Agnė Širinskienė: „Mano darbo tikslas – įrodyti, kad ligos negalima traktuoti kaip Dievo bausmės“

Trečiadienį portalas Delfi.lt kaip pagrindinę žinią paskelbė žurnalisto ir LGBT aktyvisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnį skambiu pavadinimu „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“, kuriame pristatomas neva atliktas žurnalistinis tyrimas. Jo objektu tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovės, teologijos mokslų daktarės Agnės Širinskienės, išrinktos Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininke, 2004 m. Vytauto Didžiojo universitete apginta disertacija „AIDS paaštrintos sveikatos apsaugos problemos ir jų sprendimo etinė-moralinė atsakomybė“ (disertacijos mokslinis vadovas – kunigas, prof. dr. Andrius Narbekovas).

Jau pats Delfi.lt žurnalisto straipsnio pavadinimas „Nauja Sveikatos komiteto pirmininkė: šita liga – Dievo bausmė už padarytą blogį“ pasako, ko ir kodėl mokslo darbe ieškota ir ką „pavyko“ rasti. Pakalbinti pačią apkalbamąją „žurnalistinio tyrimo“ autorius prasmės nematė.

Įdomi detalė – straipsnis pasirodė likus kelioms valandoms iki Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžio, kuriame buvo numatyta svarstyti PSDF biudžetą, t.y. kaip bus paskirstyta 2017 metams numatyta 1 603 886 000 Eur suma.

Dr. Agnė Širinskienė savo atsakymą paskelbė Veidaknygėje. Juo dalijamės ir su Tiesos.lt skaitytojais.

Manau, kad turėčiau pateikti šiandieniniame Delfi straipsnyje cituojamų ištraukų iš mano disertacijos autentiškas interpretacijas.

Taigi, pirma. Mano disertacijos esmė ir buvo parodyti, kad AIDS/ŽIV nėra Dievo bausmė. Krikščionybė, ir ypač povatikaninė teologija, niekada tiesmukai netapatino (ir netapatina) ligos su bausme. Toks tapatinimas padarytų bet kokią Bažnyčios pagalbą ligoniams neįmanomą. Priešingai, Bažnyčia visada rūpinosi ir rūpinasi ligoniais (spėkime, kas buvo pirmieji ligoninių steigėjai Europoje – ogi vienuolynai).

Ir, antra, disertacijoje teigdama, kad AIDS/ŽIV nėra Dievo bausmė, siekiau dar labiau paskatinti krikščionišką veikimą ir Bažnyčios rūpestį sergančiais AIDS žmonėmis, deklaruoti pagarbą jų žmogiškajam orumui. Kaip žinia, krikščioniškos bendruomenės, ypač tose šalyse, kur ŽIV yra pasiekusi didžiulės epidemijos lygmenį, aktyviai užsiima sergančiųjų AIDS slauga, mirusiųjų nuo AIDS tėvų paliktų našlaičių priežiūra. Tai didžiulis indėlis į tai, kad socialiai atskirti ir ligos ištikti žmonės jaustųsi saugūs ir orūs.

Tuo tarpu noriu pakviesti visus žurnalistus – būkime socialiai atsakingi. Artėja gruodžio 1-oji, pasaulinė AIDS diena. Neeskaluokime diskusijų, kurios skleistų gandus apie tariamas Dievo bausmes ir galėtų paskatinti žmonių, kurie yra šalia mūsų ir kurie yra paliesti sunkios ir, deja, neišgydomos ligos, stigmatizaciją.

P.S. Nuoširdžiai tikiuosi, kad mano teisės magistro darbas apie atsargumo principą Europos Sąjungos teisėje taip pat susilauks panašaus susidomėjimo ir diskusijų 🙂

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Arvydas

„…žurnalisto ir LGBT aktyvisto Mindaugo Jackevičiaus straipsnį…”
Mano manymu, tikslinga sukeisti vietomis žodžius „žurnalisto” ir „aktyvisto”.

Pikc

Apskritai, manau, turėtų būti „iškrypėliškos ideologijos aktyvisto”, ir tiek. Ir tokie homsomolo veikėjai jokių pasiaiškinimų nenusipelno – juolab, kad jie jų ir nesiklausys, nes šitai faunai tiesa nerūpi, jų visai kiti tikslai.

ausrinamarina

Geeeeeelbėkit, Lietuva pavoooojuje!

Taip

skleidiantys savo ideologiją be gailesčio naikina kliūtis.
Gerbiamai Agnei Širinskienei linkim stiprybės,atkaklumo,žmonių supratimo.

Pilietis

Pagarba Seimo narei Agnei Širinskienei. Sveikatos reikalų komitetas yra patikimose rankose. Docentė yra pati geriausia bioteisės specialistė Lietuvoje. Todėl mafija ir sujudo. Bet žmonės greitai pamatys, kad tai patikimas, tvirtas žmogus. Sėkmės. Mes Jus palaikome!!

Pasibaisėjau Degutiene (konservatorius)

Degutienės komentarai – tai šmeižto palaikymas. Dar baisesnis mauras – Matulas. Jie net negali susilyginti su komiteto pirmininke Širinskiene, nei išsilavinimu, nei kultūras – jų lygis apgailėtinas. Nesuprantu konservatorių – kažkoks nukvakimas. Valstiečiai jau aiškūs lyderiai kovoje už tiesą, vertybes. Linkiu jiems sėkmės.

Pritariam

komiteto pirmininkei dvasingam,principingam žmogui.Sėkmės Jums.

Pikc

Homsomolcas jau „išryškintas” kaip atviras melagis – taiklus Zeppelinus įrašas: https://plus.google.com/118198014712853689988/posts/VTHEbSBFS3s

s.m.

pamegino asiliukas diskredituoti mokslu daktare, – pats strimgalviais nusirito i siuksliu deze. Tfu.

Tikrai delfi elgėsi siaubingai,kai

neleido A.Širinskienei pasakyti savo nuomonės.Neišklausė kitos pusės.Kaupiasi negatyvo suma Europoje.Liberalai labai agresyvūs.

VaidasVDS

Bet kuri liga nėra Dievo bausmė. Liga dažniausiai yra pasekmė kokių nors žmogiškų klaidų, o tėvų, protėvių klaidos persiduoda genetiškai. Bet pats blogiausias dalykas yra bandymas priešinti religiją ir mokslą. Tą darė Delfio straipsnio autorius, tą daro kai kurie religiniai dogmatikai, kartais tą daro net ir kai kurie sveikuoliai. Kada nors pasaulis neatmetinės nei religijos, nei mokslo. Ta proga dvi citatos iš Apreiškimo – Urntijos Knygos: „Žmogus pats sau užsitraukia nereikalingą kančią dėl to, jog atkakliai atsisako žengti dieviškosios valios geresniaisiais keliais. Blogyje kančia yra potenciali, bet didelę jos dalį pagimdė nuodėmė ir piktybinis blogis. Daug neįprastų įvykių atsitiko šitame pasaulyje, ir nėra nieko keisto, jog visus mąstančius žmones turėtų gluminti tos kančių ir skausmo scenos, kurias jie mato. Bet… Skaityti daugiau »

Ekskonservatorius

Niekada nemaniau, kad Degutienė ir Matulas galėtų taip begėdiškai pasielgti – visai nepagrįstai kaltinti (šmeižti) kolegę Seimo narę už tai, ko ji niekada nesakė ir nerašė. Tai tikri kompartijos palikuonys…

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top