Algimantas Rusteika. Labanakt

Smagu narve, šilta, kvepia savim ir, svarbiausia, saugu. Viskas juk ten toli toli, kur žlega smėlynuose tankai, cypia moterys ir vyrai voliojasi amžinybėj, susmirdę grioviuose, ir krenta iš dangaus gabalais aliuminiai paukščiai, ir barbarai vis po tūkstantį atplaukia iš pusiaujo džiunglių, ir mirusieji yra šalia gyvųjų ir balsuoja su visais – koks vieningas vienis! – o čia tylu, jauku ir gera.

Didelis plaukuotas pirštas paspaudžia mygtuką ir įjungia Ukrainą ar Baltarusiją, po to staiga išjungia ir Ukrainą, ir Baltarusiją, ir įjungia didžiūnų Lietuvą ir nutyla, arba kartais prabyla apie ką reikia kaip reikia, o žmonės gyvena dėžėse ir vis dar svajoja naktimis, nes nereikia galvoti, Dieve, kaip gera, kai nereikia galvoti ir viskuo yra pasirūpinta, mums labai patinka, kas mums nepatinka, ir gera būna nebūti, ir klausytis tylos, kur kvėpuojam su tais, kuriuos mylim ir mylėjom.

Bet juk tai ir yra laimė, nes kitaip būtų visokie pagalvojimai ir mintys prieš užmiegant, o juk kaip gera, kai nieko nėra, ir tavęs tada nebėra, ir bus gera užmigus, nes būtų tikra kančia, nerimas ir nežinojimai, ir kiek galima apie tą patį, būkim optimistais, po velnių, kur pozityvas? – užteks inkšti ir krūpčioti, apsiverskim ant kito šono ir viskas bus pasakyta, ir viskas bus gerai, juk gerai, taip, dabar užsimerkiam, matom svajones ir avinus, šokančius per tvorą, ir jau gerai, jau tikrai gerai.

O jeigu kas ir prasidės, kaip prasidėdavo, kada buvo karštos vasaros ir vieškelio dulkės, pragriaudėjus plienui ir dyzeliams, dar kybodavo ilgai stulpais, ir vėl staiga pračiulbdavo visokie paukšteliai, kada žuvys kantriai plaukė upėmis aukštyn, mes juk to nenorėjom ir netikėjom, mes laukdavom susitikimų, ir muzika užgrodavo tuščioj kavinėj, juk atsimenam, kaip žiūrėjom vienas į kitą ir nežinojom, kad viskas prasideda ir baigiasi, kad tai paskutinis vakaras, kuris tuoj po šimtmečio ateis.

Dabar svarbiausia yra nieko nedaryti ir laukti, ir tada pasijusi teisus ir galingas, ir nekaltas, svarbiausia, nekaltas, tada būna lengviau, nes taip šventyklose mums sako, kai sutemsta – juk girdit kaip pasaulis toli, kaip ūždamas keliais išvažiuoja, ir pirštai spaudo mygtukus, bet atsiliepiat tik patys, ir dingsta šviesa, ir visi ryšiai, ir užgęsta ekranai, ir varikliai už langų nutyla, ir jau iš čiaupų nebėga vanduo, ir upės nustoja tekėję, ir ateina susitaikymas, ateina tikras susitaikymas – visi užmingantys tikisi pabusti.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
21 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
abc.

nepaminėjot vorų.

oraculus

Viskas aišku – tai yra pabaigos pradžia arba pradžios pabaiga.

Grazu

Atrodo , is pasamones liejasi rasinys , lyg medituojant kuriamas imantrus zodziu azuras .

Deivis

Rusteika yra didysis mistikas, grafomanas-apokaliptikas 🙂 Galėtų kokį fantastinį trilerį sukurti 🙂

zita

kodėl komentuojam rusteikos ir jakimavičiaus š.? patys matot kad tai gryas š. baikit komentuot.

ah1

pabusime sausį, kai oficialiai paskelbs kas laimėjo ar šviesos vaikai ar tamsos vaikai ir pradėsma prisitaikymą pagal esamą padėtį.

paauglės merginos rašliava

gal kokia rustekos anūkė parašė?
nes nelabai telpa į galvą, kaip subrendęs vyras gali taip tuščiai rašyti.

stasys

… na taip . Sunkus tekstas .

Prašalietis

Belieka pasidžiaugti, kad prieš Seimo rinkimus apie Radžvilą susibūrusio Nacionalinio Susivienijimo „Tautos gelbėjimo intelektualų” chebroje yra tokių „dvasingų”, kuriems rinkiminė nesėkmė taip paveikė „patriotinę”dvasią, kad jiems ir „pasaulis kažkur išvažiavo; viskas pasidarė toli, toli; ir didžiūnų Lietuvoje kartais prabyla apie ką reikia kaip reikia, o žmonės gyvena dėžėse ir vis dar svajoja naktimis, nes nereikia galvoti, Dieve, kaip gera….” Artimiausi Rusteikos „politiniai” draugai ir bičiuliai turėtų paskubėti nunešti Rusteiką į Seimą ir suteikti jam galimybę pasėdėti bent ant svečiam skirtos taburetkės, kad jis, iš dvasinių aukštumų nusileidęs ant Lietuvos „iškankintos” žemelės, pamatytų, kad „pasaulis niekur nenuėjo”, kad Lietuvoje viskas liko kaip ir buvo visus 30 „iškovotos nepriklausomybės ir laisvės” metų. „Nepriuklausomybės kovų užgrūdinta” Lansbergio sąjūdinė „ne KGB-istinė” akis su užsislapstinusiais… Skaityti daugiau »

Sekmadieninis Deivio pamokslas

Lietuviai nebūkite paiki, palikite tą žydą Kristų, – žydams ir jų batlaižiams. Krikščionybė, judaizmas ir islamas yra organizuoti nusikalstami susivienijimai.

Žodžio laisvė...

Autoriau,matyt einate miegoti kartu su vištomis?…

Taigi

ko norėt, kad visi suprastų apie ką straipsnis, gyvenam info blokadoj, jokių diskusijų nerasta, žodžiu tikrai, kad žemiau plintuso…

grumstas >

paauglės merginos rašliava 2020-11-15 4:17

Jeigu išmoksi skaityti paauglės merginos „rašliavos” prasmės parašytos tarpe eilučių, tai, tikėtina , kad Rusteikos mintis iššifruosi. Kad suprasti autorių reikia pažinti tą praeitį, kurioje jis, mes gyvenome ir palyginti su tai kas dabar vyksta iš tikro , o ne su tuo , kas rašoma VIP-ėse. Bet, jeigu nežinai savo praeities , tai nežinosi , kas laukia ateityje.

Every Legal Vote

https://everylegalvote.com/country
Every legal vote in the 2020 US election should be counted, but fraudulent votes hurt everyone. Use this site to explore election data and share your personal experience of witnessed apparent election fraud to report to law enforcement for investigation and to engage state legislatures for corrective action. This site is not able to validate such information, but will share the information received with those who can. Help us preserve election integrity.

... labanakt

Na kada gi jūs visi… suprasite, kad NS funkcija yra ne žmones šviesti ir tuo labiau ne realiai spręsti problemas… . NS kaip ir landsberginių partija, kaip Tautininkai, kaip dar keli… yra sukurti tam kad DIDINTŲ žmonių nusivylimą tautiškumu ir Lietuva!!! . 30 m. ir niekas nieko niekam niekaip nėužką… . Sukonkretinsiu: Propatria, jau pats pavadinimas tikrai nešiuolaikiškai “lietuviškas”. Propatria ir etimologiškai ir istoriškai ir pagal pirminį propatria.lt sumanymą yra skirtas jaunimui. Kur jūs čia matote aktualias temas jaunimui. Nykus tinklapis šiuolaikinio jaunimo “neveža”. Tiek NS, tiek propatriai visiškai nerūpi skaitytojų nuomonė. NS negeba įkurti tinklapio normaliu lietuvišku pavadinimu, kuris būtų daugiau nei “aukštasis pilotažas” apie politiką. Pvz.: antiDelfis ar… Dėl naujo PLAČIOS INFORMACIJOS tinklapio kūrimo, NS viską suverčia pinigų… Skaityti daugiau »

Ar pastebėjote

Tiesos.lt „turi” etatinį neigėją.

mano pabezdėjimai labai protingi

jeigu jūs nesuprantate mano pabezdėjimų ir nemokate jų iššifruoti:
– esate be atminties,
– neverti gyventi sostinėje
– nesimokėte partškoloje
– būsite įtraukti į juodą vyriausybės sąrašą.
VOT !!!

Balsas tyruose

Nuo NS usigręžiau dar vasarą, nes paaiškėjo – o dabar jau realybė akis bado, kad tas NS filosofų sambūris tėra tik filosofai. Kaip filosofai, jie kartais pernelyg gerai filosofuoja, bet praktiniam darbui VISIŠKAI NETINKAMI. NS veiklių žmonių ir su tvirtu stuburu net neprisileidžia, o patys irgi nedaro. Kaip šuo ant šieno – nei pats ėda nei kitam leidžia. Dar blogiau, bet kokį tautinį patriotizmą diskreditavo žmonių akyse. Taip, jie turi fanatiškų sekėkų kaip ir landsberginiai nuo 1988 m., bet realiai viskas tik blogyn. . Sakote NS… . O kur jų rimtos informacinės priemonės plačiam tautos atstovų ratui, jaunimui, trykštantiems entuziazmu veikti? Kur jų info pritraukianti visų sluoksnių, pomėgių, interesų žmones? Toks De… yra “alfa ir omega”, tik jo kryptis …… Skaityti daugiau »

Didelis ačiū prof. V. Landsbergiui

Už Sąjūdžio įdėkų iždavimą.
Už tautos nutautinimą.
Už Lietuvos valstybės negynimą.
Už kosmopolitinę „viltį”.

>ar pastebėjote

dar vieną saugumietį, kuriam skirtingai nei „liaudies balsui” berazumiui sąsiui pavesta skleisti pasidavimo nuotaikas.

to  >ar pastebėjote

Tautos patriotams tiesa akis bado.
Landsberginiai garbindami savo stabą nulingavo į kairę…
Šitiems NS adeptams irgi tiesa akis graužia.
.
Saugok Viešpatie, nuo karo, maro ir tokių patriotų.

21
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top