Almantas Stankūnas. Keli įspūdžiai iš Lietuvos savivaldybių asociacijos suvažiavimo

Šiandien, deleguotas Vilniaus m. savivaldybės tarybos, dalyvavau Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) atstovų suvažiavime.

Pasisakiau tema „Savivaldos krizė: ištakos ir sprendimo būdai”. Kalbėjau apie problemos esmę, nevyniodamas žodžių į vatą. Reakcija buvo labai įvairi. Bet apie tai vėliau.

Keli įspūdžiai iš suvažiavimo.

Daug formalaus turinio, viskas vyko greitai ir sakyčiau nuobodžiai. Suvažiavimas baigėsi 1,5 val. anksčiau negu planuota.

Nors diskutuoti tikrai buvo apie ką.

Vienintelis karštesnis darbotvarkės klausimas – LSA valdybos pasiūlytas atsiprašymo dėl čekučių skandalo tekstas – žr. pridedamą nuotrauką.

Tiesa sakant nustebino, kad buvo toks pasiūlymas.

Tačiau iš karto, vieningu choru pasipylė prieštaravimai: tegu atsiprašo, kas prisidirbo, mūsų savivaldybėje viskas gerai ir t.t.

Prieštaraujantys politikai pamiršo ar nenorėjo pripažinti, kad yra keli politinės atsakomybės lygmenys.

1. Tiesioginė atsakomybė, kai netinkamai elgėsi patys politikai,

2. Netiesioginė atsakomybė, kai, nors politikai elgėsi tinkamai, tačiau, matydami, kad reguliavimas ir įstatymai sukuria prielaidas ir paskatas netinkamam kitų politikų veikimui, ir, kad kiti politikai tuo piktnaudžiauja, politikai nieko nepadaro, kad problema būtų taisoma.

Netiesioginę atsakomybę turi visi, kurie žinojo apie čekučių problemą, bet tylėjo. Nes taip buvo patogiau. Nes principingumas sukelia kitų nepasitenkinimą ir galima susipykti. O susipykus galima dėl ko nors svarbaus nesutarti. Valstybė ir jos piliečiai tada jau sekantis prioritetas.

Nebuvo panorėta pripažinti netiesioginės atsakomybės dėl čekučių skandalo. Atsiprašymo teksto klausimo svarstymas buvo sustabdytas ir net neįvyko balsavimas dėl jo.

Tai tokia Lietuvos politikų nuovoka apie politinę atsakomybę…

5 5 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
4 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
taip

aciu uz informacija. tokie reportazai yra labai naudingi, nes kitur panasiu netenka matyti.

taigi

Manau,kad savivalda Lietuvoje dar nebrandi. Tai,manau parodo ne tik „čekių skandalas”, bet ir tas pats gatvių siaurinimas ( dabar platinimas), vandenviečių zonų mažinimas, mokyklų valstybine lietuvių kalba nesteigimas. Taip pat manau, galimas Lietuvos piliečių skirstymas į „savus” ir ” svetimus”- kai kada turintys leidimą gyventi Lietuvoje turi daugiau teisių, negu Lietuvos piliečiai… Dar tas nuolatinis „draskymasis” dėl biudžeto pinigų, solidarumo tarp savivaldybių stoka, parapijinis mąstymas, negalvojant apie visą Lietuvos valstybę, o tik apie savo savivaldybės naudas….Tokia mano nuomonė.

pritariu

Pritariu,ir „manau” ,kad tiesiog būtina dabartinį vasalinį modelį , užbaigiant melą apie „demokratinę savivaldą” , „savivaldybes” taip ir įvardint : vasalas nr1, vasalas nr. 2 …etc. Tai tiesiog realiai atspindėtų realybę.

šermukšnis

nebrandžioje valstybėje ir savivalda negali būti brandi

4
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top