Algimantas Rusteika. Palmės tundroje neauga

R.T. Erdoganas daro valymus – vaje, koks negeras. Na tiesiog Stalinas ir baigta. Vieni taip sako iš įprastinės neapykantos bet kokiai valdžiai, nes gaila, kad dar viena revoliucija neįvyko. Kiti – iš prisiskaityto ir pikto demokratizmo, nesusiliečiančio su realiu pasauliu, pozicijų.

Vaikeliai mieli, linksminkimos ir džiaukimos, kad Turkijoje neatsitiko, nors pavykti ir negalėjo. Pilietinis karas destabilizuotų didžiausią NATO galią regione. Iš esmės pasikeistų karinių ir politinių jėgų pusiausvyra. Ir prasidėtų toks mėšlas, kad milijoną pabėgėlių per metus Europoje atsimintume kaip prarastą rojų, kuris niekada nebepasikartos.

Ir iš kur ta mada kitiems piršti savo gyvenimo taisykles? Anie galvojo, kad komunizmas yra visuotinis, dėsningas būtinumas. Kad jį galima sukurti prievarta. Šitie galvoja, kad demokratija visiems tinka ir patinka. Kad ją galima instaliuoti, kur tik užsimanai, prievarta – taip pat.

Ir visi apsimeta nepastebintys, kada jų socialinės religijos atmaina sužlunga. Randa tam tūkstančius pateisinimų, kaltininkų ir priešų. Ir vėl kuria naujas taisykles visiems. Nes kabinetiniams išminčiams taisyklingai gyventi svarbiau už patį gyvenimą.

Anekdotas iš dviejų žodžių. Negras deginasi. Demokratija Afganistane. Arba Irake. Sirijoje, Egipte ar Libijoje. Pratęskite patys, kas netingit. Pamirškim vienąkart tuos sapnus apie demokratiją musulmonų pasaulyje. Ten jos nebuvo, nėra ir niekada nebus.

Islamo kultūroje įmanoma tik stipri, negailestinga, jėga pagrįsta ir prievarta išlaikoma autoritarinė valdžia. Ir tikrosios mūsų vertybės, ir mūsų modernieji kliedesiai ten paprasčiausiai negalioja. Palmės tundroje neauga.

Europos Sąjungą ilgai vadino ekonominiu milžinu ir politiniu nykštuku. Pats laikas perkrikštyti politiniu nuliu. Fanatikai, kurie dabar raukotės, galėtumėt įvardinti nors vieną ne biurokratinę, o rimtą politinę problemą, su kuria ES per pastaruosius metus būtų sugebėjusi susitvarkyti.

Visas ES politinis gyvenimas pastaraisiais metais tebuvo bridimas gilyn į pelkę. Ėjimas nuo vienos krizės prie kitos, ankstesnės taip ir neišsprendus. Ir visos radosi arba iš pačių ES vadovų veiksmų, arba iš jų neveikimo. Prisiminkim, kokioje Europoje buvome prieš dešimtmetį ir kaip yra dabar, ir suprasime.

Ar buvo nors vienas ES judesys, kuris lemtų svarbius globalius įvykius ir į kurį kiti reguotų? Jokios iniciatyvos nebuvo, situaciją kūrė kaip norėjo kiti. Buvo tik bandymai pavėluotai, kai jau nieko nebegali pakeisti, reaguoti į tai, ką kiti nusprendžia ir padaro. Taip gyvena amebos. Akla gynyba ir laivas be variklio.

Nei gamta, nei verslas, nei geopolitika nemėgsta tuštumos. Galios vakuumas tuoj pat užpildomas, įtakas ir rinkas pasiima konkurentai. Visi pasaulyje pajuto ES negalią, tuo naudojasi ir naudosis, kol tik bus galimybė. Kol kas tik pinigams gauti.

R.T.Erdoganas tvirtai laiko ES už tos vietos ir mūsų pasipiktinimai jam tik juokingos aimanos dėl demokratiškų blizgučių. Turkams nusibodo pataikauti ir diegti jiems nebesuvokiamus, vis naujus ir naujus europietiškus standartus. Nes po Brexit suprato, kad į ES niekada nebeįstos. O nebelabai ir apsimoka stoti į tai, kas liko. Reikės – įves mirties bausmę. Reikės – padarys, ką tik prireiks.

Taip, tai labai negeroviška. Mūsų baltų rankelių ir nekaltų akelių kultūrai net labai pasibjaurėtina. Bet realaus pasaulio eigos požiūriu stabilumas Turkijoje bet kokia kaina šiuo momentu yra vienas iš katastrofą atitolinančių veiksnių. Miško gaisras lėtai plinta, atsiranda nauji židiniai, toliau liepsnoja senieji. Vėjas stiprėja, o gaisrininkai, patys pusę gaisrų ir sukėlę, toliau diskutuoja apie gesinimo taisykles.

Pasaulis lėtai, bet kol kas negrįžtamai artėja prie visiškos destabilizacijos. Ir tuo pačiu – prie didelio karo. Kur nugali ne teisieji, net ne turtingi ir galingi. O tie, kurie turi daugiau cinizmo, daugiau ginkluotės reikiamoje vietoje ir mažiau moralinių varžtų, trukdančių veikti.

Chaose ryžtingesni ir laimi tie, kurie turi mažiau, todėl gali mažiau prarasti. O daugiau turintieji turi ką prarasti. Ir atidėlioja sprendimus, galinčius pakeisti situaciją, nes bijo netekti to, ką turi. O tie neturintys tik pakrizena išjungę kameras, išgeria dar po šimtą ir toliau pjauna malkas.

Artėjame į pasaulį, kur laikinai galią turės ne tas, kuris gali suvaldyti, o tas, kuris gali sukelti chaosą. Visų banditų, komunistų ir amžina Kremliaus carų svajonė. Kurią Vakarų politikai savo idiotizmais kaip įmanydami skatina. Nes nieko nėra labiau pavojingo, kaip stipriųjų ir turtingųjų negalia. Ir beprotystė taip pat.

Bet jie ir toliau svaiginasi. Įsivaizduoja, kad įkišus galvą į smėlį problemos dingsta. Kad pinigais ir pliurpalais apie šventąsias vertybes galima viską nusipirkti. Kad galima viską pataisyti neigiant problemas ir nieko nedarant. Kad ir vėl pavyks išsisukti nuo sprendimų, vaikščiojant po gėjų paradus, deginant žvakutes ir mokant pasaulį gyventi pagal normaliam žmogui juokingus principus.

Senoji Roma buvo nukariavusi praktiškai visą tuometinį pasaulį. Viską, ką buvo įmanoma užgrobti ir apsimokėjo išlaikyti. Toliau nėjo tik todėl, kad buvo per toli eiti. Buvo sukaupusi visus įmanomus turtus. Savo galybe kėlė baimę ir siaubą. Turėjo turtingus miestus, didžiausias, geriausiai apmokytas ir ginkluotas armijas. Ir buvo nušluota pusiau laukinių barzdočių ordų, kurie viso to neturėjo.

Sugedimas vyksta ilgai ir kaupiasi palaipsniui. Medį galima pagydyti laiku pastebėjus. Jei ne, jei praeinamas nesugrįžtamumo taškas, nebepadės niekas. Jokie skylių užbetonavimai. Didžiausią ąžuolą gūsiai nulauš. Mes esam nebetoli to taško.

Nejaugi nejuntat tos įtampos? Kantrybė turi ribas. Palaipsniui, po milimetrą artėjama prie situacijos, kai europiečių radikalai ar nužudytųjų artimieji ims važinėtis sunkvežimiais per musulmonus ar badyti juos traukiniuose. Kas gali atsitikti – anksčiau ar vėliau įvyks. Ir tada viskas sprogs.

algimantasrusteika.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
40 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozapas

Nei pridėt nei atimt. Taip ir yra.
Taip ir bus.
Autoriui- sveikinimai.
Labai gerai padirbėta.
Tobulas pavyzdys kaip reikia dėstyti situaciją dabarties momento sąlygomis.
Ir riebus gyvas priekaištas diplomuotiems plepalų maišams užkrušantiems visus tarpautinių žodžių žodyno leksika ir citatų išnašomis.
Šis straipsnis yra puiki inspiracija, paruoštukas prognostikai.
Nes ateities variantų daug ir visi vienas už kitą blogesni.
Vienok tuo pačiu tarp visų pavojų gauname ir unikalų šansą susitvarkyti savo Lietuvėlę.
Šansas nedidelis, bet tikrai toks yra.

Tarabilda

Prisijungiu prie autoriaus ir Juozapo katastrofizmo. Viena J. mintis apie šansą susitvarkyti Lietuvėlėje man sukėlė vaizdingą asociaciją – senutė su dieduku ima iš spintos rūbelius ir gražiai tvarko sau įkapes. Nei per liūdna, nei per linksma. Kas turi pradžią, tas turi ir pabaigą. Ar yra kokia nors išlikimo strategija? Yra kurs yra, ir kiek mes būsim Jo dalimi, tiek ir išliksim.

Jules

Europos ir Lietuvos elitas išdavė Europą, išdavė Lietuvą ir veda mus nunykimo keliu. Kažkas visgi turės imtis iniciatyvos ir pradėti stabdyti šią Europos ir Lietuvos pasirinktą savižudybę, tiesa? Turės būti atšauktas „Savižudybės Paktas” kaip ir Vokietijos Kanzlerio paktas ar aktas, o Former Bolsheviks patupdyti ten, kur jiems ir vieta – cypėje. Na, o dabar kol kas mus liberalai grūda į cypę, o buvę Ukmergės santechnikai sėkmingai dirba dezinformatoriais LRT ir univerkėse. Tarp Vilniaus ir Kauno priviso daug Kaušpėdo zombių, neatrodo? Pririedėjo, pribildėjo tiek zombių, kad atrodo, juk tai niekad jau nesibaigs, bet gi nieko amžino nėr – pakils vėjai, audros ir žus Europos skriaudėjai bei intelektualūs išdavikai ir kiti markuzininkai, tiesa? Europa the First, Lithuania the First, o ne Mokslinė… Skaityti daugiau »

Pikasas

Nepamenu lietuviškoje žiniasklaidoje kito tokio kontraversiško rašinio, kur būtų taip supainioti įdomūs teiginiai, populistiniai pastebėjimai ir visiški kliedesiai. Tai aukšto lygio pilotažas, kuris gali turėti įtaką net ir tiems, kurie jau turi savo aiškius požiūrius į mūsų gyvenimo realijas. Šis internetinis leidinys turi tokią gerą savybę, kad rašiniai neprapuola kam nors mirktelėjus. Tad ir laiko diskusijai pasilieka nemažai. Matysim.

VaidasVDS

Visų pirma, reikėtų pastebėti, kad tos tikrosios demokratijos jau gana seniai neliko taip vadinamame demokratiniame pasaulyje. Demokratija yra susijusi su nuomonių įvairove ir lygiomis galimybėmis rinktis geriausius variantus ne vien tik dėl kapitalo, bet ir dėl kultūros, ekonomikos, o taip pat ir religijos. Užbėgdamas už akių Leto priekaištui, pasakysiu, kad religijos negalima išsirinkti demokratišku keliu, tačiau ta tikroji demokratija neturėtų leisti dominuoti bet kokiam religiniam fundamentalizmui, kuris prieštarauja sveikam protui ir kuris sukelia pyktį, neapykantą ar kursto kokius nors užkariavimus ar atsikariavimus. Dabartiniame pasaulyje, būtent, neliko nuomonių įvairovės. Kažkokia galinga nematoma jėga (250 įtakingiausių pasaulio šeimų; ar 6000 tarp savęs nelabai susijusių įtakingiausių pasaulio žmonių; ar net ir labai tarp savęs susijusi NPT (NWO) grupuotė) patvarkė pasaulį taip, kad taip… Skaityti daugiau »

Pikasas2

Autorius savo rašinį pradeda taip: „R.T. Erdoganas daro valymus – vaje, koks negeras. Na tiesiog Stalinas ir baigta.” Tokie valymai, kurie paliečia dešimtis tūkstančių valstybės gyventojų, vargu ar pateisinami netgi elementaria logika. Juk tikrai tiek įvairių kariškių, pareigūnų, mokytojų ir t.t. negalėjo žinoti apie ruošiamą perversmą. O toks totalus „valymas” netgi neišleidžiant išvykti iš šalies labiau panašus į bandymą užgniaužti kitokią nuomonę, negu turi prezidentas. Tai su jokia demokratija, manau, nesietina. Jei Algimantui Rusteikai tokios „valymo ” apimtys gėris, o prezidentas tam vadovaudamas elgiasi gerai, tai mano nuomonė kitokia. Iš esmės visa tai yra bandymas susidoroti su kitokia nuomone šiurkščiomis priemonėmis. Neteko skaityti ar girdėti apie Erdogano lyginimą su Stalinu, kuris išžudė milijonus nieko nekaltų gyventojų. Tai visai kitokio masto… Skaityti daugiau »

Pikasas3

Linksmintis ir džiaugtis dėl to pučo sužlugimo dar ankstoka. Pirmiausia, dar nėra galutinai aišku ar įtampa šalyje sumažėjo ar gresia dar didesniu tautos susipriešinimu. Ypač, kai po pučo paliečiami jau ne tik pučistai, bet ir daugybė gyventojų su puču tiesiogiai nesusijusių. Ir nereikia aiškini, kad tas totalus valymas tiesiogiai sietinas su Turkijos įstatymais, kur teisė turi būti aukščiau už vieno ar kito, kad ir labai aukšto pareigūno siekių. Pilietinis karas visada būna tragedija. Norisi tikėti, kad jis po dabarties įvykių nepriartėjo. Nors ir šia prasme nuomonių gali būti įvairių. Jei Tarptautinės organizacijos, pirmoje eilėje NATO, sugebės įtikinti prezidentą Erdoganą ir jo aplinką pasirinkti demokratinį kelią, viskas gali nurimti. Kitu atveju jokių tikimybių atmesti negalima.

Pikasas4

Autorius aiškina taip: „Anie galvojo, kad komunizmas yra visuotinis, dėsningas būtinumas. Kad jį galima sukurti prievarta. Šitie galvoja, kad demokratija visiems tinka ir patinka. Kad ją galima instaliuoti, kur tik užsimanai, prievarta – taip pat.” STOP. Apie bolševizmo – komunizmo ideologines grimasas ir bandymus jas įgyvendinti nekalbėsiu. Ir taip viskas aišku. Tačiau, kuo nepatinka autoriui demokratija? – taip ir nesupratau. Būtent demokratijos nėra įmanoma sukurti pasitelkiant prievartą, nes visa jos esmė ir yra ta, kad būtų vykdoma daugumos nuomonė, atsižvelgiant ir į mažumos teises. Demokratijos pasiekimai įvairiose šalyse nevienodi. Visur jos yra tiek, kiek visuomenė yra pajėgi jos pasiekti. Tai dažniausiai pasiekiama per įvairias rinkimų ar nuomonės išreiškimo akcijas. Jų skaidrumas dažnai yra labai svarbus galutiniam rezultatui nustatyti. Kalbant apie… Skaityti daugiau »

iRVĖL

Ir vėl apie padarinius ir nieko apie priežastį?

Letas Palmaitis

Dėl to stabilumo Turkijoje galima paabejoti, nes galbūt Erdoganas tikrai perlenkė lazdą ir pridarė klaidų:
http://ru.tsn.ua/blogi/themes/politics/rossiya-razgromila-vtoruyu-po-moschi-armiyu-nato-677741.html

NorKūnas >Jules dėl Kaušpėdo zombių

Mantas Adomėnas veidaknygėje puikuojasi,
kad jau liepos 22 d. Kaišiadoryse pagavo du pokemonus (Rattata ir Pidgey):
„Laimikis Kaišiadoryse
– radau šituos prie Sielovados centro ir Brazausko gimnazijos.”
Gal su šakėmis (plakatuose), su kuriomis tikisi laimėti rinkimus, prismeigė?
Reiktų prašyti A. Valkausko, kad atliktų egzortą, nes kiekvienas,
kuris ima gaudyti pokemonus, pirmiausiai patys pokemonų pagaunami.
Kartais atrodo, kad pasaulis pertvarkomas į Palatą Nr.6,
o tapusieji jos pacientais pasijunta kaip niekad laimingi.
Nors trumpam. Tad nepavydėkime.

Jules

Pokemonų gaudytojai viešai rodo savo paklusnumą Bankui – tai yra stipresniam ir iš anksto, avansu, pasižada jam tarnauti ir atsiduoti. Tarnauti priešui, jei jis tik įkels vėl čia koją. Svarbiausia, kad jis leistų vėl Lietuvą administruoti vasalo teisėmis ir toliau engti kaip engė ir kvailino – apgaudinėjo. Va, kažkur juk rašoma, kad Putino Rusija rengiasi vėl nukariauti Rytų ir Vidurio Europą, todėl pokemonų gaudytojai iš anksto pareiškia, kieno pusėje jie bus, kad priešas kartais juos nesupainiotų su Tėvynės gynėjais – juk ne šiaip sau sugavo Rattata ir Pidgey, tiesa?

Unikalus interviu

su Pokémonų sukūrėju japonu Satoshi Tajiri („Time”, November 7, 2012), kuriame „Kišeninių demonų” autorius pripažįsta, kad tai sąmoningas maištas prieš jį mėginusių krikščioniškai auklėti tėvus ir krikščionybę, net kad tai satanizmas XXI amžiui: Tajiri: Yes. Pokémon is essentially the correct answer towards life, not Christianity. Everything presented in the game is the opposite of what Christians may believe. Some have said that the game promotes voodoo or magic, and I agree in the sense that there are many things that occur in nature that are unexplainable. Furthermore, the violence in the games is unparalleled. It may not show up in the actual graphics, but the brutality is made especially explicit in the Pokédex entries. Nature, again, played a big role.… Skaityti daugiau »

tata

tundroj Lietuvos
kaktusai žaliuos,
kaktusai žaliuos
tundroj Lietuvos!

"Islamas nesustos, kol neužvaldys pasaulio"

Tai Apaštališkosios Signatūros buvusio prefekto,
dabar Maltos ordino globėjo Raymondo Burkes perspėjimas. Kaip ir šie jo žodžiai:
„Kai musulmonai tampa dauguma kurioje nors valstybėje, jie turi religinį įpareigojimą tą valstybę valdyti.
Krikščionims svarbu įsisąmoninti radikalius skirtumus tarp islamo ir krikščionybės, liečiančius mokymą apie Dievą, sąžinę ir kt.
Bažnyčiai jo iš tiesų reikėtų bijoti. Tinkamas atsakas į šią augančią grėsmę būtų tautų ir Europos krikščioniškų šaknų patvirtinimas.”
Kard. R. Burke taip pat kritikuoja katalikus vadovus,
kurie mano, kad islamas yra „tokia pati religija kaip katalikybė ar judaizmas“.
Dievo kulto ir sakramentų kongregacijos prefekto kard. Roberto Sarah įsitikinimu
islamiškasis fundamentalizmas yra net „demoniškas“ ir „apokaliptinis“ žvėris,
kaip ir „laisvės stabmeldystė Vakaruose“.

Liepa

Dar vienas taiklus Algimanto straipsnis apie nūdienos liudnas realijas.Ne tik palmės tundroje neauga.Tiksliau-tundroje mažai kas auga.//Bet LT valdžios zombiams viskas įmanoma :įvedus euro, kainos šoka pasiutpolkę,bet tiems padarams nieks „nebrango”,nes „nebrango”;lietuvių emigracija milžiniška, bet valdžiūnai tik kalbomis gerina įsivaizduojamą statistiką, o seime balsuoja už kitatikių ir atėjūnų importo skatinimą.//Nors multikultūrinėse,senų’demokratinių tradicijų” šalyse jau kasdien vyksta antikultūrinės ir į jokios demokratijos rėmus netelpantys integruotų ir neintegruotų islamo išpažinėjų renginiai- civilių gyventojų žudynės, mūsų „drąsios šalies” politikieriai nesugeba net padoraus”susirūpinimo” pareikšt.Štai vidaus reikalų ministeris labiausiai pergyvena todėl,kad atbėgeliai nekimba… į lietuvių kalbos studijas.Nabagas.Išreikškim jam užuojautą.Uždekim žvakutę.Aišku, kad svarbiau ne lietuviškos problemos, ne LT gyventojų saugumas- svarbiausia,kad atsibastėliam būtų patogu,kad jie gyventų ne pagal savo koraną,o pagal Briuselio integracines direktyvas.//Daugelis kažkodėl pamiršta,kad šitą… Skaityti daugiau »

Juozapas---Liepai

Sveika. Perskaičiau Tavo komentarą ir netikėtai kilo minčių. Ponai Lietuvėlės valdytojai tik ayrodo durni. Dažniau durnais tik apsimeta. Ir…nesako ką galias turėdami žino. O kaip mums praskleisti paslapčių širmas. Kaip sužinoti tikrąją reikalų padėtį, ne tą kur propaganda mala? Ogi kartais pravartu paimti laiko skalėje išsibarsčiusius faktelius, sugretinti ir pažvelgti pro aktualijų prizmę. Vieną tokį ištrauksiu: Kaip žinia Ponia Mayrioška triūsdama brangiųlietuvosžmonių gerovei visiškai zakonnai užkalė vieną kitą milijonuką. Nu i ką? Kaip ir dera ponams , Ponia nutarė pasistatyti Valdovės rūmus. Nuosavus. Nusipirko sklypą… Ir staiga, jablynkšt!, sklypu skubiai atsikratė! A kogi teip? Ogi, kad ir kaimiška mūsų šalelė, provincija škia, vansi bet kaip didžiųjų ir galingųjų vasalai irgi gauna šiek tiek informacijos. Jeigu ir ne tiesiogiai, tai už… Skaityti daugiau »

marija antuanetė

kokia išlepusi leudis!
na, jeigu jūsų tundroje neauga palmės, tuomet sodinkite ananasus!
prastuomenė, bile tik niurzgėti…

Liepa

Juozapai,mažiau Jūs su tom mintim draugaukit.Vasarą juk ,galų gale, lesiskit savo makaulei pailsėti.//Maximos berniukai visada mokėjo „apie viską pagalvoti”Na, ir kas kad jie ten kažkur migruoja.Bet net ir toli,šiltai įsitaisę, jie sugeba padaryti taip,kad mūsų kišenės neapsunktų,kad pinigėliai nepaliaujamai migruotų pas juos.
Hmmm,ar tik ne finansų ministre dirbo dabartinė vadovė,kai maximiniai prasuko milijoninę aferą,neįgaliaisiais apsimetę?//Pinigas traukia pinigą,turtuolis gerbia į save panašų.Argi sunku apsimesti politikieriams,kad jiems,neva, rūpi ‘kiekvienas žmogus”? Tikrai ne.Užtatai ir dangstosi visokiom demokratijos vėliavėlėm, socialinėm akcijom ir atrakcijom, deklaracijom,memorandumais,koalicijomis ir kitokiais cirkais.//

Juozapas--- Liepai

Bus tų vasarų. Pailsėsim Anapilyje.: ) Tesiant pokalbį, atsakau: tai, kad maximos liko ir veikia , viskas telpa logikos rėmuose. Kai Lietuvoje neliks aborigenų lietuvisų, jų vietą užims kiti. Kitiems irgi reikės kažkur apsipirkti. Samdytus vienus darbuotojus pakeis kiti, o verslas liks. Nesunkiai adaptuosis. Net maximos logotipao spalvos kažkafa toliaregiškai „teisingai” parinktos- tiks ir putlerio koloradams, tiks ir anglosaksams. Tikrai apie viską pagalvota, neatimsi. Taip , panašūs traukia panašius. Tas tiesa. Ir renka. Idiotai renka idiotus, niekšai renka niekšus, vagys renka vagis. Toks Cirko dėsnis. Na, sakysi, bet vis tiek kad ir nedaug, protingų ir sąžiningų nors nedaug, bet turėtų pagal Dėsnio formulę seiman pakliūti. Matai, miela, protingi cirke nedalyvauja… Tai irgi dėsnis. Būtų ne cirkas, būtų kažkas rimto, dalyvautų.… Skaityti daugiau »

Liepa-Juozapui

bet tikrai,-logotipas visiem atvejam parinktas.Nei pavadinime,nei splviniam deriny nekvepia jokiu lietuviškumu.// Visgi nebūkim tokie kategoriški ir pripažinkim,kad gerų vietelių pas mus yra.Yra tokių teritorijų,kur ir palmės auga, ir ananasai,ir kitokie dyvai, kur žmonės nežino,kas ta socialinė atskirtis bei turtinė nelygybė, jaučiasi oriai,saugiai,neemigruoja.Į tas vietas vedžiojamos mokinių ir senjorų ekskursijos.Tai seimas, ministerijos,prezidentūra.//Ar teko girdėti,kad imtų ir emigruotų iš seimo koks išrinktasis? Nebent į ministro ar europarlamentaro kėdę.//Rojus,o ne gyvenimas.//Ar nereikėtų tik padidinti seimūnų,ministrų ir prezidentų skaičių?-tegul Lietuvoj būna daugiau sėkmingų ir laimingų :pavalgiusių, apsirūpinusių sklypais,rentom, sąskaitom bankuose, nekilnojamu turtu visose pasaulio pakampėse,apsalusių nuo tikros, o ne tariamos demokratijos privalumų.//

Juozapas---Liepai

Aha, reikia paskelbti Lietuvą ne de jure o de facto parlamentine Respublika.
T.y. kiekvienas aborigenas automatiškai būtų ir seimūnu.
Su seimūno alga.
Popieriaus fabriką turim, „babkių” prisispausdinsim: )
Zaživiom.
Bet kaip gi su ponų teisėmis?
Jeigu visi bus turtingi, kuo gi ponai pasigirs?
Valstybė be ponų!?
O gal geriau kad be vargšų?
Kubilius su butkevičium sako kad geriau jog neliktų.
Vargšų lietuvių.
Ponai sako, ponai žino.

Kur du stos, daugiau padarys: )

eretikas

Lao-zi prieš 2500 metų:”Kas nesipriešina mažai priespaudai-sulaukia didelės.”
Ar rodėme nors mažiausią pasipriešinimą? Ką padarėme,kad to nebūtų? Ir tai,kas vyksta dabar-labai logiška.O kodėl turėtų būti kitaip? Juk kvailius ir bažnyčioj muša-sako liaudies išmintis.Šiuo atveju-pasyviuosius išnaudoti valdžiažmogiams-vienas malonumas.Ir visame dejavimų ,pasibjaurėjimo valdžia,apokaliptinių pranašavimų chore-kad nors vienas pasiūlymas ką daryti ,kad pakeitus padėtį.Tuščia.Todėl tenka pripažinti-to mes nusipelnėme.
Ir visi sriūbavimai-tai vedamų skerdyklon avinų mekenimas.Pardon.

Povilas

Liepa, Juozapai, jums abiems į kompaniją tik Erlicko betrūksta :).
Teisingai! Nes apie šitą „bardaką” rimtai kalbėti jau nebeįmanoma.

Juozapas

Povilui:
Sveikas. Na, Tu tikriausiai žinai- juokas, dalykas rimtas.: )
.
„eretikui”:
Žmogau, viskam savo laikas. Dabar publika atostogauja, grybauja, maudosi.
Kam pilstyti tuščioj vietoj?
Sėklos turi kristi į dirvą, o ne ant uolų.
Kantryyyybės…
Beje, tamstos nickas gana provakatyvus.
Čia dėl šmaikštumo ar iš idėjos?

Eretikui

pasiūlymas – rimta desovietizacija, derusifikacija, depolonizacija, kitaip nunykimas, suslovizmas, garantuotas, nes elito chėbra veikia po priesaika, žinoma, ne Lietuvai. Yra rimtesnių priesaikų nei priesaika Lietuvai. Ją išdavus – atsveria galimybė už išdavystę patekti į pečių ar dar kur nors, iš kur negrįžtama. Nereikia vaizduot kvailiuko, nesuprantančio kame reikalas? Pasiklausk Zuokulos apie priesaikas dar Gorbio laikais.

Marginalas "islamasnesustosui"  2016-07-26 15:19

Žr. mano komentarą prie Burkės laiško apie tai, kad Bažnyčia turi bijoti islamo.

eretikas-Juozapui.

Juozapui
Man patiko Jūsų pastebėjimas,kad dabar ne laikas,nes visi”atostogauja,grybauja…”.Ypač-kad”grybauja”. Visa Lietuva „grybauja” jau 26-erius metus ir vienintelis realus rezultatas-p.Grybauskaitė ☺. Ar realu tikėtis,kad po tokio ilgalaikio”grybavimo”bus kitaip?
Dėl nicko.
Aš netikiu,kad viską sutvarkys p.Dievas,nors kai kas deda į jį daug vilčių.
Aš netikiu.kad valdžios vanojimas,visų bėdų ant jos korimas gali pakeisti padėtį.(Liaudies išmintis:apie karavaną,apie šuns balsą ir-„ar svarbu katinui,ką apie jį galvoja pelės”?)
Aš tikiu IVANU Mičiūrinu ☺:”Nereikia laukti malonių iš valdžios.Jas pasiimti-mūsų pareiga”.Čia pabrėžtina-„MES”.Ne p.Dievas,ne Bažnyčia,ne ES,ne Radžvilas,ne Skvernelis,o MES.
Būtų labai šaunu,jei įrodytumėt,kad aš klystu.

Liepa-Povilui

Labas vakaras, Povilai.Kai mažai kas bedžiugina po Lietuvos padange, griebiamės sarkazmo.//Pasiduoti liūdesiui ir nevilčiai-nuodėmė.// Be to,kiek gi galima piktintis ir stebėtis politikuojančiųjų nuolat krečiamom nesąmonėm? Kad juos kur Perkūnas nuneštų…//

eretikas-"eretikui"

Nesivelsiu į diskusiją,ar padės ” rimta desovietizacija, derusifikacija, depolonizacija,”. Tarkim,kad padės.Bet leiskit užduoti klausimėlį-kaip tai konkrečiai įgyvendinti? Pasufleruosiu:gal rašyti peticijas,gal statyti palapinių miestelį prie Seimo,gal organizuoti demonstracijas su šūkiais:”Elite-desovietizuokitės,de…,de…”O gal turite šviežių minčių?
Ir čia prieiname didžiausią,manau,bėdą-dauguma yra politiniai impotentai.Na,impotentas yra asmuo,kuris teoriškai gerai žino kaip mylėtis,bet praktiškai,deja,to daryti nepajėgus.
Politinis impotentas teoriškai žino,kokia turi būti demokratija,teisinga valdžia,tiksliai apibūdina padėtį,”supranta kame reikalas”,bet praktiškai-ką ir kaip daryti-ir nežino,ir nenori,ir nesugeba.(Ar galima ką nors realaus pasiekti,spaudant kompo klavišus?)
Ir kol tokia padėtis tęsis,permainų tikėtis neverta.Nebent atsiras naujas Leninas ☺,parašysiantis veikalą”Ką daryti?”
Džiaugčiausi,jei kas įrodytų priešingai.

Pone Eretike

Tai va, spaudant kompo klavišus gali lengvai jo netekti. Pasibels į duris Neosovietinės Oligarchijos siųstas „bojevykas” ir atims PC, o nedesovietizuotas teisėjas dar ir baudą nemenką uždės kaip nekilmingajam – būsi galutinai sužlugdytas ir apkaltintas visais įmanomais politkorektikų ir kolaborantų išgalvotais ir nuolat mums klijuojamais izmais. Reikia ieškoti žmonių, galinčių atstovauti mūsų interesus ir aktyviai dalyvauti rinkimuose arba kelti save, viešinti save. Jei Lietuva jau tokia beviltiška, tada belieka jungtis į rimtesnių šalių politinį gyvenimą, pavyzdžiui, Vokietijos ir Prancūzijos, ir, siekiant naudos joms, sau pasiekti naudą ir savo šaliai, savo tėvynainiams čia ir ES. Kito kelio nėr. Lietuvoje mes esame raudonųjų oligarchų nuginkluoti. Naują Trockį Europai gali suvairuoti tik naujas bankyras – antrasis Jacob Schiff, o kuris bankyras gali užimti… Skaityti daugiau »

Pikasas to "Pone..."

Manęs nebereikia klausti. Pakanjamai fragmentų, tame tarpe ir šiame leidinyje, jau pateikiau. Žiūrėti google.lt terleckas pikasas.

Hm?

Tiesa, o kur buvo ponas Terleckas tą garsiąją Rugpjūčio 23 dieną prie A.Mickevičiaus paminklo? Mes tai Palangoje, prigludę prie VEF’o būrelis lietuvių, išsižioję klausėme Amerikos balso ir žavėjomės jūra – Palangos jūra, o Jūs? Klausėme žinių iš Vilniaus ir mėgavomės saule ir jūra – nebuvome drąsuoliai, bet…

Pikasas to Hm

KAIP ANTANAS TERLECKAS BANDĖ SUŽLUGDYTI MITINGĄ Antanas Terleckas daugelį savo viešų kalbų pradeda nuo 1987 m. rugpjūčio 23d. mitingo. Rugpjūčio 22 dieną pas jį į namus, generolų pavestas atėjo pats KGB pulkininkas J.Česnavičius. Pokalbių be liudininkų pabaigoje į KGB pulkininko klausimą (cituoju) “Ar kalbėsite prie paminklo?” A.Terleckas atsakė – “Ne!” “O Bogušis? – Ne! Dar vienas klausimas: “Ar bus demonstracijoje plakatų? – atsakyta: – “Nebus!” (lit. “Žodžiu ir plunksna už tiesą ir laisvę” 55,56,58. 88psl.) Mitingo išvakarėse A.Terleckas guodžiasi V.Bogušiui” “Aš turiu daug priešų tarp davatkų. Jos šmeižiančios mane kad “pasidaviau”. Prieš pat mitingą Antanas Terleckas pareiškia: „Mes nekalbėsime, tik tylos minute pagerbsime Stalino ir Hitlerio aukas”. Mitingo dalyvis Robertas Grigas: (cituoju) “Pradėjau nerimauti, kad mitingą norima sukompromituoti. Akimirką tvyrojo… Skaityti daugiau »

Hm?

„KGB griebėsi represijų prieš kalbėjusius N.Sadūnaitę, R.Grigą, kun.R.Puzoną, V.Jančiauską, A.Bumbulį ir kitus mitingo dalyvius”- o prieš Antaną kokių priemonių ėmėsi? Primušė ar į miškelį pavėžėjo? Šiaip darosi įdomu. Vadinasi, laisvę ir valstybę Lietuvai iš imperijos nasrų išpešė davatkos, anot pono Antano ar kaip čia dabar gaunasi? Jei sesė Nijolė pirma pradėjo kalbėti ir išgelbėjo mitingą, nuo kurio prasidėjo lietuvių valstybės Atgimimas, vadinasi, ateityje jai, atiduodami pagarbą už nuopelnus Tėvynei, turėsime statyti paminklus, gatves ir skverus jos vardu pavadinti? Ji gi to verta, be jokios abejonės. Belieka mums, kinkadrebiams ir kurortininkams, tik nukelt kepurę ir žemai nusilenkti. O Bogušiuks ką tuomet veikė? Dar girdėjau tuteišius turguje kalbant, kad labai pamėgęs po partijas lakstyti ir kažkokias raudonojo prokuroro naująsias sąjungas kūrinėti ar… Skaityti daugiau »

Pikasas to Hm?

Prieš Nijolės Sadūnaitės ryžtą galima tik galvą nulenkti. Jau esu siūlęs skirti jai Metų Laisvės vardo premiją. Kaip link to mitingo ėjo A. Terleckas siūlau vienos jo dienos pavyzdį. A.Terleckas primena, kad jis 1964m. davė sovietiniam saugumui (cituoju) “…apie 30 buvusių ir esamų lagerininkų charakteristikas. Daug klausinėta apie Endriukaitį, A.Stasiškį, Bičiūną, J.Semėną. Filipavičiumi nelabai domėjosi” “Pykau ant savęs, kad pasidaviau baimės jausmui. Į pokalbio” pabaigą tas jausmas dingo”. “Išpasakojau viską ką rašiau laiškuose (politiniams kaliniams) A.Terleckas paaiškina: “cituoju) Susidariau išvadą, kad jie (saugumiečiai) laikė mane kažkuo panašiu į “centrą”. A.Terleckas: (cituoju) “Grįžęs iš saugumo į darbą turėjau mažai laiko pranešimui politvalandėlei. Sąmoningai atsiprašiau, kad skaitysiu rusiškai”. (citatos iš knygos “25-ieji Lietuvos okupacijos metai” pateiktos 200 – ame puslapyje.) O juk… Skaityti daugiau »

Juozapas---eretikui

Atsiprašau, kad nesuskubau atsakyti. Atsakymas paprastas- tikintysis D-vu tuo ir skiriasi nuo bedievio ar etetiko, jog Viešpaties nekvestionuoja. Taip pat tikinčiam/pasitikinčiam D-vu nekyla etetiškų norų/poreikių „įrodinėti” D-vo egzistavimą. Nepykite, tamsta, jús man nesate Virš mano Viešpaties esantis asmuo, toděl gerbdamas savo Kūrėją bei nuosavą orumą, tikrai nepradėsiu su tamsta aptarinėti Tēvo. Juk tamsta, tikiuosi kultūringas žmogus ir su prašalaičiais neaptarinėjate/neapkalbinėjate savo tēvelių? Net savo damos tikras džentelmenas neapkalbinėja su draugais. O D-vas man yra, na pats suprantate, „kiek daugiau”. Netikite, netikėkite. Tai jau tamstos problema. Kaip sakē vieno kultinio serialo personažas „-Kiekvienas yra savo nelaimės architektas”. Tuo pačiu, nereiškia, kad negaliu neišklausyti tamstos pozicijos, kol joje neaptiksiu propagandos ar manipuliacijos. Galim kalbėtis. Manau jog jeigu abipusiai geranoriškai, netgi privalom. Ypač… Skaityti daugiau »

eretikas-Juozapui

Esu priverstas save pacituoti:”Aš netikiu,kad viską sutvarkys p.Dievas,nors kai kas deda į jį daug vilčių.”
Arkivyskupas S.Tamkevičius yra pareiškęs,kad Dievas dovanojo Lietuvai nepriklausomybę.Jūs tikite? Aš-ne.Todėl,kad jei galvoti,kad Dievas valdo pasaulį ir kišasi į žmonių reikalus,reiktų pripažinti,jog ir Lietuvos 50 metų okupacija vyko su Jo valia.Krikščionių žudymas musulmonų kraštuose-taip pat Jo projektas,kaip ir viskas,kas vyksta pasaulyje.
Be to,jei tikėti,kad viską sutvarkys Dievas,tai beprasmiška domėtis politika,kritikuoti valdžią,dėti pastangas pakeisti esamą padėtį-užtenka viską pavesti Dievui.
Manau,kad skiriasi mudviejų supratimas apie Dievo veiklą.Aš laikausi Einšteino požiūrio:”Aš tikiu į Dievą,kuris reiškiasi dėsningoje pasaulio reiškinių harmonijoje,bet ne į Dievą,kuris pluša, rūpindamasis žmonių reikalais.” Todėl manau,kad savo problemas turime spręsti patys,vengdami ardyti pasaulio harmoniją.
Būkite sveiki.

Juozapas

„eretikui”: Ufffff, o aš maniau jog Tamsta tikrai, eretikas. Ačiū D-vui, ne: ) Paauglystėje ir man visko pasitaikydavo, bet skaitant, klausant, stebint…save, pamačiau. Tada ir patikėjau pirmą kartą. Sąmoningai. Pažinti D-vą didelė laimė. Didesnės nebūna. O va bandyti suprasti… Suprasti D–vą? Ar ne per žemai klynas?:) Bergždžias, nedėkingas, absoliučiai beprasmis užsiėmimas. Kam 2 metukų vaikui nano/makro DNR „žinios” apie Tėvą? Banyti vairuoti Tėvo automobilį?2 metukų vaiką pasodink už vairo ir blaiviai pasižiūrėk, Tamsta- ar gali?!?!? Kam? Kokiu tikslu ir kur važiuosi, jeigu net neduvoki nei savo starto nei žinai finišo? Čia vaikiški klausimai, bet ar tikrai turi atsakymus? Turite, Tamsta 2 ats. variantus. Vienas tikrai neteisingas… … Nustebote? Mmm, taip. Bet aš , maloniai ne:) Jau vėloka „filosofuoti”, pati naktis.… Skaityti daugiau »

Klausimas p.Eretikui

Šitas mintis pats drg.Einšteinas išmąstė ar nufyrino nuo genialios mokslininkės žmonos, ar nuo pulkelio gan protingų meilužių? Neužsiiminėk dezinfosklaida, gerai?

40
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top