tai teises isliks,o Sedbarui seniai laikas isprasyti uz duru,tai ne parlamentaras,tai Landzbergio liokajus,jis ne tautos atstovas,jis tautai tolygus nuliui.

Yra kitas kelias

Tai Lietuvos Konstitucijos ketvirto straipsnio pirma dalis: Auščiausią suverenią galią Tauta vykdo tiesiogiai

14
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top