Almantas Stankūnas. Gal paduokime p. Renatą Pocių į teismą?!

Siūlau visiems, kurie, perskaitę Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos pirmininko Renato Pociaus, tiesiai pasakysiu kliedesius, apie tai, kad kosminės elektros kainos išliks visus 2023, pasirašėte fiksuotos kainos sutartis su Nepriklausomais elektros tiekėjais (NET) su jų prašytomis sausio pradžioje apytikriai 40 cnt/kWh kainomis, pasvarstyti dėl teisminio ieškinio VERT ir asmeniškai p. Pociui dėl jums padarytos finansinės ir moralinės žalos kompensavimo dėl jo skleistos klaidinančios informacijos.

Gal bent toks šaltas dušas išblaivins šią įstaigą ir jos pirmininką, kurie privalėtų ginti vartotojų interesus, bet šiuo atveju galimai rūpinosi kuo didesniais NET pelnais?

Žemiau yra mano sausio 2 įrašas su komentaru p. Pociui (p. Pociaus pasisakymas: https://lnkd.in/eWbz4Fww ).

O čia, praėjus tik 18 dienų po to, Lietuvos Energetikos Agentūros vadovo Virgilijaus Poderio prognozės: https://lnkd.in/eguH9VJw kopijos.

„Prašau padėkite man išsiaiškinti ką gi IŠ TIESŲ tokiais pareiškimais nori pasakyti VERT pirmininkas Renatas Pocius? Kokių pasekmių jis tikisi taip kalbėdamas?

Gal tai žinia – nebūkite optimistais, greitai nepagerės, nusiteikime veržtis diržus?

Gerai, kai nesišvaistoma nepamatuotu optimizmu, kuriuo patikėjus vėliau ateina nusivylimas.

Tačiau šiuo atveju turime kognityvinį disonansą nes VERT pirmininko žinia absoliučiai prieštarauja tam ką matome elektros ir dujų biržose, tam ką kalba ekspertai. O matome ir girdime iš ekspertų, kad nėra rimtų prielaidų kainoms augti lyginant su tuo kas yra biržose dabar.

Tai ką tada gali reikšti teiginys, kad visus metus visuomeninio elektros tiekėjo kaina bus apie 56 cnt/kWh, kai pagal biržos tendencijas ir ekspertų vertinimus ji gali būti 30-40 cnt/kWh?! Apie tai, į panašų lygmenį lėtai leisdami kainas, jau signalizuoja ir tiekėjai.

Ką gali reikšti teiginys, kad dujų kaina ir toliau turės būti 19-24 cnt/kWh, kai birža signalizuoja, jog ji, su visais papildomais skirstymo mokesčiais gali būti 12-15 cnt/kWh?!

Turiu tik vieną logišką atsakymą. Tokią žinią VERT pirmininkas siunčia galimai rūpindamasis padėti nepriklausomiems tiekėjams apgauti vartotojus įperšant jiems ilgo laikotarpio fiksuotos kainos sutartis.
Na ir tuo pačiu dar bus pasirūpinta Igničio grupės pinigų srautais.
Ar neužuodžiant kriminalinio kvapelio?”

4.7 16 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
12 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
stasys

Aš tai xuilo siūlyčiau paduoti į teismą ir pabandyti kompensacija prisiteisti viena iš xuilo aktyvo auksiniu klozetu areštuotu Ievropoje .. Kas jau kaltas dėl energetiniu įkainių šuolio tai tas xuilososijos berazumis ir jo šaika .

s.m.

stanislav petrovič, senas gebiste, kada išvertei kailį, bjaurybe, a? Nuo kada tokiu koncerviniu „patriotu” tapai? Ką, vėesdė buvo pokalbio iškvietę?

Kostas

Pirmiausiai, pabandyk prisiteisti auksinį šaukštą iš Lietuvos kam, o jau paskui toliau žvalgykis.

Pediotas....

Paduoti teisman? Duokit, jei esat naivūs ar nedakepę. NS turėtų žadėti nacionalizaciją šilumos tinklų, elektros sistemos ir kt. Kitaip liksit už borto visur ir visada.

ich bib chun

Nenene neduokit. Bo galit laimėti

Pamastymas

…nada atabratj i padielytj……..

lin

Tai seniai aisku, o ne galimai, juk afera pradeta su auksciausiu valdininku palaiminimu, tai dabar tik manipuliacijos menu virtuozai reiskiasi.

Šiaip

O ką? Kas galėjo vasarą patikėti, kad vokiečiai taip ryžtingai imsis atitraukinėti savo energetiką nuo „žaliojo” kurso? Stato dujų terminalus, net rudųjų anglių (taršiausias kuras) elektrines vėl naudoja – žr. nuotraukas, kaip protestuotojų ikoną – Gretą policininkai neša, ne „ant rankų”, ne – tempia kaip maišą…
Net jų „žalioji” valdančiųjų frakcija atsitokėjo – niekas nenorėjo1945 m. „Morgentau plano” 2022 m. pakartoti! Krašto, kur brangi elektra, pramonei – pražūtis! O kuo tada prekiauti?!
Pajudėjo vokietis – kiti neatsilieka ir elektros „špykuliantams” erdvės veiklai nebelieka… 🙂

Al.

Gretos suėmimas tebuvo inscenizacija.

LTSR

Viskas brangs. Vėl. Aš nesuprantu šios beprotybės. Juk tai lietuvių skurdinimas. Kas gali investuoti į šalį su beprotiškai aukštomis elektros kainomis?

stasys

tos kainos nėra aukštos pavartykite kainu bendra žemėlapį ES . Investicijai daug svarbiau teisinė aplinka ir bendra rinka o ne pigi ir mužlaniška darbo jėga .Lietuva galimybių kraštas .:))))

Dzeikas

Durnius kas Lietuvoje pirko ellektromobili. 100 km nuvaziuoti reikia ~16kwh.
Dujomis pigiau😆😆😆
„Prie Smetonos” tauta buvo rominama per degtukus. Bijau sumeluoti dezute kainavo berods 1 tautini lituka. 6 litai – fabriko darbininko dienos atlyginimas, 1 -2 – kumecio.
Gudrioms subinems susimeistravusioms ziebtuvelius kabindavo riebias baudas.
Jeigu bandysite malkomis kurentis manau irgi ras jusu subinei propeleri.
Reikia pastatyt visdelto Smetonai paminkla, kad tauta suprastu, jog niekas nesikricia ir nespurdetu.

12
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top