Aideras Muždabajevas: valstybės gėdos diena

Aideras Muždabajevas | echo.msk.ru

Maskvos Krymo totorių sąjungos narys žurnalistas Aideras Muždabajevas – apie Krymo valdžios draudimą surengti gedulo mitingus, skirtus žuvusiems tautiečiams paminėti*.

Krymo totorių deportacijos aukų atminimo diena tapo valstybės, vadinamos Rusijos Federacija, gėdos diena. 

Tauta, norinti paminėti savo protėvius, kurių beveik pusės neteko prieš 70 metų, suvaroma į getą.

Mirusiuosius prisimenančių žmonių gedulo maldos žodžius nustelbia sraigtasparniai.


Karinis sraigtasparnis Krymo totorių gedulo mitinge Bachčisarajuje. krymr.com nuotr.

Jie demonstratyviai bauginami, jie žeminami dėl savo tautybės.

Europoje.

Dvidešimt pirmame amžiuje.

Visa tai – tęsiamo stalininio genocido ženklai, tam tikras moralinis holokaustas Krymo totoriams.

Šitaip besielgiantiems aš nejaučiu pykčio, o tik panieką. Jie – menki bailūs žmonės ir jų dienos pasibaigs gėdingai. Pasaulyje viskas labai sparčiai keičiasi, ir jie veltui tikisi galėsiantys be paliovos slapstytis už pranašesnių jėgų nugarų. Jėgos šaltinis – tiesa, ir ji būtinai nugalės.

Šiandien man gėda už savo šalį. Didžioji Rusija suveda sąskaitas su maža, darbščia, taikia ir beginkle tauta. Ir daro tai ciniškai, jos sielvarto dienomis, kuomet apkabinus per pečius, reikėtų atsistoti šalia.

Tokie veiksmai mūsų šaliai laimės neatneš. Žeminti dėl tautybės – itin niekšingas dalykas, ir tokio tipo valstybės gali tik žlugti, apie tai byloja visa žmonijos istorija. Sukurtos ant neteisybės pamato, jos iš esmės negyvybingos: euforijai išsisklaidžius, neapykanta išdraskys jas iš vidaus.

Man labai gaila, kad mano mylimai Rusijai, atrodo, parinktas kelias, vedąs į susinaikinimą, o purviniausi to kelio žingsniai eina per mano protėvių tėvynę.

Aš siūlau apsigalvoti žmonėms, stumiantiems Rusiją link valstybinio apartheido politikos Krymo senbuvių tautos atžvilgiu. Tačiau tam vilties, deja, nedaug. Juk daugelis, ir ne tik valdantieji, yra įsitikinę, kad Krymo totorių pažeminimas – tai gėris Rusijai.

Taip man viskas atrodo. Surengdama bejėgių žmonių pjudymą, valstybė atsiduria žemiausiame moralinio nuopolio taške, žemiau – tik fizinis kritimas.

Jeigu jums negaila Krymo totorių (o jiems jūsų gailesčio ir nereikia), pasigailėkite Rusijos, Nepaverskite jos rudąja pabaisa.

echo.msk.ru

* Didžiojo Tėvynės karo metais, įtarus nelojalumu arba apkaltinus valstybės išdavimu, buvo prievarta deportuoti 20-ies tautybių gyventojai iš jų nuolatinių gyvenamųjų vietovių SSSR teritorijoje. 1941 metais iš Krymo buvo iškeldinti vokiečiai, 1944 metais deportuoti Krymo totoriai, bulgarai, graikai, armėnai.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Taigi

Tokiems intrigantams Aiderams, dirbantiems tam tikriems šeimininkams, visada bus blogai, jiems reikia kraujo, žmonių žudymų, tiksliau ne jiems patiems, bet jų šeimininkams.

Rita

Pas mus tas pats .Pati bavau ta diena Klonio gatveje Garliavoje kai virs musu galvu skraide malunsparnis ,atseit gasdino ,bet musu neisgasdino tik juokas eme is ju bailumo .

Ponui Taigi

Tamsta gindamas Putlerį po kiekvienu nauju straipsniu vis labiau nusišneki. Gal laikas pailsėti?

Be to, kiek man žinoma, už komentarus po Tiesos.lt straipsniais VSD honoraro nemoka.

Kritikas Pikčiurna

Kokios artimos likimo brolių mintys. Tik Krymo totoriams santykinai teko dar didesnis išbandymas. Dalis lietuvių sugebėjo prisitaikyti ir su okupantu susigyventi, net šiandien vis dar nenori nuo kolaboravimo atprasti, tik kito šeimininko ieško…
O Tauta jiems tik darbo jėga, energijos matas, kaip arklio jėga. Svarbiausia, naujų šeimininkų vertybės!

Stasys

Koks tu menkysta, „Taigi”. Kokio velnio čia tūnai. Ir esi velnio apsėstas (-a). Tiesiog, man gaila dvasios ubagų, ir pyktis ant jų neima, nesvarbu ar už pinigus dirbą tokį juodą šėtonišką darbą. Kol kas, panašu, pasaulyje (ir Lietuvoje) dominuoja šėtono dvasia ir daug blogio, melo, absurdo. Bet tai neamžinai. Ateis laikas, kai gėris nugalės ir šėtonui bei jo liokajams ateis pelnytas galas.

Anikė

Išlieka tik tos mažos tautos,kurios išsaugo tautos vertybes.Štai kodėl šuleriai taip stengiasi mus paversti betaučiais.Ar išliksime,priklauso nuo mūsų pačių.
Jei nieko šviesaus nebelieka žmoguje – mirusi siela.Mūsų daugumos elito sielos skylėtos,pajuodusios,melagingos,išdavikiškos…Kai kurių net mirusios,liko tik
jose godulys.

Niekšų

toli ieškoti nereikia. Paskaitykite komentarą „Taigi” ir klausimų nekils.

Taigi tam Niekšų

Ne niekšai yra jankiai, kurie dėl kitų valstybių turtų žudo tų šalių gyventojus, o tokie Aiderai jankiams ir tarnauja, ne savo iniciatyva jie rezga intrigas, kiršina totorius.

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top