Almantas Stankūnas. Galingiausios NATO valstybės sunkiai serga

Viena vertus yra nuostabu, kad dar yra tokių politikų kaip Ukrainos Prezidentas.

Kita vertus reikia konstatuoti, kad galingiausios NATO valstybės serga. Sunkiai serga. Ligos diagnozė: abejingumas, savanaudiškumas ir bailumas.

Tai neatsirado iš niekur. Tai yra dėl kardinaliai visuomenę keičiančių neokomunistinės ideologijos diegimo. Ne be reikalo, taip skiriasi daugumos NATO narių iš Vidurio Europos nuomonė nuo likusių narių nuomonės.

Kažin ko reikia, kad ateitų pagijimas nuo viso to?!

O tai neišvengiama, nes kitaip Žmonijos neliks.

Ukrainos Prezidentas Volodomir Zelenskij:

,,Linkėjimai iš Kijevo, mūsų sostinės, kuri kovoja jau mėnesį, ir visos mūsų valstybės.

Taip, tai tiesa – mes nesame Aljanse. Ne galingiausioje gynybos sąjungoje pasaulyje. Ne viena iš 30 valstybių po bendros apsaugos skėčiu. Po 5 straipsnio skėčiu. Atrodo, kad esame „pilkojoje zonoje“. Tarp Vakarų ir Rusijos. Tačiau saugome visas mūsų su jumis bendras vertybes. Ir mes esame šviesūs žmonės! Ir visas šias vertybes giname jau mėnesį!

Didvyriško pasipriešinimo mėnuo. Tamsiausių kančių mėnuo.

Mėnuo nebaudžiamo taikios valstybės naikinimo, o su juo – ir visos pasaulinio saugumo architektūros. Visa tai – viso pasaulio akyse.

Per dešimtmečius Rusija sukaupė nemažai išteklių, karinių išteklių, darbo jėgos ir įrangos, bombų ir raketų. Jie investavo beprotiškus pinigus į mirtį, o pasaulis investavo į gyvenimą. Bet Ukraina laikosi drąsiai! Tūkstančių gyvybių kaina. Sunaikintų miestų kaina. Beveik dešimties milijonų migrantų kaina. Trys su puse jų jau yra jūsų teritorijose, NATO šalių teritorijose. Esu dėkingas už šių žmonių palaikymą. Ir žmonės, deja, ir toliau palieka savo namus. Jie bėga nuo siaubo, kurį su savimi atsinešė okupantai.

Pirmosios invazijos valandos mums reiškė žiaurius raketų smūgius. Karo mėnesį Rusija prieš mūsų miestus paleido daugiau nei tūkstantį įvairių raketų. Surengė šimtus oro antskrydžių.

Vasario 24 d. kreipiausi į jus su visiškai aišku, logišku prašymu padėti uždaryti mūsų dangų. Bet kokiu formatu. Apsaugokite mūsų žmones nuo Rusijos bombų ir raketų. Aiškaus atsakymo neišgirdome. Ukraina neturi galingų priešraketinių ginklų, turi daug mažesnius lėktuvus nei Rusija. Todėl jų pranašumas danguje yra tarsi masinio naikinimo ginklų naudojimas. O pasekmes matote šiandien – kiek žmonių žuvo, kiek taikių miestų sugriauta.

Ukrainos kariuomenė priešinasi nelygiomis sąlygomis jau mėnesį! Ir tą patį kartoju jau mėnesį. Žmonėms ir mūsų miestams išgelbėti, Ukrainai reikia karinės pagalbos – be apribojimų. Kaip be apribojimų Rusija prieš mus naudoja visą savo arsenalą. Sunaikina viską, kas gyva. Bet kokie objektai – nuo ​​namų iki bažnyčių, nuo maisto sandėlių iki universitetų, nuo tiltų iki ligoninių.

Ukraina kreipėsi į jus dėl lėktuvų. Kad neprarastume tiek daug žmonių. Ir jūs turite tūkstančius naikintuvų! Bet mums dar nedavė nei vieno.

Kreipėmės dėl tankų. Kad galėtume atblokuoti savo miestus, kurie dabar žūsta – Mariupolį, Berdianską, Melitopolį, kitus. Miestus, kuriuose Rusija laiko įkaitais šimtus tūkstančių žmonių ir dirbtinai sukuria badą – nei vandens, nei maisto, nieko ten nėra.

Turite ne mažiau kaip 20 000 tankų! Ukraina paprašė procento, vieno procento nuo visų jūsų tankų! Duoti mums arba parduoti mums. Bet aiškaus atsakymo dar neturime… Blogiausia karo metu – neturėti aiškių atsakymų į pagalbos prašymus.

Ukraina niekada nenorėjo šio karo. Ir nenori kovoti metų metus. Mes tiesiog norime išgelbėti savo žmones. Mes norime išgyventi! Tiesiog išgyventi! Kaip ir bet kuri tauta, mes turime į tai teisę. Teisė į gyvybę. Teisė į šį vieną procentą.

Ir aš nekaltinu NATO – noriu būti suprastas. Jūs nekalti. Ne jūsų raketos, ne jūsų bombos griauna mūsų miestus. Šį rytą, beje, buvo fosforo bombų. Fosforinės rusiškos bombos. Vėl buvo žudomi suaugusieji ir vėl vaikai. Tik noriu, kad žinotumėte, jog Aljansas vis dar gali užkirsti kelią ukrainiečių žūčiai nuo Rusijos smūgių, nuo Rusijos okupacijos, aprūpindamas mus visais reikalingais ginklais.

Taip, mes nesame Aljanse. Ir aš tokių pretenzijų neteikiu.

Tačiau ukrainiečiai niekada nemanė, kad Aljansas ir Aljanso valstybės skiriasi.

Kad gyvybės ir mirties reikaluose jūs po vieną galite būti jėga, bet kartu – ne. Kad NATO gali bijoti Rusijos veiksmų. Esu tikras, kad jūs jau suprantate, kad Rusija neketina sustoti Ukrainoje. Negalvoja ir negalvos. Ji nori eiti toliau. Prieš rytines NATO nares. Baltijos šalis, Lenkiją – tai tikrai. Ar tada NATO nustos galvoti, nerimauti apie tai, kaip Rusija reaguos? Kas gali būti tuo tikras? Ir ar tikite, kad 5 straipsnis gali veikti?

„Budapeštas“ mums jau nebeveikė. Mūsų Budapešto memorandumas. Nesuveikė dėl taikos Ukrainoje.

Ir aš jums pasakysiu nuoširdžiai – ir šiandien Budapeštas neveiksnus dėl taikos Ukrainoje. Taip, sulaukiame pagalbos iš atskirų Aljanso narių. Esu labai dėkingas. Visi ukrainiečiai už tai nuoširdžiai dėkingi. Kiekvienam iš jūsų, kuris duoda tai, ką turi, palaikydamas mus.

Bet kaip dėl Aljanso? 5 straipsnio klausimas yra esminis. Tiesiog noriu, kad žinotumėte, ką apie tai galvojame. Ir nuoširdžiai linkiu, kad klydome vertindami ir abejodami. Ir kad taip būtų – kad iš tikrųjų turite labai stiprų Aljansą. Nes jei klystame, pasaulis yra saugus. Bet jei neklystame bent vienu procentu, prašau persvarstyti savo požiūrį. Jūsų pačių įvertinimus. Ir tikrai pasirūpinkite saugumu, saugumu Europoje, taip pat ir pasaulyje.
Galite duoti mums vieną procentą visų savo lėktuvų. Vienas procentas visų jūsų tankų. Vienas procentas! Mes negalime jo tiesiog nusipirkti. Tokia pasiūla tiesiogiai priklauso tik nuo NATO sprendimų, beje, nuo politinių sprendimų.

MLRS [daugkartinio paleidimo raketų] sistemos. Priešlaivinė gynyba. Oro gynybos priemonės. Ar įmanoma be jų išgyventi tokį karą?

Taigi, kai viskas baigsis, tai suteiks mums, kaip ir jums, šimtaprocentinį saugumą. Ir mums reikia vieno. Ir vienintelis dalykas, ko iš jūsų reikalauju… Po tokio karo mėnesio. Tai prašymas mūsų kariuomenės labui. Po tokio karo prieš Rusiją… Daugiau, prašau, niekada, niekada nesakykit, kad mūsų kariuomenė neatitinka NATO standartų.

Mes parodėme, ką gali mūsų standartai. Ir kiek mes galime duoti bendram saugumui Europoje ir pasaulyje. Kiek mes galime padaryti, kad apsisaugotume nuo agresijos prieš viską, ką vertiname, ką vertinate jūs. Tačiau NATO dar turi parodyti, ką Aljansas gali padaryti, kad išgelbėtų žmones. Parodyti, kad tai tikrai galingiausias gynybos susivienijimas pasaulyje. Ir pasaulis laukia. O Ukraina labai laukia. Laukia realių veiksmų. Tikrų saugumo garantijų. Iš tų, kurių žodis patikimas. Ir kurių veiksmai gali išsaugoti taiką.

Nuoširdžiai. Visi pasiūlymai yra ant stalo. Mūsų poreikiai yra ant stalo. Mums nedelsiant reikia taikos. Atsakymai priklauso nuo jūsų.

Dėkoju tiems, kurie mums padeda! Ačiū!”

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
11 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Sėjamoji

Almantas yra naivus romantikas ir mažai mokęsis istorijos. Be to dar gatavas galvą paguldyti už NATO ir kitas leftistines vertybes to net nesuvokdamas. Reikėtų pasrinkti vertybinę pusę.

5 str

kaip sakė Piontkovskis kažkurioje laidoje, jei neduokdie prasidėtų invazija į Baltijos valstybes, Lenkiją kokia dešimt valstybių-narių tėkštų ant stalo pareiškimus dėl išstojimo iš NATO, tik nedetalizavo kurios (o įdomu).

Dzeikas

Negaliu atsikratyti ispudzio , kad esame geopolitinio luzio pradzioje. Susidaro ispudis, kuri karas Ukrainoje tik patvirtina , kad ne Senoji (tipo) demokratine Europa gina Ukrainan, o si verziasi i lyderius nepaisant senu perdunu Briuselyj trukdziu. Anksteliau paplepejimai apie ATR atgimima atrode pautu muzika, taciau karine Ukrainos pergale suteiks siai vizijai labai apciuopiamus konturus. Ne tokiam formate koks buvo nuo Livonijos karo laiku savaime aisku. Kodel taip galvoju? 1) Senosios Europos valstybes , isskyrus Anglija, pasirode esa ,atsip., mazgote. 2) Naujosios Europos lyderiu netiketai tampa net ne Lenkija, o Ukraina.Kol kas tik kariniu pergaliu deka, taciau sis idirbis leistu Zelenskiui palauzti oligarchata ir galimybes iveikti ar zenkliai apriboti korupcija. Matydami sias tendencijas galime tiketis , kad ekonominio, kulturinio ir politinio gyvenymo… Skaityti daugiau »

b.p.

Tuščia vieta nebus – tuos tingius leftistus per visus galus greitai paims Islamą išpažįstantys individai .. Spėju, nereiks ir šimto metų, kai Europos moteriška pusė vaikščios su burkom, bus leidžiama daugpatystė, o nusenę, išmatų nelaikantys, leftistai nematys ne tik 72 lyčių, bet bus viešai plakami rykštėmis už sodomiją ..
Ne pirmas atvejis istorijoje, kai nusilpusi tam tikra civilizacija, – per jėgą turi priimti kitą` pasaulėžiūrą .. Tik keista, kad tas nusilpimas ne tik nestabdomas, bet ir visomis priemonėmis skatinamas .. Ir dar kai kas apšaukia, kaip sąmokslo teorijų kūrėjus, kai užsimenama apie Dievo išrinktosios tautos nematomą ranką ..

Jautri žinutė

Nuostabu,kad dar yra tokių politikų…pasirodo politikais gali būt ir juokdariai.jei šitas marionetė būt politikas tai karo nebūtų.jei Lietuva turėtų politikus ,tai tokio jovalo su Baltarusija,Kinija ,Rusija nesrėbtumėm.autorius blėnis rašo rimtu veidu.tfu tiktai.

Artėja šventės!

Ką tik grįžau iš RUSIJOS, kalbėjau su Šoigu.
Jis patvirtino, kad Gegužės 9 Pergalės paradas bus pravedamas Kijeve.
Ne praleiskim naujienos. Parade bus varomi denacionalizuotų ir demilitarizuotų ukrofašistų likučiai surakinti grandinėmis bei papuošti vyšivankėmis.
Po Gegužės 9 nacistinė xoxoluų kalba bus uždrausta ir ištrints valstybę iš pasaulio žemėlapio.

ah.ą

geras artistas. pu pastatytas

stasys

Ukrainai nereikia NATO tanku , su tankais teks atsivežti ir aptarnaujanti personalą ir visą būrį konsultantu . Kitu atveju Ukrainiečiams užtenka susirinkti rusiškus kuriuos gyventojai privatizuoja paliktus ju laukuose. Jau seniau rašiau todėl pasikartosiu Ukraina ginklais ‘šelpia’ pati Rusija ” На Полтавщине полиция за месяц войны отобрала у местных жителей 11 российских танков” .

Ukrainos krachas

Начальник управления Генштаба РФ Рудской сообщил: воздушные силы, ПВО и ВМС Украины практически уничтожены. Из находившихся на 24 февраля в боевом составе Украина потеряла: —1587 танков и других бронемашин из 2416; —112 военных самолетов из 152; —75 вертолетов из 149; —35 беспилотников “Байрактар ТБ2” из 36; —148 комплексов “Бук М1” и С-300 из 180; —117 РЛС различного назначения из 300. Поражены 16 основных военных аэродромов, уничтожены 39 арсеналов, где хранилось до 70 процентов всех запасов военной техники Украины. Украинские войска с начала российской военной спецоперации потеряли около 30 тысяч человек, в том числе более 14 тысяч — безвозвратные и около 16 тысяч — санитарные. Говоря о потерях российской армии, Рудской сообщил, что погибли 1351 человек, 3825 получили ранения. Daugiau skaitykite… Skaityti daugiau »

Ukrainos kraxo

proga kacapu galvazudziai eme zudytis tarpusavy,sprogdinti patys save,viksrais traiskyt savo palkovnikus,botoksas net savo armijos generola uzmuse.Vienzo,maskoliams valgyt neduok,bet pazudyt butina..

11
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top