Algimantas Rusteika. Tuštuma

Ir štai trisdešimt metų mus valdančių, „tradicinių“, debatai. Tuštuma. Jokio naujo veido, idėjos, minties, net idiotizmo ir durnius patraukiančių nesąmonių. Nieko.

Tik tuščios, nuvalkiotos, šimtus kartų girdėtos frazės. Tušti veidai sėdinčiųjų už kalbančios galvos – abejingi, tarsi į darbą pirmadienį atėjo. Toks atseit solidumas, numirėlių vakarėlis.

Viską suprantu – ir kodėl taip kalba, ir tuos, kur klausosi. Bet viską persmelkia tuštumos pojūtis ir absurdo spektaklio atmosfera. Niekas netiki tuo, kas kalbama – nei kalbėtojai, nei klausinėtojas, nei klausytojai, net jų šalininkai kitapus Ekrano.

Kuo labiau stengiasi, tuo aiškiau matai, kad netiki. Tai kitas, paralelinis pasaulis, veidrodžių karalystė. Kad sužinotum, kur spąstai ir kur galima, turėtum kaip Stalkeris mesti veržlę.

Tik čia niekur nenueisi, nes čia ir yra niekur. Ir nėra Norų Išsipildymo Kambario, prie kurio gali nors pastovėti. Mes suprantam, ir jie supranta, kad mes suprantam, kad jie supranta.

Kas neišprotėję – jaučiat, kad nieko neįvyks ir viskas jau artėja, kad spektaklis apie spektaklio pabaigą prasideda. Kad nieko nebebus ir bus kaip nenorim. Nes tai jau nebepriklauso nuo nieko.

Sąstatas lėtai į pakalnę ima greitėti ir sugrįžimų nebebus. Nes visa tai jau buvo. Kai skaitei knygas vienai nakčiai su prožektorium po antklode. Kai tėvas vakarais sėdėdavo vienas prie radijo aparato.

Tada tuštuma taip pat apgaubdavo naktimis miestus. Kitas pasaulis sugrįžo. Paklausykit vakare išjungę šviesą ir išgirsit tuštumą.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Tai

neosovietinė gilumą.

Daina

Tai tikrai visiems įkyrėjęs spektaklis ir nusibodę tie patys aktoriai jau daug metų. O žiūrovams tai eilinė hipnozės dozė ar transas. Iš tos būsenos išeiti nėra jokių galimybių nes spektaklis nesibaigia… Spastai.

Tvankstas

Tai visuomenės narių atomizavimas – kiekvienas atskirtas ir perlaužiamas kaip šiaudas.

StasysG

Politinė tuštuma? Taip, gerai parašyta… Nežiūriu smulkių batalijų. O didelių jau nėra. Nes mus valdo ankstesniųjų seimų ĮSTATYMAI, ES direktyvos. Jų pakeisti niekas negalės. Na jei paskutinis Europos diktatorius užpultų, gal tada pajudėtume. Bet jis tik gasdina, sėdėdamas Putino užantyje. Todėl mes ramūs. Ir visai nesvarbu kas vėl užsės gerai apmokamas Seimo kėdes. Gyvenkime toliau saugodamiesi kiek išgalime viruso.

Joselis

Puikiai.
Ačiū Algimantui.
Nykiau nei sovietmečiu.
Vilčių tuomet būta daugiau.
Vaikų svajonių daugiau.
Individualybių.
Vaikų juoko.
Dabar sugriautas ir individualizmas.
Sugriauta ateitis.
Pirmiausia jaunųjų.
O kartu ir laisvė.
Susikūrėme laisvę
beribėje Sacharoje.

Birute

Tiesa rasot,sutinku 100 procentu.Tustuma ir neviltis…vel sarasiniai liks,o prisiklijuos irgi tie patys..ziauru.

Žodžio laisvė...

Niekas nesikeičia nes scenarijus rašo tie patys riežisieriai ir spektaklį veda tos
pačios furijos.

Me и Жо

tuštuma nuo žodžio „tuštintis”.
visiškai sušiktas reikalas, o traukinys kakojančių nebelauks.
nuvažiavo traukinukas…

Pas kuriuos toji tuštuma?

Pas tuos, kurie tuštinosi, tuštinosi, tuštinosi, – štai ir Tuštuma.
Tik nesielvartaukime, dėl taip atsirandančių tuštumų – jos vėl greit prisipildys nuo sotaus prisitaikėliško gyvenimo ir gerai žinome kuo.
Ir jie vėl tuštinsis, tuštinsis, tuštinsis…
Tad neklauskime, iš kur tas nusituštinimo kvapas „didžiojoje žiniasklaidoje“.
Ant Lietuvos jau seniai seniai užslinkęs „Patriarcho ruduo“.
Bent langus atverkime gaiviam orui – naujai ateinantiems.

Konservatoriams- NE

Už šitą partiją nebalsuosiu, net jei pati Šimonytė man savo nekaltybę padovanotų.

 O kregždutės tai apsišikę!...

Konservatoriai su savo išperstadante vedle Šimonyte, – „linksmų” Seimo rinkimų! Pagoglinkit straipsnį – „Snorą“ administravusiam S. Freakley – teismo kirtis: slapti banko dokumentai bus ištraukti į viešumą”.

habilitās

Tuštuma (Emptiness)!!!
Nu taip Šekspyriška, tiesiog „Emptiness of authority“ arba „King Lear“

„What a piece of work is man!
Or are you like the painting of a sorrow, a face without a heart“….

Poeziju poezija…. Tautiškai!

Prašalietis

Tik tuščiai yra įmanoma ” prasmingai” parašinėti apie prieš 30 metų „patriotų parneštą tautinę provakarietišką” tuštumą. Šimtus metų „besicivilizuojančių” tuštumų „šviesuolių” parsinešamos iš vakarų visokios idėjos buvo, yra ir gali būti reikalingos tik nesibaigiantiems pseudovalstybinių darinių visokio plauko „patriotiniams” idiotams ir beviltiškiems naivuoliams, besigrūdantiems prieš kiekvienus rinkimus prie „Norų Išsipildymo Kambarių” durų. Šiai „patriotinei” publikai žemiški visiems reikalingi, prasmingi ir realūs dalykai yra nesuvokiami ir nereikalingi….

Kis

ponas Rusteika,o kur pats sugebejai nufofkinti Landzbergi uzgerusi?Svarkeli ap-driskes 1990 metu,kuprele siandienos uzaugusi,.ragu nematau,tufliai rudi ilganosiai-smetonos laikais nesiodavo ir pats patriarchas v drebezgy girtas.Kas cia Lietuvos laidotuves .ar tik Landzbergio pypt?

abc.

manau kad tūlo abišalos svajonė pasiekt dugną išsipildė su kaupu visose srityse. finita la comedia.

Keistas

Verksmas,ar autorius tikrai nesupranta ar apsimeta, dabar yra tikrai laisvo proto ir laisvų žmonių demokratija, o kad toks laisvų žmonių protas, tejieško atsakymo begalinėje Visatoje.

Oi, koks tu lėkštas trockiste Prochodimce 15:05

Matyt, kaip ir a.a. Donskis yra rašęs savo fb sienoje apie save,
ranka nevalia tiesiasi prie nagano, kai tik išgirsta „patriotas”,
kai tik išgirsta LAF vadovo Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio pavardę?
Atmink, kad be meilės Tėvynei (patriotizmo) nėra politinės tautos,
nėra ir jos puoselėjamos valstybės.
Rūpinkis savo kietasprande tauta, o ne lietuvių, parsidavėli.

o aš

Puoselėju viltis, kad vis dėlto… Kažkas įvyks

smegenų plovimas klaikesnis, nei prie bolševikų

Žmonės užzombinti žiauriai. Tas totalus zombinimas vyksta jau 70 metų. O paskutinius 30 metų postsovietinėse erdvėse ypač jaunimui. Užkulisiniai globalistiniai valdovai tam paskyrė milijardines sumas ir labai daug jėgų. Atsibunda tiktai tie, kurie bent 10 metų nežiūri televizoriaus ir neklauso radijo, bei neskaito delpių ir pedryčių. Todėl užzombintus žmogelius išblaivyti per metus-dvejus – praktiškai neįmanoma. Jie stos į eilę vakcinuotis ir nuolankiai dėvės kaukes, apynasrius, pirštines ir viską, ką jiems lieps televizorius.

tiek

Ir vėl pilni ekranai Lietuvos gelbėtojų ,bijančių net užsiminti apie realią kovą su atskirtim, su nematyto laipsnio visuomenės nuskurdimu ,fantastiška emigracija.Drąsiai tokią asocialią politiką pristatančias grupuotes(ats. – partijas) galima vadinti bendru asocialių grupuočių vardu.Jų narius – tikrų tikriausiai asocialais. Daug bendro turinčio su „konteinerinės” publikos morale. Ir ne tik.Teisus Rusteika,bet jų grupuotė – juk taip pat liberalių vertyyyybių šalininkė:(

Neaiskumai

ne visi veidai vienodi , linksmai ir nerupestingai atrodo tie kurie aprupinti is vadinamo biudzeto, bet ar visi aprupinti, kiti gal neturi uz ka ir i debatus atvykti, kiti nupuciami ir nuo ju)))))

mykolas

Perskaičiau atsiliepimus. Teisingi jie. Reikia daugiau asfaltuotų kelių. nesmukdyti medicinos, daugiau siekiančių mokytis. Tuštuma slypi po tomis vadinamomis diskusijomis. Geriausiai pasakė Tvankstas:” kiekvienas atskirtas ir perlaužiamas kaip šiaudas.” Pasakysiu tai kitais žodžiais: norintieji gerų permainų nesurado bendro vardiklio.Ko labiausiai reikia imtis. Taigi, matematikos jie nesuvokia, kaip ir daugelis mūsų abiturientų.

apolitiškas.

Šitas ponas, apokaliptinių novelių autorius,NS sąraše įrašytas ketvirtu numeriu. Ir ką jis veiktų seime su savo beviltiškomis įžvalgomis …

Al.

Kam su tokiom nuotaikom dar eiti į politiką ? Ir kodėl rinkėjas turėtų rinkti įtikinėjantį, kad jau pralaimėjom ir nieko nebepajėgsim ?

Eugenijus

Gerb. Rusteika, kodėl su Radžvila?

tiek

Taaaiip . Ir to sąstato pavadinimas – asociali politika išrinktųjų naudai.Bjaurumėėėlis.

mykolas

Kodėl Sąjūdis nesusigundė šalutiniais takeliais? Padidintu savarankiškumu TSRS sudėtyje? Pirma prisipirkim pigių baltarusiškų traktorių, o po to norėkim ko nors daugiau? O buvo apsistota ties Nepriklausoma Lietuva ir niekaio kitaip? Kodėl šiandien nėra to vienintelio, visiems suprantamo sakinio – bendro vardiklio? Kodėl negalima buvo eiti labiau vieningu frontu? Pagal ką dabar žmons rinksis? Pagal pavadinimų skambumą?

mykolas

Kodėl Sąjūdis nesusigundė šalutiniais takeliais? Padidintu savarankiškumu TSRS sudėtyje? Pirma prisipirkim pigių baltarusiškų traktorių, o po to norėkim ko nors daugiau? O buvo apsistota ties Nepriklausoma Lietuva ir niekaip kitaip? Kodėl šiandien nėra to vienintelio, visiems suprantamo sakinio – bendro vardiklio? Kodėl negalima buvo eiti labiau vieningu frontu? Pagal ką dabar žmonės rinksis? Pagal pavadinimų skambumą?

mykolas

Kodėl Sąjūdis nesusigundė šalutiniais takeliais? Padidintu savarankiškumu TSRS sudėtyje? Pirma prisipirkim pigių baltarusiškų traktorių, o po to norėkim ko nors daugiau? O buvo apsistota ties Nepriklausoma Lietuva ir niekaip kitaip? Kodėl šiandien nėra to vienintelio, visiems suprantamo sakinio – bendro vardiklio?

Raimis

Kuo daugiau atsimenu prezidentes (dabar pensininkes) Grybauskaites kalbas ir veiksmus per praejusi desimtmeti, tuo simatiskesne man ima atrodyti naciu konclageriu Buchenvaldo ir Maidaneko komendanto zmona, psichopate ir sadiste Ilse Koch. Ji tik daresi suvenyrus iš nužudytų kalinių odos su išskirtinėmis tatuiruotėmis. Del jos žiaurumo kalinių atžvilgiu, jie ją vadino „Buchenvaldo ragana“ „Buchenvaldo žvėris“, „Buchenvaldo karalienė“, „Raudonoji Buchenvaldo ragana“, „Mėsininko našlė“ ir dažniausiai „Buchenvaldo kalė“.

Si tustuma

zmogaus sieloje tik pagreitina ir paartina diena X.Kodel tuscia sieloje?Todel, kad zmogus is savo sielos isgyvendino Jezu Kristu, Dieva.O kas yra zmogus be Dievo.Niekas, dulke, tuscias kevalas.Siuolaikinis zmogus tiek susireiksmino, kad isisvajojo esantis pats dievas.Stai ir turi rezultata, kai Dievas jo neveda per gyvenima.

Deivis

Jėzus Kristus yra žydulių dievas ir karalius. Ne daugiau 🙂

mykolas

Paskaitęs kai kurias rinkimines programas, pamačiau, kad Lietuva ir toliau atkakliai stumiama į 15 amžių. Kad toks gražinimas atgal bus kaip progresas, tik glušas gali mane įtikinėti.

Algimantas Rusteika. Tuštuma

Tuoj demokratijos fiesta. Išsirinksim geriausius iš geriausių ir pratęsim visuomenės sutartį. Per savo atstovus laisvai susitarsim kaip gyventi. Argi būna paprasčiau ir teisingiau? Tai kodėl tiek nusivylimo, apatijos ir pykčio? Gal geriau tegu kiti už mus sprendžia ir valdo?

Autokratija greita, nes ten niekas nesitaria. Ištiks bėda – sprendimas pirmadienį devintą ryto. Autokratas numato ateities planus, kuria įvykius ir įgyvendina sumanymus, kokie kvaili ar baisūs bebūtų. Veikia netikėtai ir kala tritaškius aptingusiems favoritams. Vladimiras Vladimirovičius tą praėjusiam kėlinuke įrodė.

Demokratija sprendžia lėtai. Kad kas pasikeistų, turi prinokti rimtų problemų ir įtampų. Reikia nepasitenkinimui atstovaujančios opozicinės jėgos, neatsakingos už pridirbtas nesąmones. Gauk pinigų, kurių niekas neduos, įgyk žinomumo, nugalėk valdančiųjų primestas taisykles. Ir patyčių kampaniją, jei tai apskritai įmanoma.

Po to, jei praeisi rinkimų mėsmalę, gal įsibruksi koalicijon ir gausi nors kokį priėjimą prie mygtukų. Ir tik tada, po begalinių derinimų gali imtis dalinių sprendimų, kurie visada pavėluoti ir jau nebegali duoti rimto rezultato.

Demokratijos senokai nebekuria įvykių, o velkasi jų uodegoje ir tik reaguoja į tai, kas atsitiko. Gyvena nuo kadencijos iki kadencijos. Kruizas – kad politinei klasei būtų sočiau ir smagiau. Titanikas, pilnas rėkaujančių, besiriejančių kapitonų ir lengvai apgirtusių, atsipūtusių keleivių, užsiimančių seksu su kuo tik įmanoma įsivaizduoti.

Dabarties demokratijų jėga ir autokratijų silpnybė ne politikoje, o versle. Autokratijos kuria skurdą ir nuo jo galiausiai pražūva. Demokratinis modelis sukuria daugiau turto, sukaupia ekonominių galių, suteikiančių įtakos ir galimybių politikams.

Aišku, yra ir Kinijos fenomenas. Saikinga politinė nelaisvė, leidžianti nepaskęsti pliurpalų chaose ir ekonominė saikinga laisvė, leidžianti kurti ekonomiką. Komunistinė diktatūra čia tik tūkstantmetės imperijos politinės tradicijos forma. Pas juos ten kadencijų nėra. Jie galvoja ne tik kaip išgyventi dabar, bet ir kokia Kinija bus po penkių šimtų metų. Tai kitas lygis ir ne mūsų pasaulis. Vargu ar kada nors jį bent suprasim.

Gerų naujienų demokratijos frontuose senokai nė kvapo. Turtingųjų tvirtovės kepa vis naujas ir naujas problemas, bet nė vienai neišstena sprendimo. Nerasi pasaulinių autoritetų, kurie nekalbėtų apie blogus scenarijus ir trykštų mūsų propagandos pameistrių numylėtais pozityvais.

Europinis Babelio bokštas jau užgožia ekonomiką. Biurokratija, iki kurios buvusiajai sovietinei kaip iki mėnulio, nebeįvykdo net bankų ir korporacijų, finansuojančių politinę sistemą, lūkesčių. Gyvena teletabių laive ir tolsta nuo realybės krantų. Neturėti iniciatyvos – jų vienintelė iniciatyva. Apaugusios lašiniais visuomenės ima pralaimėti globalines žaidynes.

Kaip gyventi tarp turtingų valstybių, kenčiančių nuo politinės bejėgystės ir valdininkijos visagalybės? Sustabdyti Europos byrėjimą pastangų, išskyrus pliurpalus apie vertybes ir vienybę, nematyti. Tokia mūsų dabartis, ateitis ir lemtis. Esam nelabai sveikas ir nereikšmingas šio gyvūno organas. Iš niekur nebeišstosim ir kitaip nebebus. Bus taip, kaip visiems.

Ir jokie mūsų rinkimai nieko nepakeis. Vidaus perspektyvų nebuvimą rodo partinės sistemos nebuvimas. Niekas nesako, kad partijų nereikia. Tik partinis atstovavimas efektyvus tada, kai yra partijos. Pas mus partijų tiesiogine to žodžio prasme nėra.

Tai verslo ir politinės galios grupuotės, paeiliui besidalinančios valdžią. Susiformavę iš privatizacijos ūko kaip uždarų elito pasistumdymų rezultatas. Jokios visuomenės saviorganizacijos iš apačios istorijos. Išskyrus apsilankymus Kalėdoms pas giminę – jokių ryšių su realiais žmonėmis ir jų gyvenimu.

Atstovaujamoji demokratija yra tada, kai yra atstovavimas. Atstovauji tam, kuris tave paskiria ir kuriam atsakingas. Pas mus esi atsakingas partijos lyderių grupelei, kuri tave įrašė į sąrašiuką ar iškėlė kandidatu vienmandatėje. Darysi, ką palieps, nes jie tave pasirinko ir išrinko. Kitiems durys į politiką seniai užbetonuotos.

Jei kandidatus gali kelti visi, net ir patys save, partijos ieško įtakingų visuomenės lyderių. Stengiasi prisivilioti, nes kitaip nelaimėsi rinkimų. Nuolat vyksta atsinaujinimas, idėjų paieška ir per vargus iškyla tikrasis elitas.

Jei renkami sąrašai ir kandidatus gali kelti tik partijos – joms nei visuomenės lyderių, nei jokių naujų idėjų nereikia. Nes jau viską turi. Savus ir nepakeičiamus iki grabo lentos. Iškyla biurokratinis elito dumblas, turintis vienintelį interesą – išsaugoti esamą padėtį.

Politinėje sistemoje, kurioje bet kokių pokyčių galimybės iš anksto numatytos ir užkardytos, permainų nebūna. Reformas gali daryti tik atsakinga ir tvirta vyriausybė, kuri su esama rinkimų sistema praktiškai nesuderinama. Iki horizonto koalicijos, kurios keičia viena kitą kaip ciklonai rudenį. Lemia vienas du marginalų balsai ir jokių ryžtingų sprendimų negali iš principo būti. Vienos kadencijos didvyrių ir pliurpalizmo siautėjimas.

Programos – nejuokinkit! Niekas jų neskaitė ir neskaito, išskyrus kelis politologus ir žurnalistus, gavusius užduotį ką nors apie tai parašyti. Ne itin apie tuos debesis nuraukia ir partijų bosai. Seniai visiems aišku – ko nereikia vykdyti nereikės. Pasakysi, kad koalicijos partneriai nepritarė, opozicija trukdė, balsų pritrūko. Išrinkit mūsų daugiau, gal dabar nepritrūks.

Niekaip nesuprantu, ar LRT neturi mediatekos? Juk kaip nesunku padaryti ataskaitinį rinkiminį prieš rinkimus! Aišku, toms partijoms, kurios turėjo atstovų Seime. Surinkti įrašiukus ir suklijuoti filmuką, ką jie kalbėjo prieš praeitus, užpraeitus, užužpraeitus rinkimus. Ir parodyti – vienos partijos pirmadienį, kitos antradienį ir t.t., eiliškumu pagal partijos vietą biuletenyje. Ir kartu – ką įvykdė, ko ne, ką padarė visiškai priešingai, nei žadėjo? O jei buvo opozicijoje – kaip tais klausimais balsavo?

Ar žurnalistai apie tai nepagalvoja, ar jiems kas nors to nepataria? Kur jų vykdoma valdžios kontrolės funkcija, po galais? Kokia kontrolė, jei neįdomu, kaip vykdoma, kas pažadėta? Jei tą padarytų komercinės TV, ar įsivaizduojat, koks būtų žiūrimumas? Kokia reklamos kaina?

O jei būčiau E.Jakilaitis ar Z. Vaigauskas, tai atsiskaitymą už praėjusių kadencijų veiklą padaryčiau būtina rinkiminių debatų dalimi. Tai turėtų būti atskiros laidos. Ir būtinai su rimtų kiekvienos srities ekspertų komanda ir komentarais. Žadėjot karalystę, kalnus kilnoti, vargstančius su pora žuvelių pamaitinti ir teisiuosius paguosti. O gavom ponų užtvertus ežerus, tuštėjančius miestus ir baisią tarpusavio neapykantą.

Taip veidmainiškai socdemai metų metus įvedinėjo progresinius, konservatoriai reikalavo okupacijos žalos atlyginimo. Dabar jie rėkauja apie kitką, kas portaluose rašoma. Apie atskirtį, skurdą, korupciją ir emigracijas. Nors plika akim matyt ir arkliui aišku – bus kitaip.

Tik duok valdymo pultelį – moderniojo Anūkėlio vedami tradicinių vertybių puoselėtojai bemat įves gėjų partnerystes ir padidins mokesčius, nors tai su konservatyvumu neturi nieko bendra. Didieji vargšų gynėjai socdemai nepasikuklins toliau ginti stambiojo kapitalo interesus. Nepailstantys kovotojai su korupcija liberalai tik viens du – ir įveiks korupciją.

Ant asfalto gimę augę valstiečiai, kurių sąraše pašauktiniai-nepartiniai, beregint išspręs žemės ūkio problemas ir viską, kas tik įmanoma ir neįmanoma, uždraus. Darbiečiai ir tvarkiečiai, kaip visada, duos visiems pinigų, pinigų ir dar kartą pinigų, kurių patys gal ir turi, tik niekam neduoda.

Dar yra seniai pažįstami, barzdoti ar glotniai apsiskutę naujieji. Kalba gražiai, rišliai ir truputį net apie tai, kas svarbu. Tik ne apie tai, kaip tą pasiekti. Ir mes, ir jie žino, kad to nežino ir nepasieks. Geriausiu atveju neleis ko nors blogo padaryti ar patys padarys naudingą, bet nieko nepakeisiančią smulkmeną.

Visi tampo už skvernelių – ką daryti, kaip balsuoti? Vieni atsako – pagal programas. Bet taip jau buvo – ir viskas kaip buvę. Kiti sako – reitinguokit, nors ar Jonas, ar Ona iš to paties sąrašo, vis tiek svarbiais klausimais atsakingi bus ne jums, o partijos lyderiams.

Dar sako – neikit iš viso. Nes jei balsuos mažiau kaip 40 proc. daugiamandatėje ir mažiau kaip 25 proc. vienmandatėse, rinkimai neįvyks ir tai privers sistemą keisti sistemą. Nors aišku kaip dieną, kad taip nebus. Ir viską vėl nuspręs minia.

Tuštuma. Jokio naujo veido, idėjos, minties. Net naujo idiotizmo ir durnius patraukiančių nesąmonių. Nieko. Debatai apie tai, ko nebus, kur už kalbančios galvos abejingi, tarsi į darbą pirmadienį atėjusių veidai. Toks solidus numirėlių vakarėlis.

Viską suprantu – ir kodėl kalba, ir tuos, kur klausosi. Bet kiaurai nusmelkia tuštumos pojūtis. Absurdo spektaklio atmosfera. Niekas netiki tuo, kas sakoma – nei kalbėtojai, nei plojikai, nei klausytojai. Kuo labiau rėkia, tuo tikriau matai – netiki.

Tai kitas, paralelinis pasaulis, Zona už veidrodinių langų. Kad sužinotum, kur spąstai ir kur galima, čia turi kaip Stalkeris mesti veržlę. Tik niekur nenueisi, nes čia ir yra niekur. Ir nebėra Norų Išsipildymo Kambario, prie kurio galėdavom nors pastovėti.

Mes suprantam. Ir jie supranta, kad mes suprantam, kad jie supranta. Kad nieko neįvyks ir viskas jau artėja. Šviesos gęsta, spektaklis apie spektaklio pabaigą prasideda ir bus kaip nenorim. Nes tai jau nebepriklauso nuo nieko. Sąstatas pakalnėn pajudėjo ir sugrįžimų nebus.

Nes viskas jau buvo. Kai skaitėm knygas vienai nakčiai su prožektorium po antklode. Kai tėvas vakarais sėdėdavo vienas prie radijo aparato. Kai tuštuma apgaubdavo naktimis miestus. Kitas pasaulis sugrįžo. Paklausykit vakare, išjungę šviesą. Ir išgirsit tuštumą.

algimantasrusteika.wordpress.com

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Juozapas

Neblogai, neblogai…
Autorius palietė ir rinkimų boikoto temą. Nors Rusteika optimizmu netrykšta, bet- boikoto idėjos iš principo neneigia. Nes nėra kaip paneigti akivaizdžių dalykų.
Dėl boikoto realizavimo šį sekmadienį galimybių sutinku. Taip, buratinų paknopstomis lekiančių „priduoti” savo balsus surinkimo punktuose, šį kartą dar bus kiek daugiau nei apsisprendusių boikotui.
Nieko tokio.
Laikas gydo net ir buratinų medines galvas.
Nauji mokesčiai, nauji draudimai ir varžtų užveržimai, strimagalviais kylančios kainos ir mediniais tampantys atlyginimų eurai, prablaivys mėgējus balsuoti.
Laikas dirba kantriems.
Palauksiu.
Juolab veikti yra ką.
Derunkelizacijos frontuose daug visko naujo.
Nuobodulys negręsia.

praeivis...

„Ar žurnalistai apie tai nepagalvoja, ar jiems kas nors to nepataria? Kur jų vykdoma valdžios kontrolės funkcija, po galais? Kokia kontrolė, jei neįdomu, kaip vykdoma, kas pažadėta? Jei tą padarytų komercinės TV, ar įsivaizduojat, koks būtų žiūrimumas? Kokia reklamos kaina?” ‘ Pritariu. Taciau gal verta butu nepatinget ir panasiai paanalizuot naujaji Viktoro Trofimisino Visuomenes informavimo etikos kodeksa? Gal tokia proga pasinaudoje politikai imtu kalbet apie savo gerus darbus, o tai butu uzskaitoma kaip reklama uz kuria reikia moketi? Jei autoritariej vlstybej nera nei kritikos, nei opozicijos, tai musu demokratinej viskas kone atvirksciai. Zurnalistams leidziama vien kritika, nebelieka jokiu valdzios veiksmu analizes, tad ir naujieji kandidatai ateina prisisunke kritikos, bet neturi nieko pozityvaus ka pasiulyti. Tad ir lieka toks ispudis, kad… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Norint išeiti iš tuštybės, reikia apmąstyti, o kas toji tuštybė yra. Tai tikroji šio pasaulio bjaurastis, tempianti žmonių sielas į beprasmybės bedugnę. Yra puikus Ševčiuko kūrinys apie tuštybė, apibūdinantis tuštybę tais bjauriais žodžiais, kurios ji ir nusipelnė. Galite paskaityti: Tuštuma Degančiuose šaligatviuose, perpildytame metro, Agresyviuose Bolero maršų degėsiuose, Kur veidrodines vitrinas geria nebylus nuogumas, Gatvių pūvančiose išėdose… Per pripumpuotas skerdienas, skardines, parduotuvėles, Žmonės-žvėrys, Žmonės-sušis, tamsa ir švyturiai, Prabėga per olas – pilvo maisto tunelius, Kur spindinčia Chimera… Mirtingoje minčių ir elgetiškų frazių grūstyje, Kolektyviniame masių nesąmoningume, Kur ant pasitenkinimo taškų – erogeninių vietų Spaudžia tiksliai kiekvieną naktį… Pas šventas karves raudonuose kampuose, Išeinantys iš dulkių, išvykstantys į dulkes, Nesąlyginiai refleksai kryžiaus atžvilgiu, Kaukolėse-laiptinėse… Tu įšliauži į mane – Tempi į… Skaityti daugiau »

VaidasVDS

Noriu padėkoti ir kontorai.
Jau ryte pastebėjau, kad kompiuteris veikia daug geriau.
Ir pagaliau komentaras praėjo be jokių problemų.
Ačiū už jūsų supratingumą…

praeivis

kaip seimas dirbo galima paziureti i Transpierance puslapi manoseimas lt. Bet ten tik kiek kas pasisake, kiekkartu balsavo. Aisku, kad ministrai balsavimuose maziausiai dalyvavo. Kokia is tokio puslapio nauda, neaisku, nes nepristatoma kas balsavo po konkreciais istatymu priemimu aktais.
Rimantas Dagys pasisakymais ir balsavimais sumusa rekorda = 1516 pasisakymu.

praeivis

prdn, visgi paspaudus ant seimuno pavardes galima suzinoti ir apie jo vieno ar kartu pateiktus teises aktus.
Bet yra ir tokiu, kurie nuli kartu balsavo, tokiekaip Saulius Jakimavicius. Ka jie ten veike? Gal tokiems bent iseitine nupjauti?

Marginalas Vaidui ir ne į temą

Dėkoju Vaidui už Ševčiuką! (Po mano padėkos patikrint, ar ne pablogėjo kompo veikla!).
Atsiprašydamas dedu svarbią nuorodą ne į temą –
už ką D-vo prakeiktieji kremliniai ubliudkai žudo vaikus Sirijoje:
http://www.kavkazcenter.com/russ/content/2016/10/06/113352/russkij-mir–general-ivashov-priznal-chto-rossiya-v-sirii-ne-voyuet-s-ig-i-obyasnil-dlya-chego-vtorglis-.shtml

Marginalas: dar ne į temą
VaidasVDS

Kompas kol kas veikia, gal ir ne taip gerai, bet dirba…
Pareklamuosiu.
Lapkričio 27 Ševčiukas koncertuos Vilniuje.
Reiks sudalyvauti…

9
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top