Almantas Stankūnas. Daugiabučių renovacija. Išsivaduokite nuo sektantiško žaliojo fanatizmo

Share

Taip, nerealu. Tai išsivaduokite nuo sektantiško žaliojo fanatizmo, kad taptų realu. Pora pasiūlymų tiems, kurie vadovaujasi sveiku protu:

1. Renovaciją remti ne tik A ir B energinei klasei pasiekti, bet ir C klasei pasiekti.

C klasė yra optimali norint pasiekti didžiausią sutaupymų grąžą pagal panaudotas investicijas.

2. Mažinkite privalomus reikalavimus naujai statybai nuo A++ iki A energinės klasės.

A++ klasė reikalauja didžiulių investicijų, turi higieninių problemų, o energijos ir CO2 sutaupymai lyginant su A klase nėra esminiai. Kyla klausimas ar statant A++ klasę per protingą laiką bus sutaupytos CO2 emisijos, kurios atsiranda modernizavimo metu (medžiagų gamyba, tiekimas ir statybos darbai). Taip pat, augant medžiagų poreikiui didėja žaliavų panaudojimas, kas tampa vis aštresne problema. ES valstybės paprastai netaiko tokių ekstremalių reikalavimų naujai statybai kaip A++ energinė klasė.

Abu mano pasiūlymai tampa dar akivaizdesni, kai būstai yra šildomi iš CŠT, kuriame dominuoja biokuro naudojimas šilumos gamybai.

Tačiau spėju, kad valdančiųjų žalieji sektantai-fanatikai tokių pasiūlymų net nesvarstys, bet vietoj to reikalaus griauti valstybę – vis daugiau imigrantų iš Rytų ir kitų egzotiškų šalių.

Kol rengiau šį įrašą, VŽ išėmė pranešimą. Labai įdomu kodėl?

5 9 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
AAA

Tas žaliasis fanatizmas gali kilti dėl dalyko nesupratimo, diletantizmo, kas tampa vis labiau akivaizdu, skiriant vadovus (tai jau – pasaulinis reiškinys). O A++ klasę reiktų žymėti A2 ir t.t. Tik žinoma, čia jau visos ES šalių reikalas.

geras verslas

griuvenas putplasčiu apklijuoti

atnaujinti, atnaujinimas

o ne renovuoti, renovacija. Kodėl NS kai kurie nariai silpnai moka lietuvių kalbą?

blue yellow zov marinie

…taigi matet EK pasvarstymus apie prievartini energetines klases nustatyma VISIEMS namams Svedijoj….kur vieni absurdai.Tai kodel ir mums to nelaukti….Kvailystes darosi toj ES,bet kada gali sulaukt stebuklu,kuriais kazi ar apsidziaugsi……Kretinizmas uzkreciamas..

ar čia žalieji?

įtarimas kad tokius projektus stumia besotė statybinė mafija, kuriai maga realizuoti kuo daugiau darbo ir lėšų reikalaujančius projektus. O kad kas iš to nubyrėtų žaliesiems, tai vargu.

projektas

projektas lietuviškai gal sumanymas

6
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top