Algimantas Rusteika. Lietuva – kompromatų žemė

Alfa.lt

Iki skausmo pažįstama. Vieną gražų rytą pusę septintos kažkas tik spūst raudoną mygtuką – ir prasideda. Gatvėmis į studijas siaubingu greičiu nušvilpia džipai, sausakimši didžiųjų žurnalistų. Ir per visus galus kad pakils pašėlęs urzgimas, lojimas ir dantų griežimas! Lietuva turi naują priešą!

Ir koks nors, tarkim, kad ir A. Rusteika, iš šiaip išgeriančio ir užkandančio piliečio ūmai pavirsta „prieštaringai vertinamu“, „galimai, esą ir ko gero“, „prorusišku populistu“, „keliančiu grėsmę nacionaliniam saugumui“, kuriam „teisėsauga turi klausimų“. Kaip mat apmėto šūdais ir tampi „skandaluose paskendusiu“. Ir tavęs nebėra.

Kompromatų karai prasidėjo, kai valstybė dar kartą prasidėjo. Pirmąjį laimėjo Pirminiai Segtuvai, t.y. pirmaisiais metais iš KGB pastato ir archyvų išvogtos bylos. Buvo užimti placdarmai ir strateginės teisėsaugos aukštumėlės. Per paksiadą iš pirmojo karo rezultatų išstorėję Antriniai Segtuvai su kompromatine šviežiena įveikė Pirmuosius.

Nuo to laiko kameros sukasi greitai, tačiau niekas labai nesikeičia. Rinkimuose padalyvaujam su partijomis, po to įvyksta tikrieji rinkimai, kuriuose dalyvauja STT, prokuratūros draugeliai ir saugumiečiai, kompromatų bylos ir kam reikia persiųsti failai. Prie to jau visi pripratom, kaip prie musių vasarą. Lietuva be skandalų – Lietuva be ateities.

Kas kurlink šaudo, atspėti nesudėtinga. Kažkaip nebestebina, kad skandaluose paskęsta visi, tik visada paviršiuj lieka plūduriuoti šventieji konservatoriai. Štai Mantui Adomėnui baudžiamoji byla, o neliečiamumo niekas neatima ir niekam tai neįdomu. Andrius Kubilius nuomodamasis automobilį pažeidė galiojančią tvarką? Dvidešimties sekundžių naujiena per žinias, keli sakinukai portaluose – ir viskas.

Lietuvos Respublikos Konstitucijos 22 straipsnis nustato, kad žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas. Asmens susirašinėjimas, pokalbiai telefonu, telegrafo pranešimai ir kitoks susižinojimas neliečiami. Informacija apie privatų asmens gyvenimą gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu.

Tačiau pagal naująjį Elektroninių ryšių įstatymo 77 straipsnį ne tik žvalgybos, bet daugybei valdžios institucijų informacija apie privatų gyvenimą jau beveik metus teikiama be teismo sprendimo. Niekam tai neužkliūna, niekas nesikreipia į Konstitucinį Teismą, visažiniai žiniasklaidos dobermanai tyliai vizgina uodegas. Daugelis pajuntam išmanųjį kišenėje paslaptingai kaistant, bet nieko.

Štai Mindaugas Bastys nuo 2001 metų artimai bendravo su netinkamais žmonėmis, tarsi visi kiti būtų bendravę vien su tinkamais. Įsivaizduojat – vienas jų net buvęs KGB-istas! Ir kalbėjosi apie, ką visi tada kalbėjosi, – apie atominės statybas!

Bet juk ir Dalia Grybauskaitė, ir A. Kubilius susitikę kalbėjosi apie atominę su Vladimiru Putinu (Nemykolaičiu), svarbiausiu pasaulyje KGB-istu. O jei KGB priedangos įmonė „Dujotekana“ tais nuostabiais laikais finansavo konservatorius, tai juk grėsmių nacionaliniam saugumui – nulis.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Raigerdas

Labai aštriai. Super! Štai jums pavyzdys tikrosios žurnalistikos. Belieka tikėtis, kad gerbiamas Algimantas Rusteika ne paskutinis žurnalistinis mohikanas Lietuvoje. Šiuo atveju gerai būtų prisiminti apie mohikanus: „Mohikanai (Mohican, Mahican) – indėnų gentis, gyvenusi dabartinės Niujorko valstijos rytuose, Vermonto pietuose ir Masačusetso vakaruose. Kalbėjo mohikanų kalba. Save vadino Mahhekaniw, kas reiškė „Nuolat tekančio vandens žmonės“. Prancūzai juos vadino Vilkų žmonėmis (Loups), o britai – kartu su vapingeriais ir munsiais grupavo kaip upių indėnus (River Indians). Per JAV nepriklausomybės karą mohikanai susivienijo su amerikiečiais prieš britus ir jų sąjungininkus mohakus, senekus, onondagus ir kajugas. Tačiau Amerikai laimėjus karą, XVIII a. pabaigoje mohikanai buvo masiškai perkeliami iš jų gimtosios teritorijos į oneidų žemes vakaruose. Ten jie įkūrė savo gyvenvietę ir ją pavadino Naujuoju… Skaityti daugiau »

Raigerdui/Čingadžgukui

Hau, ar tik nebūsi klevų sulos padauginęs?: )

Nepasirašysiu

Palaukime, kol Atviros Lietuvos Fondas, finansuojamas iš užsienio bei finansuojantis kelias dešimtis vietinių NVO, vadovaujamas buvusios VSD karininkės ir politiko žmonos, suras Lietuvoje priešų. Vadovei kompromato priešams, tikriems ar įsivaizduotiems, toli ieškoti nereikės 😀
O žiniasklaida paklusniai atspausdins ir ištransliuos, teismai nuteis.

Žmogus

Puikus doro sąžiningo žmogaus straipsnis.

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top