Algimantas Rusteika. Kokie jie būtų dabar?

Ir vėl sausio laužai. Labiausiai nemėgstu to, kas sakyta – šitiek metų jau, viskas prisiminta, parašyta, apmąstyta. Ginčytis dėl ženklų, nors beveik niekas nesupras? Užsidėti ant profilio nuotraukos proginį rėmelį, kad kiti pamatytų, koks geras, pastovėt prie kaitinančios skruostus liepsnos ar šoninėj navoj, kur smilkalai neateina?

Nors šiemet man šventė – pirmąkart po dešimtmečio pirmosiose eilėse nematysiu pagerbiant aukas tos, negyvom akim. Kuri tupėjo žudikų pusėje, o dabar tupi viena naujajam name ir laukia progos sugrįžti. Ir turi šansų, jei laimėtojai dar padirbės, patylėtojai dar padrebės, abejingieji dar patylės.

Taip, vėl parvažiuosit į šiltus namus pavargę, apkabinsit vaikus, dar viena diena bus praėjus. Ir viskas taip, tačiau kodėl tokia tuštuma, kai pasuki į šoną vos per kelis namus nuo centrinio prospekto? Durys storos ir užrakintos, ir šlapias blizgus grindinys, ir eglutės išmestos kaip tada, kai miegojom darbe pasitiesę čiužinius, tikėjom ir laukėm išbandymo.

Kas pasikeitė? Tada buvom jauni ir drąsesni už senolius, pamenančius mirtį ir pralaimėjimus. Dabar mes senoliai, drąsesni už jaunus, kurie neturi ką atsiminti ir neturi ko bijotis, tačiau bijo dėl savo linksmybių, gerovių ir sėdmenų. Laisvai susinaikinsim, būsim laimingi ir šiuolaikiški, kai nebebūsim.

Bet dar esam, nors pasaulis vis netikresnis. Dabar naktis, žiūriu į tamsą ir galvoju apie juos – ne apie tai, kas būtų, jei nebūtų žuvę. Ir net ne apie tai, ką jie dabar mums pasakytų. O apie tai, kas ir kokie jie būtų, jei būtų.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
32 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Žodžio laisvė...

Gėda Kaunui,kad nuspalvino jo centrą masonijos spalva,šitaip apspjaudė TV bokšto gynėjus,ten žuvusius ir sužeistuosius, išsižadėdami lietuviškos tautinės ženklų
ir spalvų atributikos.Nesitikėjau tokios paniekos iš kauniškių pusės.Na dabar,ponai ir ponios,pasipuošę melsvais masonijos ženklais, pirmyn valyti Kuršių Marių nuo fekalijų ir kitokio milijonierių išleisto brudo.

Ramiros

Tikriausiai, tos žydrosios penkialapės nesegėtų ? ….

Autoriui

Aciu.Taiklu ir teisinga.

stasys

Deja deja,ta negyvom akim ir vėl pirmoje eilėje ir pirmuose puslapiuose.Nebus šventės.

grumstas

Galim įsivaizduoti tik , kokie Jie būtų dabar, bet žinom, kokie „jie” yra ir buvo dabar ir dar netolimoje dabartyje. „jie ‘, tai tie , kartu su savo liokajais ir satrapais , kurie tada gėrė , anot Ferensienės prisiminimų, konjaką ir laukė pabaigos tiems idealistams , kurie sulėkė prie bokšto ,kaip Pilėnų gynėjai. Tik skirtumas , kad Pilėnų vadai nebuvo kolabaruojantys išdavikai. Margiriai kartu su savo gentainiais rinkosi mirtį , o ne pasidabruotą 30 sidabrinių išdavystės kelią. ,

mtz.

nesipūskit senoliai dėl prisiminimų. nelinkėčiau tokių prisiminimų niekam. nesigiria pažystamas nei naktim tbilisyje nei kiti draugeliai tarnavę afgane,trumpai kalbėjo ir dėdė viena ausim apkurtęs nuo tanko šūvio sausio 13.

Prašalietis

Visų visame pasaulyje buvusių, esamų ir būsimų „tautinių”revoliucionierių „džiaugsmai, liūdesiai, nusivylimai, širdgėlos” ir t.t. revoliucijų ir perversmų „rezultatais”pasibaigs, kai jie, „naktimis žiūrėdami į tamsą ir galvodami atsimins” ką jau šia tema yra „gero” pasakę žymūs žmonės:
„Revoliucijose būna dvi žmonių rūšys: vieni kurie revoliuciją vykdo, ir kiti, kurie revoliucija pasinaudoja”- Napoleonas Bonapartas (1769-1821);
” Revoliucijas pradeda naivuoliai, jas tęsia intrigantai, jos vaisius valgo niekšai ir nusikaltėliai”- Paul Bourget / rašytojas, 1852 – 1935
„Visos revoliucijos yra pradedamos idealistų, tęsiamos griovikų, ir užbaigiamos tironų”. – Louis Latzarus žurnalistas, tyrinėtojas,biografas,rašytojas(1878-1942)

stasys

– kaip tik manau kad autoriui trūksta dvasios stiprybės nesigraudenti kas karta suklupus , o va tokie pareiškimai ir šeip rodo silpno žmogaus kojas .cit. ” Nors šiemet man šventė – pirmąkart po dešimtmečio pirmosiose eilėse nematysiu pagerbiant aukas tos, negyvom akim.”. Ne gražios akelės Lietuva gelbsti ir ne autoriaus pasi graudenimai patriotu nugaras ištiesindavo ..:)) Sausio 13 ta diena kai autorius galėjo pilnai ir patylėti .

štaziui

O tu supistas režimo cholujau- ar kada randi progą patylėti?

stasys

Tokia diena grąžos negausit persidažę patvoriu patriotai .

Lietuvių liaudies pasaka .

Apšerkšnijo mūsų kiemas-šalta,balta kur dairais
Ilgas pasakas lietuviams TV seka vakarais.
Apie tai,kad išsirinkom protingiausius iš visų
Kurie apie mus galvoja-dieną naktį,iš tiesų!

Kad išsunks iš šūdo varškę,visą šalį pamaitins,
Kad už įkvėptą deguonį-mokestėlį pasiims.
Betgi skaitėm „Čipoliną“ mes vaikystėje visi
Tik iš pasakų išaugom,ne visi,oi ne visi!

O seime nykštukai sėdi,aukso šaukštai tarp dantų…
Kad tiktai neprasižiotų,nes pasmirs nuo jų minčių.
Lietuvaičiai-gero būdo (tikisi gerų laikų)
Šlept ant šūdo ir užsnūdo…metų trisdešimt ilgų.
.

Gerbiamieji, pagal manipuliacijų aprašus

stasys ir jo ‘persekiotojas’ yra vienas ir tas pats asmuo.
Todėl nė į vieną nekreipkite dėmesio, neskaitykite ir niekaip nežymėkite.
Į š. nelipama ir juo net batų padų nesitepliojama – š. tiesiog apeinamas.

stasys

🙂 ‘stasys ir jo ‘persekiotojas’ yra vienas ir tas pats asmuo.’.. va tai tau išvados .:) Parašiau tiesa kad autorius atvirai nusišneka , kažkam ėmė ir sukilo spaudimas .

Dzeikas

„…pirmąkart po dešimtmečio pirmosiose eilėse nematysiu pagerbiant aukas tos, negyvom akim.”
Ant ko koja keli, Algimantai? „Ta, negyvomis akimis” tauta pastate ir laike 10 metu.Ne is dangaus nukrito.

Kontoriniai bukas ir dar bukesnis pamatė, kad

stasys ir anti-stasys užkardyti, iškart mestlėjo ‘amerikoną’ Dzeiką.
Užuojauta, kad net ir turėdami pinigų, neturite profesionalesnių samdinių.

ah1

realistai

>  2020-01-13 16:13

Kaunas jau seniai nebekaunas.

stasys

Man tikrai gaila kad ta „mėlina gėlelė” taip bukina tu nuolat čia ašarojančiu protus. Nesugebėjimas tokia diena rasti bendru temų visiems diskusijai ir liūdesiui ..tik paryškina kiek ta visuomenės dalis vieniša savo noruose. Kol vieni tarnauja simboliams kiti jais džiaugiasi , randa bendras sueitis pabendrauti prisiminimais ir nepuola koliotis tik pamačius ja kieno nors krutinėję . Toks patriotizmas neturi ateities .. ir primena ‘ciklopą vienaakį’ ..

to: stasys        2020-01-14 7:33

stai tokie cholopai, kaip Tamstelė ir nori, kad primetėt nezabudkę ir visi tyli nuščiuvę tokią dieną, nes kita ,,tokia diena” bus po metų. Ir vėl norėsi užčiaupti metams? Netylėti. Jokiu būdu. Priešintis mūsų Laisvės simbolių naikinimui. Tokią dieną visur turi būti tik Trispalvė, Vytis, Gedimino stulpai. Žuvusių pagerbimas, prisiminimas dėl ko ir už ką jie žuvo. Gėda LR Seimui. Galų gale Prezidentas pagerbė Vyčiu. Nors tiek. Ištaisė klaidą.

Bet

kas tą nezabudkę mums primetė? Ar tik ne buvusioji?

stasys

Panašu kad Lietuvoje nėra įprasta su Tamstomis ginčytis dėl tos proginės simbolikos. Nepatinka nenaudojate.

Bet....

Tik pavyduoliai gali kabinėtis prie talentingo ir patriotiško Algimanto.Bet mes,pritariantys Autoriui,niekaip negalim *apsieit*be stasio,štazio ar kaip jis ten?Rodos,taip paprasta – tik praleisti tas paistalynes,bet mes įsiveliam į beprasmes su tuo žmogeliu diskusijas.Kodėl???Mes jo nepakeisim,ir tik vienas dalykėlis jam labai nepatiks – kai jo NIEKAS nekomentuos.Čia kaip su isterike turgaus boba,parėks ir nustos.

stasys

Jus labai daug dėmesio skiriate stasiui , tai tikrai nėra normalu , bet pasvėrus kiek daug erzelio sukelia „mėlina gėlelė- proginė” tuo stebėtis matyt nereikėtu . Tai tik kita nuomonė kuri dargi išsakoma padoriai apsieinant be tu užgauliojimu .

labai

jau puolama „Ta”. Net nesuprantu, kodel? Iki jos buvo tookiu veikeju, kad Dieve, Dieve. Ir nieko, tyla. Be galo tendencingas pasidare sis portalas.

Kodėl Radžvilas padeda  nomenkl.sistemai?

Tikslus šis anonimo komentaras(apačioje) po šiandienos balsavimo seime dėl 3 proc. kartelės pirmojo etapo…Manau, ne tik forumų ir dem..reformų gerbėjai svarsto -kokių bendrų interesų su ,,lovio”partijoms turi tariamo demokrato V. Radžvilo vedamas VF,kad savo tylėjimu pritaria aukštesnei kartelei? KF yra už reformas ir ,savaime aišku, už 3 proc. kartelę….(Reiškia VF reziduoja burokevičininkai,ant TSKP platformos? O KF ima viršų savarankiškumo šalininkai _ jei palyginsim su sąjūdžio laikų diskusija apie LKP savarankiškumą)..Radžvilo fanatai palaiko tradiciją- kuo aukštesnę kartelę…?? Demokrato ir sajūdininko kaukė dengia puikius tekstus kuriančio profesoriaus murziną veidą…Realybėje ,be kaukės, jis prieš ONS oponentų bendrą bloką, tylėjimu faktiškai pritaria anūkui ir liberastams kartelės klausimu…Šūkauja tekstuose apie NS kūrimą, bet po Lietuvą nelaksto su kompanjonais ,bent savaitgaliais… Žodžiais palaiko trispalvę ir drąsią… Skaityti daugiau »

štaziui

Nustok onanizuoti klaviatūrą. Įsikišk dvi „nezabudkes” į abi gauruotas šnerves. Ir grįžk į palatą.

stasys

Dydi demokratijos pergalė nušvietė Seimo salę ..dešimčių konservatorių ir soc.demu veiduose nušvito šypsenos . Ir ši karta nepavyko apvemti demokratijos ..neatsivėrė Seimo vartai tautos besarmačiams ..o Seimas kaip ir Sausio 13 liko apsaugotas nuo jų dvišaliu liežuvių .. ir Tiesos kuri tik ištarus pūna.. !!

>> 11:07

Nezabūdkė yra Seimo narei Monikai Navickienei nuo 2014 metų priklausantis prekės ženklas. Priklausys iki 2024 metų. 2014 metais juo ir ,,pasipuošė” D.G. ir viena tokia partija, paskelbusi, kad nuo dabar sausio 13-sios ženklas bus toks. Jo kūrėju (iš tikrųjų plagiatoriumi) skelbiasi esąs kažkoks Valdas Saldžiūnas, kuris labai riebiai keikia visus, kas nemyli nezabūdkės.

Toks

Algis -dūsautaojas niekad neprisimena pvz, kniagynios ,kuri buvo ,,šioje” pusėje ir nudirbo darbą ,kurį ”srėbėm ” sausio 13 .Kur tau… Dūsautojau, kodėl taip ? Kokioj pats pusėj?

Al.

Autoriau, ar NS pritaria 5 nuošimčių pakeitimui į 3 ? Ir ar NS ketina turėti kokį nors žinių portalą su atgaliniu ryšiu ?

Labai

teisingai pastebejo komentatorius „Bet…”.Nezabutke mums primete buvusioji.Tai is tiesu kai ka sako.

zita.

kol lietuviukai kaunasi dėl gėlyčių hansas su ivanu tiesia dujotiekius,chunveibinų palikuonys veikia pagal savo planus.

32
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top