Almantas Stankūnas. Komentaras Prezidentūros pasiūlymams dėl elektros

Prasidėjo esminės diskusijos dėl elektros rinkos liberalizavimo problemų sprendimo.

Atrodo prasidėjo tik dabar, kai Prezidentūra pasiūlė naikinti garantiniam tiekimui papildomą 25% antkainį prie biržos kainos – finansinį bizūną vartotojams rinktis taip vadinamus nepriklausomus elektros tiekėjus.

To antkainio naudojimas yra ne tik nemoralus, neetiškas nes juo pasinaudojant vartotojai prievarta varomi pas nepriklausomus tiekėjus (tai vadinama liberalizavimo laisvė?!) bet yra ir finansiškai nenaudingas VISIEMS vartotojams. Kodėl?

Nes nepriklausomi tiekėjai siūlo savo mokėjimų planus atsižvelgdami į alternatyvas vartotojams, o viena iš jų taip dirbtinai išbrangintas garantinis tiekimas. Jeigu jis atpigs, galime tikėtis ir patrauklesnių tiekėjų pasiūlymų.

Šis finansinis bizūnas yra vienas iš papildomų pasipelnijimo šaltinių nepriklausomiems elektros tiekėjams!

Apie būtinybę jį naikinti jau metų pradžioje rašiau savo tekstuose. Reikalavimas dėl jo naikinimo buvo įtrauktas į šių metų kovo 21 d. partijos Nacionalinis susivienijimas pareiškimą.

Taip pat džiugu, kad Prezidentūra siūlo diferencijuoti paramą elektros vartotojams atsižvelgiant į vartotojų socialinį pažeidžiamumą.
Dar pavasarį tai siūlė Nacionalinis susivienijimas ir Lietuvos Bankas.

Viliuosi, kad Prezidento patarėjai nedels taip ilgai kaip šį kartą, išnagrinės ir patars Prezidentui kelti klausimą ir dėl kitų kompleksinių elektras kainas mažinančių priemonių, siūlomų partijos Nacionalinis susivienijimas pareiškimuose bei mano tekstuose:

• Pripažinti, kad staigų elektros kainos augimą, be išaugusių dujų kainų, lemia ir ydingos europinės prekybos elektra taisyklės.
• Nedelsiant pradėti konsultacijas ir derybas su kitomis ES šalimis ir Europos Komisija dėl prekybos elektra taisyklių pakeitimo, kad kainos nebūtų dirbtinai keliamos.
• Leidimus pramoninėms saulės ir vėjo jėgainėms kaip Jungtinėje Karalystėje ir kitose šalyse suteikti tik investuotojams, kurie siūlo žemiausias fiksuotas elektros supirkimo kainas.
• Pradėti derybas dėl pastovių supirkimo kainų iš mažus gamybos kaštus patiriančių elektros gamintojų, kurie šiuo metu elektrą biržoje parduoda už kintamą kainą.
• Siekiant greitai stabilizuoti kainas, įvesti progresyvinį pelno mokestį mažus kaštus patiriantiems elektros gamintojams, o gautas papildomas pajamas skirti vartotojų kainų kompensavimui ir / ar kitoms energetikos kaštų mažinimo priemonėms.
• Dėl interesų konflikto, kai veikia ir kaip visuomeninis, ir kaip nepriklausomas tiekėjas, valstybės reguliuojamą visuomeninio tiekėjo paslaugą „Ignitis“ turėtų perduoti kitai, 100 proc. akcijų valstybės turimai įmonei. Šiai įmonei kaip ir kitiems nepriklausomiems tiekėjams turi būti suteiktos tokios pačios galimybės nustatyti elektros kainą vartotojams ne tik pagal biržos kainą, bet ir sudarant tiesiogines sutartis su gamintojais ir konkuruoti su jais dėl vartotojų pritraukimo.
• Visiems vartotojams (įskaitant pasirinkusius tiekėją prievartos sąlygomis) suteikti galimybę sudaryti sutartis tiek su nepriklausomais, tiek su visuomeniniu tiekėju.

Šie pasiūlymai yra išdėstyti naujame, dideliu tiražu išleistame, partijos Nacionalinis susivienijimas laikraštyje, kuris bus aktyviai platinamas visoje Lietuvoje.

Tuo tarpu stebėkime kaip reaguos ir ką darys Lietuvos valdantieji – TS-LKD, LS, LP bei dažniai juos tik nuosaikiai kritikavę ir neesminius pokyčius elektros rinkos srityje siūlę opozicijos atstovai.

Nuoroda į žinią iš Prezidentūros: https://www.vz.lt/pramone/energetika/2022/08/11/siuloma-ivesti-kompensuojamos-elektros-suvartojimo-lubas

0 0 balsų
Straipsnio įvertinimas
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
Seniausi
Naujausi Daugiausiai balsavo
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
jo jo

batkos elektros pigiai ir daug.

Al.

NS visose srityse turėtų nuolat skelbti panašius siūlymus. Būtų gerai, kad būtų skelbiamos ir šitų nusikalstamų schemų autoriai ir stūmėjai.

Regimantas

Pražudė Lietuvą alus už vieną centą ir skalbimo milteliai. O dabar mūsų LT laivas ‘niet analogov v myrie’, gulėdamas ant dugno, pramušinėja vis naujus ir naujus dugnus.

???

kas uždarė Ignalinos elektrinę kad neturėtume savo elektros?

Mike Adams

10:25 Tiekimo grandinė

35:55 Santrauka

– Pranešėjai komercinėje tiekimo grandinėje atskleidžia, kaip Didžioji vyriausybė PERKA beveik visas svarbiausių komponentų ir išgyvenimo įrangos atsargas.
– Vykdomi didžiuliai vyriausybės pirkimai maisto, amunicijos, šaunamųjų ginklų, elektronikos, siurblių, ŠVOK sistemų, naktinio matymo, kalio jodido tablečių ir kt.
– Pasaulio vyriausybės ruošiasi NAIKINANČIO LYGIO ĮVYKIUI (ELE), tuo pačiu užtikrindamos, kad civiliai APIE TAI NESUŽINOTŲ.
– CDC staiga keičia kursą, prieštarauja beveik visiems ankstesniems reikalavimams dėl kaukių, skiepų, karantino, testavimo ir socialinio atsiribojimo.
– „Mokslas“ nuo pat pradžių buvo melas. Tai niekada nebuvo susiję su mokslu; visada buvo kalbama apie kontrolę ir gyventojų mažėjimą.

https://www.brighteon.com/189b2b22-ea87-4fd2-90e9-4088198d93af

et,

nesąmonė. Siūlymas prezidentūrai dėl elektros:
1. Nacionalizuot, nacionalizuot, nacionalizuot.
Elektros kainą centralizuotai reguliuoti elektros antkainiu, tokiu būdu apsaugoti Lietuvos valstybės ekonominius ir gyventojų interesus. Jokių PVM – tik valstybės nustatytas antkainis.

neįgalus

prezidentas – nelaimė šaliai

7
0
Norėtume sužinoti ką manote, pakomentuokite.x
Scroll to Top