Airijos vyriausybės „Neapykantos kalbos“ įstatymo projektas prisideda prie teisės aktų minčių nusikaltimams kūrimo

Airijos valdžios institucijos rengia įstatymo projektą, pagal kurį neapykantos kupino turinio platinimas ir laikymas bus laikomas nusikaltimu – Ilonas Maskas perspėja, kad tai kelia grėsmę žodžio laisvei šioje šalyje.

2022 m. Baudžiamosios teisės (Smurto ar neapykantos kurstymo ir neapykantos nusikaltimų) įstatymo projektu siekiama „iš dalies pakeisti įstatymą, susijusį su draudimu kurstyti smurtą ar neapykantą prieš asmenį ar asmenų grupę dėl tam tikrų asmens ar asmenų grupės savybių (vadinamų saugomomis savybėmis), ir numatyti nusikaltimą už pritarimą genocidui, karo nusikaltimams, nusikaltimams žmoniškumui ir nusikaltimams taikai, bei jų neigimą ar šiurkštų sumenkinimą“.

Juo siekiama „baudžiamosios teisės priemonėmis kovoti su tam tikromis rasizmo ir ksenofobijos formomis bei apraiškomis“.

Įstatymo projekte: rasė, odos spalva, tautybė, religija, nacionalinė ar etninė kilmė, kilmė, socialinė lytis, lyties požymiai, seksualinė orientacija ir negalia“ priskiriami prie saugomų požymių.

Socialinė lytis (angl. – gender) apibėrėžiama apibūdinama kaip „asmens socialinė lytis arba lytis, kurią asmuo išreiškia kaip pageidaujamą socialinę lytį arba su kuria asmuo identifikuojasi, įskaitant translytiškumą ir kitą lytį nei vyriškoji ir moteriškoji“.

Šiuo dokumentu Airijos valdžios institucijoms suteikiama teisė nuteisti asmenis už tariamus neapykantos nusikaltimus. Pagal siūlomą įstatymą asmuo gali būti laikomas kaltu dėl nusikaltimo, jei jis „(i) perduoda visuomenei ar jos daliai medžiagą arba (ii) viešoje vietoje elgiasi taip, kad tikėtinai kurstys smurtą ar neapykantą asmeniui ar asmenų grupei dėl jų saugomų savybių ar bet kurios iš šių savybių“.

„Masinis išpuolis prieš žodžio laisvę”, – balandžio 30 d. rašė Tviteryje Ilonas Maskas (Elon Musk), reaguodamas į organizacijos Free Speech Ireland kritiką Airijos vyriausybei už tai, kad ji balsavo prieš „žmogaus teises ir tiesiogine to žodžio prasme už minčių nusikaltimų įstatymus“.

Pakeitimui, kuriuo į neapykantos kalbos įstatymo projektą buvo siekiama įtraukti JT žmogaus teisių konvencijos nuostatas dėl žodžio laisvės, pritarta nebuvo. Taip pat buvo atmestas kitas pakeitimas, kuriuo siekta panaikinti dalį, pagal kurią leidžiama patraukti baudžiamojon atsakomybėn asmenis, turinčius užgaulią medžiagą, bet jos neperduodančius.

Tai reiškia, kad Airijos valdžios institucijos gali suimti asmenį vien už tai, kad jis turi medžiagos, kuri, jų manymu, galėtų kurstyti neapykantą, jei būtų platinama.

Asmuo, pripažintas kaltu dėl įstatymo projekto nuostatų pažeidimo, turės sumokėti baudą, būti nubaustas laisvės atėmimu iki 12 mėnesių arba abiem būdais.

Įrodinėjimo našta

Be to, teisės aktu įrodinėjimo našta perkeliama kaltinamajam. Balandžio 26 d. žemesniuosiuose Airijos įstatymų leidžiamosios valdžios rūmuose sakydamas kalbą Polas Merfis (Paul Murphy), Dublino pietvakariuose išrinktas narys, įspėjo, kad įstatymo projekto 10-as skyrius „sukuria galimybę žmogų patraukti baudžiamojon atsakomybėn vien už tai, kad jis turi neapykantą kurstančią medžiagą, nors ši medžiaga nėra perduota visuomenei“.

„Tai problema. Tai esminė šio įstatymo projekto problema. Tai yra „minčių nusikaltimo“ sukūrimas.“

„3 poskyryje teigiama, kad tais atvejais, kai galima daryti pagrįstą prielaidą, kad medžiaga nebuvo skirta asmeniniam naudojimui, kaltinamajam tenka našta įrodyti savo nekaltumą, pademonstruojant, kad jo parengta medžiaga ar net tik turima medžiaga niekada nebuvo skirta viešam paskelbimui,” – konstatavo Merfis.

„10-uoju skyriumi jus sukuriate minčių nusikaltimą. Be to, pavojingai apverčiama įrodinėjimo našta, nes dabar ši našta paneigti prezumpciją, kad medžiaga nebuvo asmeniniam naudojimui, tenka kaltinamajam. Tai labai problemiška“.

Religiniai klausimai

Airijos konstitucija saugo religijos laisvę, jei ji atitinka viešąją tvarką ir moralę. Kai kurie baiminasi, kad naujasis neapykantos kalbos įstatymas gali pakenkti religijos laisvei.

Pavyzdžiui, kunigai gali laikytis nuomonės socialinės lyties ir lytinės tapatybės klausimais, kuri gali būti vertinama kaip pažeidžianti naujojo dokumento nuostatas, todėl jiems gresia baudžiamasis persekiojimas.

Šį įstatymo projektą stūmė progresyvistinių pažiūrų šalies vyriausybė. Šiuo metu teisės aktas yra antrajame teisėkūros proceso patvirtinimo etape ir turi pereiti dar tris etapus, kad prezidentas galėtų jį pasirašyti kaip įstatymą.

Free Speech Ireland organizacijos tinklapyje Change.org paskelbtoje peticijoje prašoma, kad šalyje nebūtų jokių neapykantos kalbos įstatymų, įspėjama, kad šis teisės aktas šalyje „akivaizdžiai pakenks pamatinei teisei į žodžio laisvę“.

„Vadinamieji neapykantos kalbos įstatymai yra žiauri veidmainystė: jie dar labiau suskaldo Airijos bendruomenes, pabrėždami, kad jos yra skirtingos, ir todėl pagal įstatymus turėtų būti traktuojamos skirtingai.“

Šaltinis: theepochtimes.com

1 2 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
20 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Pilietinis nepaklusnumas

Reikia būti aklu ir kurčiu, kad nematyti – ES nėra demokratija. ES – tai totalitarizmas.

Jadzė

Bet jie juk mūsų transatlantiniai partneriai! Kam diskredituojate mūsų partnerius tokiomis rašliavomis. Jūs dirbate Putinui.

Ayn Rand

Vakarų pasaulio ligos niekaip nepadaro Kacapstano ar kitų panašių šiaurės korėjų sveikais. Neprikelia iš zombių pasaulio. Klausimas tik ar netaps Vakarai zombolendo versija.

Al.

Tampa, mūsų akyse. Žmonija priešinasi, bet vangiai. Panašiai, kaip žydai nacių getuose.

blue yellow zov MARINIE

..griztam i gudu sovietmeti…ras namie Kronikas….ir keliauji jau,anot liekstucio,….prasivedint prie Laptevu juriu mariu….ai,ar sovietu,ar es ‘sajunga’…tas pats b…,tik kitoj saujoj….Greit ir cia bus tas pats,nebent ta ‘sajunga’ pati greiciau uzsilenks.Stebiuosi,kaip tie airiai tyli,gi prate pyskint,sprogdint pries anglus…..svieto pabaiga..

Dronas

…Tai problema. Tai esminė šio įstatymo projekto problema…

Šio įstatymo bėda ne kažkokiame atskirame straipsnyje, o tame, kad toks įstatymo projektas aplamai yra.

Jules

Taip grūdinasi būsimas totalitarizmas, kurį jaunimas pajus visu gražumu. Taip baigsis mobiliakų grožis ir nauda – taps vėl vergais, kaip jų sneneliai, protėviai Žečpospolitoje ir ruskyne.

blue yellow zov MARINIE

..jo.

Tai kur dingai

Juliau Milaiti?!
Vakar klausiau:
– kas tas tavo majoras? Tai dar vienas tavo draugužis? Pristatyk jį mums, kokioje Kapsukėje mokėtės, kokiame traukinyje disertacijas gynėte.
Apie tavo draugužį – geltonąją trydą – žinome viską, o va savo majorą kažkodėl slepi už lango, kodėl?

blue yellow zov MARINIE

…ziurek,Juliau,tas kretinas vis isigudrina rankena pasivogt ir prie kompo pribegt…….gudrus,rupuze..

fungicidas

O vaikų neapykantos tėvų ar senelių vertybėms kurstymas pakliūna po įstatymu?
O neapykantos kurstymas prieš nekenčiančius?
Ar senojo ir naujojo testamento turėtojai turės įrodinėti, kad jie nekalti, nes neturėjo planų platinti savo religijos? O eutanazijos pasenusiems ir paliegusiems piršimas nėra neapykantos jiems forma? O abortų skatinimas nėra neapykantos negimusiems forma?

Bandymas apriboti kitur kaip legalų instrumentą vartojamos neapykantos naudojimo sritis, kai paneigta artimo meilė, supratimas ir atlaidumas atrodo beviltiškai.

fungicidas

Bandymas uždrausti degtukus reiškia, kad po benzino ežerą braidom ir anksčiau ar vėliau …, vienaip ar kitaip …, arba galų gale žaibas atsitiktinai trenks. Buvo šimtametis karas, buvo trisdešimties metų karas, bet šiuo atveju, kai kituose žemynuose kitokios (ne tik demografinės) galybės auga, … Senajam Pasauliui ( <10% populiacijos) ir jo senosioms/naujosioms „vertybėms”. Gal leftistai/trokcistai/laisviečiai/pažangiečiai to ir norėjo, bet jie tame pačiame ežere braido.

tiek

” Minčių policijos „,jos analogų įvairiais valdžios sukurtais pavadinimais egzistavimas privalo būti griežtai draudžiamas konstituciniu istatymu. Anksčiau to nereikėjo , Konstitucijose to nieks net nesitikėjo atskirai pažymėt.

Paul Casimir

Ką mano apie tai prof. Žalimas ir ėlėrtė? Prašom pranešti.

T0mas J.

Socialinė, elektroninė ar dvasinė lytis yra tik makaronai kvailiams.
Tėra biologinė lytis ir jokių kitų.

Matote, Tomai,

tie makaronai ganėtinai riebiai apmokami.
Už geras babkes galima ir kvailiu pabūti.

T0mas J.

Toks darbas – tik menkystoms.

blue yellow zov MARINIE

..cia pyndai vaicekauskienei,isradusei ‘zmoga’…idomu,kiek sidabro gavo,30 ar daugiau,daba uz Juda bagotesne…ale,anas neilgai dziaugesi.

Jules

Be mobiliako greit niekur neišeisi ir išsijungti negalėsi – turėsi socialinius balus rinkti, kad iubermenšai (die Übermenschen) žinotų, kur esi ir ką veiki, ką valgai ir ką perki, su kuo seksuoji. Karo nugalėtojai, Troikė, parodys ir jaunimėliui, kur jų vieta, nesvarbu, kad jie dabar vaiposi, kraiposi, šaiposi ir manosi viską žiną į priekį liberoidijoje?

20
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top