Algirdas Endriukaitis. Eglės Kusaitės byla: keli pastebėjimai prieš Aukščiausiojo Teismo posėdį

Vilniaus apygardos Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos (Virginija Švedienė, Jūratė Damanskienė, Artūras Pažarskis) savo 2013 m. gegužės 30 d. apkaltinamuoju nuosprendžiu E. Kusaitei, neskaičiuojant procedūrinių ir teisinių pažeidimų, legitimavo Lietuvos institucijų bendravimą su nusikalstama FSB organizacija prieš jauną Lietuvos pilietę. Tokią pat poziciją vykdė prokurorai Justas Laucius, Mindaugas Dūda ir Artūras Urbelis kartu su kai kuriais VSD darbuotojais. Kyla abejonių, ar jie gali politiškai ir moraliai spręsti Lietuvos Respublikos vardu. Ir tai privalu spręsti.

Lietuvos Apeliacinio teismo Baudžiamųjų skyriaus teisėjų kolegija (Linas Šiukšta, Laima Garnelienė, Linas Žukauskas) 2014 m. balandžio 4 d. nuosprendyje išteisino kaltinamąją dėl konkretaus veiksmo neatlikimo ir masyvios VSD provokacijos jos atžvilgiu. Ir tai yra konceptualu, apima ir Rusijos FSB galimą vertinimą.

Pirmadienį Aukščiausiojo Teismo posėdis turėtų tai, kas matoma paprasta akimi ir sveika logika, patvirtinti.

Po šio verdikto turėtų būti apsvarstyta visa ši problema – kaip neeilinė, kilusi dėl pareigūnų teisinės, politinės ir valstybinės sąmonės.

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
8 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
8
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top