Almantas Stankūnas. Daugiabučių namų administravimas – legalizuotas gyventojų apiplėšinėjimas?!

Ar ne per skambiai parašiau?

Panagrinėkime.

Daugiabučiai namai yra administruojami privačių UAB, kurių tikslas yra maksimalus pelnas.

Oficialiai šis pelnas uždirbamas iš administravimo mokesčio. Paprastai tai būna toks dydis į kurį beveik nekreipiame dėmesio.

Tačiau administratorius samdo visą eilę įmonių ar pats atlieka labai daug kitų namo priežiūros ir remonto darbų – valymas, šilumos ūkio priežiūra, kenkėjų naikinimas, smulkūs remonto darbai, lifto remontas, stogo ir sienų siūlių remontas, bendro naudojimo durų keitimas ir t.t.

Anksčiau mažai dėmesio kreipėme ir į šias sumas. Tačiau jos nuolat pučiasi. Mūsų sąskaitose galbūt jos neatrodo labai didelės, tačiau jeigu paskaičiuojame kokios jos yra kai sudedame visų butų mokestį, sumos gali šokiruoti.

Pastaruoju metu, sudėjus visų eilučių sumas, namų administratorių sąskaitos jau pradeda šokiruoti – ypač mažesnes pajamas gaunančius gyventojus.

Ir ką gi jūs žinote apie tų sumų pagrįstumą? Kaip buvo parinkti paslaugų teikėjai? Ar tie tiekėjai nėra susiję kaip nors su namo administratoriaus įmone, jos akcininkais?

O kodėl negalėtų tie tiekėjai dalį uždarbio tiesiog aplinkiniais keliais atiduoti namo administratoriaus akcininkams? Ar galime būti ramūs dėl šių klausimų?

Galbūt, jeigu turėtume visą pilną informaciją apie administratoriaus veiklą, jeigu nuolat išgirstume apie savivaldybės ir kitų institucijų atliekamus kompleksinius administratorių veiklos patikrinimus, jeigu žinotume, kad savivaldybė, gavusi skundą labai atliks principingą tyrimą ir mes gausime išsamią tyrimo medžiagą.

Neteko patirti, kad taip yra.

Jeigu Nacionalinis susivienijimas atstovai bus išrinkti į tarybas Vilniaus m., Kauno m., Trakų raj. ir Ignalinos raj. savivaldybėse pasirūpinsime, kad daugiabučių namų administravimas taptų skaidriu o jūsų išlaidos ženkliai sumažėtų.

Apie daugiabučių namų administravimo problemas ir jų sprendimo būdus esu rašęs dar 2020 rugpjūčio mėn. Kiek žinau esame pirmi, kurie pradėjome kelti šį klausimą. Todėl pasirūpinsime, kad jis nebūtų ignoruojamas.

Nuoroda į publikaciją: https://www.lrt.lt/naujienos/pozicija/679/1206436/almantas-stankunas-politiku-uztaisyta-daugiabuciu-bomba-ar-susigrazinsime-kontrole

Nacionalinis susivienijimas Vilnius
Nacionalinis susivienijimas Kauno skyrius
Nacionalinis susivienijimas Trakai
Nacionalinis Susivienijimas Ignalina

Politinė reklama

4.5 8 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
10 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

kodėl žmonėms patiems neduoti tos kontrolės lazda ? vienur zirziame jog per daug tos valst. instituciju kontrolės o tik apsisukus jau sakome jog per maža jos kai reikia saugoti mūsų turtą ir pinigus . Ne autoriau , svarbus ne tik skaidrūs daugiabučiu administravimo procesai , svarbi pati idėja kaip tai daroma ir bendravimas tarp ūkiniu subjektu . Pigiai ir gerai būna tik tuo atveju kai visi ūkiniu sutarčių subjektai jaučia vieni kitiems pagarba o aplinkoje kaip rūkas plaukioja pasitikėjimas . Va ka reikia diegti .. ar bent to siekti .. Apie lazdos žala jau parašiau .. o kur saldainis ?

Paskutinį kartą redagavo 1 mėnesį prieš stasys
GOJUS

Geras klausimas iškeltas. Įvedus eurą už administravimą mokėjau 9 eur per mėn., dabar moku jau virš 30 eur. Įkainis išaugo tris kartus. Kas brango LT tris kartus bl? Dar viena oligapolija formuojasi.

habilitâs

Pone Stankūnai, kuris nesupranta ar nežino, kad esame apvagiami kiekvieną dieną? Ar dėl to būtina veržtis į politiką?! Jūs pasiūlykite priemonių, kaip tai išgyvendinti, tada galėsime į jūsų partiją žiūrėti kaip į konstruktyvią, o ne į dar vieną populistinę, kovojančią už taburetę Seime ar savivaldybėje.  Prieš kokį dešimtmetį buvo kilęs skandalas, kai AB Vilniaus šilumos tinklai naktimis į vilniečių butus stūmė dvigubai karštesnį vandenį ir išpūsdavo sąskaitas už šildymą apie 20 %.  Pagal gautą informaciją Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos „ekspertai“ atliko tyrimą ir, žinoma, jokių pažeidimų nenustatė. Nežinau kas vyko vėliau, nes keletą metų buvau išvykęs, tačiau bent jau pereitų metų žiemą toks apiplėšinėjimo procesas nevyko, o šią žiemą sugrįžo. Žiemą, kai žmonės kenčia nuo infliacijos, kai brangsta ne tik elektra, šildymas,… Skaityti daugiau »

Pamastymas

..negincyju nieko,bet kam reikejo isversti ‘urbi et orbi’,vot cia tai voprosas…,kazi,i kokia publikele pac kreipiesi,a….

Pamastymas

p.p./pamirsau pasakyti/…….,kad apkabinetas pakaruokliais arklys atrodytu da prakilniau…….

habilitâs

O apie vilniečius…???
Šildymo problemas???
KASDIENĮ apvaginėjimą?
Kur, ta tamstos, publikėlė?! Generalinis milaičio profesoriau?@

Pamastymas

…negaliu patiket savo akim,jeugi ir pats su savo mistiniu milaiciu piktnaudziaut velnio lasais pradejai….Visai ne to klausiau,hmm..kad nepasakius kokio nelaaabo epiteto….

Pamastymas

…kad jau apie profesorius,kam,tamstele,isskyrei kabliais..’ta tamstos’…..,cia ne kreipinys,jei nezinojai.Penktoko klaidos gramatines ir mokslinis ‘habilituoto’ laipsnis….shame on you….jouks jama.

stasys

Čia Jus be abejo rašote kaip vartotojas kurį pyktina didelės Vilniuje šildymo sąskaitos . Noriu Jūs nuraminti panaši praktika sutinkama ir kituose miestuose . Didžiuma šilumos vartotoju punktu daugiabučiuose reguliuojama nuotoliniu būtų tu namu administratoriais , todėl temperatūra reguliuojama naktimis užduotos programos rėmuose atsižvelgiant į orą lauke . Šilumos tiekėjo teisės baigiasi ties skaitliuku . Termofikatas turėtu būti visada vienos temperatūros .

et,

verslas. Valdžia remia verslą pagal konstituciją.

10
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top