Algimantas Rusteika. Apie grėsmes grėsmėms

Niekada nesupratau, kam tos pažymėlės „apie grėsmes nacionaliniam saugumui“ reikalingos. Slaptos tarnybos dirba slaptai, su konkrečia informacija supažindina valstybės vadovus. Į realias grėsmes reaguoja pagal kompetenciją pačios tarnybos arba politikai. Šiuose rašinėliuose nėra ir niekada nebūna nieko, ko ir taip nežinotume. Pasiskaitęs spec. tarnybų informacija pamaitinamų delfio ar 15 min. propagandistų per metus nutekintą kryptingą informaciją, per pora dienų parašyčiau lygiai tokią pat, gal net geresnę pažymėlę.

Bet štai, akimis ausimis netikiu – suskystintų gamtinių dujų importas iš Rusijos per Klaipėdos uostą kelia riziką šalies energetinei nepriklausomybei! Tai bent naujiena – iš pradžių galvojau, kad sapnuoju, įsižnybau – ne, nemiegu. Net Jos Ekselencijai, kurios ausys kyšo iš už šios aferos, lojalus lojaliausias portalų lyderis suprato situacijos idiotizmą ir to savo apžvalgėlėje neparašė. Na, gal dar pasitarę ir gavę vertingų nurodymų, kaip reikia teisingai rašyti, parašys.

Juk šitiek vargta, šitoks reikaliukas prasuktas! B.Lubiui netikėtai, labai tinkamu momentu staiga numirus, pigaus terminalo, kuris valstybei nebūtų nieko kainavęs, o „Achema“ būtų ir toliau pelningai dirbusi ir mokėjusi dar daugiau į valstybės biudžetą, atsisakyta. „Nepriklausomybė“ išsinuomota už mūsų pinigus, už pasakišką kainą, dabar bus perkama dar už pasakiškesnę. Skaičiais nevarginsiu –– seniai paskelbti.

Labai būtų įdomu, jei koks dar likęs nenupirktas finansininkas paskaičiuotų, kiek už SGD terminalą sumokėta ir permokėta. Ar nepaaiškėtų, kad ir brangiau perkant rusiškas dujas sumokėtas kainų skirtumas būtų apytikriai lygus „Nepriklausomybės“ kainai? Ar kad dabar, pasikeitus rinkoje situacijai, gal būtų dar ir sutaupyta? Ir kad milijonus ir milijonus, kurių ir galo nematyti, padovanojome lengvatinių mokesčių zonoje registruotai bendrovei, užuot dvigubai pigiau tegul ir tokį, kurio gigantiško dydžio visiškai mums visiškai nereikia, terminalą patys nusipirkę?

Vienintelis valstybinių aferistų (beje, kodėl visos stambiausios aferos daromos tada, kai valdžioje konservatoriai ir rėkiama apie rusų grėsmę?) argumentas buvo ir yra tas pats –– be SGD terminalo būtų baisi grėsmė nacionaliniam saugumui ir energetinei nepriklausomybei! Ir štai, terminalas yra ir veikia. O mūsų žvalgybininkai susijaudinę visuomenei praneša, kad importas per terminalą yra grėsmė nacionaliniam saugumui ir energetinei nepriklausomybei!

Kodėl? Ogi todėl, kad perka rusiškas dujas, kurių nepirkimui ar atpiginimui jis buvo pastatytas. Na tai nepirkit, po galais, rusiškų, pirkit brangias norvegiškas ar amerikietiškas! Arba supraskit, kas ir šeštokui aišku, jog SGD terminalo alternatyva ir priverčia rusus pigiau dujas pardavinėti, ir sukuria energetinę nepriklausomybę.

Ar gal norit, permokėję keliskart už terminalą dar ir brangiau mokėti už dujas? Ir gal būtent amerikiečiams? Ar tai kaina, kurią turime susimokėti už gynybinius pažadus? Ar tai visuomenės informacinis parengimas rusiškų pigių dujų atsisakymui, vykstant globaliam interesų susistumdymui tarp Rusijos, JAV ir Europos Sąjungos? Ar ir tą mes iš savo minimumų turime finansuoti?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paulius

nenuvertinkit šitaip raudonskūrių – Baltijos šelfą pragėrė, o Lietuvos dujas geriems vyrams už simbolinį pinigą padovanojo jų lyderis ir „tikras vyras“, visos Lietuvos kaimų moteriškių numylėtinis … nemanau, kad tai vieninteliai jų žygiai, tačiau viešiausi… nors aišku, prieš kregždutėmis apsimetančių maitvanagių užmojus jie kaip žvirbliukai prieš arą…

Prašalietis

Niekaip neatsistebi, kad ir po 30 „nepriklausomybėje” pragyventų metų dar išlieka naivių”Gedimino kalno svajotojų”, kurie piktinasi pasaulio”neteisybėmis”, vietinių „tautinių”vadų „nekompetencijomis”, ir niekaip nepajėgia suprasti kuriam tikslui JAV su civilizuotais vakarais „dirbo” su TSRS, kad atsirastų TSRS įtakos zonoje”demokratiniai” pseudo valstybiniai dariniai. Prieš porą šimtų metų Afrikos „valstybių”vadai savo gentainius prancūzų ir anglų pirkliams tūkstančiais pardavinėjo už butelį degtinės, veidrodėlius ar blizgančias stiklo šukes. Šie pirkliai juodaodžius kaip gyvulius vežė į JAV ir ten juos pardavinėjo kaip vergus. Tais laikais afrikinio vietinio „elito” tautinis biznis buvo eilinių gentainių pardavinėjimas. Buvusios kolonijinės imperijos iš esmės nepasikeičia ir nesikeis kol išliks pasaulyje „besicivilizuojančių” čiabuvių. Bus kam savas „demokratijas” per nacionalinius „išsivadavimus, revoliucijas, perversmus eksportuoti. Taip sakant, bus kur ir kam naudingai parduoti. Išsikovoję… Skaityti daugiau »

stasys

Keista kad autoriaus str. nebuvo nominuotas bačkos įvertinimu, o juk žmogus yra to vertas ? Nežinia kokiu šampūnu autorius plauna galva , bet tikiuosi ta daro ne rusiškais surogatais . Kas labai krenta į akis tai noras vėl pasverti dujų sektorių „ to paprasto vartotojo kišenėmis „ per ten ka ir kur pigiau perkame . Galima padėkoti kad nors susilaikyta nuo įprastu tai publikai dujų kainos spekuliacijų ..apskaičiuojant pagal savo supratimo kaštus ta pačia dujų galutine kaina, tenkančia vartotojui . Kas šiais laikais dar tyki jog dujų ir naftos eksportas iš Rusijos neturi politinės potekstės ? Šiandieninės Lukašenkos problemos išsimušant iš Putino gera naftos ir dujų kaina tik pailiustruoja kiek „lanksčiai“ gali ta šalis ta kaina manipuliuoti . Nesiveliant į… Skaityti daugiau »

easy

Dirba pluša Departamentas. Daug garo į švilpuką. Tuo tarpu ruskyno agentai, tikrieji vaikšto su agentų atpažinimo ženkliukais nesislapstydami.
???
Labai paprasta- kgb/fsb agentūra yra tie, kur su nezabudkėmis atlapuose.
Kai ateis „Diena X”, tie veikėjai prie nezabudkių prisisegs koloradines juosteles.

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Naudojant komunist-kgb’istinę cenzūrą tomkinių respublika.lt naikino tokį tekstą
*
Nacionalinis susivienijimas – sąjūdis 2 (sukilimas)
susivienijimas.lt
*
Dabar ir visiškai užblokavo.
Žinokim Tautos bei Lietuvos priešus.
______________________________________
Užvaldytoji Lietuva, 30 metų komunistus dangstančiųjų, komunistinį konclagerinį
režimą sukūrusiųjų bei palaikančiųjų landsberginių, brazauskinių, burokevičininkų grybauskinių, karbauskinių bei panašių.
2020 vasario 5

„Independantams“: Jūs žydit apgauliais žiedais

Tai Vinco Mykolaičio-Putino žodžiai iš poemos „Vivos plango, mortuos voco“
[„Gyvuosius apraudu, mirusiuosius šaukiu“] 1943–1944.VI.28
„Nepalaimos herojai“ – tai jums
[tik vienas posmas iš sovietinės cenzūros uždrausto,
nuorašais plitusio rezistencinio kūrinio}:
……………………………………
Jūs žengiate į sostus
Ir minate altorius.
Nuo jūs įsatymų sugriuvo
Ir nuodėmės ir doros.
Karūnos niekšų daliai,
O dulkėse karaliai,
Ir tribunoluos išdidžiai
Teisiuosius smerkia žmogžudžiai.
Ir sūnūs nebeverkia,
Kai mirti motiną pasmerkia.
Nereikalinga ir tuščia
Žmogaus paniekinta kančia.
Ir vakarop pasvirus saulė –
Vien piktas melas ir apgaulė.
Pakalnėj žiežirbos sumirgo,
Praskrido raitelis ant žirgo, –
Ir dalgis sutemoj sužvango. –
V i v o s p l a n g o !
……………………….
Ir švenčia pjūtį pabaigtuvių
Minia vergų ir paleistuvių.
……………………….
http://www.tekstai.lt/tekstu-naujienos/7585-vincas-mykolaitis-putinas-vivos-plango-mortuos-voco

LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS

Svajonių Lrt, tvarkai (pa)daryti Lietuvoje
*
Lrt taryba – be partinių seimo komunistuojančių gaujų 4 narių.
Lrt taryba – be prezidentūros komunistuojančių grybauskinių 4 narių.
Lrt – laisva ir nepriklausoma nuo partijų.
Lrt – Tautą telkianti priemonė pavyzdinei valstybei kurti.
Lrt – Tautos priemonė valstybės tarnautojų politikų priežiūrai.
*
Kada renkamės prie komunistuojančių gaujų okupuotos Lrt, kad išjungti burokevičininkų grybauskinių (bei panašių) komunistinę propagandą ir pradėti naudoti ją pagal paskirtį Tautos ir Lietuvos labui?
*
Reikia vado žodžio.
______________________
Pakelkim galvas, lietuviai

Gerb. Redakcija

prašome apvalyti komentarus nuo piktybinio šiukšlintojo
niku ‘LIETUVIŠKOS JUNGTINĖS PAJĖGOS’. Ačiū.

VBS departamentas

Neabejotinai dar vienas „šedevras”. Jei Jauniškis būtų humoristas, sakyčiau, su „Nepriklausomybe” visai pavyko. Matyt, „Nepriklausomybė” nuo rusiškų dujų kažkaip ypatingai rūdija. Bet, kai tokia įstaiga pateikia rašinėlį ir visuomenei jokių savo teiginių nesugeba niekaip paaiškinti, departamentas yra ne kas kita kaip juokinga eilinė VBS kontora. Dar vienos „Dviračio žynios”. Kuom jie skiriasi nuo daugybės kitų šiandien veikiančių fake news gamybos ir platinimo kontorų ir trolių fabrikų? Kam visuomenei ir pačiai valstybei reikalingas valstybinis trolių fabrikas, kuris tarsi kažką sako, bet realiai niekada nieko nepasako, už nieką nėra atsakingas ar atskaitingas, nes prie visų savo fake news bet kada oficialiai turi teisę prikabinti žymę „slaptai”? Ar yra vilčių, kad šitą cirką kaip nors įvertins ir žodį tars Nausėda?

stasiui

Kodėl tu iki šiol nesigydai?

>13:33

štazis ne ligonis, o trolis-agentas.
jis niekada nesiliaus, juolab jog jo veikla čia patinka ir redakcijai.
nepatiktų, štazio čia nebūtų.

stasys

stasiui 2020-02-5 13:33
Kodėl tu iki šiol nesigydai?
– Kol yra tokiu ligoniu kaip Tamstos , man paprasčiausiai anos durys užvertos. Nėra laisvu vietų ir taip daug metu iš eilės .:))

štaziui

Вон отсюда, тварь московитская.

Susikišk sau į burną „Diclofoso”, susipurkšk visą antitarakoninio vaisto turinį ir riaugėdamas žirinovskio citatomis, bėgte pasitikti gegužės 9-osios. Voroneže, ne Vilniuje.

>yziui 2020-02-5 11:37

tai ir gerai, na tie žymekliai. Patogu optikai. Kapuji?

stasys

aš jau dabar galėčiau Jus išbučiuoti (*).. matyt tai bus pačios maloniausios atostogos sėdint tupykloje pas nykštukus .
(*) – orientacija tradicine .

žinia verta straipsnio

2020-02-06 Seimo nario Naglio Puteikio sp. konf. „Dėl Dalios Grybauskaitės galimo mokymosi KGB mo…
va čis
https://www.youtube.com/watch?v=lMb2JtHg4yE

tfu,velnias

toj visoj velniavoj su tuo „terminalu” tik mažytės diversijos betrūksta – ir pusės Klaipėdos kaip nebūta ,ir galai į vandenį ….:(((

Kis

Mes bliauname kad Landzbergis nugalejo SSSR,mes bliauname ozio balsais,kad jis mums ir (beveik visam pasauliui) isvadavo nuo komunistu ir bolseviku,mes saukiame…galime labai ilgai ir nuobodziai vardinti ka mes garbiname.As tik noriu pasakyti zmonems,kol mes garbinsime savo priesus,tol jie is musu ir issitycios.Juk LRTV atvirai kenkia kurti valstybe nepriklausoma nuo jokiu gaujeliu,o kokia reakcija,jeigu vienas Skvernelis isziojo ,kad Landzbergio gauja antivalstybine ir jo niekas nepaklause,kodel,nes zino kas sis vyriokas turi faktu ir atsakymus,tada mes su jaunu prezidenti ir nezinia kiek tarnaujanciu daliai patareju,uzsipoloeme(netycia Skvernelio zmona,ji dar neapsiplinksnavo,negavo algos,o jau zviegia visa media)?Gal norite suzinoti ,kodel?Klauskite save,zinancius apie sia gauja,daug faktu ivardinta,bet jie niekam nereikalingi,nes bambyke bus cia pat nupjauta nuo pinigu lovio?O kokie buvo dosnus tie 27 metai,kaip graziai viskas sustiguota?..

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top