Algimantas Rusteika. Dar kartą apie idiotus ir idiotizmą

Visi genijai kamuojasi nuo nežinojimo, visi kvailiai – genijai. Protingi žino, kad nieko nežino, ir abejoja net tuo, kuo profesionaliai užsiima ir geriausiai žino. Nuolat tikslinasi internete, tikrina šaltinius ir domisi naujienomis, išklauso oponentą ir atsako argumentais į argumentus. Džiaugiasi, susitikę žinantį daugiau ar kitose srityse, nes tai juos praturtina.

Idiotai žino viską apie bet ką, nieko nesitikslina, jiems apskritai skaityti šaltinių apie faktus nebūtina. Į tavo mintis neatsakys, girdi tik save, kitaip manantys ir savarankiškai mąstantieji jam sukelia demaskavimo baimę ir slapto įniršio priepuolius, kuriuos slepia pranašia žinovo šypsena ir darželio auklėtojos pakantumu.

Normalūs, sveiki žmonės nebijo būti vienišiai, jiems neatsibosta vieniems su savimi, nes nežino, kas yra sielos tuštuma. Nebijo suklysti, būti neteisūs, stengiasi mokytis iš nesėkmių ir yra žingeidūs. Žinojimas jiems nesibaigia viena perskaityta brošiūra minkštais viršeliais, jų tikėjimas, interesai, abejonės ir pasaulio supratimas netelpa į vieną teksto puslapį. Kvailį ir apsimetėlį, tuščią barškalą atpažįsta per minutę, nes tikri žino, kas yra tikrumas.

Idiotai sielos glūdumoj žino savo realią vertę, todėl nepasitiki savim, bijosi kitų ir buriasi į gaujas. Vieniems jiems amžinai nėra ką veikti, išskyrus savo gaujos veikalų studijavimą ir bendravimą su draugeliais, kur keičiamasi vaisingomis debiuto idėjomis, puikuojamasi retais, nepatikrintais, tokių pačių durnių nežinia iš kur prisirankiotais ir būtinai skandalingais faktais. Ir šaipomasi, šaipomasi, šaipomasi iš kitų.

Jie niekada neklysta, visada teisūs ir viską moka, nors niekada nesimoko, nes genijams to juk nereikia. Ir jiems viskas visada danguje ir ant žemės aišku. Užmuša savo paprastumu, savo uždarame kvailumo rate išradingi ir įtaigūs, ten įžengęs kaip zonoje sėdęs prie kortų stalo – neturi jokių šansų. Kai tik sutiksit viską žinantį, piktą, nieko negirdintį ir be paties savęs nematantį, tave idiotu laikantį, susipažinkit – tai idiotas.

Jie dauginasi kaip vabzdžiai ir nugali skaičiumi, kur spjausi, ten pataikysi, apsidairykit aplink – vandenynas. Jei netyčia pasisekė ir nematot – įsijunkit televizorių. Jie ten vakarais atropoja maitintis ir sprendimų priėmėjams labai patinka. Kas juokingiausia – ten patekęs normalus žmogus per minutę pats išprotėja ir ima prie jų taikytis, net apsidžiaugia, jei pavyksta sklandžiai pasirodyti saviškiu ir laimingai šypsosi sulaukęs pagyrimų.

Piktinatės panoramų propaganda, primityvia žurnalistika, siautėjančia bukumo fiesta? Be reikalo, tai ne jums skirta. Valdiškos sąmokslo teorijos ir priešų apspjaudymai, šventųjų eterio karvių nuomonės ir instagramo „žvaigždelių“ tuštybės skirtos durniams ir masinio durnumo plėtrai. Kaip ir privačios sąmokslų teorijos, tarakonų teisių organizacijos, įnirtingos davatkų kautynės su svetimomis ydomis. Kuo daugiau pakvaišimo – tuo geriau.

Kvailiai visada vadovaujasi minios psichologija, siekia dominuoti, priversti normalų pasijusti kvailiu, ir jiems užvaldžius erdvę tai dažniausiai pavyksta. Naudingi dundukai yra kiekvienos nuo žmonių aklinai užsirakinusios valdžios svajonė, nes nereikia nei pinigų mokėti, nei išduos ir bus laimingi būdami naudingi. Kovoti su idiotais ar bandyti ką nors pakeisti smegenų kapinėse – toks pat idiotizmas. Nuo durnumo vaistų nėra.

Reikia vieną kartą nustoti bijojus būti savimi ir spjauti į tuos, kurie atėję ima mokyti tave mąstyti, rašyti, kalbėti ir gyventi. Sakykim ir skelbkim, ką galvojam, daiktus ir žmones vadinkim tikraisiais vardais ir nebijokim idiotų puolimo, nes tai geriausias komplimentas ir įvertinimas. Nepriimkim numirėlių pasaulio taisyklių ir gyvenkim pagal savas. Visada rasim, kas mus išgirs ir supras.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
30 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Parteigenosse M

Ačiū,tiesiog tobulai. Cituosiu ir cituosiu, žinoma nurodydamas autorių.

Pastebėjau

jog Radžvilas , Rusteika ir iki iš NS visai nesikamuojasi nuo nežinojimo . Gal jie ne genijai ?

Idiotas

Iš kur Rusteika ištraukė , jog tie genijai galvojo ir galvoja , jog jie nieko nežino , palyginus su idiotais ?

Nueinantis

Jums leidus, cituosiu ištraukas. (nurodant autorių)

Pritariu

,,Visada rasim, kas mus išgirs ir supras”. Jei tik kalbėsimės.

idiotizmo pilna širdis

ko pilna širdis – tas tą ir mato 🙂

Kaip

nevertinti ir neivertinti tokios paparstos teisybes, taip rusteikiskai pateiktos.

Kis

musu genijams labiau tinka-itakingais buti,bet tas buvimas labai laikinas.

patrijotas

lietuvei ne idijotai, o didvyrei!
mūsų Tauta niekada nelysta ir balsuoje išmintingai.

>> 15:19

Ne. Lietuviai jaučiasi didvyriais, kai apsimeta beraščiais ir idiotais. Taip saugu. Niekas nė nesupras, jei ir iš tikrųjų būsi beraštis ir idiotas.

stasys

A.Rusteika ..atpylė str. vienu atodūsių ir paliko gana daug vietos interpretacijai .. kurie čia tie genijai o kurie idiotai . Gal ir ne tiek svarbu ta žinoti jei ne tas autoriaus noras kažką pasakyti įdomaus užminant kažkam ant muzolio .. Čia autoriaus aiškiai save pergudravo ..lieka tikėtis jog kada nors Jis pats ta savo mintį atpainios .

paantrinus Algimantui

Nieko nepadarysi – žemė dabar tapo plokščia , ant tokios lengviau išsilaikyti , ir proto daug nereikia … anksčiau aiškino , kad ji apvali – visi tą žinojome ir stengėmės savo protelio likučius lavinti, kad išgyventi galėtume ., prarajon nuo rutulio nenukristume. Kur tik mus nenuveždavo, visur tundrose, siberijose rasdavome galimybę , kaip tarakonai, neišdvėsti; nes žinojome tai , ką dabar pamiršome , ko mums stengiasi niekaip nepaminėti- prašyti Dievo pagalbos , tikėti ir ją, tą pagalbą atsiusdavo , net per priešų, okupantų, velnių artimuosius, iš ten , kur net nepagalvodavai ateisiančią. Dabar , kur beeitum, kur bebėgtum , po kiekvienu krūmu po putiną su gazpromo rublais, kitame sorošas doleriais vilioja , visai netoli merkelienė euriukais ant duobės su imigrcinėmis… Skaityti daugiau »

Prašalietis

Kas yra šiandieniniai genijai, idiotai,variotai, patriotai ir visokie kitokie „..ijai” ir „..otai” eiliniam žmogeliui pradeda darytis aišku, kai matai kaip, apie ką ir kiek adekvačiai šie „..ijai” ir „..otai” sugeba dėstyti savo mintis. Baigiasi visi svarstymai apie galimą priklausymą atitinkamai tautinei „intelektualinei” ketegorijai, kai pamatai ką šie „ijai” ir „otai” sugeba padaryti ir daro…. Kuria „šviesų tautinį rytojų”,”gerovės valstybę”, „atgrąso” Putino Rusiją, naujai rašo „didingą praeities kovų už nepriklausomybę ir laisvę istoriją”, atranda „nesuskaičiuojamus pergalingus pokario mūšius”, pokario miškeliuose veikusius „didvyrius, valstybės vadovą, prezidentą”, kuria 30 metų prieš kiekvienus Seimo rinkimus nesibaigiančius „Tautos gelbėjimo” ir perestroijkinius planus, kiekvieną dieną sėkmingai „kovoja už energetinę nepriklausomybę”, įsisavina europinius pinigus ir t.t.

patikslinu

Tipiškas tokių idiotų pavyzdys-dabartiniai mūsų valdžiagyviai,kurie vadovaujasi labai paprasta URKOS psichologija:

Noriu gyventi ir mėgautis,o į kitus nusi…

ale,

kai pasistatysim labai didelį ir didingą Vytį, iškart visiems bus aišku kad mes patys protingiausi

mįslė

kodėl išmintinga ir neklystanti lietuvių Tauta visada valdžion prisirenka idiotų ir niekšų?

Birute

Tiesa rasot-Aciu.

ahh

na taip, reikia nustoti bijoti būti savimi – lietuviais ir išmesti iš vartosenos tarptautinius žodžius, tada žinosime rojaus, kristaus, patriarcho, patriotizmo, nacionalizmo ir t.t…. tikrąsias reikšmes kas „atvakcinuos” nuo idiotizmų visokiausių

Bijunelis

Tema amzina ir nenauja.Visais laikais buvo tamsiu ,nerastingu dauguma.Kaip sake Seneka-protingu buti dar ne viskas.Buti ismintingu,isminciumi yra Dievo dovana.Isminciais buvo lietuviai-Sliogeris, Basanavicius, Ozolas , Marcinkevicius, Petkevicius …Kazkada vienas rusu dainininkas dainavo:
сегодня самый лучший день
пусть реют знамя над полками
сегодня самый лучший день
сегодня-битва с дураками

Bijūnas

Kas gi jūsiškis Radžvils – genijus ar idiotas ? Jis gi viską ape viską žino .

Raigerdas

Čia gerbiamas Algimantas Rusteika plojo antausį idiotizmui kaip reikiant. Galima cituoti vos ne visą straipsnį. Paimsiu štai šitą vietą:”Jie niekada neklysta, visada teisūs ir viską moka, nors niekada nesimoko, nes genijams to juk nereikia. Ir jiems viskas visada danguje ir ant žemės aišku. Užmuša savo paprastumu, savo uždarame kvailumo rate išradingi ir įtaigūs, ten įžengęs kaip zonoje sėdęs prie kortų stalo – neturi jokių šansų. Kai tik sutiksit viską žinantį, piktą, nieko negirdintį ir be paties savęs nematantį, tave idiotu laikantį, susipažinkit – tai idiotas”. Kvailumas ir idiotizmas iš tikrųjų yra labai rimta problema ir ji yra tokia, kad priklausomai nuo to, kaip ji bus sprendžiama kokioje nors valstybėje, ir netgi visame pasaulyje, tokia bus ir visos žmonijos ateitis. Įsivaizduokime,… Skaityti daugiau »

Raigerdas

Pabandykime išsiaiškinti, kas yra tas idiotas ir kvailys. Kur čia yra problema? Pirmiausia, pasaulis nėra išsiaškinęs, kas yra pirmiau: dvasia ar materija. Aš nemanau, kad bus išsiaiškinta greitu laiku, bet viena aišku, kad komunistai pastatė materiją pirmiau dvasios ir patyrė pilną fiasko. Už šį klaikų eksperimentą su žmonėmis mes kaip ir turėtume būti dėkingi, bet ar iš tikrųjų nebuvo jokių kitų kelių , kad visa tai išsiaiškinti? Aišku, kad buvo, ir visų šitų milijonų žmonių aukų tikrai nereikėjo. Atrodo, lietuviai turėjo pasimokyti iš to, kaip jie papuolė į tą komunistinę mėsmalę. Ar jie pasimokė? Deja, ne. Tačiau tai sprendė ne tauta, o sprendė šitie akli vedliai, kurie pavaizduoti Piterio Breigelio Vyresniojo paveiksle. Bet juk tai XVI amžius, kur pavaizduota akli… Skaityti daugiau »

stasys

Reigardo komentarai ilgesni str. , va kur emocinė įkrovą visiems aiškinti savo vizijas . Belieka tikėtis jog atsiras jas skaitančiu .. gaila būtu tiek triūso įdėjus . ..nors apie ką aš čia vartotojiškos visuomenės akimis žiūrint ? Smaguriavimas egzotiniais vaisiais jau ne madoje ..

ah1

tai va – idiotizmas/demonokratija kai sauja niekšų valdo minią idiotų

Algimantai,

gebistas sąsius supyko, kad neįvardinai kas idiotai. Nusiųsk anam pigų kinietišką veidrodį, negi gaila.

Raigerdas

Kas užgavo mano komentaruose komentatorių štazį? Užgavo tai, kad jo požiūris į moralę ir tiesą sutampa su stribų išsigimilišku požiūriu į tiesą ir moralę, todėl jį galima prilyginti, kaip stribų išsigimėlškos moralės tęsėją. Užgavo tai, kad ten buvo parašyta, kad idiotas ir kvailys nekenčia moralės. Už ką gi kovoja idiotai ir kvailiai? Už MELĄ, kuris būtų iškištas už tiesą. Ar gali štazis pakovoti už tai, kad Lietuvoje būtų priimtas įstatymas kastruoti pedofilus? Ne, štazis neis prieš save, todėl jis čia ir sėdi, lyg būtų gyvas personažas iš G.Orwell „Gyvulių ūkio”, ir gina ten aprašytus kiaulių interesus (tame tarpe ir konservatorių kiauliškus interesus): Karas tai Taika, o Melas tai Tiesa. Dabar rašydamas prisiminiau tokį atvejį iš TSRS armijos laikų, kai mums… Skaityti daugiau »

Nsupratau

ką gi siūloma daryt su tais idiotais, kurių absoliuti dauguma ? Gal iš karto į pečių , o gal pradžiai į perauklėjimo koncentracijos stovyklas ?

Raigerdas

Kiek supratau, čia yra žmonių, kurie norėtų, kad mūsų valstybė pasveiktų ne nuo slogos, o nuo atsiradusių jos organizme vėžinių ląstelių. Bet jie nežino, ką reikia daryti. Vienintelė išeitis, tai turi atsirasti tas noras pasveikti, t.y. pasitikėti savo jėgomis. Antra, tai sukurti sistemą, kuri apsaugotų mūsų visuomenę nuo idiotų ir kvailių. Nuo ko reikia pradėti? Nuo valstybinių institucijų, nes būtent šitos valstybinės institucijos yra labiausiai užkrėstos šito idiotizmo virusu ir ten jie veisiasi ir dauginasi labiausiai. Vakcinos jokios nereikia, bet sustabdyti šio idiotizmo plitimą galima. Ko bijo šitas virusas? Jis bijo moralės ir etikos. O tai reiškia, kad įvedus efektyvias ir veiksmingas moralės ir etikos normas, šitą idiotizmo virusą galima nukenksminti. Ar bus tai padaryta? Ne, nebus, nes idiotai ir… Skaityti daugiau »

Dviratis

Nieko naujo tik dar kartą, minsi ir minsi tą patį, kitaip nebus šioje Žemėje, kitur gal būtų kitaip, o čia ta pati sena daina, kaip ir dviratis, esmė ta pati, bet pričendalų prigalvota aibė.

žinot

genijus yra tik tam tikros srities genijus, o gyvenimo mokyklą neįkandama net ir jiems. Tiek kvailumas, tiek idiotizmas yra reliatyvūs, kas ir iš kokio kampo žiūrės, galbūt jie savo terpėje yra genijai. Bet visuomet kvailys ir idiotas dažniausiai tik tauškia, o protingas ir genijus kažką atranda, kažką sukuria. Manau tai didžiausias skirtumas tarp šių kategorijų.

30
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top