Algimantas Rusteika. Apie ką tyli LRT?

Pastebėjot, kaip nutilo džiaugsmingos LRT fanfaros dėl senuko Džo Bideno išrinkimo? Kaip nuslopo patyčių banga einančiam pareigas galingiausios pasaulio valstybės, užtikrinančios mūsų saugumą, prezidentui? Kas gi atsitiko?

Teksaso valstija apskundė JAV Aukščiausiajam teismui Džordžijos, Mičigano, Pensilvanijos ir Viskonsino valstijas dėl jose priimtų neteisėtų veiksmų keičiant rinkimų tvarką, kurie sukėlė chasosą balsuojant netiesiogiai ir paštu bei paveikė rezultatus Džo Baideno naudai. Prie Teksaso ieškinio dėl rinkimų neteisėtumo prisijungė jau 17 valstijų, jungiasi ir D.Trampas.

Be šių ginčijamų keturių valstijų 62 rinkikų Džo Bidenas turėtų 244, Donaldas Trampas turi 232 balsus. Pripažinus čia rinkimų rezultatus neteisėtais, rinkikų kolegijoje nė vienas iš kandidatų neturėtų daugumos. Tai JAV prezidento rinkimų dramos kulminacija.

Tokiu atveju pagal JAV Konstituciją prezidentą rinktų Atstovų rūmai. Ten demokratai turi daugumą, tačiau kiekviena valstija turi tik vieną balsą ir respublikonai turėtų daugiau balsų. Nuo ieškinio baigties priklauso rinkimų rezultatai. Donaldas Trampas turi Aukščiausiajame Teisme daugumą, tik ar jie ryšis?

Viską lems asmenybės, jų atsakomybė, drąsa ar bailumas, sąžinė ir kitos žmogiškos savybės, kaip visada kritiniais istorijos momentais. Nuo baigties priklausys ir Lietuvos likimas ir išlikimas globaliuose procesuose, kur dabar vyksta lūžis. Tai superfinalo pratęsimo paskutinės minutės, tačiau mūsų medijos tyli – gal ryt poryt atsibus, kai gaus nurodymus, kaip reikia teisingai mąstyti.

Šiame kontekste paskelbus informaciją apie teisminį procesą JAV, mūsų šeimininkų europinių lyderių komjaunuoliškai karšti sveikinimai Džo Baidenui atrodytų itin nediplomatiškai, kaip kišimasis į kitos valstybės vidaus reikalus palaikant vieną iš neišspręsto teisminio ginčo šalių.

Todėl šią naujieną dienelei kitai „laisva ir nepriklausoma“ LT baudžiauninkų žiniasklaida ir sulaiko, nors visas pasaulis nuo Rusijos iki Zimbabvės apie tai žino. Per tą laiką gal kas skandalingo dėmesiui atitraukti atsitiks, gal JAV demokratai ką nors sugalvos, gal jų purvasklaida prirašys melagienos paruoštukų – tada pugačiauskai ir praneš naujieną su pasišaipymais.

Tik vargu, nes naujienos iš Vašingtono kol kas mūsų euroglobalistams nekokios. Gruodžio 8 d. jungtinis JAV kongreso inauguracijos iškilmių komitetas nubalsavo prieš rezoliuciją, kuria Džo Baidenas pripažįstamas išrinktuoju prezidentu. Viskas spręsis JAV Aukščiausiajame teisme.

Šaltiniai:
Trump and 17 states back Texas bid to undo his election loss at Supreme Court

Republicans Block Inaugural Resolution Recognizing Biden’s Win

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
5 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
5
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top