Almantas Stankūnas. Ar atlieps projektas visuomenės lūkesčius atsižvelgiant į jo kainą?

Nacionalinė koncertų salė ir Tautos namai Vilniuje už 121 mln. eurų. Ar atlieps šis projektas visuomenės lūkesčius atsižvelgiant į jo kainą?

2023 m. rugsėjo 14 d. svarstant šį projektą Vilniaus m. savivaldybės Aplinkos ir miesto paslaugų komiteto posėdyje uždaviau svarbius klausimus dėl jo ir negavau išsamių atsakymų.

2023 m. rugsėjo 20 d. svarstant šį projektą Vilniaus m. taryboje vėl uždaviau man rūpimus klausimus dėl projekto turinio racionalumo ir vėl negavau atsakymų.

Sakiau, kad kai pastatų dydis projektavimo metu didėja 50 proc., nes paaiškėja, kad projekto programos įgyvendinimui tai yra būtina, akivaizdu, kad projekto galimybių studija buvo atlikta nekokybiškai. Įdomu kas ją rengė?

Klausimo pranešėjas bandė tvirtinti, kad galimybių studija buvo gera. Kas tai? – padarytų klaidų dangstymas, bandymas išvengti atsakomybės?

Kadangi pastatas taip žymiai buvo didinamas, klausiau ar nereikėjo dėl to padidėjimo gauti tarybos pritarimą? Atsakymas – viską apsvarstėme ir nutarėme darbo grupėje.

Taigi, tarybos nariams sprendžiant dėl šio projekto yra skirta statistų vieta – klusniai pritarti, nežinant net kam iš tiesų pritaria. Tai ir padarė TS-LKD ir LP deleguoti tarybos nariai.

Diskusijų metu išryškėja ir kitas svarbus aspektas. Nors šis projektas buvo sumanytas kaip Tautos namų projektas, tačiau šiai paskirčiai tiesiogiai bus skirta tik 300 m2 iš beveik 24000 m2. Pranešėjas ramino, kad Tautos namų funkcijoms bus galima iš dalies naudoti ir kitas erdves.

Kad Tautos namų idėją nuosekliai bandoma marinti, netiesiogiai patvirtino ir p. Remigijus Šimašius, kuris pradėjo svarstyti, kad Tautos idėja jau nesvarbi, nes Tauta jau iškovojo valstybės nepriklausomybę. Replikavau jam – taip gali kalbėti tik jis, LP, TS-LKD ir kiti, skelbiantys globalios Lietuvos vizijas be lietuvių tautos išsaugojimo.

Susigrąžinkime valstybę, kitaip Tauta bus toliau marinama, o pinigai, prisidengiant geromis idėjomis, bus švaistomi neaiškiems tikslams.

Žemiau nuoroda į visą tarybos posėdį, kuriame Nacionalinės koncertų salės klausimas yra svarstomas nuo 10.20.

5 3 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
15 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DD plius DD

Hmm.
Idėja Benkunskui ir Vilniaus miesto vadovybei.
Už milijoną galima labai neblogą namą pastatyti. Siūlau ne vieną didelį Tautos namą po šimtą dvidešimt, o šimtą dvidešimt mažiukų, bet po milijoną…

blue yellow zov marinie

..saunuolis Stankunas,nors vienas da gyvas zmogus zomberlende….kiti,raudonieji zombiai,kurie atriedejo,atidundejo ir eda tautos pinionzus.UZAS.Kaip klaiku matyt isknistus laiptus Tauro kalne,sugriauta Tauraragi….ex,kiek laiko praleista ten prie nikciemno,atskiesto bokalo….bjauroka,ale….kadais zole buvo zalesne…kokia tai nostalgija jama…o kiek mustyniu aptureta….palcyki ablyzies…….viskas dingo,tik Taurakalnis isknistas liko…

Žalgiris

Beveik laimėjo!

tik Tautos namai

o ne konset hol

Prašalietis

Almantas Stankūnas-„Nacionalinė koncertų salė ir Tautos namai Vilniuje už 121 mln. eurų. Ar atlieps šis projektas visuomenės lūkesčius atsižvelgiant į jo kainą?…” Prisiminus gausius „tautiškai-patriotinius projektus” pavadinimais Mažeikų Nafta su Būtingės terminalu, Ignalinos atominė elektrinė, „nepriklausomybę garantuojantis” dujovežis „independensas”, iš Švedijos Baltijos „laisvės”elektros kabelis, Brazausko inspiruotas neegzistavusių „valdovų rūmų atstatymas” kainavęs bene 500 milijonų litų,nusižiūrėjus Italijos viduramžių rūmus; Vilniaus stadiono statyba, vokiškų haubicų, „bokserių”… būsimų „leopardų”, 1 divizijos dydžio kariuomenės projektas; paskirtas 1 milijardas(ir tai dar ne pabaiga) Ukrainos banderinių chalopų kovai už „vakarietiškai sueuropintos” Lietuvos, JAV ir NATO vakarietiškas, gender-šmender „vertybes”, Snikersus su Coca cola…., Stankūnų Almanto „lūkestinis” klausimas dėl ” Nacionalinė koncertų salės ir Tautos namų Vilniuje tik už 121 mln. eurų.” yra daugiau nei juokingas… Toks klausimas… Skaityti daugiau »

DD plius DD

Joo
„neegzistavusių „valdovų rūmų atstatymas” – rašo silpnaprotisas….
Brazauskas- ne Brazauskas jau tiek to. Bet kaip jau čia – „neegzistavusių”?
Hmm.
Yra toks „paslaptingos rusų sielos” stereotipas. O čia matom paslaptingos rusų logikos ir apskritai sveiko proto iškalbingą pavyzdį.:)
Eikit gal jau eikit, nejuokinę voverių, Zebilai….

blue yellow zov marinie

…jis jau …toooks,atleiskit jam….labai blogom salygom gyveno nuo vaikystes,net ledu mama nenupirkdavo.Paauglystej atsikele gyvent i Vilniaus pusrusi,kur ir dabar tebegyvena,vos gala su galu sudurdamas.Duona pelnosi batsiuviaudamas,skursta,maitinasi Carito valgyklelej vargsams,todel garbina marksa ir pucyyyyna,nes kitu dievu neisigijo per savo vargana gyvenimeli.Visas apejes blakem ir utelem,blogai mato,….kai buvo atidengti Valdovu rumu pamatai,….ju neiziurejo,…..atleiskit ir suselpkit kacapiska warguoli….

blue yellow zov marinie

..atleiskit,susimildamas,prasalieioitis,budamas apakintas pucyyyno ryskios saules,yra dar ir bais patiklus.Jis tiki,kad Bucoje ukrainieciai patys sulindo i rusius,issibade akis ir nusisove i pakausius.Anas isitikines,kad ruskas myras yra pasaulinis geris,kurio laukia nesulaukia savo tamsiame padwaaaale.Padla padwaale,stai koki liewawos plieti mes turime.

blue yellow zov marinie

pilieti..

Prašalietis

Lansberginio durnių laivo „intelektualiniai tvirtapročiai” nepamena ar nenori prisiminti”valdovų rūmų” projektavimo, statybos „peripetijų”, vykusių viešų diskusijų kur galėjo būti valdovų rūmai, ar jie iš vis buvo, jei buvo, tai kaip jie galėjo „atrodyti”, kaip juos „matė Gedimino architektai”… Spaudoje rašinėjo, kaip Brazausko skirti architektai ir projektuotojai važinėjo į Italiją žiūrėti tų laikų statinių, konsultuotis su Italijos senovės statinių žinovais, kaip „galėjo atrodyti Lietuvos valdovų rūmai”…Buvo nuvykę ir į Prancūziją, bet Italijos specialistai pasirodė „geriau išmanantys buvusius Lietuvos valdovų rūmus”… Analogiškas, „nejuokinantis voverių”, „paslaptingos” lansberginio durnių laivos „vakarietiškai pacivilzuotos”runkelio sielos, runkelio ” logikos” atvejis yra, kai su „originaliais Lietuvos valdovų rūmais” (faktiniai Lietuvos valdovai su Jogailos nuėjimu karaliauti į Lenkiją baigėsi), V.Lansbergis su Ramanausku-Vanagu yra „buvę faktiniai valstybės vadovai”, pokario kovų… Skaityti daugiau »

blue yellow zov marinie

….topyl staryj Mozzai piecj,topyl topyl….i utopyl,

blue yellow zov marinie

…labas,liummmpene batsiuvy…..tau,zinia,jokiu klausimu niekad nekilo,nekyla ir nekils.Tu gi…mires.

šliaužianti statybinė agresija

Jei ne Tautos namai, o koncertų salė, tai kam simboliškoje Tautos namų vietoje? Nėra kur kitur? Vis viena kaip Maxima vietoje Gedimino pilies , nes tvirtovė ant kalno ,matote, nebeturi prasmės. Bet ką ten kalbėti, kada Maxima, neradus geriau, štai statoma Vingio parke, negi gaila, vietos liks ir parkui

daug nesispyriokite

viskas geriau už Maskvos namus

Markas Soloninas

Apie socializmo kilmę
Размышления о Ленине, революции и социализме./Марк Солонин

https://www.youtube.com/watch?v=rpL6-R4zaKs&ab_channel=MarkSolonin

15
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top