Algimantas Rusteika. Kova be taisyklių

Atrieda atidunda. Dar neišvažiavę minios tų, kurių taip bijom, vėl atslinks prie urnų. Viešpatie, kaip nekalbėt apie tai, kas tikrai svarbu? Ką daryt, kad nereikėtų nieko daryt? Kad nematytų to, kas paslėpta ir nereikėtų apie priežastis? Kaip užgesinti norus pakeisti gyvenimą, kad užrakintos durys niekada neatsidarytų?

Laukuose pristatykim baidyklių. Žmonės ir jų nuodėmės – kas gali būti smagiau? Kuo daugiau pro visur apie tai, kas skauda, bet nieko nepakeis. Kad patys kalti. Kad labai jus mylim ir rūpit. Kuo mažiau apie svarbiausia. Kad pavargę eitumėt miegot.

Mėgstamiausias tautinis patiekalas – suvalgyti viešai tą, kurį reikia. Užknisa ne tai, kad taršo, nes kartais ir tikrai reikia. Bet kaip tas daroma. Žaidimas be taisyklių į vienus vartus. Bušido ringe draudžiama kandžiotis ar spjaudytis. Čia leidžiama viskas.

Pasigaminam kaliausę ir ilgai, su pasimėgavimais spardom. Šalininkų būreliui linksmai krykščiant. Tą dievina ne tik ypatingai nepriklausomas portalų lyderis, bet ir valdžios pinigais šeriamas nacionalinis transliuotojas.

Jokio visuomenės intereso čia nėra, tik plikas kaip tilvikas politinis įnagis varžovui išdulkinti. Priešingai, visuomenės interesas, įtraukus žiniasklaidą ir teisėsaugą į politikos žaidimus, akivaizdžiai pažeidžiamas.

Senokai nebuvo taip koktu. Tarsi rastum sriuboje snarglį. Kai iš teisingumo padaro šou. Kai per vieną dieną visus organizuotai aptaško išskyromis. Reikia vienaip – ikiteisminio tyrimo paslaptis, nieko negalima skelbti! O kada reikia kitaip – viskas tą pačią dieną pro visus galus.

Laisvi ir nepriklausomi žurnalistai juk viską aprašys, kaip reikia. Iš anksto su kamerikėmis pastovės ten, kur reikia. Kad nufilmuotų tą, ką reikia. Visiškai atsitiktinai, aišku.

Tegu R.Paksas su G.Vainausku būna šimtąkart niekšai. Bet žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems. Pasirinktinis teisingumas baisiau už neteisingumą. Visada ir tiesiai į autoritarizmą. Ar neprimena V.Gusinskio ir NTV? Argi užmiršot, kas tada prasidėjo, nors atrodė nieko tokio? Tai buvo pabaigos pradžia.

Nuvalkiota sezono naujiena – R.Malinauskas. Vienintelis kažko vertas iškriošusių socdemų Olimpe. Dabar liaudies priešas. Už tai, ką ne taip padarė. Nors tą taip pat, ir dar labiau ne taip, ir daugybę kartų daugiau kasdien daro visi kiti merai. Tik niekas kitų nemato. Kaip ir to, ką jis padarė gerai ir kas kitiems net nesisapnavo.

Dievas liudininkas, niekada nebalsavau už ekskomunistus. Tai Lietuvos nelaimė. O ir vien jų didžiai intelektualios moterys ko vertos. Taip, gerai būtų juos įveikti. Bet pergalė pergalei nelygu.

Pirmiausia, tai jokia pergalė. Visą šį ujimą palaiko ir juo svaiginasi tie, kurie ir taip nusistatę prieš. Rinkiminė kova visada vyksta ne dėl šalininkų ar priešininkų, o dėl neapsisprendusiųjų balsų. Būtent šie balsai ir prarandami, nes lietuviai myli tuos, kuriuos puola.

Būna sirgalių, kurie džiaugiasi komandos pergale bet kokiais būdais ir bet kokiomis aplinkybėmis. Tai kas, kad teisėjai švilpia į šalį, kad laimima nešvariai, su pražangomis ir nesportiškai. Svarbu, kad laimėjai. Ir būna tokių, kuriems dėl tokių pergalių gėda. Nes jos laikinos, trumpalaikės ir visada virsta ilgalaikiais pralaimėjimais. Aš – prie tų antrųjų.

Esmė ne asmenys, o civilizuotos politikos principai. Valdžią išrenka žmonės ir gali perrinkti, jei nepatinka. Tai tegu jie ir sprendžia. O ne politiniai oponentai su įtakojama ir tendencinga draugelių žiniasklaida, pavaldžiomis komisijomis, piktomis tarnybomis ir kita biurokratijos galia.

Visuotinio pasmerkimo viešumoj pamokas išmokome tais „senais gerais“, kuriuos taip rėksmingai smerkia dabartiniai tokių kampanijų scenarijaus autoriai, režisieriai ir eiliniai. O kitą spardant džiūgaujantys galėtų pagalvoti, ar poryt tavęs neims spardyti ?

Ką vyriausieji redaktoriai ir redaktorės, mieli kolegos, žurnalistikos viršininkai? Ogi inkščia šlapi iš pasitenkinimo. Salė atsistoja, audringi plojimai, pereinantys į ovacijas. Lenktyniauja, kuris pirmas, kad tik prezidiumas pastebėtų. Ir auliniais batais per principus, kuriems kasdien aukoja mišias.

Taip praeina žiniasklaidos garbė. Ir demokratija čia nebegyvena. Bet atėję su vainikais taip smarkiai nesidžiaukit. Šeimininkai gerai žino – tokie pirmieji juos išduos. Pataikūnų atsikratoma kai nebereikalingi. Taip buvo prie Kristaus, taip buvo prie Stalino. Taip bus ir dabar.

Ateina begalinis skandalų ir gorbačioviškos kovos su alkoholizmu maratonas. Šakėmis kūdros žalumoj rašytų pažadų fiesta. Ir rusai su kirviais tykos už kiekvieno kampo. Mūsų niekas negirdės. Būkim ramūs ir tvirti, dar ne tiek pamatysim. Čia tik pradžia.

algimantasrusteika.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
16 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
IREBA

NESUVOKIAMA, BET BAISU

zita.

ne baisu,bet idomu ir truputi juokinga. idomu stebėt kaip žmonės susireikšmina,šneka apie kažkokia demokratija-rusiško tipo kontroliuojama,gal? baltarusiška ? papurtė du šulerius ir pradėjo klykt,kur demokatija? rinkimai ir pilnos krautuviu lentynos dar ne demokratija.

Sumauti kovotojai

Tai sakote esate nesisteminiai kovotojai prieš sistemą?:) Gražu skaityti kaip pasipilė šitame tinklalpyje straipsneliai ginantys nomenklatūrinę sistemą, jos paniatkes (Tiek Malinausko, tiek Vainausko istorija, tai istorijos apie žnones, kurie gyvena ne pagal įstatymą, o pagal paniatkes) ir jos vieną iš „vierchų” su nusigyvenusiu politikieriumi pateikinėjančius juos kaip „kruvino režimo” aukas. Veidmainių gauja

Uzdaviau

mintyse klaisima KAS BUS?Atsiverciau biblija(bet koki puslapi,koks papuole).Jame buvo parasyta,kad JIE atsuks vienas priesais kita ginklus,o tuomet Dievas atsius sirsalus,kurie isnaikins visus.

Egidijus - Sumauti kovotojai

Šiaip valdžios pakalikai turi teksto suvokimo problemų. Niekas čia tų vyriokų neteisina. Eina kalba apie metodus, kuriais vykdoma politinė kova. Metodai putiniški. Ir pavojingi ir valstybei, ir žmonėms. Tame tarpe ir tau asmeniškai.

Egidijus>Sumautieji kovotojai

Pakalikai turi teksto suvokimo problemų. Niekas čia nei Malinausko, nei Vainausko neteisina. Kalba eina apie nešvarios politikos metodus. Tie metodai putiniški ir pavojingi ir valstybei, ir žmonėms. Tame tarpe ir tau asmeniškai.

to Egidijus

O kas valdžia yra Lietuvoje?:) Tik Grybauskaitė su „kruvinu priespaudos aparatu”?:) Malinauskas yra ne valdžia?:) Paksas (valdančiosios koalicijos narys) su „4 valdžios” pažiba yra ne valdžia?:) Man labiausiai pavojingos yra nomenklatūros paniatkės pagal kurias šita „ne valdžia” gyvena dar nuo Brežnevo laikų. Ir dar klausimas kokius įstatymus pažeidė STT ir prokuratūra? Išvardyk konkrečiai. Aš matau tik tą, kad STT pažeidė kaip tik paniatkes, nes išdrįso pasikviesti kelių valandų pokalbiui 2 „ne valdžias”, o tai jau buvo ne pagal paniatkes;)

kovas.

kova be taisyklių.o kokiomis taisyklėmis vadovaujasi du /kol kas/ nuskriausti bičiukai?

Nieko

panašaus,ponas Rusteika.Nieko mes neišrenkam.Mums parenka,ir jau 26 m.

Clerkenwell FX

Ka gali taip padugniu „elito” vadinami runkeliai isrinkti jeigu visas valdzios diapozonas yra uzimtas tu paciu komunisteliu. Jie del valdzios pesasi tarpusavyje kaip pasiute sunys, bet jeigu ateitu nauja ir svari jega i Lietuvos politika jie ja visu buriu pultu ir bandytu sunaikinti nesibodedami panaudoti visus jiems prieinamus instrumentus.
Rezultate turime valdzia kuri niekina mokesciu moketojus, mato juos ir elgiasi su jais kaip su priesais.

viskas skaudziai teisinga

siame str.-pastebejime. Deja, tautieciu simpatijos sukaliojasi nuo vieno prie kito – nuo skriaudziamo, prie atsisaudancio. Pavyzdys- Skvernelis, labiausiai besirupinantis pabegeliais, kad kuo daugiau ju i Lietuva prilytu, o skydu pasirinkes pusiau kvaileli (Ivanushka duraciok) – viceministriuka. I ji lekia visos ziezirbos, o Skvernelis ir net JE istiestomis rankomis, pilnomis saujomis (ne savo) euru vilioja galimus teroristus- tik ateikite, atskriskite ,,pabegeliai”, nesvarbu, kad net 22 lagaminus atsitempsite… idomu, kas jiems padejo nesti tuos 22 lagaminus? tikri pabegeliai, tik nezinia is kur. idomiausia, kad visi kalba po angielsku. Vadinasi siam potvyniui ruosesi is anksto. O dabar, kad uzdengti pabegeliu klausima, sekioja paskui Paksa, malinauskus ar vainauskas. Is esmes, Lietuvoje svariu nebeliko.

Julius Puras

„Tegu R.Paksas su G.Vainausku būna šimtąkart niekšai. Bet žaidimo taisyklės turi būti vienodos visiems” tegul „žurnalistai” Rusteika su Kuznecovaite ka nors papasakoja apie pedofilijos byla. O aš pasižiūrėjau kokios ten taisyklės galioja.

Baisu,

kad protingus straipsnius skaito tie, kurie jų nesuvokia kaip pvz., J.Puras. Tai kaip jie apsispręs už ką ir prieš ką, dėl ko ir su kuo, taip ar kitaip, ir panašiai.

Julius Puras

Aš viska labai gerai suprantu. Tik ar jūs suprantate kad Lrytas niekados jokių taisyklių nesilaikė?

stasys

Tai vizgi ko autorius pasigenda ? ar tu laiku kai viską sprendė vienu ranku miškas ar kai tos rankos kilo tik tada kai buvęs ,amžina atilsi jam, „gen.sekas“ pareikšdavo savo svaria nuomone apie kažką reikšmingo . O kaip su tomis kaliausėmis ? Kiek dar atmintis mena ..Lietuva visada turėdavo kitu bėdu kai ir tos kaliausės nepadėdavo pritraukti visuomenės dėmesio prie valstybei svarbiu datų ..Ne kaži kokio svarbaus renginio metu dar gi balsavimas vyko dvi dienas su didelėmis magaričiomis ir kaip dėdė vanka pasakytu,.. ieli ieli pralitieli. O gal kaip tik viskas daug paprasčiau tai kas pasak autoriaus blogis kitam tik nepakantumo išraiška korupcijai . Kodėl sena visada turėtu reikšti vertybę ..ar visuomenė irgi turi buti pakanti tam ‚nepagautas ne vagis‘?… Skaityti daugiau »

Julius Puras

Tikslas nubausti nepaklusniuosius o priemones nesvarbu ir kada buna nesvarbu tada nebuna jokiu taisykliu. Sovietinis palikimas ta kova be taisykliu kuri vadinasi tikslas pateisina priemones Lietuvoje apemusi visas sritis. Tiesesauga, zurnalistika, politika, moksla, kultura ir t.t. Lietuvoje nera garbes ir moralumo. Dar biski ir ziurek nustos isviso Lietuva savo valstibingumo.

16
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top