Algimantas Rusteika. Išėjusiųjų pas kitus niekas nelaukia

Veidaknygė

Kas gi jums, vargšams, tą pilietybę atėmė? Patys atsisakėt, pasirašėt, prisiekėt kitai valstybei. Išsiskyrėt su žmona, pasižadėjot kitai, bet vis knieti „neprarasti ryšio“ ir pas tą buvusiąją dar „byškį“ kartais nueit..?

Kuo daugiau emigrantų, tuo daugiau politikų, kurie nori jų balsų. Ypač konservatoriai tamposi, nors jie tuos žmones ir išvarė. Tai jie griežtus pilietybės kuoliukus į Konstituciją sukalė. Ir gerai padarė, beje. Bet dabar tą pamiršo. Mat jiems balsiukų pritrūko.

Pilietybė kilo iš pasirengimo ginti savo pilį ir savuosius, ištikimybė yra ženklas, pagal kurį atskiria savą nuo svetimo.

Retorinis klausimas – jei esi dviejų valstybių pilietis ir tarp tų valstybių kyla karas – už kurią kausies? Kurią pasirinksit, teisingieji ir sąžiningieji, kad tai būtų teisinga ir sąžininga?

Pilietybė nėra pasas, kurį gali ant sienos parodyti. Tas dokumentas tik paliudija pasirinkimą ir ištikimybę tam, kas esi, kur esi ir su kuo esi. Jei gali turėti du sutuoktinius, tai kodėl ne tris ar ne trisdešimt tris? Juk principai, argumentai ir logika tokie patys. Jei galiu turėti dvi, tai galiu ir šimtą dvidešimt dvi pilietybes.

Dabar viską galima pasirinkti – automobilį, pilietybę, lytį, įsitikinimus, alaus bokalą, sugulovą, tėvynes. Viską pagal tai, kas tuo momentu patogiau ir naudingiau. Ko labiau norisi.

Ir renkasi laisvę be atsakomybės ir teises be pareigų. Kas iš principo neįmanoma, bet mirštančiame pasaulyje viskas įmanoma, net ir tai, kas tą pasaulį daro nebeįmanomą.

Tikrų ir teisingų dalykų niekas nepasirenka ir nerenka kaip grybų. Ir apie tai net negalvoja ir nediskutuoja. Net tokio klausimo nekyla – esi toks, su tais ir ten, kur esi.

Tavo Tėvai, tavo Žemė ir tavo Tauta yra tavo. Gali išvykti, kur geriau, ir vėl parvykti. Bet dėl naudos atsisakyti tėvo ir motinos ne tik tavo teisė ir apsisprendimas, bet ir atsakomybė. Išėjusiųjų pas kitus niekas nelaukia.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
taip

Šventi žodžiai apie esmę. Žinoma dėl jaunimo balsų, pridėjus elektroninį balsavimą jau ir turi vadžias rankose. Signataras Ozolas tur būt kapuose vartosi, kai dabartinis Seimo pirmininkas apie dvigubas (ko ne penkiagubas) pilietybes svaigsta.

Dzeikas

1) Pilietybes NEGALIMA atimti jei ji yra prigimtine.Jokia zmoniu valdzia neturi tam igaliojimu. 2) Todel emigrantas gali drasiai imti salies kur gyvena pilietybe ir neinformuoti apie tai Lietuvos instituciju: avyzos pas arkli nevaiksto. 3) Abriedukai valdzioj pasisavino teises, kuri priklauso TIK ASMENIUI ir Tam, Kuris Suteike prigimtine teise i Lietuvos pilietybe, – tegul jie ja ir realizuoja. Patys atsisakysite – busite kvailuciai pilantys vandeni ant abrieduku ir amsinciu jiems i tona „patriotu” maluno. Autorius apsimeta arba isties durnelis nezinantis susiklosciusios praktikos kaip spresti tokias kolizijas. Jeigu valstybes karo stovyje , pilietis 2-gubos pilietybes pagrindu turintis prieso pilietybe negali buti pasauktas i karo tarnyba.Praktikoje net savanoriu stengiamasi neimti.Pvz., vokieciu tautybes kariai IPK metu Prancuzijos Svetimsaliu Legione buvo laikomi toliau nuo fronto… Skaityti daugiau »

Dzeikui

Tai kaip fain, karas ir kariauti nereikia, tegu kiti žūva. Esi labai logiškas.

Labiausia žeidžia

materialios gerovės iškėlimas prieš šventus dalykus.Ir jei valdžia pradės garbinti materialios gerovės stabą,tada gero nelauk,dangui tas nepatiks.O taip reiktų išsaugoti šią Dievo dovaną Lietuvą.Antros tokios jau nebus.

Jie vis kalba,kad ten

geriau,ten gyvensim,čia tik į svečius ar grabuose parvažiuosim.O gali būti taip,kad nebus kur grįžti.Kas nurodė, kam saugoti ir išsaugoti Lietuvą,o kam ši pareiga negalioja.”Rinkis šiandien,kam tarnausi”…Mes irgi turim būti emigrantams reiklūs ir nepataikautii.Nepakibti ant jų graudulingų ir gudrių pasakojimų.Ne karo metas.Padirbėjai ir grįžk.

Ar nebus taip,kad

dviguba pilietybė dar labiau pasaktins emigraciją?

Nejaukite proto!

Nesuprantu, ko visi čia svaigsta apie „emigraciją” ir „emigrantus”?
Gal pradžiai išsiaiškinkite žodžių reikšmes.
Skirkite pabėgėlius nuo uždarbiaujančiųjų užsienyje.
Kur čia pilietybės klausimas?

Dzeikas

Labiausiai zeidzianciam:
Ir Kartagina buvo kai kam „Dievo dovana ir kitos tokios nebus”. 3-iajame Punu kare romenai pribaige Kartagina, paeme sturmu pati miesta visa sugriove , sudegino ir arklu isare.Po to uzpyle storu druskos sluoksniu.
Jus ka manote, romenai zudikai ir plesrunai sugriove taikiu kartaginieciu valstybe?
(Ciceronas:”Kartagina turi zlugti!”)
Kartaginoje buvo labai ziaurus paprociai netgi pagal antikos standartus: vaiku aukojimas(suaugusiu neaukojo, juos kankindavo publikai palinksminti), masines zudynes, karo belaisviu parodomasis luosinimas.
Visada yra 2 tiesos puses.Abi reikia zinoti.

Dzeikui

Nekvaršink galvos savo „filasofijom” visai ne į temą. Manau be reikalo vargini save ilgais titirambais, bet jei nori, prašom, man tavo laiko negaila, man gaila savo laiko, todėl tavo „paklodes” apeinu. Gražių švenčių ir sėkmės.

Tikrai

Griežtai, bet teisingai: „Tavo Tėvai, tavo Žemė ir tavo Tauta yra tavo. Gali išvykti, kur geriau, ir vėl parvykti. Bet dėl naudos atsisakyti tėvo ir motinos ne tik tavo teisė ir apsisprendimas, bet ir atsakomybė. Išėjusiųjų pas kitus niekas nelaukia.“ Pabūnat, užsidirbat ir grįžtat.

Dzeikas

Dzeikuijui:
Protingi mokosi is svetimu klaidu, kvaili – is savu.O Lietuviai klaidu nedaro, o i sh. neisbrenda nes kiti neleidzia: rusai, lenkai,ES, amerikieciai, latviai ir savaime aisku zydai.

Liepa

Tėvynę puoselėja, saugo, kuria, gina gyvieji, o ne mirusieji.// Jei gyvas būdamas nebuvai savas, tai miręs ir pasilaidojęs savo šaliai nieko garbingo nebenuveiksi.//
Iš pirmo žvilgsnio emigrantų naudos Lietuvai kaip ir nėra: tai, kad sugrįžta ir pasipuikuoja savo sėkmingumu ir finansiniu gerbūviu prieš „čiabuvius” yra puikybė, o tai, kad materialiai reikia paremt tėvus ir gimines, tai tokia padoraus žmogaus pareiga yra visose tautose.//
Džiugu, kai emigravę lietuviai nuoširdžiai pasidalina savo gerumu padedant surinkti lėšas sunkiai sergančiam vaikui, bėdon papuolusiems gaisro ar kitokios nelaimės atveju.// Kita vertus, ar mes ,čia tebegyvenantys, sukuriam galimybes emigravusiems tikslingai prisidėti savo energija, lėšomis, žiniomis prie Lietuvos išsaugojimo? Deja, nelabai…//

Emigrantas

Rusteikai ir Co. Atimkite mūms pilietybes, išstokite iš NATO ir ES ir kai Astravo elektrinė „netyčia” ims nuleidinėti radioaktyvius garus vėjui pučiant Vilniaus pusėn ar irgi „netyčia” susprogs, ar kai Paleckis, R. Paulauskas, Vaišvila, Puidokas, Subotinas ir Nakas parveš Putino saulę iš rytų, neprašykite mūsų užstoti ar jus priimti. Neužstosime ir nepriimsime, nes svetimi jums esame. Sudieu….

Mieli emigravusieji

susipriešinti daugiau negu lengva, išsaugoti pagrindą kalbėtis – nepalyginamai sudėtingiau, bet gal jau metas mums visiems išaugti iš paauglystės durų trankymosi ir mokytis elgtis nors kiek brandžiau. Ir emigravę, ir pasilikę turime savų motyvų – pamėginkime juos suprasti. Štai Rusteika išsako savus: emocinius, vertybinius ir praktinius. Tarkim, kiltų karas su Rusija ar, kaip rašo Emigrantas, sprogtų Astravas… Čia jau kraštutinumai, ribinės situacijos… Ir jose net ir dabar pyksantys ant LT elgtųsi, tikiuosi, kitaip nei dabar žada… Bet vis tiek tai būtų tik lašas jūroje, nes viskas, ko galima būtų tikėtis iš emigravusių piliečių, tai apgailestavimų, peticijų-laiškų, gal dar rengtų labdaros vakarėlius ir rinktų paramą? Bet ar tikrai TAI būtų sąžininga, ar TO užtektų, jei mes vis dėlto esame šeima, vienos… Skaityti daugiau »

Dzeikas

Buvo cia istorija berods kazkur afrikoje vietine mumbo-jumbo gentis uzgrobe prekybini laiva ir parikalavo ispirkos uz jureivius.Ten buvo 2 Lietuvos pilieciai.Uz juos pareikalauta ~$50 tukst. Tautine valdzia islemeno kazka „mes neturime pinigu…” Ne tiek svarbu kuo ta istorija baigesi, taciau ateityj turbut bus taip: Somalio piratai pagrobe jureivius ikaitais amerikiecius greiciausiai paleis (jankiu laivynas gali atplaukt ir issaudyt visa ciabuviu kaima), uz kitus paprasys ispirkos, o lietuvius nieko neprasys , nes tautine valdziuke „neturi pinigu” o nudaigos kaip benames kates. Na jei pasiseks lieps su kauptuku ju darzus kaupti, beteli nuo piktzoliu raveti.Tiek ta pilietybe ir teverta. Beje, turiu patarima: uzsisakykite falsyva Belyzo valstybes pasa (paladinpress.com) ir pateke i kokiu kandziu rankas parodykite ji.Nebus taip geda,kai valdziuke paskelbs, kad jus… Skaityti daugiau »

albina

Pritariu Autoriui,nes nerandu argumentų prieštarauti.Jeigu parlamente dedama ranka ant konstitucijos,tai ko verta priesaika,jei pagrindinį valstybės įstatymą gali pakeisti apie 100 žmonių?O Ar teisininkų nėra seime ar jie skaityti nemoka?Ar pradėsim prekybą pilietybėmis?

Emigrantui Egidijus

Sudie, didieji patriotai.
Pasirodėt visu gražumu. Nereikia jokių nei straipsnių.

Sigitas

As nelabai ikertu apie ka cia diskutuojama…As buvau isvykes i UK dirbau apie metus tai biski suprantu kas ir kaip…Netempiant gumos noriu pasakyti paprastai as pries dviguba ar triguba pilietybe del paprastos priezasties zmones isvaziuoja is Tevynes ne is gero gyvenimo cia faktas, bet comon chebryte jeigu zmogus nusprendzia savanoriskai taip skant shkia priimti svetimos salies pilietybe reiskiasi jis turi rimtu taip skant ketinimu ar ne, kitu atveju nafig jam ta pilietybe?Tai reiskia paprasta dalyka zmogs gali laisvai rinktis ar jis nori buti protingas ar grazus…Deja vienu metu abu pasirinkimai negalimi…Nematau jokiu prielaidu dvigubai pilietybei nes kitos pilietybes pasirinkimas rodo kad jis savo ateiti sieja ne su Tevyne, tai kam jam ta pilietybe?Gyvendamas UK maciau pakankamai daug tokiu vare ant… Skaityti daugiau »

O man baisiausia

skaityti tokias istorijas – kai lietuvis lietuvį užsieny pavergia, išnaudoja:
http://www.delfi.lt/news/ringas/lit/k-baubinaite-ar-jusu-emigrave-vaikai-ne-vergoveje.d?id=74343496
Suprantu, kad, ko gero, kitokių istorijų – kai pagelbsti – yra ir gal tokių yra daugiau, bet šios žeidžia labai giliai.

Tarabilda

Neaišku apie ką kalbama, kol nežinome statistinių duomenų. Apie kokį segmentą kalbama, keliant bangas dėl dvigubos pilietybės įteisinimo? Kiek yra pilietybės netekusių dėl to, kad gavo antrąją? Ir kiek tos antrosios siekia, žinodami, kad pirmąją praras. Kamuoliukas yra pasiųstas į pačių emigrantų aikštelės pusę. Jie, matot patys asmeniškai prisimti apsisprendimo atsakomybės nenori, permesdami tą dantų skausmą likusiems čia. Priekaištų turim ir mes. Ne karo metu išvažiavot. Atvirai pasakius, didžioji dauguma nusispjovus į Lietuvos pusę. Pažiūrėkim skaičius. Koks išeivijos procentas iš tų 800 tūkst. ateina balsuoti? Nulis su kapeikom. Politinis apskritas nulis. Dipukai kūrė išeivijoje politinę bendruomenę ir veikė, nesvarbu turėjo Lozoraičio pasą ar ne. O ką šitos generacijos vaikai? Jie jau nebekalba lietuviškai ir žalio supratimo neturi, kur yra Lietuva… Skaityti daugiau »

Reikia

tokių straipsnių, reikia tokių žodžių, gal pabus kam sąžinė, gal supras kas amžina. Algimantai, pirmyn.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top