Algimantas Rusteika. Ne mūsų reikalas

Na, dabar tai bus kalti visi. Šulinys, į kurį sumėtė vaikus, nes buvo ne pagal kokius nors europietiškus normatyvus. Alkoholis, jei buvo girtas – nes juk girtas! Alkoholis, jeigu buvo blaivus – nes juk norėjo ir negavęs pasiuto!

Kalti bus įstatymai, neleidžiantys šaudyti, nors sušaudžius žudiką aukos neprisikelia. Aišku, socialinės tarnybos, kurios nežiūrėjo ar nepamatė, ką visi matė. Ir policija, kuri nieko ar per mažai padarė, nors niekas labai į ją ir nesikreipė. Ypatingai kaltos bus beteisės vaikų teisių tarnybos, kurioms reikia duoti dar daugiau teisių atiminėti vaikus.

Be galo kalta ir pašalpų sistema, be kurios griaudėtų liumpenų maištai. O kur dar menkos pareigūnų algos ir benzino limitai? Ką bekalbėti apie deputatūrą, prezidentūrą, V.Landsbergį ar komunistus – tie kalti visur, visada ir dėl visko.

Matyte matau apskritus stalus įsikarščiavusių kvailų protinguolių su šlipsais ir šukuosenomis. Savaitėmis los apie tai, kaip dar labiau sustiprinti totalinę valstybės kontrolę. Kiekvienam žmogui, visam asmeniniam ir viešajam gyvenimui. Viską uždrausti, viską sugriežtinti, viską reglamentuoti! Kištis visur, kur įmanoma ir nebeįmanoma!

Tik kas pasakys, kad buvo galima problemą išspręsti ir pavojus likviduoti esamų įstatymų ir tvarkų ribose? Esamų institucijų pajėgomis. Ir visiškai nesunkiai. Tereikėjo mažytės smulkmenos – kad kas nors laiku praneštų kam reikia apie situaciją, kurią visi matė ir žinojo.

Problema – ne draudimuose. Ne popieriuose parašyti griežti sakinėliai užtikrina valstybės tvarką. Ir ne jėgos struktūros, kurios be žmonių yra aklos ir tik reaguoja į tai, kas jau įvyko.

Problema – širdyse ir protuose. Bendruomenėse, kuriose gyvenam. Kol visi abejingai stebės, kaip degradai ar psichai daužo žmonas ir vaikus, tol tokie atvejai neišvengiami.

Kiek galima priiminėti vis naujas drakoniškas tvarkas, varžančias normalių žmonių gyvenimus, apie kurias springdami seilėmis svajoja išprotėję nuo valdžios troškulio idiotai? Tiesiog vykdykim tai, kas yra. Ir ko visiškai pakanka. Tai ne tik ir ne tiek valstybės ar valdžios, kiek visuomenės brandos problema.

Kitaip visada bus kalti visi kiti. Tik ne mes. Pakeiksnosim valdžią, išjungsim teliką ir nueisim sau teisūs teisiai miegoti. O jei kaiminystėje kas nors ką nors kaip nors – tai juk ne mūsų reikalas.

algimantasrusteika.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
27 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
27
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top