Algimantas Rusteika. Draudimų ir skundikų pilietinė visuomenė

Po darbo dar įsipilu alaus, bet dėl visko užtraukiu užuolaidas. Įsijungiu ekraną ir žiūrim vienas į kitą. Laukiu nesulaukiu – kas vėl bus nebegalima? Kasdien esami ar, neduokdie, būsimi deputatai bei šiaip išprotėję rašeivos, naujieji komjaunuoliai ar belytės senės siūlo dar ką nors uždrausti. Vien vakar pažiūrėjęs porą laidų išgirdau gal penkis pasiūlymus.

Jei ir toliau taip eisis, neužilgo gatvėje ar miegamajame, o balkone tai jau tikrai, bus uždrausta nusipersti. Išdygs kontroliuojanti kontora teršikams bausti. Ir ryžtingi visuomenininkai piktais veidais, gausiai nežinia iš kur pafinansuojami, rengs eitynes už teisę į gryną orą ir sekmadieninius risnojimus už Lietuvą be bezdalų.

Kiekviename daugiabutyje turėsime po budrią bobutę, kuri praneš kam priklauso. Bus lengvatų tiems, kas prie Seimo pastovėjo, pensininkams ir kitiems seniems pirdžiams ir pirdoms. O jau koks durnelis, kuriam tai nepatiks, tai tikrai pasigailės. Nes jo nepasigailės niekas.

Taip, būna kada reikia nedelsiant pranešti kam reikia. Bet čia ne apie daromus nusikaltimus, baisius pavojus ar krizes, o apie paprastas, buitines situacijas. Apie gyvybei ir valstybei nepavojingus įvykius, iš kurių susideda didis gyvenimas.

Skundikai mūsų ir jūsų valdžiai patinka. Zirzia begalė pagalbos ir pasitikėjimo telefonų. Tik va problema – niekas nemėgsta skundikų. Niekur nepastebėjau, kad mylėtų – nei mokykloje, nei universitetuose, nei kariuomenėje, nei tarp namo kaimynų ar darbuose.

Bet kodėl? Protas sako – pilietiški, praneša vyresnybei apie blogybes, nori, kad būtų geriau. O jausmas atsako – ne, man tai nepatinka. Kur čia yra priežasčiai, kaip klausė kadaise kandidatas į Lietuvos prezidentus iš Australijos, vogęs parduotuvėje marškinius ir pričiuptas su kontrabanda?

Matyt, todėl, kad skundimas – bailio pozicija. Kai sieki ką nors padaryti ne pats, o kito rankomis. Noras nebrangiai tapti teisuoliu ir papiktdžiugauti reiškia ne pilietiškumą, o jo stoką. Dažnai – siekį kitam įkasti, atkeršyti ar šiaip apsigydyti nesėkmes. Bandymas menkystai pajusti vertę. Prisiminus mokyklos skundikus tai pasitvirtina visais atvejais.

Nevykėliui svarbu stebėti kitus, kad nematytų savęs. Kad tik visi būtų vienodi ir pilki, laikytųsi tvarkos ir būtų ne didesni už mane, kitaip iš pavydo numirsiu. Tai kas, kad įprastos elgsenos yra ribotos ir aklai jomis vadovaujantis pačios save paneigia. Taisyklės, sukurtos žmogui, gali jį ir pražudyti.

Dabar išaugo nauja, modernioji, invazinė bailių rūšis. Taisyklingieji, homo correctus. Jie viską daro pagal nustatytas tvarkas, net labai idiotiškas. Net jei jų nesilaikymas nieko blogo nepadarys. Tegu mažytis pažeidimas atneš tik gera ir padės išvengti nelaimės, bet jie visada atras taisyklę, leidžiančią nieko nedaryti. Bet niekada tokios, kuri skatina veikti.

Šie tipai grybaudami miško keliukuose rodo posūkius ir užtraukia savo garaže rankinį stabdį. Jokiu būdu niekada neviršys greičio ar po vidurnakčio nevažiuos per raudoną šviesoforą tuščioje sankryžoje veždami į klinikas mirštantįjį. O jei bus išgėrę bokalą alaus, tai ir prie vairo nesės, net neprašykit. Tai kas, kad žmogus tuoj nukraujuos, o mobilieji neveikia ir pagalbos nebus.

Žinau – taip buvo. Ir išdrįso ne kompanijos draugai, artimieji ir kiti taisyklingieji, o pašalinis. Taip, truputį išgerta – juk šeštadienis, toks šiltas ežero vanduo ir svaigus kepsnio kvapas. Kiti dvejojo, lakstė dejuodami, knisosi po vaistinėles, grąžė rankas ar imituodami veiklą maigė ne ryšio zonoje mobiliuosius. O tas nedelsdamas nė sekundės įsitempė mirštantįjį į savo auto ir nudūmė į artimiausią ligoninę.

Ir kurgi tau nesustabdys farai! Plika akimi be jokių prietaisų pamatė ir kad girtas, ir kad smarkiai viršijo greitį. Tik niekas nieko nebaudė. Policininkas persėdo už to žmogaus vairo, kitas savo automobilyje įjungė švyturėlį ir sireną darydamas kelią. Ir beprotišku greičiu per visus draudžiančius ženklus ir raudonas šviesas.

Vos vos nepavėlavo, bet suspėjo. Žmogų išgelbėjo ir šiandien jis tebegyvena, ir gal čia apie save paskaitys. Ir tas vyras, ir tie farai buvo piliečiai iš didžiosios raidės. Nors visi pažeidė įstatymus ir nustatytas tvarkas bei instrukcijas.

Galima parašyti kasdien po skundą dėl kaimyno nuodėmių. Ir kaifuoti prie lango už privertų žaliuzių, kai valdžia atvyksta jo patikrinti. Menkystos ir bailiai patys juk neprieis ir nepasakys, kad taip negerai. Pamatę gatvėje šiukšlę, tokie rašo skundą ar piktą tekstą, užuot ją paprasčiausiai pakėlę. Visko, net smulkmenų reikalauja iš kitų ir nieko, net smulkmenos nedaro patys.

Pilietiškumo neatveža tarnybinėmis mašinomis su švyturėliais pagal skambutį. Tai tavo sprendimas ir veiksmas. Pilietis ne tas, kuris mato šapelį artimo akyje, bet neregi rąsto savojoje. Jis nors ką nors konkretaus veikia pats. Kuo labiau rizikuoja, kuo daugiau savo intereso paaukoja – tuo labiau pilietis. Kai turi tokią galimybę, aišku.

Tai visada nelengva. Reikia nugalėti savo paties stereotipus, rutiną ir aplinkinių susierzinimą dėl sudrumstos ramybės. Ir jau visada įveikti valdžios pasipriešinimą, nes ji žodžiais skatina, o veiksmais tik trukdo. Reikia nebijoti. Įskųsti didelės drąsos nereikia. Nebent įveikti baimę, kad sužinos, jog skundei.

Buvo laikai, kai žiauriai bausdavo už menkiausią politiškai priešingą veiksmą, net mintį. Bet net tada nebuvo taip totaliai, iki menkiausių smulkmenų, kišamasi į asmeninę erdvę, šeimos gyvenimą ir buitį, vaikų auklėjimą. Nebuvo nei tiek biurokratų, nei tiek beprotiškų taisyklių, nei šitiek idiotiškų draudimų kasdieniniame gyvenime.

Tada žmonės vienas kito bijojo, sekė ir skųsdavo. Dabar tai patyliukais skatinama ir po truputėlį sugrįžta. Tik kažkodėl vadinama pilietiškumu. Nors iš tikro tai ne pilietiškumas, o pataikavimas valdžiai ir savo tamsiems gaivalams. Ir labai parankus būdas nukreipti augantį nusivylimą ir nepasitenkinimą nepavojinga, valdžiai naudinga linkme.

Biurokratiją aptarnaujantieji nesnaudžia – prisigalvoja pilietiškumo imitacijų, visokių akcijų su balionėliais ir šokiais prieš biurokratiją. Kad tik nebeliktų noro esminėms valstybės mechanizmo permainoms ir tikrajam pilietiškumui, kurio ji bijo kaip velnias kryžiaus. Reikia, kad reikalautume, ko reikia, o tai dar ims ir pareikalaus, ko nereikia.

Kad runkeliai nepasiustų, senovėj duodavo duonos ir žaidimų. Dabar – skundų ir draudimų. Vyresnybei patinka fragmentuota, susipriešinusi visuomenė. Kuo daugiau tarp savęs pjausitės, tuo valdovams ramiau. Valdžia įsivaizduoja, kad ji yra valstybė. Todėl asmeninį stabilumą ir išlikimą laiko valstybės saugumo garantija.

O yra atvirkščiai. Valstybė, kur vienas kitą įskundinėja valdžiai, vadinama policine. Svetima savo žmonėms, paremta baime ir išorės jėga. Sužlunga ištikus rimtai grėsmei, nes patys šarvuočiai nei važinėja, nei šaudo. Skundikų visuomenė nuo nieko nesigina ir neapsigins. Ir laiko tam neturi, nes užsiėmusi tarpusavio pavydais ir kerštavimu.

Piliečiai yra tie, kurie patys laisvai veikia dėl bendro intereso. Jie į valdžią kreipiasi tik tada, kai būtinai reikia. Jie stiprūs iš vidaus ir jų jėga yra juose, o ne išorėje. Laisvųjų valstybė paremta ne draudimais, skundais ir baime. Ją galima okupuoti, bet neįmanoma nugalėti. Deja, mes prie tokios ne artėjame, o tolstame.

algimantasrusteika.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
39 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Kas dėl tų skundikų ( beldikų )  ..

Tai ta lazda gi visada turi du galus . Vokiečių tauta tigi per amžius buvo ir yra pavyzdinė skundikų tauta – pvz gestapui reikėjo žymiai žymiai mažiau darbuotojų negu tam NKVD , tam , kad viską sukontroliuot. O mes gi norim gyvent , jei neklystų , kaip vokiečiai, o ne kaip rusai ? Tiesa, dabar ir tiem vokiečių saugumiečiam iškilo problemos su tai atbėgeliais-teroristais – jei jie , t.y. ta musulmoniška publika, neskundžia vienas kito, tai kaip gi sugaut tuos teroristus ?

Ne lygis

Kai straipsnis pradedamas nuo bezdėjimo temos, tenka kuo greičiau uždaryti, kad nepasmirstų.

Tarabilda Redakcijai

Patarčiau neįsileisti į diskusijų lauką rinkiminės agitacijos ir propagandos bei partinių skelbimų tolių kaip „šiandien”.
Už skelbimų skelbimą turėtų būti mokami pinigai, nurodant užs.nr., o čia gudručiai įsigudrina savo reikaliukus spręsti anchaliavai.

mūsiškių PRIVALO bijoti

visi esame nuodėmingi.
tik ne mūsiškiai.
mums viskas galima (oleko, masiulio, kirkilo pavyzdžiai)
o kiti PRIVALO bijoti ir būti baimėje!!
mūsiškių Partija žino, ką daro !!

R. Zinkevičius

Pranešu, kad 2012-06-05 apie 13,00 val. Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kauno miesto Centro policijos komisariate buvo gautas pil. Neringos Čepaitienės telefoninis pranešimas (jos tel. 868502000), apie tai, kad „Nemuno krantinêje prie Aleksoto tilto ant sienos paišo” (ROIK 0112000298667). Siekdamas išsiaiškinti vykio aplinkybes tiksliau, aš paskambinau įvykių registre nurodytu telefonu ir pasikalbejau su piliete Neringa Čepaitiene. Pranešėja man nurode, kad 2012-06-05 grįždama į namus iš darbo pastebejo, kad grupė jaunuolių, kurie gali būti ir nepilnamečiai, piešia ant Nemuno šlaito atraminės sienelės. Pastaroji nurodė, kad policijai skambino pasipiktinusi del to, kad miesto centre, miesto reprezentacinėje vietoje asmenys piešdami šalia užrašo “LIETUVA”, gadina miesto jvaizdj. Moteris nurodé, kad i policiia skambino norėdama išsiaiškinti ar šie asmenys turi Savivaldybės leidimą piešti, o jeigu… Skaityti daugiau »

Kas straipsny nepatiko

Maniau kad izeidinejimo kultura budinga Uzkalniui netinka Rusteikai.Nedrykime pensininku,senuciu keiksmazodziais.Tai tiek.

Julius Puras

” Nevykėliui svarbu stebėti kitus, kad nematytų savęs.” Čia Rusteika kalba apie save. Čia jis skundžia visuomenei savo isivaizduojamus skundikus. Paranoja? Kas dėl tiesos.lt darbininku tai jie eilini karta „užmiršo” paminėti vieta kurioje gimė tai yra akcija neužmiršim, nesitrauksim. Rusteikos eilinis pliurpalas ir delfio „aktualijos” yra kur kas svarbiau tiesos.lt darbininkams. Aš tame nematau nieko bloga jaigu ne tai kad užvaldytas akcijos pavadinimas po kuriuo rašomi visokiausi pliurpalai.

Rusteikos nurodymai liaudžiai

Nebendraukite su policija, neskųskite žmogžudžių, prievartautojų, plėšikų, vagių, girtų vairuotojų, nes gėda būti skundikais. Praeikite pro šalį kai matote dešimt paauglių daužant vieną vaiką. Nesikiškite, neskųskite, skundiku būti gėda. Užsimerkite ir praeikite ramiai, giliai kvėpuodami, nesinervuodami….

Skaistė Vagytė

Teisingai, skundikus reikia bausti. Mūsų šeima nekartą yra nukentėjusi nuo skundikų. Kartais atrodo kad nebeįmanoma tęsti šeimos verslo. Reikia įstatymų, leidžiančių skundžiamiems žmonėms gintis, net ir panaudojant šaunamus ginklus.

Pikasas

Pilietinei visuomenei reikalingi ir draudimai, ir reikiamos informacijos pateikimai. Be to nebūtų įmanoma tikėtis, kad visi elgsis padoriai ir niekaip nenusikals. Tačiau skundimas skundimui nelygu. A.Rusteika suplaka viską į vieną katilą ir pasišaipo taip, kaip jis moka. Beje. Jei yra daromas nusikaltimas, o aplinkiniai tik stebės ir reikiamai neinformuos tai dažnai netgi galima bus tokius stebėtojus laikyti nusikaltimo bendrininkais. Vienas dalykas, kai tu buvai KGB bildukas ir informuodavai saugumą apie rezistentus ar miškuose nuo okupanto teroro besislapstančius ir visai kas kita kai skundžiama tik dėl asmeninių merkantilinių siekių gauti iš tokios informacinės veikos asmeninės naudos. Abu atvejai yra atgrasūs, bet jų niekšiškumo laipsnis skiriasi iš esmės. Autorius pateikia ekstremalų atvejį, kai reikalinga skubi medicininė pagalba, o galimybė gelbėti išlikusi tik… Skaityti daugiau »

Julius Puras

Apie ką ir kalba. Pliurpalui Rusteikai džiugi žinia Olaga Girdauskienė nuteista už tai kad klausėsi pedofilijos bylos liudininkės liudijimų apie pedofilų orgijas. Jos nusikaltimas prieš apstinentinius pliurpalus tas kad netilėjo ta prasme pliurpalo kalba kalbant skundė.

grumstas

Pikasas tuoj atkapsto autoriui kaip kontrargumentą sovietmečio partizanų įskundimą… Bet autorius kalba ne apie tai, o pvz. apie kad ir tokį: Vaigausko rinktinei buvo nusiųstas anoniminis skundas dėl kažkokio tai kandidatuojančio į Seimą šiuose rinkimuose daromos nuodėmės ar pažeidimo. Jeigu parašyta įstatymuose, kad anoniminiai skundai nenagrinėjami , netiriami, tai tokio įstatymo reikalavimo ir privalu laikytis.bet Vaigauskas imasi tirti, nes tai palietė, galimai, jo proteguojamos partijos kandidato interesus.. Štai ir kalbam apie tokius valdžiai patogius skundikus. Arba pvz; skundžiamas koks nors verslininkas, kad kažkas nepatinkajo kaimynui, nors licencija veikali išduota, pinigai mokami į biudžetą, žmogui nereikai emigruoti svetur…tada tikrintojų tabūnai užpuola nelaimėlį ir randa , nes reikia rastipažeidimą, O už ką gi mokama tikrintojui alga ir padidinta premija? Už tai kad… Skaityti daugiau »

Pikasas > grumstui

Jei jūs nesuvokiate apie ką kalba autorius, tai prie ko čia mano paminėtas vienas ar kitas palyginimas. Kur jūs matėte Z.Vaigausko skundimus. Jis tik slėpė tai, ką privalėjo perduoti prokuratūrai bei paviešinti visuomenei. Beje, mano komentaro jūs, kaip suprantu, taip pat nesupratote. Deja…

grumstas 2

Išmokit skaityti tekstą:
„Taip, būna kada reikia nedelsiant pranešti kam reikia. Bet čia ne apie daromus nusikaltimus, baisius pavojus ar krizes, o apie paprastas, buitines situacijas. Apie gyvybei ir valstybei nepavojingus įvykius, iš kurių susideda didis gyvenimas.”

grumstas 2

Išmokit skaityti tekstą:”Taip, būna kada reikia nedelsiant pranešti kam reikia. Bet čia ne apie daromus nusikaltimus, baisius pavojus ar krizes, o apie paprastas, buitines situacijas. Apie gyvybei ir valstybei nepavojingus įvykius, iš kurių susideda didis gyvenimas.”

grumstas 2

Išmokit skaityti ir paskaitykit 4 pastraipą. Paaiškės, kad jūs laužiat iš piršto argumentus, kad įrodyti tai ko nėra ir patvirtinti išankstinį nusiteikimą. Nesolidu.

Julius Puras

Pliurpalai Rusteikos ir juos premijuojantis tiesos.lt turėtų džiūgauti kad valstybė griebėsi persekioti pačią didžiausią skundų rašytoja tai yra pedofilų klano ir pliurpalu kalba kalbant skundike N.Venckiene. 200 skundų parašė su savo a.a. broliu prieš pedofilų klana. Kiek aš supratau tai pedofilų klano ir savo balkone š…..io Rusteikos skųsti negalima. Nes už tai grese susidorojimas su skundikais valstybiniu lygiu.

Jaigu rimtai tai tiesos.lt darbininkai diskredituoja katalikų kronika, akcija neužmiršim, nesitrauksim ir taipogi visus tiesai neabejingus žmones.

Pikasas grumstui

Bent jau pavadinimą būtumėt perskaitę…

GRUmstas>

Vlad Mazelis II · Lietuvos muzikos ir teatro akademija Jeigu paskelbtų tokių anoniminių skundų statistiką , skundų gausa , tikiu, jus nuteiktų kitokiam šio straipsnio įvertimui. Toks padidintas skundųs skaičius rodytų, kad valstybėje piliečiams nėra patogu gyventi, kad biurokratinis valdžios aparatas neįstengia susitvarkyti su itin smulkiai reglamentuojamu mūsų gyvenimu. Štai jums pavyzdys, kurių pageidavote ; anadien per LRT buvo pokalbis, kad tie , kurie bus pagauti vežantis iš autoserviso pakeistas nusidėvėjusias savo automobilio padangas bus kartu su autoservisu , atlikusiu šias paslaugas, baudžiami gan nemažomis sumomis. Štai aš , parsigabenantis , mano požiūriu dar tinkamas padangas į namus , būsiu už tai baudžiamas, arba galėsiu būti nubaustras, jeigu tikrinantis biurokratas nepasigailės. Štai tokie abejotini įstatymai. papilti iš gausybės rago, sukuria… Skaityti daugiau »

Julius Puras

Nemanau kad skundai yra blogai tik klausimas kas juos vertina sugeba atskirti faktą nuo žmogaus įsitikinimu. Arba dar daugiau nuo prasimanymų. Ir atvirkščiai. Skundą vertinantis faktą gali palaikyti prasimanimu. Tai yra žmonės turi išmokti skirti faktus. Kaip ir žurnalistika nuo pliurpalistikos. Ar aš neteisus?

Vladas Maželis GRUmstui

Nežinau kaip pas mus JAV būtų jei panorėčiau senas padangas pasiimti namo. Niekada man tai į galvą neatėjo daryti. Manau, natūralu yra siekti kad senos padangos nesimėtytų bet kur. Ir neaišku, kam reikia senų padangų, jei nusipirkote ir turite naujas? Negalvokite kad kitose šalyse yra daugiau laisvės. Štai JAV gausite antrankius ir praleisite naktį kalėjime, o po to gausite rimtą baudą jei policininkas pastebės jus geriant alų gatvėje ar kokiame parke (Išimtis – Las Vegas, kur lengvą alkoholį gatvėse gerti leidžiama). Tas pats jei automobilyje vešitės atidarytą butelį alkoholinio gėrimo ar nors išardytą paketą alaus. Mūsų gyvenamoje Floridoje negalima rūkyti niekur kur tik renkasi žmonės – net ir lauke, išskyrus retai kur randamas specialiai rūkymui skirtas vietas. Kai kuriuose municipalitetuose… Skaityti daugiau »

Tarabilda

Kad Amerikoj daugiau idiotų negu Lietuvoje, tai tikriausiai niekas nesiginčys. Daug kartų daugiau. Idiotizmo taip pat. Netelpa galvoj iš ko jūs renkatės sau prezidentą. Su tokiu mentalitetu pridarysit pasauliui bėdos ne mažiau ir už Putiną, taip kad nereikia mūsų mokyti apie gyvenimo taisykles.
Idomesnis man GRUmsto komentaras apie padangas. Kodėl padangos užkliuvo mūsų valdžiukei? O atsakymas visai paviršiuj. Prisiminkit Maidaną. Kas jį išgelbėjo, kas buvo pagrindinis barikadininkų ginklas? Padangos.

Julius Puras

Jūs Tarabilda per daug prisižiūrite putiniškos propagandos apie JAV nu o Vlad toliau kaip Florida Amerikoje daugiau niekur nėra buves. Gal tik girdėjas apie Las Vega.

Vladas Maželis

Rusijos propaganda atkakiai perša jums mintį, kad visas pasaulis yra blogas, supuvęs, iškrypęs, ištvirkęs, valdomas baisių, godžių kapitalistų, bilderbergų ir žydomasonų, kad jums, lietuviai, nepakeliui nei su Europa, nei su Amerika, bet tik su Rusija – aukštos moralės ir gerbūvio švyturiu pasauliui.

Bet tai yra absurdų absurdas. Lietuviams laikas apsispręsti – ar jie su ES, NATO ir JAV, ar su Rusija, ar vieni. Jei vieni, tai reikia rimtai pasirūpinti naudingomis iškasenomis – rasti kur išsikasti naftos, dujų, aukso, deimantų ir kitų gėrybių kad būtų kuo užmokėti už geidžiamas vakarietiškas prekes ir mėgautis savo saugiu „savarankišku” gyvenimu tautinėje valstybėje.

Vladas Maželis Juliui Purui

Per 33 metus JAV išvažinėjau skersai ir išilgai po daug kartų. Štai Havajuose lankiausi net 5 kartus, Las Vegas – šešis. Bet aišku jūs visi apie viską žinot daugiau ne tik už mane, bet už visus pasaulio ekspertus. Vieninteliai Tie-SOS turėtojai ir sargai.

Juozapas dėl pastabų apie padangas

Padangos… Maidanui….
Gerai pastebėta, pavydėtinas reżimo budrumas.
Hmmm to pavydėtino budrumo dar daugiau bus vai-vai „rinkimuose”.
Štai, mačiau yra svarstoma eiti balsuoti, paimti biuletenį ir neštis jį namo.
Kažkas taip sugalvojo protestuoti.
Bet,…
Aißkinu- atējai, užsiregistravai balsavimui, gavai popierius…
Liuks! Vai-vajai sumes pasiruoštus popierius už tave ir dar su ” teisingais” kryžiukais.
Kaip?
Labai paprastai. Kaip sakė vinas petrsonažas- ” rankų miklumas ir jokios apgavystės”.

Yra tik vienas būdas- akivaizdžiai tuščios cirkų apylinkės ir dėl neatėjusių piliečių neįvykę „rinkimai”. Kai ateina 10 %, suchemičinti iki 40,1 % lankomumo minimumo nesigautų .
Tereikia nenueiti.
Labai sudėtinga?

Marginalas Tarabildai

Prezidentą Amerikai parenka Bilderbergo elitas, o Jūsų minimi JAV idiotai tik patvirtina (žinoma, gali laimėti ne Tas, bet Kitas – jų visada būna su atsarga, kad „laimėjusiems” rinkėjams liktų malonus laimėto sportinio žaidimo jausmas).

Julius Puras i Vlada

Išvažinėjote visa amerika ir visur tokia pati tvarka kaip Floridoje?

Ir tą Vladai, gerbema N.Venckienė padėjo savo broliui parašyti daugiau kaip 200 skundu valdžiai bet valdžia i tai neregavo gal galėtumėte tai pakomentuoti?

Julius Puras i Vlada

Pavyzdžiui sakote kad viešai alkoholio vartoti amerikoje negalima. O jūs kada nors važiavome Chikagoje su metra. Nes kaip tik aš dabar važiuoju o priešais mane vyrai saikingai iš netgi nepridengtų skardinių budvaizeri gere.

Vladas Maželis Purui

Aš niekada nerašiau kad JAV niekas nepažeidinėja įstatymų ir taisyklių (ypač Chicagos durnyne).

Taip pat gerai žinau kad pas mus mūsų County Sheriff’s Dept. nagrinėja tik apie 5% gautų skundų, nes absoliuti dauguma jų yra nesąmonės. Jie yra gavę ir ant manęs vieną skundą ir iškart išmetė jį į šiulšlių dėžę.

Julius Puras i Vlada

Kokių taisyklių? Amerika tai didelė demokratinė šalis kurioje žmones patys kuria taisykles. Jaigu jums Floridos pensininkai sukūrė taisykles tai jos neveikia kitose vastijose.

Ir dar tu Floridos kaimieti Cikagoje geruose rajonuose niekas taisyklių nelaužo. Kaip ir tie metra keleivei nieko jie nelaužo. Paprasčiausia tai nėra pensininkų ar mormonų valdoma vietovė ir tiek.

Julius Puras

Ir dar Vladai. Gerbema N.Venckienė kuri padėjo savo a.a. broliu rašyti skundus valdžiai iš valdžios negavo jokio atsakimo. Pedofilijos byla valdžios buvo vilkinama toliau.

Autoriui

Jūs rašot gerus straipsnius, bet, pagal komentarus, skaito skaitytojai na, kaip čia pasakius. Jiems reikia suprantamų straipsnių. Ir trumpų.Tas tą papjovė, tas tą apgavo, tas tą apskundė. Va čia tai būtų aišku net muzikos ir teatro akademijos „garsenybėms”.

Julius Puras i Autoriui

Ta prasme cinizmas nebešildo daugiau žmonių sielų. Žmonės nori tikrų jausmų bet ne cinišku papliurpimu nuo sofkės bežiūrint tv.

Julius Puras

Grįžtant prie tiesos.lt tai jos niekados nebuvo nuoširdžios. Netgi tie reportažai iš Daukanto aikštės buvo su kameros pakreipimu reikemu kampu kad į ją nepatektu nereikalingi žmones. Tiesos.lt visados tokios buvo kaip jas iliustruoja Rusteika ir Karbauskis. Galbūt tik dabar nesitraukė kauke. Ka galvoju kad dėl visų tų negandų Lietuvoje didžiausia kaltė priklauso informatikam kurie su juodosiomis informatikos technologijomis sujaukė Lietuvos žmonių sąmone. Sujaukė ir toliau sau ciniškai jaukia.

grumstas.>

Vladas Maželis GRUmstui 2016-09-19 22:01

Vežčiausi žiemai ar vasarai pasikeitęs, arba tvarkydamas seną garažą,( aš gi negaunu amerikietiškos bent pensijos, kad įstengčiau nusisamdyti atliekų surinkimo firmos šiai paslaugai))… O ,be to, gyvenimas tiek įvairių situacijų pagimdo, kad joks įstatymų leidėjas nė dalies nesusapnuotų…

>Autoriui

Teisingai. Juliukamspurukams ir kitiems idiotams reikia paprastučių tekstų pagal jų galimybes. Geriausiai keleto primityvių lozungų, kuriuos būtų galima užsirašyti ant kartono lentelių, pasikabint ant kaklo ir skanduoti, skanduoti… nepergyvenkit, tokių kvailių tik keletas, jie savo aktyvumu kompensuoja intelektualinį deficitą ir sudaro regimybę, kad jų daug. Tai tik vieniši dundukai, i kuriuos galima ir reikia tiesiog nekreipti dėmesio, kaip į žvirblius krūmuose – čirškia ir tiek.

Julius Puras

Kažkokiu tai konspiraciniu pliurpalu reikia tik paranojikams kurie gyvena kitame pasaulyje. Kaip matau tiesos.lt darbininku ir yra tikslas apgyvendinti žmonių sąmones pasaulyje kuriame nieko daugiau kaip cinizmas nėra.

liūdnas

„Matyt, todėl, kad skundimas – bailio pozicija. Kai sieki ką nors padaryti ne pats, o kito rankomis.” nesupratau, kaip autorius siūlo kovoti su nuodingais dūmais, sklindančiais iš žemiau esančio balkono, patiems – ar lipti balkonais pas rūkantį ir išmesti iš jo burnos degančią cigaretę – tada muštynės garantuotos? įstatymo draudimas reikalingas, kad po keleto kultūringų prašymų nerūkyti ir nenuodyti kaimynų būtų galima rūkalių nubausti pagal įstatymą. kitas kelias yra muštynės, kuris būtų savivaldžiavimas ir abu būtų neteisūs. juk ir dabar galioja analogiškas draudimas rūkyti daugiabučių namų laiptinėse – ir nuo to nei policija sugriūna, nei skundikų visuomenė neatsiranda. „Jei ir toliau taip eisis, neužilgo gatvėje ar miegamajame, o balkone tai jau tikrai, bus uždrausta nusipersti.” autorius dabar gali ir persti,… Skaityti daugiau »

39
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top