Algimantas Rusteika. Propagandozojus

Veidaknygė

1. Paaiškinkit pasaulį penkiais sakiniais – to visiškai pakanka.
2. Schemoje numatykite gėrietišką tikslą ir kaltininkus, trukdančius jį pasiekti.
3. Kaltuosius pavadinkite priešais, juos konkrečiai įvardinkite.
4. Tie, kuriems kalbate, – nekaltos, nuo priešų kenčiančios aukos.
5. Pagal tai Visatą padalinkite į savus ir svetimus.
6. Apsimeskit, kad labai norit viską išsiaiškinti.
7. Savuosius, net niekšus, liaupsinkite, svetimuosius net už smulkmeną apspjaudykite.

Jei turėsit šiek tiek gabumų ir netingėsit, tapsite geru, šiuolaikiniu žurnalistu.

Pagal šį brėžinuką gaminamos sąmokslo teorijos ir propaganda. Ir tekstai, neigiantys sąmokslo teorijas ir propagandą. 9 iš 10 žinių kanalų, delfių ir šiaip laikraštienos politinių kūrinėlių. O Feisbuke tai praktiškai viskas. Įdomesnės apžvalgos ir retos, bet vis dar pasitaikančios nepriklausomos nuomonės pasibjaurėtinai styro lyg neišspausti inkštirai ant užpakalio.

Bukinanti ir primityvi propaganda išugdė atbukintą ir primityvų skaitytoją, kuris pasaulį mąsto ir aiškina pagal tuos pačius genialius punktus. Smagu juk gyventi už savo paties grotų, kur viskas aišku ir tu visada teisus. Sėdus ant šitos adatos kiekvienas blaivaus pagalvojimo epizodas tampa kančia ir žadina nesuvaldomą norą dar vienos bukinimo dozės, kuri sugrąžintų supratimo ir teisumo palaimą. Taip palaipsniui tampama zombiu.

Nuojauta, kad pasidavei primityvui, lieka. Bet kovojama ne su liga – ją siekiama nuo savęs ir kitų paslėpti. Iki išsekimo žiniasklaidoje ieškoma savo nuomonės patvirtinimų ir jais džiaugsmingai dalinamasi. Feisbuke bendraujama tik su savais, kolektyviškai užsipuldinėjant kitokius.

Neapsigaukit, radę daug piktų komentarų po bukais propagandiniais tekstais – dauguma jų autorių piktinasi ne propaganda ir bukumu, o tuo, kad straipsnio nuostatos neatitinka pačių skaitytojų propagandinių ir bukų įsitikinimų. Tai tik kitokių atmetimo reakcija.

Vieniems viskuo kalti rusai, kitiems – amerikiečiai ar lenkai su trim raidėmis, dar yra ir komunistai, skiepai, mėsos valgytojai, konservatoriai ir klimato atšilimas. Kaltininkų šaltinis niekada neišsenka ir visada tai yra kiti, o tu – nekalta auka.

Pagrindinė bukumo epochos tikėjimo tiesa: aplinka kalta. Mažai kam rūpi, ką tu galvoji. Svarbu – ar galvoji kaip kiti tavo schemos narvelyje. Jei taip, esi geras, jei nors kiek kitaip – svetimas. Mažai kas benori pats suprasti įvykius, išsiaiškinti nelengvas tiesas ar pastebėti imitacijas. Duokit mums duonos, žaidimų ir saldainių.

Argi kam paaiškinsi, kad pasaulis spalvotas, prieštaringas. Kad ir savi, ir teisieji būna neteisūs ir kalti. Kad ir svetimieji, ir priešai pasako apie mus tiesą. Kad savi išduoda, o kitaip manantys tave gal išgelbės. Kad didžiausi mūsų priešai esam mes patys, mūsų ydos ir melas patiems sau, užmaskuotas teisybe.

Esam žuvytės propagandos, pusiau tiesos, bukumo skatinimo akvariume. Aš irgi tokia žuvytė. Žiopčiojam be garso, ir tiek. Sunku išvengti primityvumo, vidinis cenzorius vis spūsčioja raudoną mygtuką: šitas kam nors nepatiks, šito gal nepraleis, šitaip gal koks rusas yra sakęs, tai ir vėl negerai. Stengiamės, kiek galim. Jei pajėgi išspjauti akvariumo maitinamąją terpę – kartais pavyksta.

Tik to leniniško ką daryti? nereikia. Nes nieko nepakeisi.Tokia epocha – primityvumo eros bukinimo periodas. Propagandozojus. Jei kalbėsimės apie tai, gal daugiau suprasim. Ir truputį pabusim, ir pabūsim laisvesni.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
31 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
nuomonė

nuomonė :nei rusai, nei amerikiečiai, nei mėsos valgytojai, nei skiepai, nei koncervatoriai, nei klimato atšilimas, nei tu pats nekaltas – visos priežastys valdžioje – valdžioje esantys kokius nori įstatymus tokius ir sukuria, kokį nori tave tokį ir sukuria įstatymo pagalba, ir tu darai tą ko nori valdžia…

T. Vatnikienė

Bravo drg. Rusteika! Lietuvoje viskas blogai, viskas baisu. Visur propaganda, genocidas, valdžioj visi vagys. Pedofilų klanas viską valdo o Geiropos Sąjunga tai tolerastiškai toleruoja.

Bet yra viltis. Pažiūrėkite į savo Motiną Rusiją. Žiniasklaida ten drausminga ir labai morali. Amoralūs, nedrausmingi žurnalistai pašalinami. Ar turite ką nors geresnio iš ko imti pavyzdį pasaulyje? Jei taip, sakykite kas tai. Jei ne, tai ruoškite delegaciją į Maskvą gerb. Putino saulės iš rytų parvežti!

Autoriui reikia padaryti POGROMĄ

…vidinį…su 240 mentų ,išnešant kojomis į priekį.
Nes kitaip jis tik pliups,bet nesiims veiksmų tarsi patologinis impo tentas.

valodiai myžaliukui

Ir vėl Tamaros sojoną užimovei. Turbūt kažkada tave kegebe ir pakabino už pomėgį rengtis moteriškais rūbais, ane?

Tarabilda

Išdrąsėjo Rusteika. Ar tik ne pirmasis kartas, kai jis įvardijo tarp mazgajobų Delfi platformą?

T. Vatnikienei

Veiki primityvokai: arba esi negabus, arba tau mažokai moka,
arba – kitos tavo netašytos propagandos priežastys.
Daugelis išsilavinusių žmonių suvokia klaidingos dilemos loginę klaidą:
tiems, kam akivaizdu, kad šiuolaikinių „gerovės valstybių” europiečių dauguma nesivadovauja nei Dekalogu, nei sąžine ir joje glūdinčiu moralės įstatymu,
ne Rusija yra jų Motina ir ne Kremlius yra jų autoritetas (kaip tu, liberaste T. Vatnikiene, bergždžiai stengiesi primesti).
Žmogus, kuriam nepatiko filmas ar spektaklis, daugiau į jį neina,
o į Tiesos.lt tu vis eini ir eini. Kodėl? – Toks darbas?

Vieni kuria

savo kalba,kiti griauna.Tai prasideda šeimoje,giminėje,bendruomenėje,kolektyve,valstybėje…Griaunama kitam už nugaros, kuriama ,žiūrint į akis.

nu.

pasirodė tarabilda.laukiam dar dviejų rašto aiškintojų-mazgajobų.

kodėl?

kodėl ateisto striboko rašliavos publikuojamos tiesos.lt ?
gal kas gali paaiškinti – nes šiaip pasitikėjau tiesos.lt portalu

 Stalker > nu.

Vajezau!!! kritika. Runkelio smegenelis tokiu aukstuju materiju netoleruoja. Del to pradeda kaisti ir isduoda visokiausius „errorus”.

nujui

O tu ko susirūpinai? Tau gi jokie „mozgajobai” nebaisūs. Makaulė tuščia! Be smegenų.

---Tarabildai

Atrodo pataikei tiesiai į tarpuragę su tais delpiais. Matai kaip užsiputojo.

Tarabilda

Špana, tokia tų kontorinių kasta ir karma. Nekreipkim į juos dėmesio.

to Kodėl?

o kas tamsta būsi? kokios tamstos pažiūros?

Šizoidozojus

Nepatinka propaganda, bet nematau nieko blogo dirbti pagrindiniame propagandos portale. Nepatinka aplinkos kaltinimas dėl prastos savijautos, bet verkšlenu dėl epochos mentaliteto. Nepatinka tikrovės matymas juodai – baltai ir atspalvių ignoravimas, bet pats iš savo juodos sąmonės būsenos išmąstau visą spalvų spektrą visuomet, kai iškyla apsisprendimo (juoda-balta) klausimas.

Tarabildai

Patiko, kad pritaikei troliams „kąstos” terminą. Visanusakantis.
Su nuoroda į elgsenos paprotinę kilmę- iš „gaidyno”, nuo „parašos”.
Kriminaliněs valdžios- ” vierchų” „šestiorkės”.
Bet vw, bėda- ignoravimą padugnės suvokia savaip. Kaip aukos silpnumą.
Špana atšoka tik kai gauna atgal į dantis.

T. Vatnkienė tam 2017-04-17 19:06

Mažai man moka. Mano vyras plk. Ivan Vatnik dirba LT Žaliųjų žmogeliukų paruošimo stovyklos vadu. Jis gauna tik 6 tūkst. rublių į mėn (maždaug 600 eurų). Jis lietuviškai beveik nemoka o aš gimus Lietuvoj tai moku, todėl bandau šiek tiek prisidėti prie vyro algos rašydama visą tiesą apie tai kaip Lietuvoje, ES ir JAV baisiai blogai, o Rusijoje labai gerai. Rašau tik tiesą, bet jei kam tiesa nepatinka, tai prašau labai nepykti.

Egidijus

Žiauriai fainei. Paskaitai tekstą,o po to komentarus, ir tie komentarai taip gerai iliustruoja tekstą apie primityvų mąstymą ir bukumą…

Popsiniam propagandistui "T. Vatnikienė"

Taip norėčiau paskaityti tavo straipsnius
„apie tai, kaip Lietuvoje, ES ir JAV baisiai blogai, o Rusijoje labai gerai”!
Kur tie tavo straipsniai, T. Vatnikiene, o bet tačiau liberaste? – Tada nepyksiu.

Propagandozojai,

kas jie tokie? Tai delfis su konservais ir libderastais. O kas yra Dealfis su konservais ir libderastais? Tai Lietuvos išmatos. O ką su išmatomis reikia daryti? Išmėžti su visa smarve.

albina

Šį kartą Autorius piktas,o kai pykstame,lengvai pametame esmę.Nustatyti diagnozę labai svarbu,bet po to klausimas:KĄ DARYTI? Laukiam nesulaukiam protingų žmonių protingų patarimų,nes pusiau prabusti neįmanoma,arba prabundi ir keliesi,arba snausdamas rašai bele ką,kaip šiandien tai daro dalis komentuojančių.O Mėnulio kalendoriuje šiandien sėkminga prasmingiems darbams diena.Ir jos simbolis yra dramblys.

Tokie

Rusteikos straipsniai labai pravėdina smegenines. Atrodo pasakytum irgi tą patį, bet nepasakai. Kažko trūksta. O Rusteikai užtenka. Štai ir visas skirtumas. brangieji.

taip, taip, tikras litovcas tas rusteika

aršus ateistas
kolaborantas
piktas ir nelaimingas
——
labai vertingas kadras komunistiniai-pedofiliniai valdžiai – sėja blogį, agresiją, nemeilę.
——-
bet kodėl save purvina tiesos.lt – negi degradavo?

to raip taip

Atvirkščiai, jei būtų degradavę juk nepuldinėtume nei portalo, nei autorių, ir dar taip kvailai, desperatiškai

Pritariu Tokie

Būtent, atrodo, pasakytum galnet geriau, bet kai imi kalbėti, pššš išeina.
O tas priekaištas: kodėl autorius tik kritikuoja, o nesako, ką daryti, išvis primityvus. Juk autorius netrukdo tamstelėms kritikuotojams išdėstyti savo veiksmų programą.
Tad pirmyn, gudručiai, dėstykit pozityvą, o ne autoriui priekaištaukut

Kristus – mūsų guodėjas

Prieš palikdamas savo mokinius, Kristus prižadėjo atsiųsti jiems Guodėją, kuris padės įveikti išbandymus, rūpesčius ir šio pasaulio pagundas. Tas Guodėjas visuomet šalia ir pasirengęs padėti. Tai Šventoji Dvasia, galingas trečiasis Švč. Trejybės asmuo. Kai tik žmogus atgimsta iš naujo, Šv. Dvasia beregint apsigyvena jo širdyje. Ją nebūtinai patirsite jausmais, veikiau čia derėtų pademonstruoti tikėjimą. Tikėkite tuo! Priimkite tai kaip tikėjimo faktą. Šv. Dvasia gyvena jūsų širdyje, kad padėtų jums. Biblija sako, kad Šv. Dvasia dosniai išlieja Dievo meilę mūsų širdyse. Dar Šv. Dvasia padeda mums brandinti Dvasios vaisius, tokius kaip meilė, džiaugsmas, ramybė, pakantumas, švelnumas, gerumas, tikėjimas, nuolankumas, susivaldymas. Savo jėgomis tokių dalykų neišsiugdytume. Šiuos vaisius antgamtiškai brandina mūsų širdyse gyvenanti Šv. Dvasia. —– Dienos malda Visagali Dieve, dėkoju Tau… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Kuo daugiau mąsto autorius, tuo geresnės įžvalgos. Visada iš vidaus atsiranda jausmas, kad dirbi(ai) ne tam. Bet dirbti t(T)am, kam reikia, žmogiškai dar sunkiau. Yra žmogaus tiesa ir yra Dievo tiesa. Suvokti žmogišką tiesą žmogui lyg ir daug lengviau, ji dažniausiai grindžiama teisingais faktais. Bet susiduriama su faktų iškraipymu, klastojimu, veidmainystėmis, apgavystėmis, ir t.t. Ir vėl bėda… Suvokti Dievo tiesą nėra taip sunku, kaip galėtų pasirodyti. Žmonės tai vadina šeštuoju pojūčiu, tikintieji Šventosios Dvasios vedimu. Bet čia vėlgi įsikiša tas pats žmogaus protas su faktais. Skirtingos religijos pateikia skirtingus faktus – savo šventuosius raštus. Beveik visos jos tvirtina, kad tik jų raštai yra visiškai šventi ir kad tik jos teisingai suvokia Dievo tiesą. Ir tai yra iš tiesų akiplėšiška. Kuomet… Skaityti daugiau »

Ale

Labai svarbu tai suprasti: „Kad didžiausi mūsų priešai esam mes patys, mūsų ydos ir melas patiems sau, užmaskuotas teisybe. Esam žuvytės propagandos, pusiau tiesos, bukumo skatinimo akvariume“. Supratus – vaduotis iš bukumo ir tuštybės burbulų.

Dėdė

Nutarta vėl įlieti „finansinių investicijų“… Po aštuonerių metų pertraukos veiklą atnaujinta Atviros Lietuvos fondas (ALF). Antradienį Vilniuje numatytas fondo atidarymas. „ALF suvienyti intelektualai sekė aktualijas, jautriai stebėjo Lietuvos valstybei bei visuomenei kylančias vidaus bei išorės grėsmes ir 2015 metų pabaigoje nusprendė imtis iniciatyvos. Šiais metais sausio 19 dieną iniciatyvinės grupės susirinkime išrinkta ALF valdyba, patvirtinta veiklos strategija“, – pranešė fondas. Valdybos pirmininke tapo sociologė, religijotyrininkė VDU docentė Milda Ališauskienė, ilgametė ALF valdybos pirmininkė Irena Veisaitė išrinkta garbės nare. Naujausia fondo iniciatyva – remti viešosios politikos analizės centro – Vilniaus politikos analizės instituto – steigimą ir veiklą. Kitos pagrindinės veiklos kryptys – edukacijos bei viešinimo kampanijos nevyriausybiniam sektoriui ir proeuropietiškoms nuostatoms stiprinti. Balandžio 27 diną turėtų prasidėti ALF ilgalaikė programa –… Skaityti daugiau »

bais vykęs terminas...

Propagandozojus…
Sveikinimai autoriui ir portalui!

Taikliai

Vaidas parinko: „…kada gi pradėsim sodinti gerus medžius? O ką darys tie, kas dar nepasiruošę? Tie tęs, tęs ir tęs vis tuos pačius nevilties darbus”.

31
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top