Algimantas Rusteika. Žaidimai baigiasi

Alfa.lt

Rašančių ką galvoja bepročių kryžius ir paradoksas – kas labiausiai nenori problemų, daugiausiai apie jas kalba. Ir kasdien būna apkaltintas pesimizmu tų, kurie problemų nenori ar neturi intereso pamatyti, todėl vaizduoja, kad jų ir nėra.

Prieš keletą metų visi, plačiai neužsimerkę ir kritiškai kalbėję apie Europos Sąjungą, buvom laikomi vos ne disidentais. O jau kvaileliais ir neabejotinais Kremliaus agentais tai visada. Net smalsu būdavo, kada iš žiniasklaidos išmes, „Aras“ ant asfalto paguldys ir kompą atims. Redakcijos atmetinėjo tekstus, grėsmes matantieji buvo amžinai susiraukusių optimistų – norinčių nežinoti panelių ir ponų – patyčių objektas.

Dabar tie, kurie tada šaldytos menkės akimis ironiškai krizeno, gedulingais balsais diskutuoja apie Europos Sąjungos subyrėjimo grėsmę. Ir beveik sėkmingai apsimetinėja, kad visada drąsuoliškai galvojo ir net tą išpranašavo.

Yra ir kas piktai lygina Europą su Sovietų Sąjunga ir trina delnus – tuoj tuoj nusibaigs. Nesulyginami dalykai – „sąjunga“, pastatyta žudynėmis ant žmonių kaulų ir Sąjunga, į kurią įstoti svajoja net mahometonai. Tačiau yra bruožų, bendrų visiems dideliems geopolitiniams dariniams, nepriklausomai nuo jų kilmės. Aptarti verta, nes taip gali geriau suprasti, kas vyksta ir gali įvykti.

Pirmiausia pamirškim šūdo malimą apie vertybes, solidarumą ir šventas teises, tokį populiarų kilometriniuose Briuselio ir Strasburo koridoriuose. Vertybinis, ideologinis, kultūrinis bendrumas yra tik vienas iš faktorių, sutvirtinančių geopolitinius daugiataučius darinius, bet niekada nebūna juos formuojančia galia.

Globalias sąjungas suformuoja arba nukariavimai, arba politinis-ekonominis interesas. Ir išlaiko arba tik tankai, arba tik pinigai, arba ir tankai, ir pinigai. Visa kita tėra propaganda ir oro virpinimas glebiems jaunuoliams ir jautrioms moteriškėms. Gigantai griūva ne dėl vertybinio reliatyvizmo ar ideologinio idiotizmo, nors tai ir nualina sistemą. Struktūros stabilumą palaikantys interesai nusilpsta tiek, kad natūralaus išcentriškumo nebesugeba atsverti.

SSSR subyrėjo ne dėl tankų trūkumo, o pasibaigus Kremliaus pinigams. Europos Sąjunga, gimusi iš anglies ir plieno pramonės interesų, skyla išėjus Jungtinės Karalystės svarams ir bliūkštant Berlyno ir Paryžiaus piniginėms. Kairuoliškų profesorių liberastiniai pliurpalai prieš tuos šešis dešimtmečius būtų likę tema kavos pertraukėlėms revoliucingų universitetų katedrose, jei pinigų maišai, tampantys virvutes scenoje, nebūtų užuodę naudos.

Straipsnio tęsinį skaitykite ČIA.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
33 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
striboko rašliava

tankai, pinigai – stribokas toliau ir giliau negali matyti.
darbo partijos nariai taip mąstė – KGBistai, materialistai…
—–
negi jau nebėra Lietuvoje pozityvių rašytojų, tik stribokai iš pedofilinio lryto beliko?

trumpai ir taikliai

be propagandines demagogijos. Aciu Autoriui.

situacija

Žinoma, kad taip. Gerai pasakėte. Nes net purto, nuo to propagandinio užsiciklinimo, kad už mus pagalvota, kad viskas gerai. Po Romos susitikimo vis tos pačios kalbos intonacijos, ta pati išraiška TV ekranuose. Jei sugebėdavome atpažinti tokių giesmių melą tarybiniais laikais, dabar juo labiau aišku.

> 10:01

ar tikrai esi toks asilas, ar esipasamdytas?

kas samdo tokius asilus?

esu tas asilas, kuris parašė 10:01 komentarą.

sako, tokius samdo ir už tokius komentarus pinigus moka.
gal žinote – kas samdo?

V.Landsbergio

„prisišliejimo” politika.Tai irgi tik etapas.O kas paskui?Laikas mokytis savarankiškumo.Jo labai prireiks ateityje.

nuomonė

nomonė : SSSR subyrėjo nes KGBistai ir komunistai sumanė tapti kapitalistais ir milijonieriais.

Marginalas

Autorius pamiršo globalųjį faktorių, kuris stipresnis nei Europos šalių vietos interesai. Bankinis kapitalas globalizuotas nedaugelio rankose, bet jų interesas tarp savęs artimesnis nei Europos ir JAV politikų. Pinigų srautai bankų rankose. Jei vienas Sorosas kadais galėjo sukelti ekonominę krizę Tolimuosiuose Rytuose, ką gali suderintas bankininkų interesas? O tas interesas susijęs ir su Kinijos augimu. Matome tik paviršius manydami, neva politikai patys kažką lemia. Ne taip.
Šią temą lietęs velionis Geidaras Džemalis, vienas iškilesnių opozicinių mąstytojų Maskolijoje, prognozavo būtent vergovinės santvarkos atkūrimą susidarantį pasaulinių šeimų elitui iš bankininkų, susigiminiavusių su išlikusių monarchinių šeimų klanais. Kaip musulmonas, jis siejo tokią ateitį būtent suų antikristu.

VaidasVDS

Straipsnį parašė liberalas, bet ne liberastas. Tai matyti iš šios jo tezės straipsnio pabaigoje: „Žaidimai baigiasi, užmirškim vienąkart čiastuškas apie vertybes, atsakomybes ir vienybes, seniai praradusias prasmę ir turinį. Niekam tai per krizes nerūpi. Pakankamai jų prisiklausėm 1990-siais.” bei iš šios jo tezės: „Globalias sąjungas… išlaiko arba tik tankai, arba tik pinigai, arba ir tankai, ir pinigai. Visa kita tėra propaganda ir oro virpinimas glebiems jaunuoliams ir jautrioms moteriškėms. Gigantai griūva ne dėl vertybinio reliatyvizmo ar ideologinio idiotizmo, nors tai ir nualina sistemą.” ——- Viskas būtų teisinga, o kartu ir kitos autoriaus tezės (kurių yra gana protingų) šiame visame tekste, jei į pasaulį žiūrėsime tik materialisto (ateisto) akimis. Bet ideologijas (vertybių sistemas) kuria tiek materialistai (ateistai), tiek ir įvairūs religininkai… Skaityti daugiau »

Vis tiek kažkada

pažangusis pasaulis turės žengti ant „saiko” laiptelio ,t.y.ant aukštesnės vystymosi pakopos.Nes kaip vienas daktaras mėgo sakyti,kad arba einame pirmyn,arba atgal.Todėl krikščionybė turi būti tokia,kaip apaštalų laikais,-ne pasyviai snausti pustuštėse bažnyčiose,o eiti į žmones.Tik ji gali padėti pasauliui eiti į priekį.Apaštališka krikščionybė turi atgimti.O tada ir pasaulis žinos kur eiti.

Raigerdas

Straipsnis gerai para6ytas ir su gera humoro doze. Tik gerbiamas autorius bando spėlioti dėl Sovietų imperijos griūvimo panašiai, kaip tai daro Rusijos ideologai:”SSSR subyrėjo ne dėl tankų trūkumo, o pasibaigus Kremliaus pinigams”. Iš tikrųjų yra ne taip, nes dar žymusis rusų rašytojas rašė, kad „traukinys rieda ne todėl, kad iš kamino dūmai rūksta”. Mane stebina tie spėliojimai apie Sovietinės imperijos griūti. Kaip dažnai žmonės nori matyti tik tai, ką jie norėtų matyti, o ne tai, kas ir kaip yra iš tikrųjų. Mus supa tas fizinis, tas materialusis pasaulis, kuris egzistuoja pagal nustatytus tai materijai dėsnius. Ir tuose dalykuose yra toks dalykas, kaip PRADŽIA, kuri turi pabaigą. Ne be reikalo liaudyje yra sakoma, kad „gera pradžia – pusę darbo”. Kur jūs… Skaityti daugiau »

Egidijus

Gerai čia visi ir įdomiai komentuojat. Tik susidaro įspūdis, kad kartais nesat skaitę viso teksto, nes kartais nuvažiuojat kritikuoti tai, kas visiškai kitaip pasakyta. čia tik įžanga, paspauskit ant nuorodos. Stebiuosi tik, kad tekstus deda Alfa.lt.
O šiaip tai ideologinė krizė pasaulyje jau prasidėjo. Bus daug susipriešinimo, nes daugmilijonų protų apdergta liberastizmais. Tačiau vilties yra ir čia autorius teisus – politinės galios centrai, priimantys sprendimus, šita sistema nebesuinteresuoti, nes ji nebeneša valdžios ir pelno. Procesas prasidėjo, kaip sakydavo Gorbis, ir yra nebegrįžtamas.

apie pinigus ir marširavimą

Briuselo pinigų maišas baigiasi tikrai, apie milijonas Lietuvos vartotojų marširuoja ES -e ir dar antras milijonas išmarširuos…ateityje. Tai va – Lietuvoje nebeliks vartotojų/pirkėjų – dalis marširuos ESe, kiti už 200 eur. pensijos ir valstybės nustatytą minimumą nieko neįpirks ir nepirks kas lems traukimąsi kapitalo ir investitorių iš Lietuvos…
Ką ateityje darys valdžioje esantys ir būsiantys?

Tarabilda to vis tiek kažkada

Apaštališkos krikščionybės plėtimas krikščionybės saulėtekyje vyko į pagoniškus kraštus, kai tuo tarpu savo gimtojoje žemėje Izraelyje buvo atmestas. Žydai žinojo Kristų, bet jo nepriėmė. Dabartinė Europa yra atsimetėlių žemynas. Ne iš nežinojimo jie netiki, o iš įsitikinimo, kad už nuodėmę nereikės atsakyti, jei nebūsi pagautas. Tai Antikristo filosofija, ir žodžiais įtikinti bedievį keistis, įtikėti yra neįmanoma, jei tame nedalyvaus Šventosios dvasios stebuklas. Apreiškimas kalba apie ką kitą. Apie Armagedoną. Dabar ir vyksta procesas, kai buriasi dvi nesutaikomos kariuomenės Kristaus ir Antikristo. Nežinau, ar kažkas panašaus vyksta ir Rytų pasaulyje, bet mūsų civilizacijoje tie procesai įsisuko pasiutusiu greičiu ir rimta kaktomuša, regis, neišvengiama. Rengiamas Briuselio susidorojimas su katalikiška Lenkija – pats tikriausias laiko ženklas, kad karas jau vyksta, ir labai nuožmus.

aba

„O mes tai kaip visada. Žiūrėsim, ką galvoja didieji, vizginsim stimburiukais
ir stengsimės nuspėti, kur vėjas papūs, kad suspėtume prisitaikyti.”
Ir žinot,kodėl taip yra? Todėl,kad lietuvaičiai genialūs kritikai,tačiau ką nors racionalaus pasiūlyti-blauzdos per plonos.
Būtų džiugu,jei kas įrodytų,kad klystu.

to aba

o tu įrodyk, kad tavo blauzdos neperskystos ne vien tik kritikuoti.

Kokiu prokuroro

tonu D.Tuskas šiandien kalbėjo apie Angliją.Kokią jis turi teisę?

Polska wiara

Prajuokinai, Tarabilda, su ta „katalikiška” Lenkija.
Tik nekišk piršto tiems katalikams tarp dantų.

ruta

’23;30 , lenkai katalikai , bet ne idiotai , nes rupinasi SAVO Tautos interesais ..Ar jums atrodo , kad turi rupintis jusu interesais ?p.s. Manau ,kad net musu valdzia zino ka reikia daryti , kad Europa neistiktu kolapsas , bet vergu ir prisitaikeliu mentalitetas uzciaupe burnas .. gi daug patogiau, saugiau / savo karjerai ../ viskam pritarti , ka skleidzia galingeji , negu argumentuotai pasipriesinti idiotizmams , kurie naudingi tik Kapitalui , Korporacijom ..

to ruta

ar tai katalikiska rupintis SAVO interesais, apgaudinejant, zeminant ir naikinant artimaji?
Ar tas katalikas, kuris rupinasi ne tik SAVO interesais, yra idiotas?
Ar nieksas, kuris skelbiasi kataliku,reguliariai meldziasi ir lanko baznycia, bet rupinasi tik SAVO interesais, yra katalikas ar didesnis nusidejelis uz ateista?

to ruta

P.S.
Kuris nieksas yra pavojingesnis? Ar tas kuris uzsidejes dievobaimingo kataliko kauke, ar tas kuris veikia atvirai?

aba

To aba- ačiū už mano spėjimo patvirtinimą.

Raigerdas

Tarabilda kartais para6o protingai, o kartais taiko į de6imkę, bet pataiko į „pieną”. Štai jis rašo:” Žydai žinojo Kristų, bet jo nepriėmė. Dabartinė Europa yra atsimetėlių žemynas. Ne iš nežinojimo jie netiki, o iš įsitikinimo, kad už nuodėmę nereikės atsakyti, jei nebūsi pagautas. Tai Antikristo filosofija, ir žodžiais įtikinti bedievį keistis, įtikėti yra neįmanoma, jei tame nedalyvaus Šventosios dvasios stebuklas” ir t.t. Trumpiau pasakius, reikia, kad Europą valdytų šventosios dvasios, tada bus viskas tvarkoje. Tarabildos teisė tikėti į ką nori, bet ties tuo jo teisė ir baigiasi. Bet katalikai nenusiramins, jeigu šalia jų bus kitokio tikėjimo arba kitokių įsitikinimų žmogus. Tame ir yra tos religijos nepriėmimo šaknys, todėl jiems nieko nebelieka, kaip tik padaryti tikinčius vaikus, juos apgaunat arba juos… Skaityti daugiau »

nabagėliui raigerdui

nabagėli Raigerdai: perskaityk nors kartą Adelės Dirsytės maldas.
Gal, gal suprasi kuo skiriasi bolševizmas nuo katalikybės.

to Raigerdas

mano kuklia nuomone, tamsta kiek isejo is krasto. Lyginti katalikybe su bolsevizmu, tas pats kas lyginti maista su nuodais. Be to darote didziule klaida, tapatindami Kristu su zmonemis, kurie naudojasi Jo vardu, siekdami sau naudos. Skaudu , kad krikscionybe, is nuskriaustuju ir pavergtuju religijos, virto prievartos ir manipuliavimo irankiu. Toks jau yra sis, netobulas, zmogaus kuriamas, pasaulis. Dievo sunus ateina isvaduoti zmogaus nuo amzinuju kanciu, o zmogus kuo ziauriau Ji nuzudo. Dievas suteikia begalybe budu, pasiekti Dievo karalyste cia ir dabar, o sio(ego kuriamo) nerealaus pasaulio apakintas zmogus is visu jegu kabinasi i ribota iliuzija, kuri yra niekas, palyginti su visko priezastimi, esancia anapus begalybes ir amzinybes savoku, vienintele visko esme. Egoizmo uzvaldytas zmogus uzsides bet kokia kauke(ir daznai, pats… Skaityti daugiau »

Raigerdas >to Raigerdas

Aš dėkoju Tamstai už šį komentarą, nes jis yra gana korektiškas, ir būtent tuo jis skiriasi nuo kai kurių jūsų tikėjimo brolių. Bet aš nesu tas, kuris siekia sumenkinti ar kaip nors nukryžiuoti krikščionybę. Aš esu už tai, kad ji būtų, tačiau su sąlyga, kad krikščionis nustotų terorizuoti pagonis ir kitokių įsitikinimų žmones, nes būtent šitos bėdos krikščionys nesugebia įveikti ir vargu ar jie sugebės tą padaryti. Kodėl? Todėl, kad dauguma, pabrėžiu, dauguma krikščionių yra išmokyti absoliutizuoti savo religiją. Jie neskiria TIKROVĖS IR TIKĖJIMO. Jų mąstymas yra suabsoliutintas ir būtent šita priežastis neleidžia daugybei žmonių net pažinti kitas religijas. Niekas kitas taip neniekina kitų religijų, kaip krikščionys. Mes su jumis galime padaryti eksperimentą gatvėje ir užkalbinę praeivius pasiūlyti jiems knygą,… Skaityti daugiau »

partškolos auklėtinis raigerdėlis

tikrai nabagėlis.
jei nebevykdys savo zadanijų: kritikuoti krikščionybę, tai tovariščiai gali nustumti nuo šiltos vietos.
tą puikiai supranta gyvuliukas raigardėlis (deja, kol kas tik gyvuliukas)
—-
moralas: pasimelsti reikia už nabagėlį raigerdėlį… Dieve, pasigailėk raigardėlio…

to Raigerdas

As irgi dekoju, nors ir negaliu jusu pagirti uz korektiskuma ar izvalguma. Juokingai atrodo, kai sakotes nesiekias sumenkinti krikscionybe, ir cia pat imate ja pulti. Nors sakotes kovojantis pries fanatiskus krikscionis, cia pat fanatizma sutapatinate su krikscionybe ir Kristumi. Ar nepastebit, kaip mikliai perimat fanatiku elgesio modelius, imate demagogija skiesti savaime suprantamus dalykus, izeidineti ir kaltinti melu? Beje taip suveltai, kad taip ir nesupratau kokiu. Ar teigiate, kad Kristu nuzude zydu sukurstyti marsieciai? Jei tamsta skirtumet TIKROVE nuo TIKEJIMO ar imtumet loti ant aveliu, suklaidintu vilku, ilindusiu i avies kaili… Beda ne krikscionyse o vis ilgejanciame atotrukyje tarp religiju ir ju esmes. Auganciame egoizme ir susipriesinime. Prekeiviai, Kristaus isvyti is sventyklos, sugrizo. Dabar jie kur kas gudresni, ir turi zymiai… Skaityti daugiau »

Raigerdas>to Raigerdas

Vėl gi dėkoju Tamstai už korektišką atsakymą. Aš su jumis galiu diskutuoti religine. Tarp kitko, jūs esate išimtis iš tų tikinčiųjų su kuriais jokia diskusija yra neįmanoma kaip ir netgi su Letu Palmaičiu-Marginalu, kurio žinios žymiai pranoksta eilinių krikščionių komentarų. Blogis yra tame, kad jis yra fanatikas, todėl tai yra šaukštas deguto medaus statinėje. Žemiau jūsų komentaro yra standartinis kataliko komentaras, kuriame jis siūlo:”moralas: pasimelsti reikia už nabagėlį raigerdėlį… Dieve, pasigailėk raigardėlio…”. kaip matote, Niekas jo neprašė už mane melstis, taip pat jam vaidenasi, kad Raigerdas yra blogio įsikūnijimas, o jis yra tas gėrio įsikūnijimas, nors viskas yra atvirkščiai. Štai šitas bažnyčioje besimeldžiantis katalikas pavirto visiška kiaule. Ir tokių katalikų, pavirtusių kiaulėmis, deja, yra labai daug. Ir kuo šitas katalikas… Skaityti daugiau »

Marginalas

Ar tik ne mano tyruose šaukiančiojo balsas apie globalųjį faktorių 2017-03-31 13:36 bus tyčia nuskandintas eilinėje raigardinėje? Ar nesu teisus, kad matomieji politikai tėra tik viendieniai juokdariai globalistų rankose?

Raigerdas>Letui-Marginalui

Gerbiamas Letai, ne tik jūs, bet ir nemažai žmonių iki jūsų rašė apie globalųjį faktorių. Tačiau, skirtingai nei jūs, jie pasiūlė konkrečius variantus, kaip šitą sudėtingą klausimą išspręsti. Jūs, kaip visada siūlote ekstremistinius sprendimo būdus. Tarp kitko, niekur neskaičiau jūsų straipsnio apie tai, kad judaizme lupikavimas yra ne tik leistinas, bet ir sveikintinas dalykas. Tuo tarpu ne kur nors kitur, o BŪTENT KRIKŠČIONYBĖJE lupikavimas buvo smerktinas dalykas. Bet visaavo straime pasaulyje įsigalėjo pinigai. Tada galima jums užduoti vaikišką klausimą: kas laimės pinigų pasaulyje – judaizmo išpažįstantieji ar krikščionybę? Atsakymas aiškus, kad be jokių abejonių laimės judaizmą išpažįstantieji. Štai todėl ir atsirado tie 13, kurie pasinadoję tokia situacija, suėmė į savo rankas milžiniškus pinigų srautus, palikę krikščionis kvailių ir ubagų vietoje.… Skaityti daugiau »

Raigerdas>Letui-Marginalui

Kadangi Letas Palmaitis-Marginalas įsivaizduoja, kad jis čia vienintelis skelbia apie „globalųjį faktorių”, tai žemiau pateiskiu faktus apie tai, kad tai jau buvo daroma Rusijoje 1990 metais. Tačiau čia nėra dar pradžia, nes Vakaruose apie tai buvo pradėta kalbėti ir buvo pateikti realūs faktai prieš 50 metų. Bet pagrindas tam, kodėl Rusijos politika buvo pasukta į priešingą pusę, nei to buvo tikėtasi 1991 metais, buvo padėtas grupelės KGB-istų. KGB-istų noras atsirevanšuoti prieš CŽV dėl pralaimėto Šaltojo karo ir nulėmė, kad Rusija pasuko kitu keliu.Priežastys yra kur kas gilesnė, bet čia yra viena iš tų priežasčių, kurios pagrindu buvo suformuota Rusijos ideologija ir į valdžią atėjo KGB-istai: „Daugelis jau žinoma skaitę A. Daleso doktriną, bet neskaičiusiems bus įdomu palyginti tai, ko buvo… Skaityti daugiau »

Raigerdas>Letui-Marginalui

Žiūrėkite taip pat komentarą žemiau:”Mes nepastebimai, bet aktyviai ir nuolatos sudarysime sąlygas valdininkų despotiškumo klestėjimui. Biurokratizmas ir vilkinimas bus laikomi dorybėmis. Sąžiningumas ir padorumas bus išjuokiami, taps niekam nereikalingi ir virs praeities atgyvenomis. Įžūlumas ir akiplėšiškumas, melas ir apgaulė, girtuoklystė ir narkomanija, gyvuliška baimė vienas kito ir begėdiškumas, išdavystė, nacionalizmas ir priešiškumas kitoms tautoms – visų pirma priešiškumas ir neapykanta rusų tautai — visa tai mes kultivuosime vikriai ir nepastebimai, kol visa tai suvešės ir įsitvirtins. Ir tik nedaugelis, visai nedaugelis įtars ar net supras, kas vyksta. Bet tuos žmones mes įstumsime į beviltišką padėtį, paversime juos pajuokos objektais, rasime būdų juos apjuodinti ir paskelbti visuomenės atmatomis. Rausime dvasines šaknis, suvulgarinsime ir naikinsime tautinės doros pagrindus. Taip mes naikinsime kartą… Skaityti daugiau »

33
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top