Almantas Stankūnas. Ar užteks nuovokos atsispirti ekoteroristams?

Prancūzija nesiruošia žudytis dėl CO2 taupymo.

O mes durneliai, kaip sovietiniais laikais stengdamiesi įvykdyti ir viršyti centriuko nustatytus planus, rengiamės žudyti savo ekonomiką, socialinę apsaugą, švietimą, sveikatos apsaugą ir galimybę apsiginti nuo Rusijos agresijos kai tuo tarpu Prancūzija įtikins ES, kad gal neperlenkime lazdos.

Siūlau šiek tiek pastumti klausimą ar šildo Žmonija planetą ar ne ir pažiūrėti į viską iš Lietuvos interesų perspektyvų.

Lietuvai sumažinti angliavandenilių naudojimą gerai, nes taip geriname importo-eksporto balansą, kuriame papildomas darbo vietas, mažiname oro taršą ir didiname energetinę nepriklausomybę.

Lietuvai gerai, jeigu nedidinamas ar net mažinamas angliavandenilių naudojimas ir Pasauliniu mastu, nes taip kertama per Rusijos, Irano ir panašių Lietuvai nedraugiškų šalių ekonomikas ir silpninama jų karinė galia.

Bet turi būti saikas, paremtas ekonominiais skaičiavimais.

Kol atsinaujinančios energetikos dalis nėra didelė, nėra dideli ir balansavimo, rezervavimo, linijų stiprinimo kaštai. Kai jos dalis darosi žymi, minėti kaštai šauna aukštyn netiesine proporcija. Taip pat blogai, kai vėjo turbinos statomos per daug arti gyvenamųjų namų ir blogina žmonių gyvenamosios aplinkos kokybę.

Papildomas faktorius – atsinaujinančios energetikos, elektromobilių tiesioginiai kaštai ir efektyvumas. Mažėja kaštai, didėja efektyvumas, galime su elektromobiliu nuvažiuoti padorius atstumus – puiku, didinkime jų naudojimą ir atvirkščiai.

Jeigu visa tai ignoruosime ir be proto didinsime akcizus, įskaitant ir suskystintų dujų akcizą, žlugdysime ekonomiką ir žemės ūkį nes ES nukonkuruos Kinija, Indija ir t. t., kirsime per socialinės apsaugos sistemą, sveikatos apsaugą, švietimą, šalies gynybinį pajėgumą ir galiausiai prarasime valstybę. Tada, nuskurdę, po ruso padu patyrę Tautos genocidą galėsime džiaugtis savo žalumu.

Tuo tarpu Kinija, Indija, Rusija ir kitos trečiojo pasaulio šalys toliau sėkmingai generuos CO2 kiekius, daugelį kartų viršijančius tai ką generuoja ES.

Taigi viskas turi būti daroma su protu, įvertinant visas pasekmes.

Vandenilio gamyba – vienas iš beprasmiškų ir žalingų žaliųjų projektų, kurį bandžiau stabdyti Vilniaus m. taryboje. Tą kartą viskas nuvažiavo, bet bus kiti jo įgyvendinimo etapai, taigi grįšime prie jo vėl.

Nuorodos į pranešimą apie Prancūziją ir į mano tekstą apie Vilniaus miesto savivaldybės daromas nesąmones taškant pinigus vandenilio gamybai.

Žemdirbių protestai Prancūzijoje

https://www.facebook.com/reel/1164973411157920

5 6 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top