Algirdas Endriukaitis. Eglės Kusaitės byla: keli pastebėjimai prieš Aukščiausiojo Teismo posėdį

Vilniaus apygardos Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos (Virginija Švedienė, Jūratė Damanskienė, Artūras Pažarskis) savo 2013 m. gegužės 30 d. apkaltinamuoju nuosprendžiu E. Kusaitei, neskaičiuojant procedūrinių ir teisinių pažeidimų, legitimavo Lietuvos institucijų bendravimą su nusikalstama FSB organizacija prieš jauną Lietuvos pilietę. Tokią pat poziciją vykdė prokurorai Justas Laucius, Mindaugas Dūda ir Artūras Urbelis kartu su kai kuriais VSD darbuotojais. Kyla abejonių, ar jie gali politiškai ir moraliai spręsti Lietuvos Respublikos vardu. Ir tai privalu spręsti.

Lietuvos Apeliacinio teismo Baudžiamųjų skyriaus teisėjų kolegija (Linas Šiukšta, Laima Garnelienė, Linas Žukauskas) 2014 m. balandžio 4 d. nuosprendyje išteisino kaltinamąją dėl konkretaus veiksmo neatlikimo ir masyvios VSD provokacijos jos atžvilgiu. Ir tai yra konceptualu, apima ir Rusijos FSB galimą vertinimą.

Pirmadienį Aukščiausiojo Teismo posėdis turėtų tai, kas matoma paprasta akimi ir sveika logika, patvirtinti.

Po šio verdikto turėtų būti apsvarstyta visa ši problema – kaip neeilinė, kilusi dėl pareigūnų teisinės, politinės ir valstybinės sąmonės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
VSIO ZAKONNO

komunistų šuniukai už bliūdelio ėdalo vykdo savo šeimininkų (korumpuotų kolaborantų komunistų) komandas.
(tarybų valdžia pakankamai lietuvių paskerdė, kad nebeturi pasipriešinimo)

>VSIO ZAKONNO

Jum paspauddžiau nykštį žemyn nes, pagal tamstą, korumpuoti koloborantai komunistai neįvardyjami. Tie jūsų pavadinti KKK yra konservų šutvė su lansbergiu priešakyje.

Mukaburis

Pirmadienį autoriaus gimtadienis. Sveikinimai garbingam lietuvių tautos sūnui. … Optimizmas – geras bruožas… Visgi nėra taip, kad Apeliacinis teismas išteisino E. Kusaitę dėl „masyvios VSD provokacijos jos atžvilgiu”. Linas Šiukšta, Laima Garnelienė, Linas Žukauskas ATMETĖ visus gynybos teiginius apie masyvią VSD provokaciją, provokacija pripažindami tik tai, kad pareigūnai leido jai gauti vizą, nors galėjo sutrukdyti. Šią savitą „pasyvios provokacijos” koncepciją ir sudirbo prokurorai savo kasaciniame skunde. Iš apeliacinio teismo sprendimo: „byloje nėra duomenų apie VSD darbuotojų ar jų agentų, taip pat kitų ikiteisminio tyrimo pareigūnų prieš E. K. naudotą fizinį smurtą ar kitokią prievartą. Taip pat nėra duomenų ir apie tai, kad teisėsaugos institucijų atstovai būtų E. K. vertę, įkalbinėję ar kitokiu būdu kurstę daryti nusikalstamas veikas, taip pat ir… Skaityti daugiau »

loreta

Geda ir slykstu ponai teisejai.

As sapnavau...

Kad po nepriklausomybes atkurimo KGB dirbe Lietuvoje pasistate savo Prezidenta ir….pradejo uzgrobti Lietuvos valstybe.Adamkyzmo ir Paulauskyzmo laikais KGB gerai infiltravosi i politika,sema,i partijas i prokuratura ,vsd ir teismus.Ir…labai lengvai vsio po zakonam isvoge Lietuvos turta ,isplove europinius pinigus,sukure tokius istatymus,kad Lietuviai is Lietuvos begtu kaip ziurkes is skestancio laivo.Ir iki sios dienos visus kas tik pagsndo KGB tinkla isardyti uzmeto suklastotais kaltinimais!E..o gal tas mano sapnas pranasiskas?Gal viskas taip ir vyko?Kaip jus manote???

> As sapnavau...       2015-11-22 16:40

savo sapnus publikuoji minimum 15 svetainių, minimum keli mėnesiai.Tiesos yra lašelis, bet…sapnuok toliau, tai tik sapnai.

Manau, kad

ta pati lazda, tik kitu galu turetu pradeti musti visus tuos, kurie bande iteisinti terora LR vardu pries LR piliete. Ir kompensacijos turetu buti reikalaujama ne is visu pilieciu, o is kiekvieno „teisininko”, prisidejusio prie sio teroro, kisenes. Pagalvokit apie tai dori advokatai – vienu suviu nusautumet kelis zuikius. Pasiektumet, kad LR butu daugiau teisingumo, maziau teisinio terorizmo ir nihilizmo, o ir pinigeliai butu nemazi. Juk neabejotinai tie saugumiuksciai, prokuroriuksciai, teisejuksciai susikrove nemazai turtelio, i kuri galima butu pretenduoti…

hmmm

o kur dabar dūda – kokiame orkestre?

8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top