Algimantas Rusteika. Jie niekada neklysta

Lietuviai barzdočiai baisiai jausmingi. Dieną naktį tik myli arba neapkenčia. Jei kokią partiją įsispitrija – balsuoja už, ką ta beišdarinėtų, jei ne – tai ir vaikams su žmona neleidžia. Todėl pas mus svarbiausia ne, kokia yra partija (visos jos „tokios“), o kas lyderis.

Nėra jokios Darbo partijos. Tai Uspaskicho partija ir tokia liks net jam mirus. Lygiai taip paksistai, karbauskininkai, tomaševskininkai, brazauskininkai-butkevičininkai ir t.t. Pavardę šeimai pas mus duoda tėtukas – visa kita tik garnyras, prieskoniai ir kordebaletas.

Štai TS–LKD, per neapsižiūrėjimą pabuvusi ir TSKP. Jų senolis turėjo charizmą ir yra istorija. Jį stebėdamas negali būti abejingas, nesvarbu, ar nutirpęs esi iš meilės, ar spirgi iš neapykantos. A.Kubilius irgi sukėlė emocijų: vieniems – įtūžį, kitiems – norą ginčytis, tretiems – nenugalimą žiovulį.

Net I.Degutienė sugebėdavo sužadinti jausmą. Tegu tik vieną – begalinį, nykų nuobodulį belaukiant, kol baigs samprotauti, bet juk tai žmogiška reakcija! Ir šitų klausantis nekildavo dvejonių – jiems svarbu, apie ką kalba, ir dėl to jie net šiek tiek susijaudinę.

Bet tai jau apaštalų darbai. Stebint modernųjį archangelą jokių emocijų nekyla. Kalba atsainiai, tarsi nuobodžiaudamas. Kaip studentas, atsakinėjantis gerai išmoktą pamoką, ar praktikantas, dėstantis trejetukininkams pratybų uždavinį. Komjaunimo sekretoriaus, kuriam klasėje niekas nedrįsta prieštarauti, tonu.

Šneka labai protingai ir abejingai. Kaip apie jam nesvarbų dalyką, dėl ko jis visiškai nesijaudina. Tik nori išmaniai paskelbti teisingas ir seniai žinomas tiesas, kurios iš esmės jam nerūpi. Jei ir nerimauja, tai tik dėl noro nuginčyti pašnekovą. Jei ir nervinasi, tai tik dėl to, kad jo nesupranta.

Ir žmogus čia nekaltas – jis tiesiog toks yra. Garsi pavardė ir atėjimo į politiką istorija ne tik nepadeda, bet dar labiau trukdo. Nes tik sustiprina ne savo darbu, gabumais ir guzais ant kaktos, o giminyste ir vyresnybės protekcija prasimušusiojo įspūdį.

Tai visiškas partijos krachas. Apie jokius balsų antplūdžius ir nesvajokit. Jie kasdien varva lauk kaip iš kiauro kibiro.

Partijoje tikrai yra vertų žmonių, žinomų politologų, gerbiamų mokslininkų. Ir jau tikrai geresnių oratorių, sugebančių sukelti klausytojo susidomėjimą ir bent kokią emociją. Neabejingų tiems žmonių skauduliams, apie kuriuos kalba. Bet ne jie užsako muziką. Ir partijos dauguma to nesupranta arba pasiduoda vadovybės frakcijų intrigoms ir įtaigai.

Rinkimų rezultatai tą neišvengiamai parodys. Ir vėl visi bus baisiai gudrūs, kai šaukštai po pietų. Tik kažkodėl negaila. Nes tikrai patys kalti. Ir iš kur tas ožių užsispyrimas ir įsitikinimas, kad viską konservatoriai pasaulyje žino ir moka geriau?

algimantasrusteika.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
28 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
28
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top