Algimantas Rusteika. Niekas jų nebenuteis

„Lietuvos rytas“

Dėl omonininkų bylos visi akmenys – teismui. Iš emocijos. Nes juk tie niekšus išteisino. Išjunkim emocijų programėlę. Ir pamatysim, kad iš esamos kaltinimo medžiagos joks teisėjas pasaulyje negalėtų kitokio sprendimo priimti. Už karo nusikaltimus galima nuteisti tik jei buvo karinė padėtis, ginkluotas konfliktas ar okupacija. Visais kitais atvejais tiksi kriminalinių nusikaltimų senaties laikrodukas.

Ar buvo šios Ženevos konvencijoje nustatytos sąlygos ir ar galima jomis remtis? Karinės padėties nei Lietuva, nei TSRS nebuvo paskelbusi. Ginkluoto karinių pajėgų konflikto nebuvo. Okupuota Lietuva buvo aneksuota. Aišku, galima remtis tuo, kad omonininkai veikė kaip okupuojančios valstybės jėga. Argumentuoti, kad bet kokia okupacinė valdžia ir jos veiksmai neteisėti. Bet tai juridiškai nevienareikšmis ir slidus akligatvis.

Nes Nepriklausomybę atkūrusi Aukščiausioji Taryba irgi buvo okupacinės valdžios organas. Ir ji buvo išrinkta pagal okupavusios valstybės įstatymus. Todėl teisiškai ginčijant vieną atvejį, tektų suabejoti ir kitu atveju.

OMON ir faktiškai, ir juridiškai buvo atkurtos Lietuvos Respublikos valstybės struktūra. Dvigubo pavaldumo, bet – Lietuvos. Ne visi, o tik dalis jos pareigūnų nepakluso teisėtai išrinktai valdžiai ir ėmė veikti prieš valstybę. Tai ne karo nusikaltimai, o nusikaltimai valstybės nepriklausomybei, teritorijos vientisumui ir konstitucinei santvarkai. Viešajai tvarkai. Valstybės turto gadinimas ir smurtas prieš einančius pareigas valstybės pareigūnus.

Patys kaltinamieji neslėpė, jog nepaklūsta valstybės valdžiai. Laiko neteisėta ir prieš ją veikia. Viešai prieš kameras tuo gyrėsi. Visi šį barbarizmą matėme TV ekranuose. Įrodymų ir liudininkų tūkstančiai.

Pagal šiuos kriminalinius nusikaltimus, kurie visiems žinomi, aiškiai matomi ir lengvai įrodomi, buvo galima seniai kaltininkus nubausti. Tačiau užsimota teisti juos už karo nusikaltimus.

Juridiškai neraštingas kaltinimas – geriausias būdas išsukti kaltininkus nuo atsakomybės.

Nuteisim išdavikus kaip karo šunis, kad tiems niekšams būtų skaudžiau! Toks kaulas įskaudintiems tautiečiams. Kad pikti seneliukai daug nespirgėtų. Ir ryžtingi teisingumo riteriai maudosi ovacijų jūroje. Valio!

Daugybę metų vilkinant tyrimą senatis praktiškai pagal visus kriminalinius baudžiamojo kodekso straipsnius baigė iškapsėti. Pagal karo nusikaltimus niekas omonininkų nenuteis. Pagal kriminalinius nusikaltimus prieš valstybę niekas nesiruošia teisti. O jei kada susiruoš – bus per vėlu.Todėl jų niekas nebenuteis niekada.

Nebūkim naivūs. Visus šiuos metus tą puikiai suprato ir prokurorai, ir teismai, ir politikai. Kvailių ten nėra anei vieno.

Dabar visi rėks. Garsiausiai tie, kuriems dalyvaujant, tyliai pritariant, užsimerkiant ar už uždarų durų laiminant tai vyko. Dėmėmis paraudusiais iš teisėto pasipiktinimo skruostukais. Juk šitaip jiems smarkiai suskaudo. Vardan tos, dėl kurios šitiek metų tylėjo.

Kas bus? Ogi nieko nebus. Sudarys kokią komisiją. Sprendimą apskųs. Ilgai nuobodžiai nagrinės. Pagal tą patį beviltišką kaltinimą. Numes karštą bulvę Konstituciniam teismui dėl kokių nors okupacijos teisinio apibrėžimo išaiškinimų.

Kurių niekas niekada neišaiškins. O pagal tai, ką dviejuose šimtuose puslapių išaiškins – vis tiek nebus galima teisti. O realūs kriminaliniai kaltinimai jau seniai bus ataušę.

Kam stosis noras rasti kaltą – nesvaikit. Lietuva ne prezidentinė ir net ne parlamentinė. Lietuva yra prokurorinė. Pamenu, vieną ištėškė už tai, kad girtas griuvinėjo prieš žurnalistų kameras. Ar kokį kyšiuką dešromis paėmė. O kad būtų prokurorą ištėškę už akivaizdžiai neteisingą sprendimą? Ką jūs? Gal jūs, dvasiškas tėveli, komunistas? Juk tai būtų baisus demokratijos pažeidimas!

Nes kaltinimą surašęs prokuratūros klerkas – absoliutus monarchas. Sprendžia vienas pats. Su niekuo derinti nereikia. Pažiūri į lubas, pasitaria gal tik su žmona. Dviese su sąžine nužvelgia savo ateities vizijas. Ir nusprendžia. Nes jis savo byloje yra nepriklausomas. Nuo nieko. Tą jau seniai Seimas nubalsavo.

Kas toliau? Nieko toliau. Tokie sprendimai juk visada priimami prieš atostogas. Patriukšmaus keli žurnaliūgos. Ar šiaip etatiniai viskuo nepatenkintieji. Pakvarksės kelios visiems nusibodę deputatų galvos. Tauta žiovaudama iš po vakarykščios paskaitys keletą paaimanavimų portaluose. Ir nužirglios į Jūros šventę alaus ir žaidimų.

Visi viską pamirš. Ar pirmas kartas? Tą mes juk mokam geriausiai iš visų pasaulyje. Ir valdžia tą gerai žino.

lrytas.lt

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
22 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Egidijus

Visiems besisvaiginantiems okupacijos savoka reikėtų atsiminti, kad tarptautinės teisės požiūriu tai reiškia, kad kitą valstybę teritoriją užima svetima kariuomenė ir ją administruoja karinės okupacinės valdžios struktūros (komendantūros, kaip okupuotą Vokietiją ir pan.)kaip užimtą svetimą teritoriją. kai ši teritorija prievarta inkorporuojama į kitą valstybę ir tampa jos dalimi -įvyksta aneksija. Nepriklausomai nuo to, ar kas ją pripažįsta, ar ne. Nuo to momento valstybė ne okupuota, o aneksuota. Lietuvai okupuotos teritorijos statusas teisiškai baigėsi 1940 m. rugpjūtį. Okupacija buvo tik kelias į aneksiją. Šį žodį vartojame tiesiog kaip sinonimą, emociškai. Priimti kokius nors sprendimus motyvuojant okupacijos statusu 1990-1991 metų įvykiams Lietuvoje teisiškai neįmanoma.

gerai pastebėta

Lietuva-prokurorinė valstybė.Tiksliau ir nepasakysi!
Ir dar šio skandalo metu nereikėtų pamiršti,kad kaip tik šiuo metu VSD turėtų atlikinėti LGGRTC archyvui perduotų KGB bylų reviziją.Kalbėta,kad nemažai bylų dingo,lapai išplėšyti…
Tas pats „Lietuvos rytas” vakar laikraštiniame variante bent jau turėjo paleisti lygiagrečiai kitą sensacingą „žinią” žioplių dėmesio išblaškymui-neva N.Venckienė atsirado JAV ir ji ten duonai užsidirba slaugydama senukus.Gal kas nors dar skaitote? Buvo? Beieškant orų prognozės per TV pataikiau užvakar rytdienos leidinio apžvalgą išvysti per Lrytas TV.

Brinkazis

„Ir pamatysim, kad iš esamos kaltinimo medžiagos joks teisėjas pasaulyje negalėtų kitokio sprendimo priimti.” Rusteika labai pervertina savo teisės žinias ir mano galįs kalbėti už visus pasaulio teisėjus. Teisės profesorius Justinas Žilinskas, parašęs kalbama tema monografiją, aiškiai pasakė, kad jis būtų priėmęs kitokį sprendimą, ir kad nusikaltimai žmoniškumui gali būti padaromi ir taikos metu, ir čia nėra būtina sąlyga nei okupacija, nei ginkluoto konflikto (juo labiau abipusio, kaip visiškai nemotyvuotai rašo Cininas). Cininas rėmėsi savo paties išgalvotomis Ženevos konvencijos taikymo sąlygomis (Na, dar citatomis iš Raudonojo kryžiaus dokumentų ir Kinijos pozicija, įdomi diskusija su J. Žilinsku Cinino facebooke). J. Žilinskas parodo, kad Ženevos Konvencijai taikyti būtina vienintelė sąlyga: kad viena valstybė panaudoja ginkluotą jėgą kitos valstybės teritorijoje. O teisėjai būtent… Skaityti daugiau »

kaip gera būti niekšu komunistu

gali žudyti, vogti, vaikus prievartauti – tavęs niekas niekada nenuteis.
argi?
yra Dievo teismas – visi mirsime ir palikuonys bus prakeikti iki 7-os kartos.

Beta

Koks iš Žilinsko teisininkas matėme jo darbe VRK, kai tyčiojosi iš žemės referendumo iniciatyvinės grupės, kabinėjosi dėl kiekvieno ne taip padėto kabliuko ir per Grybauskaitės rinkimus į prezidentus, kada aiškino jog konservų platinama Grybauskaitės reklama visai ne reklama. Taip ir šitoje byloje, jei jau valdžiai sprendimas nepatinka, Žilinskas plėšysis, guls kryžiumi besistengdamas apginti ponų nuomonę. Jei koks Landsbergis ar Kubilius persigalvotų, Žilinskas taip pat.
Deja, diplomas dar negarantuoja nei žmogaus kompetencijos nei profesinės savigarbos.

Kaip nebuvo okupacijos kažkada,

nebuvo jokios okupacijos ir 1991.

Brinkazis Betai

Manęs lygiai taip nežavi Justino Žilinsko vaidmuo VRK žlugdant referendumą. Taip pat ir jo išsišokimas LRyte Eglės Kusaitės persekiojimo metu. Bet šį kartą labai perdėta sakyti, kad Justinas Žilinskas „plėšosi ar gula kryžiumi, kad apgintų valdžiažmogių nuomonę”. Jis ypatingai ramiai ir argumentuotai parodė, kad Cininas su Mačionytėm neišmano bazinių dalykų. Kad visai nereikalinga įvelti prokuratūrą ir būsimus teismus į „ginkluoto konflikto”(ir dar abipusio, kaip skelbia A. Cininas) ar „okupacijos” (dalinės, nedalinės?) įrodinėjimus. Cituodamas J. Žilinską norėjau tik atkreipti dėmesį į autoriaus varomą teisėjų balinimą, esą visi pasaulio teisėjai būtų taip pasielgę, suverčiant visą kaltę prokurorams. Neginu prokurorų, kurie 25 metus „tyrė” bylą. M. Dūda Medininkų byloje netiesiogiai prasitarė, kad Makutinovičius joje buvo specialiuoju liudytoju. Mainais už ką jis tapo neliečiamu?… Skaityti daugiau »

Dėkui

Puikiai sudėlioti taškai: „Lietuva ne prezidentinė ir net ne parlamentinė. Lietuva yra prokurorinė“. Lietuva miršta…

VaidasVDS

Aš palaikau Brinkazio poziciją. Lietuvos teismų sistema seniai yra visiškai nesavarankiška, jei tai liečia kokių nors valdžiagyvių interesus ar turinčius kitokį priėjimą prie teisėjų. Analizuoti teismų sprendimus teisine kalba galima tik tuo atveju, jei absoliučiai visi proceso dalyviai yra nešališki: liudytojai, kaltinamieji, nukentėję, prokurorai, advokatai, teisėjai, netgi posėdžių sekretorė. Kitais gi atvejais įsiterpia šališkumo elementas. Ir jis slepiamas sprendimo esmėje. Tai, kas nepatogu, nutylima. Tai, kas patogu, išryškinama ir tuo pagrinde remiamasi. Nežinant bylos esmės, joje esančių įrodymų, net ir profesionalus teisininkas iš šalies gali nepastebėti jokio teismo šališkumo. Todėl viešai aptarinėjant bet kokią bylą, kurioje nedalyvavai ir nežinai visos bylos medžiagos, faktiškai nėra įmanoma pareikšti visiškai teisingą nuomonę. Ją galima tik susidaryti, jei visos šalys išsako savo visus argumentus… Skaityti daugiau »

fainas

fainas opusas. Smagu skaityti. Manau, kad dar nuo to laiko, kai A.Paulauskas buvo paskirtas į Gen.Prokurorus, mūsų prokuratūra iki šiol nuo jo neišsivadavo. Faktiškai js prokuratūrai vadovavo nuo 1987 metų ir po sąjūdžio tiesiog niekas jo nepakeitė. Taip ir šeimininkavo abu su Nikitinu, susitepusiu EBSV banko skandale. Paulauskas buvo įkūręs ir jaunųjų prokurorų asociaciją, į kurią patekdavo tik parinkti žmonės. Jis puikiai žinojo, kad „teisinėj valstybėj” teismai turės ypatingų galių. Tad stengėsi savo rankose laikyti ir Seimo Nacionalinio saugumo komisijos postą, kuriame kažkaip jam vis pavykdavo keistis postais su draugu Sadecku ir kontroliuoti VSD. Dabar jis dar ir šalies Gynybos komitetą siekia perimti į savo rankas. išeliminuojant Kariuomenės vadus su Nato vadais. Jau vien dėl to kyla įtarimas, kad Rusija… Skaityti daugiau »

Internauts Egidijui

Tarptautinė teisė skelbia, kad jei valstybė kada nors egzistavo ir buvo pripažinta kaip nepriklausoma, jos niekas negali nei okupuoti, nei aneksuoti prieš tos tautos valią. Rusija prieš karą įvedė pirmiau savo kariuomenę, o tik po to suorganizavo „demokratinius” rinkimus dėl įstojimo į Sovietų Sąjungą. Tokių rinkimų niekas užsienyje nepripažino. Molotovo – Rybentropo paktas dar ir papildomai įrodė, kad viskas buvo nuspręsta dar anksčiau, neatsižvelgiant į piliečių valią. Tačiau ir Sovietų Sąjungos įstatymose buvo palikta neva teisė dėl išstojimo. Tuo pasinaudojo ir mūsų komunistų partija ir pirmiausia išstojo iš SSSR komunistų partijos. Gorbačiovas tikėjosi ištaisyti istorinę klaidą dėl Rybentropo – Molotovo pakto, kad rPabaltijo respublikos jau savo noru įstos į Rusijos Nepriklausomų Valstybių Sandraugą, bet taip neatsitiko. Mūsiškiai panaikino Komunistų partiją… Skaityti daugiau »

Egidijui dar

beje, Karaliaučiaus sritis Pocdamo konferencijoj ir buvo paskrtas Rusijai administruoti 50-čiai metų reparacijų padengimui. Tas laikas senai baigėsi. Dėl to ir nedrįso Rusija statyti atominės, nes toli gražu nėra tokia tikra, kad nereiks šios srities apleisti. Tik pagąsdino, kad ir mes nestatytume.

Lietuva-prokurorinė valstybė

O prokurorų ir kitų teisininkų diktatūra jau pasiekė netgi tai,kad ir paslaptingasis VSD tapo pasyvus kaip kelmas.Vadai tik tikina,kad struktūra dirba ir „kam reikia,tas viską žino”,kitaip tariant,VSD siunčia informaciją adresatui ir nusiplauna rankas-bet kokių nesąmonių šnekėjimas ir darymas dangstantis teise negalėjo praeiti be pasekmių.Kagebistai,milicijos mokyklų auklėtiniai ir stribų palikuonys puikiai suvokė savo užpakalių integracijos į teisinės ES erdvės svarbą.Dabar jie tapo neliečiamais.Manau,kad ir Rusija tuo patenkinta,nes per juos turi kažkokių įtakos svertų ES valdžios struktūrose ir nuolatos nutekančios informacijos.Net nepavydėtinoje padėtyje atsidūrusi Ukraina stengiasi vaduotis iš tų visų teisinių piktšašių įtakos.O mes-vis dar ne.

j8s tik paskaitykit

jūs tik paskaitykit tą nutartį: T. D., A. G., G. T., A. B. Kokajev, V. P., M. A., D. B., G. C. 1991 m. kovo 20 d., apie 18 val. 30 min. Vilniuje, Liepkalnio g., būdami ginkluoti šaunamaisiais ginklais, panaudojo bauginimo ir teroro priemones prieš Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos departamento pareigūnus ir atliko smurtinius veiksmus, kuriais siekė nužudyti žmones arba padaryti jiems sunkius kūno sužalojimus, t.y. užpuolė, šaudydami iš kovinių ginklų į automobiliu KAVZ, v/n (duomenys neskelbtini), važiavusius Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos departamento pareigūnus M. M., F. P., G. D., K. P., R. M., D. L., J. K., vykdžiusius tarnybinę veiklą, o pastariesiems nesustojus, persekiojo jų automobilį, šaudydami į jį iš automatinių šaunamųjų ginklų, iki Pylimo gatvės. Šaudymo metu ikiteisminio… Skaityti daugiau »

Mano manymu

Gerai buti valstybiniu banditu!Kai tavo rankose istatymai ir pareigos,kai niekieno nekontroliujamas gali klastoti kaip nori ir ka nori????Tik…zmones jau nebe tie ir puikiai supranta kas vyksta vslstybeje ir kas valstybe uzgroge.Grobikai tapo nebaudziami o Tauta ju vergais???Bet…Biblijoje rasoma jog „jie”kai jie nores zmones galutinai pavergti,zmones nebepasiduos ir i zmoniu puse stos pats Dievas!Kondratjevas jau pajuto Dievo pirsta,gal…tai perspejimas kitiems??Sv.dvasios veikme nuo Dievo turi nepaaiskinama galia ir jega.Net mokslinikai to paaiskinti negali.Laukime Dievo teismo!O kad Dievo teismas ne tik bus ,bet ir jau matome net Dievo pirsto galia,manau abejoti nebereikia.

Nepamirskime kas susikure tokia prokuratura???

Kuri eina pries teisinguma,pries valstybe ir pries Tauta.Net Prezidente bando ipainioti savo voratinkli ir sukurti apkalta.Paksui apkalta pavyko!Nebaudziamumas skatina ziauruma!!!

Lietuva prokurorine valstybe???

OStrazbure sedi prokuraturos draugas Velnias!!!

Anksciau Lietuvius vezdavo i Sibira

Dabar i prokuratura!!!Vsio po zakonam naikinami Lietuvos patriotai,ir lietuviai kurie myli savo tevyne!!!Dauguma tai suprate pradzioje pabego nuo teisesaugos smaugiku.Gerb.Venckiene jeigu nebutu spejusi pabegti jau seniai butu prokuroru pas broli nusiusta.Lietuvoje yra tik viena tiesa,jog tiesos NERA!O materialyzmo ir amoralumo kraugeriai patys organyzuoja net nuzudymus.Kai tiesa paverciama melu,o melas tiesa tai zudymas be jokiu taisykliu.

Letas Palmaitis: grandinė

1) Jei KKKonstitucija nieko nereiškia, respublika ne tik ne prezidentinė, bet ir ne parlamentinė –
Lietuva prokurorinė respublika.
2) Prokuratūra vykdo VSD nurodymus, o VSD vykdo užsienio politiką (Kusaitės atvejis) – Lietuva ne prokurorinė respublika, bet:
vėesdinė respublika.
3) VSD, vykdydamas savo politiką, už uždarų durų derina ją su prezidentūra ir su užsienio šalimis (Kusaitės atvejis), o parlamentas nieko nepakeičia –
jokios „respublikos” (t.y. valstybės) apskritai nėra, veikia užsienio jėgų vietos administracija.

va va va

Jei prokuratūra yra susijusi su KGB, jei kgb su organizuotu nusikalstamumu (tą įrodė vienas švedų filmas), tai tikrai niekas neturi teisės kištis į prokuratūros ar teismų darbą. 🙂 Ai, bet visgi Paulauskas kišosi, kai siundė seimą nuversti Gen prokurorą Valį. Matyt tas vargšas, atėjęs iš periferijos, nežinojo, kad ne demokratiškai tautos rinkta Prezidentė yra “glavniausia”, kuriai lenktis turi Prokuratūra. Betgi Paulauskas juk negali to jam garsiai pasakyti. Juk tiek vargo, globojo net savo įkurtą jaunųjų prokurorų asociaciją, į kurią ne bet kas patektų, su kuriais drauge kašę lošė… Tad ir Garlavos žudynių ryšys su omono išteisinimu čia kaip ir visai aiškėja… gal paaiškintumėte – kodėl nusikaltėlių ir prokurorų pavardės taip vienodai stropiai slepiamos? a? Ir taip apie 14 užpultų postų,… Skaityti daugiau »

Juozapas

Turime puikią progą stebėti gyvai, kaip kurpiama manipuliacija. Neseniai sistemą aptarnaujančioje žiniasklaidoje pasirodė eilinė iš piršto laužta pasakėlė – būk tai N.Venckienė amerikose uždarbiauja senukus prižiūrėdama. Suprantama,”sensacijos” kūrėjai „pamiršo” pateikti bent kokių įrodymų. Kaip lig šiol,taip ir šį kartą jokių įrodymų zpie N.V.buvimą amerikose nepateikta. Sistema stumdama ta nesamonę kliaujasi falšo tiražavimo masiškumu. Tačiau vien to pradeda nepakakti. Tuomet pastebėjau tendenciją- brukti tą briedą komentarų skiltyse. Kaip taisyklė tuo užsisima promatrioškinių, proklaninių pažiūrų komentatoriai ( samdiniai?). Tas melas brukamas gudriai. Pasakaos apie amerikas įterpiamos komentaro tekste,lyg tarp kitko.Tarsi tik kaip pavyzdys. Tas daroma beveik po visų straipsnių komentarais, ( uolumas kvailai išduodaintencijas). Kaip reaguoja neišranki publika? Netiesiogiai. Pasamonės lygmeniu. Nuolat kalama į galvas mintis ” užsiseivina”. Taip užmanyta planuose. Kvailesni,naivesni… Skaityti daugiau »

zxzx

„Ginkluoto karinių pajėgų konflikto nebuvo. Okupuota Lietuva buvo aneksuota. Aišku, galima remtis tuo, kad omonininkai veikė kaip okupuojančios valstybės jėga. Argumentuoti, kad bet kokia okupacinė valdžia ir jos veiksmai neteisėti. Bet tai juridiškai nevienareikšmis ir slidus akligatvis.” – Autoriui su galva negerai??? Šaunamųjų ginklų nau dojimas, jais padaryti kūno sužalojimai (lengvučiai???)- slidus akligatvis??? Pol Poto Kampučijoje ir hutų aukos Burundyje pagrindinai buvo užmušti lazdomis. Tiktai. Bet nusikaltėlius persekioti iki šiol tai netrukdo. O štai Lietuvoje visi net neverti žmogaus vardo gaus prieglobstį ir užuojautą.

22
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top