Almantas Stankūnas. ES verslo lobistai ėmėsi tramdyti Briuselio biurokratus?

Įdomu.

Apie tai, kad ES elektros biržose nėra jokios tikros konkurencijos, verčiančios gamintojus konkuruoti dėl elektros tiekimo kuo mažesne kaina ir jos veikia, pasak profesoriaus Raimondo Kuodžio, kaip lachatronas, V. Europoje kalbama nuo pat elektros kainų kilimo pradžios 2021 m. pabaigoje.

Pirmi pranešimai Lietuvoje apie tai, siauram ratui pasirodė 2022 m. pavasarį.

Visą tą laiką, kad tokia birža yra peilis po kaklu ne tik buitiniams vartotojams bet ir verslui, kas taip pat smogia visiems, rašiau ir savo pareiškimuose skelbė Nacionalinis susivienijimas.

Taip pat pasisakėme ir bent dėl laikino prekybos Apyvartiniais taršos leidimais (ATL) suspendavimo, nes jie tiesiogiai įtakoja gamtinių dujų kainą, kuri apsprendžia elektros kainą biržoje.

Apie tai prabilo ir ES pramonininkai.

Lietuvos eurokomjaunuoliai iš TS-LKD, LS, LP, Vardan Lietuvos, socdemų ir kitų nė karto iš esmės nepasisakė dėl elektros sektoriaus problemų.

Jie galėjo daug ką padaryti, kad sušvelnintų neigiamą lachatrono poveikį, bet nieko nepadarė.

Panašu, kad laukia komandos iš Briuselio. Kitaip teritorijos administratoriai o ne nepriklausomos šalies valdantieji ir negali elgtis.

Pokyčiai bus, nes sveikas protas ima viršų. Tik dar reikia pasirūpinti, kad nė piršto nepajudinę politikai būtų patraukti nuo valstybės valdymo į šoną.

Apačioje nuoroda į pranešimą apie ES pramonininkų pareiškimą.

Taip pat įdedu nuorodą į Nacionalinio susivienijimo leidinį, kuriame koncentruota forma yra išvardinta, kas turi būti keičiama elektros sektoriuje.

Nuorodos:

https://www.vz.lt/pramone/2023/03/13/verslo-lobistai-ispejo-es-politikus-del-europos-pramones-pasitraukimo

https://susivienijimas.lt/wp-content/uploads/2023/01/NS_laikrastis_22.12.19.pdf

5 4 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top