Buvau liudininkė omonininkų byloje. Teismo posėdžio metu nustėrau pamačiusi teisėją Stasį Lemežį. Nuostabą ir pasipiktinimą sukėlė kilęs klausimas: nejaugi tokioje svarbioje byloje nerasta kitų teisėjų, turinčių nepriekaištingą reputaciją?
Šis teisėjas buvo sučiuptas vairuojant automobilį neblaivus. Įvykis buvo paviešintas per Lietuvos nacionalinę televiziją. Eteryje pasisakė ir tuometinis prezidentas Valdas Adamkus. Jis pažadėjo Lietuvos žmonėms, kad už tokį elgesį Lemežis tikrai bus pašalintas iš pareigų. Tąkart šventai patikėjau prezidento žodžiais, deja, teisėjas taip ir liko teisėjauti. Skambinau į Vilniaus apygardos teismą, norėdama pasitikslinti, ar tikrai teisėjas tebedirba. Atsakinga darbuotoja, mano nuostabai, atviravo: „ Ką jūs, dirba ir dirbs“.
Norėjau kreiptis į prezidentą ir paklausti, kodėl prezidentas netesi savo pažado. Kaip įrodymą bandžiau surasti laidų archyve to interviu įrašą, deja, jo rasti nepavyko, nors kiti visi buvo.
Šis faktas, mano nuomone, patvirtina 2015 m. gegužes 8 dieną R.Miliūtės vedamoje laidoje dalyvavusio advokato pasakymą, kad dėl Vilniaus apygardos teismo nuosprendžio kalti yra trys subjektai: teisėjai, prokurorai, politikai.
Kai susikompromitavę teisėjai veda tokias svarbias bylas, neblaivūs sprendimai neturėtų stebinti.
Rita Vipartienė
Komentaras:
Kaip skelbė lrytas.lt 2007-12-01, Vilniaus apygardos teismo teisėjas Stasys Lemežis penktadienį sukėlė avariją, kurioje nukentėjo ir pats, praneša LNK. Policija įtaria, kad prieš sėsdamas į automobilį jis buvo išgėręs, bet pats S.Lemežis girtumą tikrintis atsisakė.
Vilniuje teisėjo vairuojamas automobilis „Wolksvagen Jetta“ išvažiavo į priešingą eismo juostą ir susidūrė su sunkvežimiu „Man“. Po avarijos teisėjui medikų pagalbos neprireikė, tačiau naktį jo savijauta pablogėjo ir S.Lemežis buvo greitosios pagalbos išvežtas į ligoninę. Namo jis grįžo tik šįryt.
Policija teisėjo S.Lemežio bausti negali. Jį svarstys Teisėjų etikos ir drausmės komisija.
Viešojoje erdvėje, nepriklausomai nuo užimamų pareigų, visi piliečiai turėtų būti lygūs ir vienodai atsakingi prieš įstatymą, tačiau, pasirodo, teisėjai yra ypatingi piliečiai, kurių ne tik policija, bet ir pats prezidentas paliesti negali.
Yra Teisėjų etikos ir drausmės komisija, – sakysite.
Negirdėta, kad varnas varnui į akį kirstų, juolab kad jis dešimtmetę sovietinio prokuroro patirtį turintis teisėjas, kaip ir kiti teisėjai, prokurorai, politikai su sovietiniu mentalitetu be liustracijos į Nepriklausomą Lietuvą sugužėję, tik po smakrais Vytį pasikabinę ar atlape Trispalvę įsisegę.