Aleksandras Nemunaitis. Laikas pasižiūrėti kokį palikimą gaus naujas sostinės meras ir Taryba

Dabartinis meras pagaliau užleis savo postą kažkam kitam pats jame prabuvęs 8 metus. Pats laikas suskaičiuoti viščiukus ir pasižiūrėti kokį palikimą gaus naujas meras ir Taryba.

Klausimų daugybė… Kas dedasi mieste su vadinamąja „žaliąja banga”, kodėl visgi siaurinamos gatvės? Kokios pagrindinės miesto transporto problemos? Kokio masto korupcija vyksta sostinėje ir kas būtų geriausia dovana miestiečiams 700 – ojo jubiliejaus proga?

Nuo 2015 metų, kai Remigijus Šimašius pradėjo vadovauti miestui, miesto biudžetas praktiškai patrigubėjo ir 2023 metais sudarys 1 mlrd. 116 mln. Eur, tačiau gerbiamas Vilniaus meras nėra įgyvendinęs nei vieno bent kiek didesnio projekto:

▪️ Lazdynų baseinas – Skaičiuojama, kad nuo pradinės beveik 22 mln. eurų sumos projekto kaina išaugo iki 35 mln. Eurų. Tikimasi jį atverti vasario-kovo mėn., tačiau pradžioje jis veiks be SPA ir pirčių zonų, jas planuojama užbaigti per 2-3 metus nuo baseino atidarymo;

▪️ Profsąjungų rūmai – taip skubėta nugriauti, kad net nugriovimą sugebėjo nusipirkti už ypač didelę kainą. Atmetė vieną konkursinį pasiūlymą, permokėjo kitam daugiau kaip 0,5 mln. Eur.;

▪️ Kaip vieną didžiausių darbų būtų galima įvardinti užbaigtą vieną svarbiausių transporto infrastruktūros arterijų mieste – Liepkalnio–Žirnių g.–Minsko pl. Sankryžą, bet ir tai… už pažeistą viešųjų pirkimų reglamentavimą Vilniaus m. savivaldybei teismas skyrė 500 000 EUR baudą;

▪️ Nacionalinis stadionas – kainuos beveik 4 kartus daugiau, nei Kaune, nes sugalvota, kad reikia ne tik stadiono, bet padaryti Daugiafunkcinį centrą su 8 statiniais vietoje vieno. Žinant kurioje miesto dalyje planuojamos statybos ir kokie kamščiai yra ten jau dabar, sunkiai tikėtina, kad papildoma 35 mln. Eur investicija į nuvažiavimą į Geležinio Vilko g. išspręs problemą.;

▪️ Gatvių „humanizavimas“, kai už dideles pinigų sumas susiaurinamos geros ir gerai funkcionuojančios gatvės iki tokio lygio, kad net viešasis transportas nebesugeba jose prasilenkti, yra sunkiai suvokiamas dalykas. Paminėsiu kelis pavyzdžius: Didlaukio gatvės rekonstrukcija miestui kainavo 270 tūkst. Eur, „Minsko“ žiedas – 530 tūkst. Eur, Algirdo gatvės rekonstrukcija – 2,6 mln. Eur

▪️ “Jeep” arenos Vilniaus krepšinio klubui pirkimas – sumokėta maždaug 1 mln. Eur. brangiau negu ji to verta.

Gerbiamo Vilniaus mero pasiekimus galima vardinti ir vardinti, čia išvardinau tik kelis. Šiek tiek gaila, kad visuomenei įdomesni kiek mažesni pinigų taškymai, bet vistiek džiugu, kad visuomenė susidomėjo tokiais projektais kaip:

▪️Vilniaus kalėdinė eglutė – konkursas organizuotas vienam tiekėjui, smarkiai permokant už pernai pagamintas ir jau naudotas dekoracijas. Tai kas pernai kainavo 90 tūkst. Eur, šiemet kainuoja 231 tūkst. Eur. Projektu susidomėjo FNTT.

▪️„Kuriu Vilnių“ – Konkursas, po kurio gimė „Žaliojo tilto skulptūros” už 19500 Eur, „Vilkas keičia kailį” už 42360 Eur, suoliukai Šeškinėje už 20500 Eur

Žiniasklaidoje nemažai pranešimų apie kitų miesto merus ir jų galimus korupcinius ryšius, bet, kad Vilniuje ne ką kitaip. Po STT pareikštų įtarimų pernai nuo pareigų buvo nušalinti net 7 Vilniaus m. sav. administracijos skyrių vadovai!!! Šimašius pareiškė, kas džiaugiasi, kad tai ne jo komandos žmonės ir tuo istorija baigėsi.

Keistas pareiškimas vadovaujant miestui beveik 8 metus, kad nesi atsakingas už skyrių vadovus, bet prisiminkime ir visiškai mero žmogaus istoriją. 2020 m. pradžioje kai tik prasidėjo pandemija tuometinis VMS administracijos direktorius Povilas Poderskis „nusipirko” iš niekam nežinomos mažosios bendrijos plaučių ventiliavimo aparatų už apvalią sumelę.

Nesutrikdė tuomet faktas, kad įmonė iki tol nebuvo prekiavus JOKIAIS medicinos prietaisais. Dar ir avansą pervedė visai sumai. Pinigai dingo, aparatai nepristatyti, FNTT 2020 m. gegužės mėn. pradėjo tyrimą.

Tokių faktų apie pinigų švaistymą arba galimos korupcijos apraiškas galima būtų rašyti ir rašyti.

Žmonių atmintis dabar trumpa, iki rinkimų galėtų ir pamiršti, bet… Nepamirš, nes bus kas primena 😁

NACIONALINIS SUSIVIENIJIMAS Nr.17

Politinė reklama

4.9 7 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Skaitytojas

Žinot, kodėl niekas nepastato to nacionalinio stadiono? Nes iš tikrųjų jis nereikalingas. Stadionų statybos vajus įvairiose šalyse buvo apie 1920-uosius, susijęs su tuometine pažangos ideologija. Tada, beje, pilsudskininkai ir Kalnų parke stadioną pastatė, sugadindami labai gražią vietą (o kiek archeologijos radinių sunaikindami, net pagalvoti baisu). Nuo tada liko toks quasi-religinis įsitikinimas, kad esą miestuose turi būti stadionai. O iš tikrųjų mūsų laikais jie neišsilaikytų ir nelabai kas juose vyktų.

Tai, ko Vilniuje iš tikrųjų reikia (realiai ir praktiškai iš tikrųjų, ne quasi-religiškai) yra automobilių stovėjimo vietos mikrorajoniškėse. Taigi, praktika ir ideologija dažniausiai ir nesutampa. Taip pat reikia kokių nors transporto sprendimų, kad kelionė iš centro į mikrorajoniškes netruktų valandą ar pusantros. Kažko panašaus į greitą traukinuką galbūt.

Pamastymas

….simiaku na giliaku ir baigtas kriukis.Zuikiaku irgi.Tik kas ta padarytu,stai klausimas kokis.

2
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top