Algimantas Rusteika. Ką gi, krizė prasideda… Tai ir blogai, ir gerai – kodėl?

Na ką, krizė, kurią taip neigė, ir tebevaidina, jog nėra, – prasideda. Dujų didmena brangsta 6 (šešis!) kartus. Brangs absoliučiai viskas: nuo elektros ir šildymo iki duonos ir druskos. Net į Seimo bendrabutį iškviečiamos mergšės brangs.

Nutylėti nebeišeina, tai į LRT sukviestos jungtinės pajėgos su Kreiviu priešakyje.

Ir ką išgirdo brangūs Lietuvos žmonės?

– Kad tai iš kovidinės krizės išeinančios pasaulinės ekonomikos normalus atsigavimo reiškinys.

– Kad tai rusai kalti, kadangi tyčia neparduoda dujų, nes jiems 6 kartus daugiau uždirbti nereikia ir nesinori.

– Kad Vyriausybė, pareiškusi, jog į kainų reguliavimą nesikiš, duos kam nors kokių nors kompensacijų, nors elektros valstybiniai tiekėjai iš „Ignitis“, vadovaujamos buvusio tarptautinės farmacijos kompanijos „Sandoz“ Baltijos šalių finansų generalinio direktoriaus A.Bortkevičiaus (nes kas gi labiau kompetentingas energetikoje ir piniguose už korporacinio farmacininko finansų galvutę?), pernai išsidalino 85 mln. Eur dividendų.

– Kad reikia plėtoti žaliąją ekonomiką, nors taršos leidimai kainuoja beprotiškai daug ir taip pat žiauriai kelia kainas, o vėjo ir saulės energetika, jei nėra saulės ir vėjo, destabilizuoja energetikos sistemą ir riba jau pasiekta.

– Kad reikia jokiu būdu nepirkti Astravo elektros, nes ji nešvari ir Batka specialiai pastatė atominę, kad ji susprogtų ir Lietuvą su Baltarusija sunaikintų.

– Kad oligopoliniai prekybos tinklai Lietuvoje užtikrina konkurenciją ir mažina kainų lygį.

O ko neišgirdo brangūs Lietuvos žmonės?

– Kad Vyriausybė tuo suinteresuota, nes pakilus kainoms iš akcizų ir PVM gaus daug daugiau biudžeto pajamų, o žmonių nuraminimui panaudos tik jų dalį.

– Kad Vyriausybė „padėčiai taisyti“ ims iš tų, iš kurių daugiausiai krizės bus atimta, ir artimiausiu metu didins mokesčius už dyzeliną, nekilnojamąjį turtą, automobilius, žemę, miško žemę, malkas, anglį, durpes, vandenį, šiukšlių išvežimą, individualią veiklą ir t.t., ir pan., kas kartu su didėjančiomis rinkos kainomis iš esmės dar labiau nuskurdins mažiausias pajamas turinčius gyventojus ir sukels valstybėje augančią socialinę ir politinę įtampą.

– Kad Vyriausybė net negalvoja ir nesirengia svarstyti apie krizės metu neišvengiamą ir natūralų milžiniškų ir dažnai beprasmiškų valstybės išlaidų peržiūrėjimą bei mažinimą ir iš esmės jai ir į žmones, ir į valstybę yra nusispjauti.

Kas blogai?

Nes visiems, ir jiems patiems, bus blogai.

Kas gerai?

Kad tai išplės socialinę valstybės atgavimo ir atsinaujinimo bazę, nes vis daugiau žmonių asmeniškai pajus konservatoriško komunizmo malonumus ir pakels užpakalius nuo sofų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
šmikinytė

-Ot tai „problemas” rado – jeigu reikės, pinigų prisiskolinsim už didelius procentus. Tikrai mokam.
O jeigu ką, dar kokį nors bankelį nusnorinsim.
Su Frikliu iš anksto esam sutarę.

Taigi taigi

Abejoju ar pavyks mirti laisviems, vyriausybė nusprendė artėjantį dujų ir elekttros kainų šuolį po naujų metų, išdėlioti per penkių metų laikotarpį. Tai tas pats, kas imti kreditą, kad galėtum susimokėti už šiuos du produktus. Turint omenyje, kad kainos vietoje nestovės tuos penkis metus, o laikas nuo laiko didės, tai reiškia tik vieną, kad mūsų gyvenimas nuo 2022 metų pastoviai eis kreditan su vis augančia skola valstybei. Visi supranta, kad dujų ir elektros kainų augimas iššaukia ir visų kitų kainų didėjimą. Maisto produktų kainų augimą niekas ateičiai neatidės, tai reiškia, jog skurstančių skaičius ir priklausančių nuo maisto banko malonės taip pat didės arba kažkas panašaus į Kinijos socialinių kreditų sistemą Lietuvoje taps realybe. Elektroninį GP reikės rodyti nei tik „švarcnegeriui“ prie… Skaityti daugiau »

Kokioje dvasioje

valstybė veikia,tokios jos ir perspektyvos.Kokioje dvasioje Mamonos ar krikščioniškoje partijos veikia,tokios jų ir perspektyvos.”Kas turi ,tam pridėta…”

stasys

Na nreikia būti pranašu kad suprasti jog išlaidos pandemijos galiausiai guls ant mokesčiu mokėtoju pečiu . Imti aiškinti kuo virto tos gražios kalbos apie tvarų ekonomikos augimą ir socialine padėtį valstybėje, visa tai dar laukia ateityje . Įdomi pati transformacija žmogaus iš šeimos vertybių karšto ginėjo į paprasta ‘smutjana’. Kai kišenės pilnos akmenų tik laiko klausimas kada delnai patys ims niežtėti, ir nesvarbu dėl ko .

Kažin

Kas per vatnykas tas kur rašinėja po kiekvienu straipsniu pasirašydamas -„liet.jungtinės pajėgos”? Kokio fabriko trolis? Užingridinis?

amam

Mielai paleisciau akmeni bjauriajam stasiui galvon.

tiek

Rusteika – nė žodžio apie tai,kad toks kainų kilimas tiesiogiai nukreiptas į dar didesnį Lietuvos ištuštinimą nuo lietuvių. O kodėl ne ,jei aukščiausioj valdžioj praktiškai niekad nebuvo lietuvių.

Ei Rusteika,

Neperseniausisi rašei, kad konservatorių partiją palieka masiškai daugiamečiai jos partiečiai, kad užsidaro partijos skyriai…
Sakyčiau, nepasitvirtino.
O dėl krizės? Permanentinė krizė jau 31 metus, tad šiuo klausimu nieko naujo.

Stiklo purkštuvas

Kad tik degtinė nebrangtų… 🙂

tiek

„konservatoriškas komunizmas” – kas čia dar per bl…va ? Ką bendro tie ultros gali turėt su teisingumu , žmogus žmogui – draugas , brolis …pagrindine ašimi politikoje. O krizė tik dar kartą akivaizdžiai , prikišamai pademonstruos „nekomunizmo” sukurto neteisingumo jūros tikrą štormą (per kurią politikų išrinktiejį, „mūsų” verslinykai plaukios ištaigingomis jachtomis ,o išplauks su dar prabangesnėmis,garantuotai!!!, kaip VISAD) ,kai likusieji su prakeiksmais/dejonėm apie pražudytus gyvenimus nugarmės dugnan (kaip VISAD).Kad juos kur tuos nevykėlius?

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top