Algirdas Endriukaitis. Parsiduodantis baudžiauninkas

Klaipėdoje įmonė ir verslo įstaiga pavadinta „Mėmelio miesto“ vardu ir gausiai reklamuojama.
Istorijos priminimas, pagerbimas, nusilenkimas ar pigus parsidavimas?

Logiškai Marijampolę galėtume vadinti Kapsuku, Visaginą – Sniečkumi, o Vilniaus Gedimino prospektą – buvusiu Georgijaus vardu, o gal Katedros aikštei tiktų Jekaterinos II vardas, nes ten stovėjo Rusijos valdovės paminklas, o ant Konstitucinio Teismo rytinės sienos vokiečių okupacijos metais buvo milžiniškas vokiečių herbas – erelis. Gal atkurti?
Rusiškų okupacinių ženklų atsikratėme, o vokiečių okupacinius ženklus Klaipėdoje gerbiame. Kodėl?

Netikėtina, kad nežinome okupacijos istorijos, vokietinimo ir A. Hitlerio 1939 metais atvykimo į Mėmelį.
Šiandien priežastis paprasta – ne meilė okupacijai, o manymas, kad Mėmelio pavadinimas pritrauks vokiečius susidomėti ir mieliau grįžti į Mėmelį kurtis ar turistauti savo mieste ir lietuvaičiams manant, kad po to seks dideli pinigų maišai duodant ženklą, kad čia už pinigą iš begarbių galima nupirkti okupacijos vergovės istoriją visai nebrangiai. Mes gi savo vardų neturime!

Čia dera prisiminti prancūzų filosofą Emilį Sioraną: „Jums gyvenimas nepavyko? – Jūs niekuomet neturėjote išdidumo jausmo.“

Baisu tai, kad išdidumo ir savigarbos neturi valstybė.
Ir kas tave ir už ką gerbs?

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
29 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Paulius

Memelis – vokiečių įkurtas ir išvystytas miestas, Lietuvai priklausęs tik 16 metų, Želigovskio pavyzdžiu suorganizavus vietos gyventojų „sukilimą“. Nebūkit sovietinukai ir neperrašinėkite istorijos, kaip dabar daro šimašoidia ir kitos įsisiautėjusios leftiberastinės gaujos

Paulius

tiesa, neskaičiavau tų metų kai bolševikai „atidavė“ Mėmelį „Tarybų LIetuvai“

StasysG

Bet ir šiandien Mėmelis yra Vokietijos himne:

„Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt,
Wenn es stets zu Schutz und Trutze
Brüderlich zusammenhält.
Von der Maas bis an die Memel,
Von der Etsch bis an den Belt,
Deutschland, Deutschland über alles,
Über alles in der Welt!”.

Na o lietuviai tą žodį MEMEL himne išvertė į „Nemunas” (… Nuo Maso iki Nemuno).
Kodėl visi kėsinasi į Klaipėdą?

Jules

Lietuvių inteligentui, baudžiauninkui, ypač baigusiam Kapsukę su pagyrimu arba raudonu diplomu nacionalinė garbė ir orumas nelabai ir rūpi. Anksčiau tokie mokslo pirmūnai ir doruokšliai šlovino Proletariato diktatūrą, Raudonąjį terorą, šviesų ateities komunistinį rytojų(dabar šventosios Oligarchijos rytojų), o dabar Covid diktatūrą arba dabartinę Klaipėdą nori pavadinti Memeliu, o Vilnių atiduoti Žečpospoliatai. Eina „Za Vilno našė”. Nors Memelė čia ne prie ko, nes, jei ne vokietukai, lenkai anuomet būtų nužygiavę iki Mūsų Jūros ir visą Lietuvą okupavę, ir jokios Pirmosios Lietuvos respublikos nebūtų buvę. Na, o autoriui primenu, kad ne lietuvaičiai supylė carinės Rusijos imperijos galybę 1914 metų vasaros pabaigoje(dabar vasara irgi baigiasi, Jūsų žiniai), jos kariuomenę, Antrajame Žalgiryje ir išpešė mums Brest-Litovsko taiką – Baltijos tautų ir Suomijos, o taip pat… Skaityti daugiau »

StasyG,

o ko nepagalvojai čia apie Naručio ežerą, Suvalkus, Lydą, Gardiną, Augustavą, Punską, Seinus, o tik Klaipėdą nori pavalkioti, a? Negi kalbi tik tai, ką šeimininkas, Hegemonas, arba Covid viršininkas leidžia? Tad kaip čia yr su pačiu išties, a?

stasys

Man atrodo kad autorius be reikalo kabinėjasi . Kažkam Klaipėda o kažkas senu Memelio pavadinimu . Žmonės prisiriša ne prie pavadinimo vietovės ar miesto o atsiminimu kuriuos dar ilgai nešioja širdyje . Didelio pinigu kapšo ten nesutalpinsi todėl tokios spekuliacijos aut. netgi juokingos . Negali visus ištepti smala pačiam nesusitepus , nuo tokiu str. A.Edriukaitis tikrai netapo didesniu patriotu ..

biski ne taip

rusai nori sugražinti – bent priminti, kad Klaipėda kaip ir Karaliaučius – daug metų buvo Vokietijos.
Karaliaučius kaip grobis atiteko rusams (apšiko ir sunaikino puikų karštą).
Tai primena visiems, kad Klaipėda (Memelis) irgi turi priklausyti rusams.
Taip ir yra – pilnai valdomas miestas rusų KGB.
Spasibo VSD ir komunistams su konservatoriams už tai.

StasysG

Ne be reikalo. Gerai, kad parašė Autorius apie lietuvių savigarbos neturėjimą, apie Klaipėdos krašto memelizaciją. Bet man neramu seniai, kad tokia didelė, išradinga, turtinga šalis Vokietija savo himne nepakeičia žodžio memel, kuris jai dabar nepriklauso. O gal tik laiko klausimas? Gal ketina atsiimti? Tačiau geriau pradėtų nuo Karaliaučiaus. Kodėl ji tyli? Bijo rusų; gauna dujų ir to gana?

Stasiui G

Ryga irgi buvo vokiečių ilgą laiką, bet pačiam ji kažkodėl nerūpi, kodėl? O va Suvalkai, Gardinas, Lyda, Augustavas, Seinai buvo Lietuvos valstybėje iki seksova Katrė Antroji okupavo Žečpospolitą ir pasikvietė Lietuvos didikus į savo šiltą intymių geismų guolį imantriam seksiukui. Seksovi vyriokai iš Lenkijos ir Lietuvos per lovą tapo favoritais ir net Rusijos imperijos ministeriais. Ką mano apie tai Stasys G?

Žodžio laisvė...

Mokėti gerbti save – didelis jausmas ir aukšta moralė.

Dzeikas

Klausimas: kas STATE Klaipeda? Atsakyma zinote – Kryziuociu ordinas, daugumoje vokieciai. Aplinkiniai prusai(o ne lietuviai, kuriu ten kvapo arti nebuvo.Kaiminysteje buvo zemaiciai) gal atvezdavo aplinkiniu akmenu pilies pamatams nusamdyti. Ne daugiau. Stovejo ta siena puse tukstanciu metu. Prireike uzgrobti, neva ten daug prusu palikuoniu ir aplamai tai musu. Del palikuoniu tai jie kalbejo vokieciu kalba ir tie vokieciai, is ukininku, retas prisimine is seneliu viena kita prusiska zodi tuo metu(pagal vieno lietuviu prieskario keliautojo uzrasus , pamirsau varda). Visi kiti „prusu palikuonys” tebuvo persikeleliai is Lietuvos , gastarbaiteriai dazniausiai. Kaip zinia lietuviai bernaudavo pas latvius ir vokiecius kazinkodel. Pas savus venge. Tai stai, 1923m uzgrobe ir pervadino miesta , kuris siuo vardu niekad zinomas nebuvo. panasi istorija su Elzasu ir… Skaityti daugiau »

habilitās

Kiekvienas Lietuvos pilietis, analizuodamas gyvenimo faktus ar istorijos įvykius, gali turėti savo požiūrį, remdamasis tais informacijos šaltiniais, kurie jam žinomi, tačiau būtinas nuoseklumas, nes tai ir padorumo standartas.
Citata:
„Rusiškų okupacinių ženklų atsikratėme…“

Apie rusiškus okupacijos ženklus nedaug ką žinau, tačiau sovietmečio, t. y. komunistinės Kremliaus okupacijos ženklų mes dar neatsikratėme. Dar blogiau, labai sunkiai sekasi suvokti, „Stalino saulės“ gabentojų į Lietuvą vaidmenį, „okupacijos istorijos“ kontekste. Ir tai nėra istorijos nežinojimo priežastis, kodėl paminklai vis dar stovi, o muziejai veikia.
„Memelio viešbutis“, „Memelio klinika“ ar „Memelio dvaras“, kaip ir „Tarybinės dešrelės“, tėra prasto marketingo pasekmė, o paminkai Lietuvos valstybės pardavėjams ir tėvynės išdavikams, pastatyti okupantų ir vis dar stovintys, tai yra pasityčiojimas iš Lietuvos istorijos ir padorių jos žmonių.

pirmyn ,Klaipėdos biurokratai :)))

tik nereikia mūsų parsidavusios valdžios viršūnėlės vadinti visa valstybe. O taip – pastebėjimas teisingas, ir tokie pavadinimai privalo greit ir be nereikalingos isterijos panaikinti paprastuoju/greituoju būdu.

Jascha

dčkui Algirdai, taikliai ir konkrečiai

Prašalietis

Endriukaitis kaip „neparsiduodantis, išdidus ir patriotinis nebaudžiauninkas” turėtų „patriotiškai, išdidžiai” ir visa gerkle pareikšti, juk šiandiena visi sutinka, kad Stalino Ribentropo- Molotovo paktas Lietuvai negalioja, – mums lietuvių tautai Stalino prieškarinių padačkių Vilniaus ir jo apylinkų, pokarinių padačkių Mėmelio ir Druskininkų ir t.t. MES NEPRIIMAME ir atiduodame tiems kas juos įkūrė, statė ir vystė…

reklamuoja 15 min

https://www.15min.lt/kultura/naujiena/literatura/knyga-apie-memeli-parasiusi-diana-latve-kuo-daugiau-gilinausi-i-miesto-istorija-tuo-labiau-ji-pamilau-286-1364186

Štai Algirdai, kiek baudžiauninkų Lietuvėlėje… ir kalti esame patys… esmė ta, kad didžiausias Žečpospolitos istorinis paveldas absoliučiai daugumai visuomenės po 1795-ųjų liko… BAUDŽIAVA….

Deutschland ueber Alles

Memel, minimas Vokietijos himne, yra upė Nemunas, o ne miestas. Ne lietuviai kažkaip savaip išvertė, o taip ir yra. Ir dar, šis giesmės stulpelis, apibrėžiantis Vokietijos ribas trimis upėmis ir jūra, į dabartinį himną neįeina. Esą išreiškia Vokietijos viršenybę virs kitų, nors iš tikro, sukūrimo metu išreiškė tautos vienybės ir suverenumo idėją prieš atskirų kunigaikštysčių, į kurias buvo susiskaldžiusi Vokietija, privačius smulkius interesus.

Kis

gal ne viska supratau,bet perskaicius paliko nedidelis slogutis,o kodel?Todel,kad krit8ikuodamas ir kaltindamas vergove ir baudziava,pats autorius nepastebi,kad jis ir yra tas kritikuotina asmuo.Kodel mes taip bijome praeities,kartais tai priklauso ar nepriklauso nuo aplinkybius(istorijos).Juk kodel mes smerkiamesavo praeiti,ir keliame i padanges nieko ypatingo nepasizymejusius,sitaip iskreipdami realybe,kuri priveda iki tragediju.Kas buvo Putinas?Paprastas KGB darbituojas tinkantis nesioti cemodaniukus su savo chebrantais.O kas ji iskele?Tie kurie sukure feikini zmogeli.Sauksatai po pietu.O kas dedasi neminesiu Baltarusijos,pas mus panoseje.Reikia buti paskutiniu idiotu,kad sitaip garbinti Landzbergi,kai jis ir yra musu visu beda,nes sis nevykelis patikejo,kad jis kazkas?Kuris su zmonemis galintis bendrauti tik is balkonelio,tai paprasciausia paranonijs ,sizofrenijs(sunku nustatyti),bet jis jau kojomis zemes nesiekia,jis skarido….Kaip lengva kita matyti,o kas dedasi savame kieme mes akli,kurti ir buki.

to StasysG

Tačiau pagal visus popierius priklauso Suvalkai, Augustavas, Gardinas ir Lyda, kaip nuo amžių amžinųjų Lietuvių etninė žemė, supratai?

Džeikuti,

ne prūsai, o kuršiai. Ten žemaičiai susimaišę su kuršiais, nežinojai? Nemunas vokiškai Memelė. Į Maskvos Molotovo paktą Pietryčių Lietuvos klausimas buvo įtrauktas Vokietijos iniciatyva, todėl Kapsukės absolventai su prapiesoriais taip ir pliekia tą faktą, kad jų, vokiečių, dėka atgavome nors menką dalį Pietryčių Lietuvos, o Narutis liko kur ir kam, a? StasysG vienodo lygio su Kapsukės prapiesoriais ir docentais bei dezi LRT dezistais, ne daugiau. Kisa visai nusigrybavo. Tiesa, Kisa, o kokius grybus „priedpočitajėš”?

Prašalieti,

naciuk iš Rytų, ko norėtum? Ypač iš baudžiauninkų ir pseudo politikų? Mes ir be pačio žinome, kas okupavo Europą 1945 metais ir sugrąžino Barbarijon. Ir tie abu okupantai ne europiečių kilmės, ar supratai? Vokietija, kaip ir Lietuva, žinoma, nėra laisvos šalelės, deja. Mus irgi vaikosi LR kolchoznikų „bojevykai” panašiai kaip Gudijoje – lupa be gailesčio. Gal taviškiai?

Taip

Neteko ir net neįsivaizduojama,kad ,pvz.nūdienos Lenkija,jos šviesuomenė ar eiliniai lenkai, dovanotą jiems Ščeciną,Gdanską,Kolobžegą,Liubiną,Vroclavą,Glivicus,Opolę pavadintų ar užsimintų vokišku pavadinimu,be to niekas ir niekada čia viešai ir neviešai nesako,kad tai multikultūrinia miestai,vietovės.O mes,lietuviai,ypač daugelis politikų,intelektualų, sostinę Vilnių,uostamiestį Klaipėdą su pasididžiavimu,deja, vadiname multikultūrinias miestais.Manau,čia daugeliu atveju pasireiškia pasireiškia lietuvių keistas tautinis bruožas:silpna tautinės tapatybės pajauta,perteklinis žavėsys svetimybėms,ypatingas nuolankumas kai kuriems agresyviems kaimynams,silpnas suvokimas savo tautos istorinės atminties.Tad,dabartinėje Lietuvoje lengvai,deja, plinta globalistinis ir kosmopolitinis užkratas.

Apie ką kita

Autoriui pritariu. Tačiau dabar – apie ką kita.

Daug šiame portale teisybės siekiančių, bet kol kas nė vieno prabilusio apie didžiosios dalies mūsų partijų klaidinančius pavadinimus. Ar ne laikas parodyti, kas po jais slepiasi, koks santykis tarp jų programinių nuostatų ir realios praktikos. Ar ne laikas tai padaryti BŪTENT DABAR, prieš artėjančius rinkimus, kad kuo mažiau „naivių žuvyčių” ant tų jaukų kibtų. Kas galėtų tai padaryti? Diskutuokime.

to Apie ką kitką

Apie partijų pavadinimų triuką skaityk pasaulio dezi propagandos tėvo Edward Bernays veikaliuke „Propaganda” – ten rasi atsakymą arba Iracionaliojoje filosofijoje.

tyli

,,gerovės valstybės” prnašukas – juk jis pats iš Klaipėdos. Ir visa Klaipėdos merija yra jo chebra…

StasysG

Vėl. Vos tik signataras Endriukaitis parašė tiesoje.lt apie mėmelizaciją, 15min tuoj išmetė ilgą str apie Dianos Latvės romaną „”MEmelio gaisras”, cit.- „Memelio gaisras“ aprašo MĖmelį, vėliau virtusį Klaipėda. „Mėmelis išties buvo nepaprastai gražus miestas. Tuo įsitikiname vartydami senas fotografijas. Kuo daugiau gilinausi į miesto istoriją, tuo labiau pamilau Mėmelį, artimesnė tapo ir Klaipėda“

Į temą

Panašiai puolėme atstatinėti caro pastatytus šventuosius ant katedros Vilniuje.

StasyG,

o kas pačiam trukdo Lietuvą padaryti gražesne – tokia, koks buvo Karaliaučius, Tilžė, Įsrutis, Gumbinė, Ragainė, Rasytė, Klaipėda ir taip toliau? Esi nedėkingas kas tokis už Pirmąją Lietuvos respubliką, ką?

quo vadis Tiesa

Įdomiai čia išeina: štazį, prochodimcą užsimerkę prasukame pagal nutylėjimą, jakovas nuo šios dienos prisijungia prie jų, o eilėje, kaip nebūtų gaila, su savo pamokymais pro šalį stovi Raigerdas.
Ar Tiesos komentatorių lygis atspindi su rinkiminės kampanijos nykumą?

29
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top