Algimantas Rusteika. Ar…?

D.Grybauskaitė sako palaikysianti Lenkiją ginče su Briuselio gaišenomis. Ar istorinis nekaltybės praradimas, kai bandoma paprieštarauti ES vadovybės diktatui, ar simultanas? Pagaliau šiltai apklota ir apkamšyta politinė Lietuva per milimetrą pramerkė vieną akį?

Ar atsakingas veiksmas, ar paaiškėjo, kad nebebus D.Grybauskaitės vilties skrydžio virš Briuselio lizdo, todėl nebeverta stengtis numirėliams įtikti? Ar sugebėsim paimti maksimalią politinę naudą iš situacijos, kai lenkams mūsų pasipjautinai reikia?

O gal sugebėsim suvokti solidarumo, tarpusavio pagalbos ir supratimo su istoriniais sąjungininkais ir kaimynais svarbą valstybės perspektyvai? Kiek įmanoma sumažinsim įtampas tarp žmonių, bendruomenių, politinių elitų ir tautų dėl antraeilių dalykų?

Kiek pajėgsim pasinaudoti situacija strateginių projektų realizavimui? Ar tai vienetinis veiksmas, ar bus judesys Lenkijos, Vengrijos, Čekijos, Slovakijos pusėn prieš biurokratinės ES, prievarta toleruojančios bet ką, išskyrus savo piliečius ir tautas, federalizavimą?

Ar užbaigsim fliugerių tarptautinėje politikoje epochą ir partneriai pagaliau ims mus nors truputėlį gerbti ir domėtis mūsų pozicija? Ar tai posūkis, ar tik nežymus vairo kryptelėjimas tame pačiame kelyje į niekur?

Ar tai gali būti pradžia seniai visuomenėje pernokusios diskusijos dėl ES ateities ir Lietuvos vietos joje? Ar ir toliau valstybės likiminiai klausimai bus sprendžiami be mūsų, už mus, mums nežinant kaip, o mus painformuos pugačiauskai su matoniais?

Save gerbiančioj valstybėj po tokio užsienio politikos kryptelėjimo savaitę nenutiltų debatai, partijos skelbtų pareiškimus, parlamentai kunkuliuotų, žmonės rašytų kilometrinius, piktus komentarus. O gal mūsų smegenis vėl užlies mitiūčių aimanos ir priešų paieškos šlapimas?

Klausimų daug, atsakymai bus arba ne – tą parodys artimiausios savaitės. Pasidžiaugti kol kas galima tuo, kad šalyje, kurioje nieko nevyksta, kažkas truputį atsitiko.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
18 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
naivu tikėtis iš partškolos darbuotojos

jeigu vilkas apsidengia avinėlio kailiu
jeigu velnias siūlo gėrį
—-
kokiu naiviu, kvailiu, ar piktybišku reikia būti, kad jais patikėtum…
—-
(atsivertimu nekvepia – nes neprisipažįsta savo nuodėmių)

naivu tikėtis

Iš Lenkijos jokio dėkingumo vis tiek nesulauksime, palaikys tai savaime suprantamu, privalomu litvinų nusilenkimu pasaulį bandantiems keisti ponams lenkams. Ir dar kartą nusispjaus į mūsų pusę, kai mums bus sunku. Arba peilį į nugarą suvarys eilinį kartą. Geriau jau jokių draugų, negu tokie.
Taip, pagal idėją lenkus reikėtų palaikyti, bet nereikia tiesti pagalbos rankos priešui. Mums tiesiog nieko kito ir nelieka, kaip laikytis neutraliteto, nors tiesa šiuo atveju greičiau lenkų, nei Briuselio, pusėje.

Pikasas

Pirmos straipsnelio pastraipos – ištisinis chamizmas. Tolimesniame tekste irgi ne geriau… Kai tokiu pavadinimu leidinyje blokuojami bei trinami tiesos žodžiai, o leidžiama sklaidytis tokiems ir panašiems rašeivoms, tai kaip tokią situaciją suprasti?

E951

tikriausiai nešviečia riebus postas briuselynėj, todėl ir „atsivertė” .turi patyrimo su tais atsivertimais 🙂

O kaip su p. Duda?

Lenkijos prezidentui reikia Lietuvos palaikymo, bet vis tiek traukia lenkams įprastą dainelę apie Lietuvoje lenkiškų pavardžių rašymą, pvz. su W. asmens tapatybės dokumentuose. Ir atrodo, visai nesusimąsto, kad lietuviai turi V, kuri tariama taip pat, kaip lotyniška arba lenkiška W? Tai kam lietuviškai raštvedybai reikalingos dvi raidės, kurios tariamos vienodai? Be to, yra Europos Žmogaus Teisių Teismo išaiškinimas, kad asmenvardžių rašymas pasuose turi būti sureguliuotas daugumos piliečių patogumui, tai yra, atsižvelgiant į poreikį prireikus visada ištarti užrašytas ir iš klausos užrašyti išgirstas bendrapiliečių pavardes, nesimokant svetimų kalbų raidžių tarimo ir rašybos.

abc.

Rusteikos šauksmas tyruose.griuvau negyvas.

,,Pikasas" -A.Terlecko šmeižikas?

Toks tūlas(pavardė lyg Slavinskas) ,,Pik.” , oficialiai nuteistas už A.Terlecko apšmeižimą, jau bando reikštis čia,vaizdendamas moralinį ,,ekspertą”:)
Rusteika teisus- mums reikia stoti su Višegrado kaimynais prieš liberastus- ES federalistus..

Tarabilda

Dėl Grybauskaitės reveranso Lenkijai. Gali būti, kad ponia po gėdingo balsavimo Jungtinėse tautose yra gagavusi nedviprasmišką žinutę iš JAV apie tolesnę NATO paramą šalims, kurios rinksis oportunistę Vokietiją, o ne JAV brėžiamą strategiją. Lenkija šioje geopolitikos paradigmoje yra neabejotina lyderė. Jei taip, tai uoslė ir pragmatinis paskaičiavimas Grybauskaitei pakuždėjo vienintelį teisingą ėjimą. Tokį sprendimą be abejo sutvirtina ir Estijos prezidentės pareiškimas, padarytas šiomis dienomis. Miunchene ji tiesiai apkaltino veidmainiaujančias ES valstybes ir konkrečiai – Vokietiją, kurios vengia įsipareigojimo mokėti 2 proc. BVP į NATO biudžetą, kai tuo pat metu išorinių sienų apsauga visu svoriu užgula neturtingas pasienio su Rusija valstybes. NATO konfliktas su Vokietija tik gilės, juoba, kad Vokietijos užsienio politika atiduodama prorusiškiems Szulco socdemams. Grybauskaitei pasirinkimo šioje kombinacijoje kito… Skaityti daugiau »

Pikasas2 > 14:00

Niekados nieko nesu apšmeižęs. Antanas Terleckas pats viską viešai prisipažino ir Vilniaus apygardos teisme savo žodžius patvirtino.

J---T

Teisingai rikiuoji. Ir aš taip misliju.

Dzeikas

Tarabildai: medzius teisingai ivardijai-misko nepastebejai 😀 .Kad velu Borzomi gerti, kaip ilgalaikio patnerio Lietuvos niekam nebereikia.Kokios valstybes mes dar neapgavome nuo 1991m?

lakmusiux

„-Bandymus gaivinti santykius su Lenkija būtent dabar, derėtų vertinti labai atsargiai”,
teigia buvęs Lietuvos užsienio reikalų ministras, diplomatas o taip pat labai patikimas KGB rezervo karininkas Antanas Valionis.
Beje, matrioškyno nuopelnų gaivinant irgi nėra, nes iniciatyva yra iš lenkų pusės, o Ponia nebeturi pasirinkimo:
bičiulė Merkelienė kaip politikė jau pusiau lavonas, o kažkokia partškolos burokevyčiūtė briuselių postuose be Merkelienės protegavimo niekam neįdomi. Visi patys turi nuosavų protežė.:)

Tarabilda Džeikui

Nevaryk neatsisegęs. Valstybė yra, tik valdžia nei šį nei tą darė. Ypač per pastaruosius dešimtį metų, valdant partškolai. Per Lietuvą eina strateginė Via Baltica, SKANDINAVIJĄ JUNGIANTI SU LENKIJA.

Tarabildai

Deja, bet jums nesvetimos „meinstrymo” manieros. O gal ir esate „meinstrymo” eksas? Esant trumparegiu, tiek klijuoti etikėtes kitiems! Pagerėjus santykiams su Lenkija, ši nutildys prorusiškus tomaševskininkus… Aha. Tuoj! 🙂 O kad tomaševskininkai yra labai reikalinga susiformavusiai Lietuvoje ydingai politinei sistemai dedamoji, Jūsų Didenybė, žinoma, nepastebėjo? 🙂 Kad ES viduje vyksta esminiai geopolitiniai pokyčiai, yra akivaizdu. Bet kalba eina apie, ypač mums, labai specifinę šalį – Lenkiją. Čia negali būti jokios skubos ir jokio geranoriškumo, tik „juodas” pragmatizmas. Be to Lenkija turi pajausti pažeminimą ir š_do skonį burnoje. Ir tik tada, ir tik GALBŪT tarpusavio santykiai tikrai realiai pagerėtų. Kitaip lenkai ir toliau manys, kad tiesiog barbarai, kaip ir privalėtų, pasaulį bandantiems keisti ponams lenkams nusilenkė. Nes jei taip, pagal jūsų… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Kai Mannerheimas apgavo Hitleri, ginklus gavo,o su TSRS sudare separatine taika 1944m., tai atsiststydino.Nes apgavo Mannerheimas, ne Suomija.O parlamentas nebuvo patvirtines prezidento isipareigojimo.Lietuva GI kaitalioja nuomuones kaip nosines.Kam tokie. reikalingi?

Jokūbėliui

Ilgai galvojai? 🙂 Apgavo Hitlerį… O gal tiesiog griebėsi šiaudo, kad Suomijai išgyventi?

Dzeikas

As siaip apykvailys naivuolis, bet ne visiskas idiotas aiskint Chamui etikos pradmenis. O stebites model valdzioj urodai…

wqwq

roshe run, timberland outlet, ray ban, spurs jersey, bengals nfl jersey, longchamp, tommy hilfiger, oakley sungalsses outlet, ray-ban sunglasses, mbt shoes, mcm backpack outlet, nike roshe, michael kors outlet online, nba jerseys outlet, burberry handbags, asics outlet, ferragamo uk, nike air max, uhren, kate spade, retro jordans, coach purses outlet, dansko shoes, burberry outlet, broncos nfl jersey, christian louboutin outlet, ralph lauren, adidas, adidas shoes, oakley, relojes, jimmy choo, fred perry, ecco shoes, timberland, christian louboutin shoes, puma, saints nfl jersey, nike, pandora jewellery, chicago bulls jerseys, hoodies outlet, cowboys nfl jersey, fidget spinner, michael kors usa, patriots nfl jersey, tory burch outlet, ray ban sunglasses outlet, air huarache, adidas, michael kors outlet, ralph lauren, ray ban outlet, fitflop ,… Skaityti daugiau »

18
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top